Ranking zakładów KM wg naszych userów

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
james206

Post autor: james206 »

Widzę,że kolega Adrian jak zwykle podszedł bardzo ambitnie do zadania :) Ale mówię to szczerze i życzliwie ;)

Od razu mam też do Ciebie pytanie: Kiedy kupili tego SU18 dla Lublina, bo nawet nic nie wiedziałem :?: Macie jakieś fotki :?: ;)

A teraz już bez OT. Panowie (i o Pani, Ikarus - również pamiętam :D) - jeśli mam się wypowiadać w kwestii przewoźników to ograniczę się do tych stricte górnośląskich. W kolejności od najbardziej lubianego/znienawidzonego streszczę się w 2 grupach.

Ulubieni - "BEST":
•1)PKM Tychy Spółka Z o.o. - Pierwsza lokata wyłącznie z sentymentu. Kiedyś firma miała pomysły, plany, nowoczesny tabor, dziś... I pomysły są (szkoda,że nieudolne), plany (ograniczające się do przerwy obiadowej),a tabor - nowoczesny,bo kilkunastoletnie "nówki" mogą zachwycać... Mam żal do kierownictwa o zażyłe stosunki z Meteorem, sprzedaż dobrych nadających się do eksploatacji wozów i wreszcie pogrążenie się w totalnym chaosie - tyle modeli, malowań, wreszcie zaniedbania techniczne... Jak mądrze kiedyś powiedział J-31 - mniej więcej tak:'każda firma, która jest na szczycie musiała też kiedyś dotknąć dna...' Niech to się sprawdzi w odniesieniu do PKM Tychy, bo podzieli los bytomskiego kolegi po fachu :(
•2)PKM Sosnowiec Sp. Z o.o. - Krótko i na temat: za umiejętne wygospodarowanie funduszy z UE.
•3)PKM Świerklaniec - Za wykorzystanie szansy na rozwój po upadku PKM Bytom. Przez wiele lat nie "Międzygminna" nie kupowała niczego nowego,ale zadbała o już posiadany tabor. Poza tym ciągle dba o komfort pasażerów :D
•4)PKM Gliwice Sp. Z o.o. - Co tu wiele mówić - za DABy, MANy i Solarki... Prosimy o więcej :rotfl:
•5)PKM Jaworzno - Bo potrafili sobie poradzić z samodzielnym zorganizowaniem komunikacji :D

Znienawidzeni - "HATE"
•1)Meteor Jaworzno Spółka Jawna - Oj to sobie pojadę po prywaciarzu... Za wszystko... Nawalonych kierowców, wykończone solarki, finansowe podejście do pasażera i całokształt. Pseudo przewoźnik próbujący świadczyć usługi przewozowe... No i jeszcze za Pana Mietka (MKM Shadow wie o co chodzi) :diabeł:
•2)Transgór Mysłowice/PPUP Zagozda(Henazgo) - Tabor się czasem naprawia i ... kupuje... :nuts:
•3)Tramwaje Śląskie - Klimat nowojorskiego slumsu... No i prestiżowe 14 na 14 miejsc w rankingu na jakość usług przewozowych w sieciach tramwajowych Rzeczypospolitej :roll:
•4)Transkom Piekary Śl.- Nie mają klimatu. Wozy takie smutne, monotonne, czasem zaniedbane...
•5)Polak Chorzów-Bo Polak potrafi... ciągle remontować szorty ik260. A może pora wreszcie się skusić na coś nowszego :?: :!:

I to tyle...

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Widzę, że u kilku osób pojawił się METEOR Jaworzno :P

Jak widać ta firma jest wśród MKM-ów "bardzo popularna" pod względem krytyki i nic w tym nie dziwnego!! Bo nie znam 2 takiej firmy, która potrafi zniszczyć swój tabor, a co najważniejsze zniszczyć takie wozy jak Solarisy U15 i U12, to trzeba być naprawdę mistrzem!!

PS. Dodam jeszcze, że w wozie Meteorowym #880- Solaris U12, nie działają wyświetlacze przód/ tył i są wstawione dykty, ale nie było w tym nic dziwnego, iż fakt, że ten wóz jeździ już bez tych wyświetlaczy tak od miesiąca do 1,5 miesiąca :/- jak widać po co Meteor ma się trudnić w naprawie wyświetlaczy, jak może se to olać!! :wall:

[ Dodano: 2006-12-22, 00:49 ]
james206 pisze:Znienawidzeni - "HATE"
•1)Meteor Jaworzno Spółka Jawna - Oj to sobie pojadę po prywaciarzu... Za wszystko... Nawalonych kierowców, wykończone solarki, finansowe podejście do pasażera i całokształt. Pseudo przewoźnik próbujący świadczyć usługi przewozowe... No i jeszcze za Pana Mietka (MKM Shadow wie o co chodzi) :diabeł:
•2)Transgór Mysłowice/PPUP Zagozda(Henazgo) - Tabor się czasem naprawia i ... kupuje... :nuts:
•3)Tramwaje Śląskie - Klimat nowojorskiego slumsu... No i prestiżowe 14 na 14 miejsc w rankingu na jakość usług przewozowych w sieciach tramwajowych Rzeczypospolitej :roll:
•4)Transkom Piekary Śl.- Nie mają klimatu. Wozy takie smutne, monotonne, czasem zaniedbane...
•5)Polak Chorzów-Bo Polak potrafi... ciągle remontować szorty ik260. A może pora wreszcie się skusić na coś nowszego :?: :!:
pkt. 1) No to nieźle se pojechałeś sobie po Meteorze i bardzo dobrze!! sam się do tego co powiedziałeś przyłączam ;)
Odnośnie p. Miecia --> to wiem o co łazi.

