PKM Gliwice

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
Awatar użytkownika
stachu
Posty: 861
Rejestracja: 2007-07-18, 19:42
Lokalizacja: Gliwice ( całe woj. śląskie)

Post autor: stachu »

KB pisze:
stachu pisze:Przeraziły mnie też tłumy, które chciały zabrać się na przejażdżkę ;) Ogólne wrażenia pozytywne :)
Czyli nie skorzystałeś z przejażdżki :chytry:
Nie skorzystałem z przejażdzki Solarisem #99 Konradzie ;)

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

KB pisze:
stachu pisze:Przeraziły mnie też tłumy, które chciały zabrać się na przejażdżkę ;) Ogólne wrażenia pozytywne :)
Czyli nie skorzystałeś z przejażdżki :chytry:
Ale ja skorzystałem i wrażenia są jak najbardziej pozytywne, było dużo fajnych fotostopów na terenie Gliwic i Zabrza: http://www.phototrans.eu/15,266304,119.html

Odnośnie najnowszych Urbino- wozy zostały wyposażone w m.in: pełny monitoring wnętrza, silniki spełniające normę emisji spalin EEV jak i również nowoczesny system gaszenia komory silnikowej w razie pożaru. Natomiast dla pasażerów zamontowano siedzenia z miękką tapicerką (ze wzorem radiostacji gliwickiej i logiem PKM-u). Okna niestety są uchylane, ale zdecydowano się zamontować je w większej ilości niż w poprzednich dostawach. Autobusy tradycyjnie zostały wyposażone w matrycowe wyświetlacze.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Shadow238 pisze: siedzenia z miękką tapicerką
Nie tapicerka tylko wkładka jak już :chytry:
Tym niemniej dobrze, że na to wpadli, bo jak dobrze pamiętam, to poprzednie były twarde jeszcze.

Awatar użytkownika
stachu
Posty: 861
Rejestracja: 2007-07-18, 19:42
Lokalizacja: Gliwice ( całe woj. śląskie)

Post autor: stachu »

Zgadza się poprzednie są twarde.

Shadow widziałem, że byliście na moim osiedlu w Sośnicy. To już zapewne pod koniec ?

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

stachu pisze:To już zapewne pod koniec ?
Zgadza się.

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

http://phototrans.eu/14,466622,0,Scania ... _423B.html

Ktoś wie coś więcej na ten temat ?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wychodzi na to, że PKM Gliwice kupił przegubowe Scanie.... brawo, śliczny autobus :)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Ładne jaja.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

:shocked: ale maszyna!
J-31 pisze:Wychodzi na to, że PKM Gliwice kupił przegubowe Scanie.
Te autobusy nie zostały zakupione przez PKM, a jedynie służą jako pokazówki od Scanii Polska.
Oczywiście możemy na razie zakładać wersje, że faktycznie w toczącym się przetargu PKM postawił na Scanie i nie dopuści, aby inny producent wygrał.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Shadow238 pisze:Te autobusy nie zostały zakupione przez PKM, a jedynie służą jako pokazówki od Scanii Polska.
Oczywiście możemy na razie zakładać wersje, że faktycznie w toczącym się przetargu PKM postawił na Scanie i nie dopuści, aby inny producent wygrał.
Jeśli tak się sprawy mają... to przypomina mi się pewna afera (przed laty) o autobusy, które zostały wyprodukowane w czasie toczącego się przetargu. I w tej aferze m.in. uczestniczyli handlowcy ze Scanii.

