Meteor / IREX

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
tczewianin

Post autor: tczewianin »

a to jest przecież całkiem nowy tabor!!

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

J-31 pisze:Meteor wziął się za remonty, bo ma złom na placu i potrzeby - bo obsługuje nową linię. A zatem to logiczne... potrzebują więcej taboru
To była kiedyś ich linia, ale ją stracili na 3 lata, bo w przetargu wówczas przebił go Zagozda :P
Podobno do tego przetargu na linie 294- były wytypowane 2 Solarisy U12, jednak w praktyce okazało się inaczej :D
Lopez pisze:Faktycznie masakra taka, że mucha nie siada...
Ja się w ogóle dziwię, że Meteor ma tego Jelcz 043- podobno nie przynosi on zysku, bo jeździ tylko wtedy, kiedy ktoś go sobie wynajmie, co się zdarza chyba dość rzadko ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

MKM Shadow pisze:Ja się w ogóle dziwię, że Meteor ma tego Jelcz 043- podobno nie przynosi on zysku, bo jeździ tylko wtedy, kiedy ktoś go sobie wynajmie, co się zdarza chyba dość rzadko
Czemu miałby nie przynosić? Przecież nie wynajmują go za ładny uśmiech, tylko za pieniądze. Jeszcze jak ma żółte blachy, to raczej wiele strat nie przyniesie.
W dodatku taki zabytek poprawia image firmy, i w ogóle.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

plocmaster pisze:
MKM Shadow pisze:Ja się w ogóle dziwię, że Meteor ma tego Jelcz 043- podobno nie przynosi on zysku, bo jeździ tylko wtedy, kiedy ktoś go sobie wynajmie, co się zdarza chyba dość rzadko
Czemu miałby nie przynosić? Przecież nie wynajmują go za ładny uśmiech, tylko za pieniądze. Jeszcze jak ma żółte blachy, to raczej wiele strat nie przyniesie.
W dodatku taki zabytek poprawia image firmy, i <b>w ogóle</b>.
No i poprawia średnią wieku taboru :retard:

A tak po za tym to cudownie by było gdyby rzeczywiście jeździły Su12, ale chyba czas powiedzieć narkotykom NIE i zejść na ziemie :mruga: Dziś chyba bez awarii aczkolwiek jeden z Jelczy ledwo się wytoczył z dworca ;)

PS mam takie pytanie na 69 obowiązuje tabor niskopodłogowy??[/scroll]

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

plocmaster pisze:Czemu miałby nie przynosić?
Ponieważ podobno go rzadko kto wynajmuje ? :|
plocmaster pisze:Jeszcze jak ma żółte blachy, to raczej wiele strat nie przyniesie.
W dodatku taki zabytek poprawia image firmy, i w ogóle.
Tak w szczególności takiemu Meteorowi, który zaniedbywa swoje autobusy, to rzeczywiście "Ogórek" poprawia tu wizerunek :mruga:
Amalio pisze:Dziś chyba bez awarii aczkolwiek jeden z Jelczy ledwo się wytoczył z dworca
A numer wozu pamiętasz ? ;)
Amalio pisze:PS mam takie pytanie na 69 obowiązuje tabor niskopodłogowy??
No jasne, że tak. Często tam można spotkać SU12, ale M121 też się pojawiają ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

MKM Shadow pisze:
Amalio pisze:Dziś chyba bez awarii aczkolwiek jeden z Jelczy ledwo się wytoczył z dworca
A numer wozu pamiętasz ? ;)
Niestety nie
MKM Shadow pisze:
Amalio pisze:PS mam takie pytanie na 69 obowiązuje tabor niskopodłogowy??
No jasne, że tak. Często tam można spotkać SU12, ale M121 też się pojawiają ;)
Ja wiem co tam jeździ, ale można spotkać też zwykłe 120M dlatego to mnie tak interesowało ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Ponieważ podobno go rzadko kto wynajmuje ?
Na żółtych blachach, to interes się zwróci.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Amalio pisze:Ja wiem co tam jeździ, ale można spotkać też zwykłe 120M dlatego to mnie tak interesowało
Może to była w tym dniu jakaś podmiana jak widziałeś tego120M. W ogóle rozkład 69 składa się z samych niskaczy ;)
plocmaster pisze:Na żółtych blachach, to interes się zwróci.
Tzn.,że na pojazdach z żółtymi blachami da się zarobić ?

