MZK Opole

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Czy opolski przewoźnik jest zdecydowany na jakąś konkretną markę, czy na razie wiedzą tylko, że chcą ;)

I w zasadzie po co im sztywniaki, nie lepiej jakieś przeguby ? ;)

Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 356
Rejestracja: 2007-10-24, 13:20
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Szymon »

No wiesz, mamy 10 LC, w tym roku dojdzie kolejnych 16, myślę, że będziemy drugim miastem w Polsce z nowymi sztywnymi LC ;)

A to już uprzedzenia ideologiczne! Sztywniak mniej pali, a jest przecież autobusem wielkopojemnym :P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Szymon pisze:A to już uprzedzenia ideologiczne! Sztywniak mniej pali, a jest przecież autobusem wielkopojemnym :P
Tak, wiem. W Warszawie też przez to przechodziliśmy. Tyle tylko, że sztywniaki są dosyć trudne do manewrowania, szczególnie na ciasnych uliczkach. No, ale jak przewoźnik koniecznie chce to kupić - to jego wola ;)

Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 356
Rejestracja: 2007-10-24, 13:20
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Szymon »

Ja pisałem wcześniej o dwóch Lion'sach, ale mamy do wydania tylko 1,85mln za 2! Co za bida się mieści w tej cenie?

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Szymon pisze:Ja pisałem wcześniej o dwóch Lion'sach, ale mamy do wydania tylko 1,85mln za 2! Co za bida się mieści w tej cenie?
Bida :?: Katowickie LC G kosztowały jak dobrze pamiętam 900k za sztukę. No więc 925k na sztywniaka to raczej nie jest tak mało.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Chyba netto.

Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 356
Rejestracja: 2007-10-24, 13:20
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Szymon »

Amalio pisze:Bida Katowickie LC G kosztowały jak dobrze pamiętam 900k za sztukę.
Nasze pierwsze kosztowały 990 tysi za sztukę. Drugie - jeszcze niedostarczone, 16,2mln za 16 - a skoro sztywniaki będą zamawiane w podobnej specyfikacji, to ciemno to widzę :(

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Jak to było powiedziane w pewnym polskim serialu po prostu nie będziecie mieli Super De Luxe, tylko zwykły De Luxe :mruga:

solaris150

Post autor: solaris150 »

Albo MAZ-a ;) hehe :D

Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 356
Rejestracja: 2007-10-24, 13:20
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Szymon »

Przyjechały nowe MAN-y.

Na razie 11, ma do końca roku jeszcze 5 będzie :)

http://www.tpkm.opole.pl/galeria/displa ... play_media
http://www.tpkm.opole.pl/galeria/displa ... play_media

W porównaniu do poprzedniej dostawy te mają nowe lusterka i nową klimę. Miałem nadzieję na nowe mordki po liftingu, no ale deski pewnie będą miały :)

Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 356
Rejestracja: 2007-10-24, 13:20
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: MZK Opole

Post autor: Szymon »

Taka ciekawostka, bo w opolskiej KM ostatnio dużo się dzieje :)

http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article ... /140739903

gustlik
Posty: 59
Rejestracja: 2015-02-18, 22:53

Re: MZK Opole

Post autor: gustlik »

