PKM Gliwice

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

kto mi powie gdzie mogę spotkać Ikarusy 280.26 z PKM Gliwice nr. 1564 1565 1566 1582

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Zawsze dobrym miejscem na szukanie Ikarusów jest linia 32.

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

A jakieś alternatywy / inne / a najlepiej wszystkie możliwości?

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Teoretycznie Ikarus mógłby się pojawić prawie na każdej przegubowej linii, bo chyba żadna nie jest 100%LF. Ale jeżeli chodzi najbardziej pewne linie to oprócz 32 obserwowałbym 194, 197 i 870.
Wiesz generalnie jak chcesz się jakimś przejechać, to stań sobie na placu Piastów i... stój do skutku ;) Wszystkie linie jeżdżą przez to miejsce.

Awatar użytkownika
M_Szymkowiak
Posty: 1535
Rejestracja: 2005-01-21, 18:56
Lokalizacja: Kraków - Prądnik Cz.
Kontakt:

Post autor: M_Szymkowiak »

No mnie chodzi o te konkretne 4, bo to ZF6HP czyli sześciobiegi. Dzięki za pomoc!

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Spoko ;) Czytając Twój post jeden mi właśnie śmignął pod oknem na 32 :P
Tym niemniej tak jak mówię - jak staniesz na Piastów, to będziesz mógł obserwować cały tabor który krąży po mieście :)

EDIT:
Również 1564 dziś na 932 (szczytowe wzmocnienie 32).

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

PKM Gliwice planuje zakup 10 autobusów 12 metrowych i 10 15 metrowych:
PKM Gliwice chce wypuścić obligacje. Kupi za to 20 nowych autobusów

Jeszcze w tym roku gliwicki PKM ogłosi przetarg na kupno 20 nowych autobusów. Aby zebrać potrzebne pieniądze, firma przymierza się do wypuszczenia własnych obligacji.
Do tej pory żadne z przedsiębiorstw komunikacyjnych w naszym regionie nie zdecydowało się na taki krok, ale PKM w Gliwicach doszedł do wniosku, że wyemitowanie obligacji byłoby łatwiejsze niż pozyskanie kredytu bankowego. Firma potrzebuje pieniędzy (około 16 mln zł) na kupno 20 nowych autobusów.

- Analizujemy, które z rozwiązań będzie dla nas bardziej korzystne, ale skłaniamy się ku obligacjom. Tak czy inaczej planujemy zadłużyć się najwyżej na dwa, trzy lata - mówi Henryk Szary, prezes PKM-u Gliwice.
Przetarg na kupno nowych autobusów zostanie ogłoszony jeszcze w tym roku, a dostawa ma nastąpić latem 2013 roku. PKM chce kupić dziesięć 12-metrowych i dziesięć 15-metrowych pojazdów. Wszystkie będą miały niską podłogę, ale żaden nie będzie wyposażony w klimatyzację. - To zbyt drogie rozwiązanie - mówi prezes Szary.

Gliwicki PKM chce odnowić tabor, bo w przyszłym roku firmie kończy się długoletnia umowa z KZK GOP, a związek komunikacyjny wymaga coraz to nowych pojazdów.

http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,72 ... z2B4CAW8Yi

B@rteK

Post autor: B@rteK »

Widać, że sztywniaki im się spodobały.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Marcin_FTŚ pisze: Nie, po prostu szkoda że sam organizator dopuszcza się takiego rozwiązania że, ustawia przetarg pod danego przewoźnika nie dając szans innym.
Organizator robi co co dana gmina chce. A Gliwice chcą PKMu.

Marcin_FTŚ pisze:Może chodzi tutaj o cenę albo koszty eksploatacji, wszak taka deska spali mniej niż przegubowiec a w papierach będzie miała wpisane tabor C.
Marcin no chyba Ameryki nie odkryłeś. Oczywiście, że jest taniej.
Ale mi się nie podoba, że również Gliwice zaczęły wykorzystywać lukę pozwalającą wprowadzać deskorolki zamiast przegubów.