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

MKM Shadow pisze:Tzn.,że na pojazdach z żółtymi blachami da się zarobić ?
Tzn, że jak ten ogórek ma (a ma) żółte blachy, to dałoby się nań zarobić — wszelkie opłaty znacznie niższe.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

MKM Shadow pisze:
Amalio pisze:Ja wiem co tam jeździ, ale można spotkać też zwykłe 120M dlatego to mnie tak interesowało
Może to była w tym dniu jakaś podmiana jak widziałeś tego120M. W ogóle rozkład 69 składa się z samych niskaczy ;)
Tylko obawiam się, że mogło by mi nie starczyć palców w rękach żeby policzyć "razy" kiedy była taka zamiana ;) Ja nie mówię , że tak jest codziennie, ale co jakiś czas Meteor urozmaica ludziom życie ;)

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Amalio pisze:Ja nie mówię , że tak jest codziennie, ale co jakiś czas Meteor urozmaica ludziom życie
Tak Meteor potrafi zaskoczyć pasażerów ;)

BTW- dziś widziałem #880 na dw. PKP w Katowicach. Wyświetlacz naprawiony no i wygląda o wiele lepiej ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

No czas napisać o pewnej nowinie w Meteorze. Mają autobus testowy :D Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że ten tester ma już 9 lat :mruga:

Wczoraj na linii 45, a dziś na 294 jeździ biała Scania N113CL (z obserwacji własnych)

Więcej na stronie
http://www.kmtychy.pl/news/comments.php?id=85

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

No czas napisać o pewnej nowinie w Meteorze. Mają autobus testowy Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że ten tester ma już 9 lat
O to już dawno wiedziałem, ale jakoś zapomniałem o tym wspomnieć ;)

Fakt, autobus bardzo stary, ale jak na Meteora całkiem zadbany, podoba mi się wnętrze tego pojazdu ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Amalio pisze:No czas napisać o pewnej nowinie w Meteorze. :D Mają autobus testowy Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że ten tester ma już 9 lat :mruga:
Hmmmm. A czy czasem, Meteor po prostu nie wypożyczył tej Scanii... z powodu braku własnego, sprawnego, taboru ? :smile2:

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Nie nie oni jakby im niskaczy brakło to by 120M posłali bez obaw ;)
Na początku też myślałem, że pożyczone, ale Transgór Mysłowicki takiej nie ma po za tym w linku wszystko jest napisane ;)

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Meteor po raz kolejny niestety pokazał, że jest firmą dbającą o bezpieczeństwo pasażerów :strzałka: Jelcz M121 #887 wjechał w Łaziskach Średnich w aptekę :/

szczegóły: http://www.rmffm.pl/fakty/?id=116735

Zapraszam do wyrażania jakiś opinii na temat tego wypadku.

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

No, co :?: Może wpadł na chwilę do Goździkowej po Etopirynę :D
RMF FM pisze:zginęła 39-letnia kobieta i kilkuletnie dziecko; 21 osób zostało przewiezionych do szpitali.
Przykre, bardzo przykre...

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Mogło też być tak, że kierowca zasłabł...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Rzeczywiście smutna sprawa. Szczególnie, że są ofiary śmietelne. Ten Jelcz to nadaje się już chyba tylko do kasacji. :confused:

Teraz z wszelkimi komentarzami należało by poczekać do pełnego wyjaśnienia sprawy. Może to wina firmy - nie dbałość o sprzęt. Może to wina kierowcy - np. zasłabł. A może przypadek (wybuch gaśnicy) :]

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

J-31 pisze:Rzeczywiście smutna sprawa. Szczególnie, że są ofiary śmietelne. Ten Jelcz to nadaje się już chyba tylko do kasacji.
Tak wóz idzie do kasacji. Proponuje jeszcze przeczytać jeszcze o tym w wypadku http://www.kmtychy.pl/news/comments.php?id=88- tam jest również więcej zdjęć
J-31 pisze:Może to wina firmy - nie dbałość o sprzęt. Może to wina kierowcy - np. zasłabł. A może przypadek (wybuch gaśnicy)
Prawdopodobnie to wina gaśnicy, wybuchła ona w kabinie, przez co kierowca zemdlał i nie był w stanie odbić lub jakoś próbować zahamować, życzę mu aby wyszedł z tego wypadku cały :!:

PS. Używane Scanie mają już przyjechać do Meteora pod koniec tygodnia, a następne w kolejnym tygodniu ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”