PKM Gliwice

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
Przemo_Dab

Post autor: Przemo_Dab »

Wiadomo jaki pojazd dostanie ?
Na pewno nie przegubowca

Na pewno rozpoczyna tak jak inne panie czyli Ikarusy 260 i Jelcze M11, być może za jakiś czas się przesiądzie na Daba 12-1200B.


Dziś wyjechał pierwszy z sześciu zakupionych Dabów z Dani. Otrzymał numer #134 i jeździł dziś na bisce 692. Został jeszcze nie przemalowany

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Przemo_Dab pisze:
Na pewno rozpoczyna tak jak inne panie czyli Ikarusy 260 i Jelcze M11
Coś ich nie szanujecie :P W Rybniku zaczynają od 120M z automatem :P

Przemo_Dab

Post autor: Przemo_Dab »

Amalio pisze:Coś ich nie szanujecie W Rybniku zaczynają od 120M z automatem
Taki wymysł kogoś z zaplecza PKM-u ;]

[ Dodano: 21 Gru 2007 21:12 ]
PKM przegrał przetrag na linie 57,80 i 288 :confused: :( . Więcej tutaj: http://bip.kzkgop.pl/siwz/57_2/wno_57.pdf

Wyjechał już drugi z szóstki Dabów.
Wczoraj #134i #136(debiut) na linii 6.

Dziś #134 na linii 699 a #136 kursuje na linii 81.

Awatar użytkownika
stachu
Posty: 861
Rejestracja: 2007-07-18, 19:42
Lokalizacja: Gliwice ( całe woj. śląskie)

Post autor: stachu »

Szczerze powiedziawszy to nawet jestem zadowolony z tego przetargu.
Teraz PKM Gliwice będzie mógł sobie "odpocząć".
Może ruszy coś z linią ekspresową do Katowic???
http://miasta.gazeta.pl/katowice/1,72739,4494261.html

¯yczę wszystkim Wesołych Świąt!!!

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

stachu pisze:Szczerze powiedziawszy to nawet jestem zadowolony z tego przetargu.
Oczywiście tym bardziej, że Pan Powichrowski (dla nie znających tego przewoźnika powiem, że to ten prywaciarz, który jako pierwszy w Polsce zaczął eksploatować białoruską myśl techniczną (czytaj MAZ) ) w końcu na linie wypuści przetrzymanego przez rok MAZa 203 na linie. Ja najbardziej jednak osobiście jestem ciekawy, jakie to 5 przegubów niskich sprowadzi Pan Powichrowski, a przypomnę, że 3 z nich mają być nie starsze niż z 2005 roku, pozostałe 2 nie starsze niż z 1997 roku. Czyżby to odznaczało, że w Polsce zadebiutuje kolejny model MAZa 107, czyli deskorolka ? :mruga:

Powiem, że byłoby ciekawie ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Shadow238 pisze:Ja najbardziej jednak osobiście jestem ciekawy, jakie to 5 przegubów niskich sprowadzi Pan Powichrowski, a przypomnę, że 3 z nich mają być nie starsze niż z 2005 roku, pozostałe 2 nie starsze niż z 1997 roku. Czyżby to odznaczało, że w Polsce zadebiutuje kolejny model MAZa 107, czyli deskorolka ? :mruga:
Może jest jakaś na przegubowe MAZ-y, a możliwe, że p. Powichrowski zdecyduje się na przegubowe "używki".

A wracając do tematu. Co dobrego słychać w PKM Gliwice ? ;)

Awatar użytkownika
stachu
Posty: 861
Rejestracja: 2007-07-18, 19:42
Lokalizacja: Gliwice ( całe woj. śląskie)

Post autor: stachu »

J-31 pisze:A wracając do tematu. Co dobrego słychać w PKM Gliwice ? ;)
Jakoś życie płynie. Czekam z niecierpliwością na Solary ;)

A co do przetargu na linie 57, 80 i 288 jestem tego zdania, że PKM Gliwice wcześniej czy później powróci na te linie.