pkt. 2) W przypadku oby tych przewoźników, to lepiej chyba wypada Pan Henryk Zagozda, czasem naprawia on tabor no i ost. zrobił sobie nawet zakupy :D Ciekawe skąd miał kasę :nuts: Tymczasem Transgór ze swoimi sprowadzonymi nie dawno "używkami" wypada gorzej no i ten różnorodny park taborowy- ale to tylko ma ocena :)

pkt. 3) Tak o "naszych cudownych i pięknie zadbanych Tramwajach Śląskich" można by pisać niezliczone tomy ksiąg na ich temat..... Może wydamy o TŚ książkę ? :mruga:
I pamiętajcie!! jadąc "najgorszymi tramwajami w Polsce", nigdy nie jesteście pewni czy dojedziecie w jednym kawałku i czy po drodze nie wydarzy się jakaś niespodzianka...

pkt. 4) Jak to nie mają klimatu ? :D a kiermani ze stałych wozów na 912 i ich "pasażerowie" w kabinie ? :P + pętla na akademikach= (kol. james206 wie o co mi łazi).

pkt. 5) No Polak potrafi tylko wyremontować swoje Ikarki 260.04, bo na inny tabor go nie stać!! a nie przepraszam!! kupił sobie dawno już..... 3 jakieś Daby, które najprawdopodobniej posłużyły jako "dawcy do remontu Ik 260.04- #2 :D a podobno miały "tylko" rozwalone stacyjki :P
Ja tylko dziękuję Bogu, za to, że p. Henryk posiada jedynego Mana SL223, o którego kierowcy naprawdę dbają i wysyłany jest na obsługę linii 51 ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

MKM Shadow pisze:Ciekawe skąd miał kasę :nuts:
Przerażacie mnie.
On zarabia miesięcznie więcej, niż to jest warte.
james206 pisze:(MKM Shadow wie o co chodzi)
MKM Shadow pisze:Odnośnie p. Miecia --> to wiem o co łazi.
MKM Shadow pisze:(kol. james206 wie o co mi łazi).
Aleście tajemniczy. :chytry:

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

plocmaster pisze:Aleście tajemniczy. :chytry:
No wiesz każdy człowiek/ MKM ma swoje tajemnice i my z kolegą jamesem206 też je mamy (myśle tu głównie o tajemnicach związanych z KM :chytry:)

Busmann

Post autor: Busmann »

Ja wymienię tylko tych przewoźników, których nie darzę zbytnią sympatią, a są to:
1) MPK Siedlce - słabe rozkłady, brak ich koordynacji, nieprzejrzysta taryfa;
2) PKS Grodzisk Maz. - kierowcy jeżdżą jak chcą (KM Grodzisk) lub ze sporymi opóźnieniami (KM Warszawa).

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Busmann pisze:) PKS Grodzisk Maz. - kierowcy jeżdżą jak chcą (KM Grodzisk) lub ze sporymi opóźnieniami (KM Warszawa).
W przypadku komunikacji w Warszawie, oni po prostu nie mają możliwości przyspieszenia swoimi Jelczami M120. To nawet nie jest wina kierowcy, ale ... skrzyni biegów, ale to nie temat o technice :mruga:

tczewianin

Post autor: tczewianin »

a ja do moich nieulubionych firm zaliczę ZKM Gdańsk - za tabor dosyć stary. (oczywiście są wyjątki), większość przewoźników KZK GOP (przynajmniej tymi co jechałem czyli PKM Katowice, PKM Sosnowiec, Tramwaje Śląskie). Jednak do najgorszych przewoźników wg. mnie zaliczę MZK Skierniewice - może dlatego, ze jest na skraju bankructwa. No i niemógł bym zapomnieć o MZK Słupsk za to co zrobiono w 1999 roku - likwidacja trolejbusów :( . A do ulubionych moich to oczywiście ZKM Connex Tczew - za tabor, MZK Malbork - za punktualność, niskie ceny, PKT/PKA/PKM Gdynia za tabor.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

tczewianin pisze:(oczywiście są wyjątki), większość przewoźników KZK GOP (przynajmniej tymi co jechałem czyli PKM Katowice, PKM Sosnowiec, Tramwaje Śląskie).
eee.. tylko nie mów, że Ci się nasze Tramwaje Śląskie spodobały ? :D

