Meteor / IREX

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: Meteor, IREX

Post autor: Marcin N »

Przecież Meteor ma w cholerę aut na rezerwie. Wystarczy coś od nas z GOPu sprowadzić nowszego a te wasze strupy dać na rezerwę. Niemal na 100% w przyszłym roku przyjdzie do was 7 MAZów 103 z 2014 roku które póki co jeżdżą u nas pod banderą PKMu Tychy.

BTW plac w Tychach na którym garażowały autobusy Meteora został praktycznie cały wyczyszczony a auta poszły na złom, czyli zniknęło dość sporo rodzynków takich jak Volva-Saffle, Volvo-Steyr, Solarisy ex. Warszawa i inne padła które od dwóch lat gniły wrastając w ziemię. Oczyszczenie bazy spowodowane było zbliżającym się remontem zajezdni PKMu Tychy w związku z czym autobusy kursujące na liniach "Mikołowskich" będą garażować właśnie na placu Meteora na Wilkowyjach.

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Meteor, IREX

Post autor: Auper »

O, to ciekawa informacja, nie myślałem że plac też ruszą... A gdzie będzie upychana reszta taboru?

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: Meteor, IREX

Post autor: Marcin N »

Typowo Tyskie auta gdzieś po placu a auta na Bieruń niby na bazie przy Mlecznej tam gdzie BusTrans.

Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Re: Meteor, IREX

Post autor: Dominik »

Marcin N pisze: 2017-12-20, 08:14 Przecież Meteor ma w cholerę aut na rezerwie. Wystarczy coś od nas z GOPu sprowadzić nowszego a te wasze strupy dać na rezerwę. Niemal na 100% w przyszłym roku przyjdzie do was 7 MAZów 103 z 2014 roku które póki co jeżdżą u nas pod banderą PKMu Tychy.

BTW plac w Tychach na którym garażowały autobusy Meteora został praktycznie cały wyczyszczony a auta poszły na złom, czyli zniknęło dość sporo rodzynków takich jak Volva-Saffle, Volvo-Steyr, Solarisy ex. Warszawa i inne padła które od dwóch lat gniły wrastając w ziemię. Oczyszczenie bazy spowodowane było zbliżającym się remontem zajezdni PKMu Tychy w związku z czym autobusy kursujące na liniach "Mikołowskich" będą garażować właśnie na placu Meteora na Wilkowyjach.
No fakt masz racje, teraz to będą, 2 Mazy i jeden 203 już jest i Mercedes Conecto. Bodajrze też ale nie wyjechał żaden na trasę, mimo że.W telewizji Tetka kierownik oddz.Tczewskiego Meteor mówił że lada dzień powinien wyjechać na trasę.Ale wracając do to oprócz wymiany, wozów przed końcem roku.Powinni też wcześniej sprowadzać jakieś wozy, żeby profilaktycznie coś mieć.A i kolejne nowe doniesienia odnośnie kłopotów ze stanem technicznym. http://www.tczewska.pl/wiadomosci/15145 ... nie-firmy- Przez te ostatnie problemy w naszym oddziale, tak sobie pomyślałem żeby się was zapytać.Czy u was też są takie problemy z Meteorem/Irex ? , nie ważne czy na Śląsku ale chodzi mi o i inne oddziały.I jak radzą sobie u was.

Awatar użytkownika
TranslatorPS
Posty: 282
Rejestracja: 2007-10-02, 21:05
Lokalizacja: PL-WR,KR,KSU/IE-G

Re: Meteor, IREX

Post autor: TranslatorPS »

J-31 pisze: 2017-12-18, 23:31 Umowa - umową, ale pewnie nikt tego nie sprawdza, więc jest - jak by to określić - "szara rzeczywistość" ;)
Akurat MZDiK już o tym wie :P
Dominik pisze: 2017-12-23, 18:09Czy u was też są takie problemy z Meteorem/Irex ? , nie ważne czy na Śląsku ale chodzi mi o i inne oddziały.I jak radzą sobie u was.
W Radomiu Irex płaci najlepiej ze wszystkich czterech przewoźników, tabor również utrzymany świetnie (ale to wiadomo, rzeczywistość sama zweryfikuje fakty jak się skończy naprawa przez serwis Solarisa). Z drugiej strony oni mają tylko 11 wozów w ruchu - 7,5% planu w dni powszednie - więc poprzeczki wysoko nie mają. Tylko raz bodajże wyjechała rezerwa antyczna, natomiast były już przypadki kiedy Irex musiał wyjechać za DLA.

Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Re: Meteor, IREX

Post autor: Dominik »

No czyli widać jest odwrotnie, nie DLA wyjeżdzało za IREX tego się niespodziewałem. Co do naszych pojazdów które, są w Tczewie są to dwa MAZy 203.I nie mercedes Conecto jak sądziłem a Mercedes Citaro. Widziałem fotki robione, o ile uda mi się uzyskać pozwolenie na wstawienie zdjęć to wstawię.

