Mobilis Group

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
Krzysiek

Mobilis Group

Post autor: Krzysiek »

No i po Mobilisie.
Plesim na Wawkomie pisze:
Izraelska spółka transportowa Egged zakupiła za 4 mln Euro 90% akcji polskiej spółki Mobilis, która posiada 117 autobusów (60 z nich służy w transporcie publicznym w Warszawie, a reszta obsługuje turystykę itp.). W ciągu roku zostanie wykupionych pozostałe 10% akcji. Egged Holdings planuje zakupić 53 nowe autobusy, którymi będzie obsługiwać linie komunikacyjne w północnej Warszawie.
Ale pewnie będzie tak samo jak Connex i Veolia.
Mówi się również o nazwie Warbus.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Krzysztof Sokołowski pisze:Mówi się również o nazwie Warbus.
Hmmm... A czy czasami firma o nazwie "Warbus" już nie istnieje ? A przynajmniej istniała, obsługiwała jakieś darmobusy :roll:

[ Dodano: 2007-01-25, 11:00 ]
Swoją drogą, to ja bym się tym nie martwił. "Mobilis" prawdopdobnie musi przejść przeobrażenie, ponieważ rozszerzają swoją działaność. A więc wszystko pod kontrolą. ;)

Krzysiek

Post autor: Krzysiek »

J-31 pisze:
Krzysztof Sokołowski pisze:Mówi się również o nazwie Warbus.
Hmmm... A czy czasami firma o nazwie "Warbus" już nie istnieje ? A przynajmniej istniała, obsługiwała jakieś darmobusy :roll:
Istnieje , jest to takie dziecko Mobilisa,jeden z sektorów,zajmująca się obsługą hipermarketów.
Tak jak Mobilis Media zajmująca się reklamą.
Co tam jeszcze Express Piaseczno to chyba podchodzi pod Warbus.?
A dokładne jakie są tam powiązania ,to nie wiem.

[ Dodano: 2007-01-25, 09:16 ]
Mobilis/Warbus.
http://www.przegubowiec.com/galeria/thu ... ?album=189
Mobilis obsługujący linie autobusowe w Warszawie.
http://www.przegubowiec.com/galeria/thu ... p?album=30

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Hmmm.... Ja dzisiaj robię za górnika, odkopuję stare tematy :D

Zatem, a propo "Mobilisa obsługującego km w Warszawie". Ja mam ich na codzień. A konkretnie ich SUrbinetto10 ;)

No i wczoraj lekko wkurzyłem się widząc taki obrazek (wszystkie zdjęcia pochodzą z A328) :retard:
Obrazek

A teraz ciekawostka. Ponieważ zdjęcie może być nie czytelne, to trochę dopiszę. :mruga:

Otóż jakiś ..(cenzura)... może to ten sam co pił piwo :nuts: .... wyrwał młotek i brutalnie odłączył go od linki. Linka zwisa sobie swobodnie uderzając o oparcie fotela.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Ale to jest sprawa tego (cenzura), a nie przewoźnika. Wrogi element pasażerski zawsze i wszędzie czyni zniszczenia.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ale to jest sprawa tego (cenzura), a nie przewoźnika. Wrogi element pasażerski zawsze i wszędzie czyni zniszczenia.
W tym wypadku. Tak - zgadza się, ale od chyba pół roku jeździ sobie inny SUrbinetto 10 z wyłamaną pionową poręczą i... jakoś nikt z Mobilisa tego nie naprawia. Jedna poręcz, mała bzdura, ale przytrzymanie się jej grozić może kalectwem :roll:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Co to jest te żółte półkole?

Haribo

Post autor: Haribo »

Chyba coś anty poślizgowego

ppln

Post autor: ppln »

I przy okazji chyba strefa działania drzwi, w której nie powinno się stać. Całkiem pomysłowa rzecz, powinni coś takiego zamontować w łódzkich Citarach (tych z fotokomórkami)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

ppln pisze:I przy okazji chyba strefa działania drzwi, w której nie powinno się stać.
Ale to chyba powinno być w formie prostokąta z wyciętym półkolem?

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

To jest strefa przydrzwiowa, ZTM wymaga zastosowania tego typu rozwiązania w każdej specyfikacji.
Jeśli chodzi o utrzymanie taboru przez Mobilis to fakt faktem bywały momenty, że było cieniutko. Nie bez powodu przystosowano warbusowego Neoplana N4014 do ruchu w sieci ZTM. W tej chwili sytuacja nie wygląda już tak źle.

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

Odświeżę temat. Otóż wiadomo na jakich liniach Mobilis puszczać będzie Jelcze Libero? Gdzie będą jeździły i w jakich ilościach?

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Czy ktoś widział 5 Solarisów Urbino 18 dla Mobilis / o.Bydgoszcz ?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Gadzie pisze:Odświeżę temat. Otóż wiadomo na jakich liniach Mobilis puszczać będzie Jelcze Libero? Gdzie będą jeździły i w jakich ilościach?
Chwilowo "Mobilis" czeka na nowe autobusy - a jak będzie coś wiadomo, to na pewno napiszemy ;)
Marcin_3558 pisze:Czy ktoś widział 5 Solarisów Urbino 18 dla Mobilis / o.Bydgoszcz ?
Szukałem przed świętami, ale nie znalazłem. Jak znajdę chwilę to poszukam jeszcze raz ;)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Ja też szukałem po necie i nic nie było. Może będzie tak, jak to Warbus w Murowanej Goślinie robił - wyślą na początek autobusy pożyczone od Mobilisu w Wawie :P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

KKS pisze:Ja też szukałem po necie i nic nie było. Może będzie tak, jak to Warbus w Murowanej Goślinie robił - wyślą na początek autobusy pożyczone od Mobilisu w Wawie :P
Coś nie za bardzo mi się wydaje realne, by zamiast 18-stek "Mobilis", "zastępczo" wysłał 12-stki. Chociaż kto ich tam wie... :mruga:

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

J-31 pisze:
KKS pisze:Ja też szukałem po necie i nic nie było. Może będzie tak, jak to Warbus w Murowanej Goślinie robił - wyślą na początek autobusy pożyczone od Mobilisu w Wawie :P
Coś nie za bardzo mi się wydaje realne, by zamiast 18-stek "Mobilis", "zastępczo" wysłał 12-stki. Chociaż kto ich tam wie... :mruga:
Oj to nasz ZDMiKP by sypał karami za to .

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Marcin_3558 pisze:Oj to nasz ZDMiKP by sypał karami za to .
Domyślam się, a dodatkowo mieszkańcy Bydgoszczy sypali by obfitymi obelgami w stronę przewoźnika, szczególnie, że jeżeli na tej linii są wymagane autobusy wielkopojemne, to trudno, aby mogły je zastąpić autobusy 12-metrowe ;)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Ano tak. Nie wziąłem pod uwagę tego, że Mobilis nie ma żadnych przegubów :retard:

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

KKS pisze:Ano tak. Nie wziąłem pod uwagę tego, że Mobilis nie ma żadnych przegubów :retard:
Teraz bedzie miał :) . Tylko że w Bydgoszczy .

Dla ciekawostki dodam że Mobilis kupuje 18 ikarów i 4 jelcze od MZK Bydgoszcz żeby tymaczasowo obsługiwać 69 do przyjadu dalszych Solarisów . Solarisów Urbino 18 na razie bedzie 5 sztuk w Bydgoszczy od 1 stycznia .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”