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

eee.. tylko nie mów, że Ci się nasze Tramwaje Śląskie spodobały ?
Tańsze niż rollercoaster, a emocje nawet lepsze — w rollercoasterach komuś zależy na tym, żebyś przeżył :P

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

plocmaster pisze:Tańsze niż rollercoaster, a emocje nawet lepsze — w rollercoasterach komuś zależy na tym, żebyś przeżył
Ale pamiętaj, że jest kilka odcinków nowych torów, albo w miarę prostych :P

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

MKM Shadow pisze:Ale pamiętaj, że jest kilka odcinków nowych torów, albo w miarę prostych
Ale pamiętaj, że jest kilka składów w miarę dobrym stanie technicznym, i niekoniecznie to te jeżdżące po tych dobrych torach ;)

tczewianin

Post autor: tczewianin »

no nienarzekajmy tak na te tramwaje na śląsku. Lepszy rollercoaster jest w Kalilingradzie :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

tczewianin pisze:a ja do moich nieulubionych firm zaliczę ZKM Gdańsk - za tabor dosyć stary. (oczywiście są wyjątki), większość przewoźników KZK GOP (przynajmniej tymi co jechałem czyli PKM Katowice, PKM Sosnowiec, Tramwaje Śląskie). Jednak do najgorszych przewoźników wg. mnie zaliczę MZK Skierniewice - może dlatego, ze jest na skraju bankructwa. No i niemógł bym zapomnieć o MZK Słupsk za to co zrobiono w 1999 roku - likwidacja trolejbusów :( . A do ulubionych moich to oczywiście ZKM Connex Tczew - za tabor, MZK Malbork - za punktualność, niskie ceny, PKT/PKA/PKM Gdynia za tabor.
Hę. Tczewianin, nie chcę być specjalnie złośliwy, ale.... :mruga: ... to ci się nie podoba, tamto Ci się nie podoba, ale Podoba Ci się... m.in. ZKM Connex Tczew. Normalnie "każda sroczka swój ogonek chwali" :D

tczewianin

Post autor: tczewianin »

Nie tylko dlatego chwale ZKM Connex Tczew z tego powodu, że mieszkam w Tczewie, ale również dlatego, że w miare spełniają oczekiwania klientów.... . Jeszcze pare lat temu nie powiedziałbym, że Tczewski ZKM to dobra firma.... . (Kto jechał Tczewskimi Jelczami, Autosanami, Ikarusami pare lat temu ten wie) Jedyne co pare lat temu mi sie podobało w tczewskiej komunikacji miejskiej to ładne wiaty

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Będąc w Tczewie byłem mile zaskoczony zarówno pojazdami KM jak i ich ilością na jednak wcale nie tak duże miasto. Ładne autobusy, ładne malowanie no i rzeczywiście ładne wiaty :diabeł:
A za ZKM Gdańsk też nie przepadam :razz:

tczewianin

Post autor: tczewianin »

W sumie w Gdańsku najbardziej niepodobają mi się wielkie pętle tramwajowe po których albo jedzie bokiem tramwaj, albo jeden tor jest tylko używany. (tj. jest w Brzeźnie, na Klinicznej) :( No ale jak patrze na tabor autobusowy ZKMu Gdańsk, a takich "zaszczytnych" firm jak Roki-Trans, Angelus to jednak Ikarus ZKMu lepiej wygląda niż autobus używany z Niemiec w.w. firm

marekJG

Post autor: marekJG »

a moi ulubieni przewoźnicy to MZK Ełk- super barwy i dużo jelczy a także moje rodzinne MZK za upór i dążenie do walki z żądnymi i zawistnymi radnymi miejskimi, ktorzy probują zrobic w moim mieście wolną amerykankę i pogrążyc swoj budżetowy zakłąd. :cool:

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

Moim ulubionym przewoźnikiem jest oczywiście DLA, bo moje zainteresowanie zaczęło się głównie od niego, i w ogóle ma fajne wozy, tylko szkoda że nie ma nimi (niektórymi) gdzie jeździć.
Natomiast nienawidzę Polbusa, który bezczelnie robi konkurencje DLA dublując ich linie :wall:
MPK Wroc. jak dla mnie może być i jest wporządku :)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

ikarus9587 pisze:Natomiast nienawidzę Polbusa, który bezczelnie robi konkurencje DLA dublując ich linie :wall: )
Oj już nie przesadzaj z tym 'bezczelnym' ;) Konkurencja jest jedną z najlepszych rzeczy jakie dała nam - pasażerom, Unia Europejska.

Wracając do tematu: Moim ulubionym przewoźnikiem jest MPK Wrocław, tuż za nim plasuje się DLA Wrocław i POLBUS.
A z przewoźników spoza Wrocławia - kolejno wymieniam: MZK Wejherowo, PKS Wejherowo, MPK Kraków.

Przemo_Dab

Post autor: Przemo_Dab »

Lubie
1. PKM Gliwice
2. PKS GLiwice
3. PKM K-ce

Nie lubie:
1. Henzago
2. Delta
Ujdzie jeszcze Meteor Jaworzno.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”