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Re: Meteor, IREX

Post autor: Marcin_558 »

W Bydgoszczy z IREX Trans są problemy jak za Mobilisa czyli czystość taboru, IREX poza tym w Bydgoszczy jeździ prawie w każdej części Bydgoszczy niż Mobilis i to widać. Kontrole ZDMiKP się zwiększają w czasie zimy. Wiec IREX Trans po artykułach jeździ czysty lub próbuje.

Jestem ciekaw czy bydgoski IREX Trans odzyska swoje 3 SU12 III odzyska bo 2 są na Śląsku, a jeden w Gdyni?

Awatar użytkownika
TranslatorPS
Posty: 282
Rejestracja: 2007-10-02, 21:05
Lokalizacja: PL-WR,KR,KSU/IE-G

Re: Meteor, IREX

Post autor: TranslatorPS »

Jakkolwiek to nie jest temat o DLA, powiem krótko - MZDiK już wywiera w jakimś tam drobnym stopniu presję, żeby Irex zgarnął działkę DLA. Coś to powinno znaczyć o Irexie w Radomiu.

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Meteor, IREX

Post autor: Auper »

Mówiąc krótko, spółka bardzo elastyczna. Jak klient płaci, tak robią ;)

Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Re: Meteor, IREX

Post autor: Dominik »

Auper pisze: 2017-12-28, 01:47 Mówiąc krótko, spółka bardzo elastyczna. Jak klient płaci, tak robią ;)
Szkoda że u nas w Tczewie, jest wszystko na opak.Nie tak jak ty napisałeś wszystko jest, do niczego u nas.Począwszy od napraw że podczas kompleksowej kontroli na kanale, na stacji diagnostycznej.Wychodzą na jaw jakieś nowe rzeczy, dwa wczoraj widziałem. Berkhofa nr 738 lewe górny kierunkowskaz nie pali się,kolejny 734 z tyłu nie widać numeru linii na wyświetlaczu tylko.Było tło na zielono w środku tyle, wypadało by za szybę postawić.Deche z nr linii lub na kartce wydrukować nr linii. ZUK wydał oświadczenie w sprawie Meteora. http://www.tczewska.pl/wiadomosci/15168 ... meteorze-r I na koniec co do wyżej wymienionych wozów, artykule 736 737 jeżdzą.

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Meteor, IREX

Post autor: Auper »

Czyli jest dokładnie tak jak napisałem. Tczew płaci jakieś śmiecie za obsługę KM, to i ma śmieciową jakość.

Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Re: Meteor, IREX

Post autor: Dominik »

No dokładnie tak to prawda, żeby głupiej tablicy lub kartki wydrukowanej z numerem.Nie postawić albo też gdy wyświetlacz jest wlączony, to połowa jest podświetlona a połowa nie.I tak jeżdzą te autobusy i nikt nie patrzy na to, to kpina.Tylko z jakąś usterką wypuścić itd, jednak wydaje się że będą to cztery pojazdy.Bo skoro sa dwa MAZY 203 i Citaro, to jest też Conecto.A wiem że nie jeżdzą wozy 718 733 730 a 735 nie jest naprawiany.Można przeczytać w oświadczeniu wyżej ale zobaczymy trzymam rękę na pulsie i będę dodawać wieści.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Meteor, IREX

Post autor: J-31 »

A jak było z Veolią w Tczewie ? Też były takie numery jak teraz z Irexem ? ;)

Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Re: Meteor, IREX

Post autor: Dominik »

No właśnie nie było takich numerów, jak z IREXEM był raz ale to normalne zjawisko.Że był kiedyś dwugodzinny strajk, ale nie odbił się na kursach.A takich rażących nie było, co ważne Arriva ma swoje zaplecze techniczne i co ważne ma kanał.A meteor nie ma kanału żeby dokladnie sprawdzić co jest nie tak.Patrzac na linie 50 do Gdańska to widać jak są utrzymane te autobusy w czystości i, aż miło się jedzie takim Volvo lub Mercedesem Intouro.

przem
Posty: 4
Rejestracja: 2018-01-01, 20:51

Re: Meteor, IREX

Post autor: przem »