Autor: InfoBus.pl
Opublikowano: 2015-02-25 10:45:15
Zakup nawet 50 autobusów hybrydowych, przebudowa układu dróg i infrastruktury komunikacyjnej w rejonie dworca Opole Wschód i budowa centrów przesiadkowych –to m.in. plany Opola dotyczące usprawnienia układu komunikacyjnego miasta za unijne pieniądze. O tym mówił na konferencji prasowej we wtorek prezydent Opola, Arkadiusz Wiśniewski. Wyjaśniał, że –prócz pieniędzy dostępnych na projekty związane z tzw. niską emisją w ramach puli Aglomeracji Opolskiej (ok. 40,9 mln euro) - miasto będzie też mieć do dyspozycji pieniądze z krajowego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Tłumaczył, że chodzi o 43 mln euro dla miasta Opola 'przyznane pozakonkursowo, na zadania związane z tzw. niską emisją i czystym transportem”. Za te pieniądze miałby być m.in. zrealizowany szereg inwestycji, których celem byłaby poprawa funkcjonowania systemu komunikacyjnego przy dworcu Opole Wschód. Jak wyjaśniał Wiśniewski, chodzi np. o takie inwestycje jak usprawnienie ruchu na ul. Oleskiej do centrum miasta;poszerzenie przejazdu pod dworcem kolejowym w tym miejscu czy budowa centrum przesiadkowego.Centra przesiadkowe miałyby powstać także przy dworcach Opole Główne i Opole Zachód. Inwestycje te objęłyby też modernizację infrastruktury przydworcowej. Wiśniewski mówił, że dworzec Główny mógłby być zintegrowany z dużym, międzynarodowym dworcem autobusowym. Mówił też o pomyśle budowy np. przejścia podziemnego pod ul. 1 Maja. „To póki co zarysowanie kierunków, dokumentację i koncepcję musimy jeszcze przygotować”– zastrzegał prezydent Opola.Przy dworcu Opole Zachód także miałaby powstać stacja przesiadkowa typu park&ride, na której mieszkańcy podopolskich gmin mogliby zostawiać samochody i przesiadać do autobusów miejskich lub pociągów. Wiśniewski wśród planowanych inwestycji związanych z systemem komunikacji w mieście mówił również o przebudowie infrastruktury transportowej w obrębie ulic Spychalskiego i Niemodlińskiej –np. mostu nad Odrą czy tworzeniu ścieżek rowerowych. Zaznaczył, że na te zadania miasto planuje pozyskiwać pieniądze w trybie konkursowym z puli Aglomeracji Opolskiej. (...)
Źródło: InfoBus.pl (http://infobus.pl/text.php?from=main&id=69564).

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: MZK Opole

Post autor: J-31 »

Plany mają dosyć ciekawe. Oby je tylko zrealizowali ;)

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: MZK Opole

Post autor: Marcin N »

Pytanie do miłośników z Opola. Czy ma ktoś z was w posiadaniu rozkłady jazdy autobusów z 2000 roku ? Szukałem w sieci ale nigdzie niczego takiego nie ma, z góry dzięki. ;)

Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 356
Rejestracja: 2007-10-24, 13:20
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: MZK Opole

Post autor: Szymon »

Jeśli jeszcze potrzebujesz:

Próbowałeś coś takiego? http://web.archive.org/web/200210141142 ... ozklad.php

Ja nie posiadam fizycznych rozkładów, szczerze to te czasy pamiętam jak przez mgłę, ale zapraszam na nasze lokalne forum, może tam ktoś będzie miał, albo wiedział więcej :)

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: MZK Opole

Post autor: Marcin N »

http://phototrans.pl/14,850788,0,MAN_NG ... G_461.html
A to ci niespodzianka, przynajmniej ładnie wygląda.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: MZK Opole

Post autor: J-31 »

On tylko zewnętrznie ładnie wygląda. ITS je totalnie zajeździł, ale to już standard wśród stołecznych ajentów. Cwaniakom udaje się teraz sprzedawać pojedyncze pojazdy. No, ale o to chodzi w biznesie ;)

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: MZK Opole

Post autor: Marcin N »

Temu napisałem, że przynajmniej ładnie wygląda. Co do stanu autobusów od stołecznych ajentów niestety mam odniesienie po Solarisach z Veolii.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: MZK Opole

Post autor: Przemek »

Nowe Many Lion's City A37 są już na zajezdni MZK Opole.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: MZK Opole

Post autor: J-31 »

Jak widzę, MZK zamówiło sobie solówkowe wersję z szafą ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”