I podobno "Scania nie produkuje autobusów na zapas" :chytry:

No, a sam przegub śliczny - chciałbym takie zobaczyć w Warszawie ;)

Może jak PKM nie kupi, to MZA się skusi :D

Awatar użytkownika
stachu
Posty: 861
Rejestracja: 2007-07-18, 19:42
Lokalizacja: Gliwice ( całe woj. śląskie)

Post autor: stachu »

Ja tam do Solarisów nic nie mam, sam uwielbiam te autobusy, ale ile można jedno i to samo wybierać :P. Ja trzymam kciuki za MANa, ale od wczoraj to i za Scanią będę trzymał :P. Także MZA może sobie o nich pomażyć :P

alojz
Posty: 368
Rejestracja: 2010-09-25, 22:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: alojz »

J-31 pisze:No, a sam przegub śliczny - chciałbym takie zobaczyć w Warszawie ;)
Zapomnij, ZTM nie pozwala.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

J-31 pisze:
Jeśli tak się sprawy mają... to przypomina mi się pewna afera (przed laty) o autobusy, które zostały wyprodukowane w czasie toczącego się przetargu. I w tej aferze m.in. uczestniczyli handlowcy ze Scanii.

I podobno "Scania nie produkuje autobusów na zapas"
A to nie był MAN?

ppln

Post autor: ppln »

alojz pisze: Zapomnij, ZTM nie pozwala.
A to w sumie czemu? Przemalować, zainstalować cały SIP (chociaż i bez tego pewnie by nie robili problemów, Ikarusy jeżdżą bez SIP-u ;) )

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Nie może mieć drzwi w układzie 2-2-2-2. Obsługiwać coś możnaby tym nawet bez przemalowania, ale nie za pełną stawkę

ppln

Post autor: ppln »

To u ajentów. MZA może sobie chyba wyjechać tym czym chce i tym jak chce (to oni obwożą po sieci 2 albo 3 pojazdy w gdańskim malowaniu)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Schemat malowania, to akurat nie problem. Czerwony można domalować. ;)

Problem w przypadku warunków jakie stawia ZTM Warszawa, to układ drzwi. Ta Scania ma 2-2-2-1 i to właśnie ten element ją dyskwalifkuje ;)
pmaster pisze:A to nie był MAN?
Tak, to chodziło o MAN-a, ale przedstawiciele Scanii się wypowiadali ;)

Wracając do tematu, czy ktoś się orientuje jak przebiega przetarg w PKM Gliwice ? ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Jeżeli ktoś nie czytał, to zacytuję:
Michał K. pisze:I wszystko jasne. Autobusy kupiła Scania Polska, stąd nazwa "Stock". Jeżeli Scania nie wygra przetargu w Gliwicach, to autobusy posłużą jako demo. Mogę dodać, że autobusy są wypasione na maxa. Mają np. kompletny system PIXELa z GPS-em. Podobno pierwsze takie autobusy w Polsce.

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

I na tym nie koniec zapowiedź kolejnych zakupów:
Na gliwickie ulice wyjadą autobusy Scania

Jesienią ubiegłego roku gliwickie Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej zakupiło 20 nowych 18-metrowych autobusów marki Solaris.

Natomiast już wkrótce na gliwickie ulice wyjadą kolejne nowoczesne pojazdy. Przetarg jest już praktycznie rozstrzygnięty. Wzięły w nim udział 3 firmy – Mercedes, Solaris i Scania. Jako pierwszym udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, że PKM zakupi 10 autobusów marki Scania.

- Na chwilę obecną, z dokumentów wynika, że zwycięzcą przetargu powinna być właśnie ta firma, ale to dopiero czas pokaże – mówi w rozmowie z nami Henryk Szary, prezes PKM.

Spółka jest w dobrej kondycji finansowej i prawdopodobnie jeszcze w tym roku na ulice Gliwic kilka nowych 12-metrowych i 15-metrowych autobusów.

Na te pojazdy przetarg zostanie dopiero ogłoszony.

- W bazie gliwickiego PKM-u zostanie jeszcze tylko około 25-30 Ikarusów – dodaje Szary.

http://infogliwice.pl/?p=2061

Awatar użytkownika
stachu
Posty: 861
Rejestracja: 2007-07-18, 19:42
Lokalizacja: Gliwice ( całe woj. śląskie)

Post autor: stachu »

O przetargu na 12-metrowce- zgoda, bo o tym sie mówiło, ale 15-metrowce??? Raczej 18-metrowce :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”