Pozdrawiam :)

Przemo_Dab

Post autor: Przemo_Dab »

stachu pisze:A co do przetargu na linie 57, 80 i 288 jestem tego zdania, że PKM Gliwice wcześniej czy później powróci na te linie.
Ja też tak myślę :P. Być może za 4 lata albo jak konsorcjum padnie.

Awatar użytkownika
stachu
Posty: 861
Rejestracja: 2007-07-18, 19:42
Lokalizacja: Gliwice ( całe woj. śląskie)

Post autor: stachu »

Przemo_Dab pisze:Ja też tak myślę :P. Być może za 4 lata albo jak konsorcjum padnie.
No albo powróci PKM Gliwice albo PKM Świerklaniec przejmie te linie, a może ktoś trzeci (np. Nowak Transport :D :P)

Przemo_Dab

Post autor: Przemo_Dab »

Dziś wyjechał trzeci Dab. Ma numer #135(K-066), jeździł na 710. Również jak inne Daby tak i on nie został przemalowany.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »


faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Na pierwszy rzut okna identyczne z Mobilisowymi i chyba nikt mnie nie przekona, że Mobilisowe nie miały iść do Gliwic :D

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Mają inne wyświetlacze.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Wyświetlacze można w ostatniej chwili zmienić. Na moje to Solaris zaproponował Mobilisowi wozy na połowę stycznia, a że oni nie mogli, to dogadali się z Gliwicami, zamówili takie same i się zamienili.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Na pierwszy rzut okna identyczne z Mobilisowymi i chyba nikt mnie nie przekona, że Mobilisowe nie miały iść do Gliwic
Ale te co poszły do Mibilisa miały parę istotnych szczegółów także to tylko domysły ;)
Amalio pisze:http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-214351.html
No i sa nowe Urbina
A podobno Solaris miał jakoś wynagrodzić PKMowi dłuższy czas odbioru nowych U18- ciekawy jestem co to za nagroda ? Czyżby dołożyli klime dla kierowcy gratis ? :mruga:

Awatar użytkownika
stachu
Posty: 861
Rejestracja: 2007-07-18, 19:42
Lokalizacja: Gliwice ( całe woj. śląskie)

Post autor: stachu »

Ja właśnie słyszałem, że Solarisy które poszły dla Mobilisu to w gruncie rzeczy dla PKMu miały być. Tylko, że podobno PKM dogadał się z Solarisem i za dłuzszy czas oczekiwania Solaris ma się jakoś się odpłacić PKMowi. Ja tak słyszałem.

Porównajcie:
http://galeria.solaris-club.com/details ... ode=search
http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-214351.html
http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-212911.html
http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-212955.html

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

stachu pisze:Tylko, że podobno PKM dogadał się z Solarisem i za dłuzszy czas oczekiwania Solaris ma się jakoś się odpłacić PKMowi.
Tylko pytanie jaka ma być forma tej "odpłaty", liczyłem, że to będzie klima dla kierowcy gratis ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Zapach każdemu do kabiny dadzą :D

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Amalio pisze:Zapach każdemu do kabiny dadzą
eee... :cool:

Podobno tym "bonusem" dla Gliwickich osiemnastek będzie dodatkowa sztuka SU18- miły gest ze strony Solarisa, ale to tylko w przypadku gdy bolechowska fabryka nie wyrobi się z dostawą do 31 stycznia ;)

Przemo_Dab

Post autor: Przemo_Dab »

Shadow238 pisze:Podobno tym "bonusem" dla Gliwickich osiemnastek będzie dodatkowa sztuka SU18- miły gest ze strony Solarisa, ale to tylko w przypadku gdy bolechowska fabryka nie wyrobi się z dostawą do 31 stycznia
Ja już bym wolał 2xSU12, zamiast jednego U18. No ale to decyzja PKM-u. W komenatarzach pod jednym ze zdjęć Mobilisowego Solara pisze zaś że nasze Solarisy przyjdą pod koniec lutego. Więc to jest już kolejna historia ;) Kilka dni temu koleżanka też mi mówiła o tym chcoć każdy kierman mówi co innego mi albo jej ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”