J-31 pisze: 2017-12-30, 16:17 A jak było z Veolią w Tczewie ? Też były takie numery jak teraz z Irexem ? ;)
Też były problemy, w ostatnich latach autobusy Veolii były bardzo zaniedbane. Widać to na zdjęciach chociażby na TWB, miały też wiele uszkodzonych elementów takich jak klapy zderzaki. Były też spore problemy z punktualnością.
Niestety w wypadku Tczewa największym problemem nie jest przewoźnik, a UM. Ludzie odpowiedzialni za komunikację nie mają żadnego pojęcia o tym co zrobić, a nie mówiąc już o zarządzaniu. Krótki okres umowy, słabe wymagania prowadzą właśnie do takiej sytuacji jak w Tczewie. Przewoźnicy skrzętnie to wykorzystują, i nie ważne czy będzie to Veolia, Meteor, Warbus. Do tego korki w mieście, bezsensowne linie w myśl idei "znikąd wszędzie" (2,12 i 7,17). Te wszystkie czynniki składają się na duży problem jakim jest komunikacja miejska w Tczewie.
...Bo skoro sa dwa MAZY 203 i Citaro, to jest też Conecto.A wiem że nie jeżdzą wozy 718 733 730 a 735 nie jest naprawiany.Można przeczytać w oświadczeniu wyżej ale zobaczymy trzymam rękę na pulsie i będę dodawać wieści.
Są cztery autobusy
-2 x Maz 203 (niby jeden nowy)
-1 sprowadzony Citaro, identyczny jak te które już są w Tczewie.
-1 Mercedes Conecto nr 667.

Wszystkie autobusy zalegają na bazie, nie mają nawet numerów bocznych, oraz tablic rejestracyjnych. Nie wygląda na to aby jutro pojawiły się na ulicach Tczewa, a UM i tak nic z tym nie zrobi. Nadal w Tczewie jeżdżą oba radomskie solarki (dziś 626), 627 używany jest rzadziej coś nawet w nim padło. Jeździ też Meteorowy Man nr 680, co ciekawe przez to mamy dwa autobusy o numerze 680 :D

Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Re: Meteor, IREX

Post autor: Dominik »

A więc tak co do Veolia, zgadza się były problemu z punktualnością i zaniedbane były autobusy.Ale nie aż tak jak w Meteorze i nie były aż tak krytycznych opinii co teraz.Co do autobusów które są i jeżdżą liniowo, a więc widziałem na żywo Maza 203069 tak pewnie jest sprowadzony z Białorusi.Bo widać naklejki informacyjne na szybach i drzwiach, po Białorusku i z przodu w prawym narożniku jakieś logo.Wszystko jest to co w 919 tylko, różni się tym że siedzenia ma typowo z Maza 103.I wyróżnia go brak kabiny zamkniętej.A numer tab ma 359 jechałem też Mercedesem Conecto ogólnie nic nowego jedynie to, w tylnych drzwiach można samemu je otworzyć.I jeździ jeszcze Mercedes Citaro ale nim nie jechałem ma nr 360.Jeszcze dzisiaj rano widziałem Solarisa Radomskiego 627, na razie to wszystko.

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: Meteor, IREX

Post autor: Marcin N »

Przy MAZach nie jest powiedziane, że sprowadzony z Białorusi, po prostu kupując u nich autobus idziesz jak do marketu i bierzesz gotową sztukę z placu... ;) U nas niektóre 103 też mają naklejki po białorusku bądź w łamanej polszczyźnie.

Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Re: Meteor, IREX

Post autor: Dominik »

No fakt masz racje, co do autobusów to wszystkie trzy obecne jeżdza.Nie widze jeszcze 3 Maza i caly czas z nami, jezdza 2 solarisy Radomskie i Man.I troche dziwne jest to ze, za te wozy skasowane czyli 730 733 powinni dac dwu drzwiowe wozy.To samo sie tyczy 735 ktory jest tez dwudrzwiowy, ale widac tak ma byc.Co do Conecto to zaskoczyl mnie, tzw cieply guzik ale szkoda ze jest.Tylko przy ostatnich drzwiach, i nie jest uruchamiany i drzwi otwiera kierowca.

przem
Posty: 4
Rejestracja: 2018-01-01, 20:51

Re: Meteor, IREX

Post autor: przem »

Nowe tczewskie wozy to:
667 Mercedes Conecto, rocznik 2009, SM 89348, WEB62831013249877
358 Maz 203069, rocznik 2013, SM 91680, Y3M203069D0000713
359 Maz 203 rocznik 2017???, SM 91686, ???
360 Mercedes Citaro, rocznik 2000, SM 91685, WEB62800013098414

Dla 359 nie mam danych, bezpieczny go nie znajduje. Oprócz tego w Tczewie nadal można spotkać radomskie Solarisy oraz Man 680. Wygląda na to że zadomowiły się tu na dłużej, przynajmniej do czasu aż reszta tczewskich parchów nie będzie sprawa. Teraz na warsztat biorą Citara, a to niezłe trupy.

Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Re: Meteor, IREX

Post autor: Dominik »

Ciekawe jak bedzie ten remont wygladac.Czy tylko pod autobusem, we wnetrzu i na zewnatrz.A przydaloby sie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”