Arbeiterus

Post autor: Arbeiterus »

Nie wiem czy o tym tu wspominałem ale w tym roku PKM Gliwice zamierza sprzedać DABy do Kazachstanu. W wakacje byli egzotyczni goście na zajezdni i się zachwycali tymi wozami. Więc te wozy które PKM chce kupić są właśnie za DABy a nie Ikarusy.

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

Arbeiterus pisze:Nie wiem czy o tym tu wspominałem ale w tym roku PKM Gliwice zamierza sprzedać DABy do Kazachstanu. W wakacje byli egzotyczni goście na zajezdni i się zachwycali tymi wozami.
Może Borat przyjechał do Polski i zachwyca się tymi perełkami :retard:
Arbeiterus pisze:Więc te wozy które PKM chce kupić są właśnie za DABy a nie Ikarusy.
No to już jest skrajny debilizm, pozbywać się komfortowych, dobrze utrzymanych i nie zajechanych wozów kosztem Ikarusów. Chociaż reasumując może to i lepiej, bo pewnie te niedobitki pójdą na kibolowozy, DABów by mi tam szkoda było dać.

Arbeiterus

Post autor: Arbeiterus »

Marcin N pisze:
Arbeiterus pisze:Więc te wozy które PKM chce kupić są właśnie za DABy a nie Ikarusy.
No to już jest skrajny debilizm, pozbywać się komfortowych, dobrze utrzymanych i nie zajechanych wozów kosztem Ikarusów. Chociaż reasumując może to i lepiej, bo pewnie te niedobitki pójdą na kibolowozy, DABów by mi tam szkoda było dać.
Dokładnie, ikarusy z lżejszym sercem można będzie skasować, a z DABami ciężej. Ale do 2014 też mają ikarusy odlecieć więc na jedno wychodzi. A potem to nie wiem co będzie, pewnie przyjdzie czas na Volvo stare ew NL202.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Nie tylko Kazachstan chce kupić te DABy. Po za tym Ikarusy też znikną do końca roku. I jeżeli cokolwiek się zostanie wysokiego to właśnie DABy.

Awatar użytkownika
stachu
Posty: 861
Rejestracja: 2007-07-18, 19:42
Lokalizacja: Gliwice ( całe woj. śląskie)

Post autor: stachu »

Nie tak prędko, plotki swoją drogą, życie i kontakty biznesowe swoją.

solaris150

Post autor: solaris150 »

Co tam nowego w Gliwicach słychać? Jakieś nowości się już pojawiły?Pozdro

Awatar użytkownika
stachu
Posty: 861
Rejestracja: 2007-07-18, 19:42
Lokalizacja: Gliwice ( całe woj. śląskie)

Post autor: stachu »

Jakieś nowości czy przyszły? Nie, nie przyszły.
Informacja przydatna dla Was może być fakt kasacji pierwszego DABa pod szyldem PKMu Gliwice i drugiego Mercedesa. O Ikarach nie wspomnę.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A którego Mercedesa PKM chce skasować ? ;)

Awatar użytkownika
Max998
Posty: 394
Rejestracja: 2010-11-23, 16:41
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Max998 »

#143, nie wygląda najlepiej z resztą zobaczcie sami.

Zdjęcia pochodzą z NK.pl z profilu WPK Katowice Zakład nr. 4 Gliwice.

http://photos.nasza-klasa.pl/13473431/2 ... a5aed.jpeg

http://photos.nasza-klasa.pl/13473431/2 ... c102b.jpeg

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Dzięki, teraz wszystko jasne ;)

Arbeiterus

Post autor: Arbeiterus »

A można prosić o przypomnienie która część z tego wozu się spaliła? Może lilnik byłby dobry i PKM G. mogło by sprzedać do PKM SC niektóre elementy by odbudować #507?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”