PKM Tychy

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
Egon

Post autor: Egon »

Powtarzam raz jeszcze - zaczekajmy z ocenami. Ja również widzę pogorszenie się jakości usług świadczonych przez PKM Tychy, ale przecież nie musi to od razu być oznaką upadku firmy - być może to czasowy kryzys, jaki nieraz przechodzi wiele przedsiębiorstw. No dobra - kupili te 16 Volv, okazało się to być nietrafioną decyzją i co teraz mają z nimi zrobić - wyrzucić na szrot czy spróbować uzdatnić do jazdy? Przecież nie kupią od razu następnych 16 wozów, bo by zbankrutowali.

Złości mnie tylko pewna rzecz - jak PKM kupowało nowe Solarisy, wszyscy się zachwycali, jakim to świetnym jest przedsiębiorstwem, a pan Kowol zdolnym managerem. Wiem gdzie szukać tych postów i z łatwością mogę je tu wyciągnąć, zobaczymy wtedy kto chwalił - znajdzie się paru znajomych. Teraz, gdy PKM ma (mam nadzieję, że przejściowe) kłopoty, oni właśnie najgłośniej krzyczą, że prezes doprowadza firmę do upadku. Podobnie rzecz ma się z Meteorem - sam zaliczałem się do jego wielbicieli. Jednak w odróżnieniu do reszty MKMów od czasu gdy popadł w kłopoty, nigdy nie napisałem nawet słowa złorzeczenia. Owszem, krytykowałem, ale nie domagałem się (jeszcze) wyrzucenia firmy z rynku usług KM. Teraz widać w Meteorze tendencję do systematycznej poprawy jakości usług i ja mam nadzieję, że wróci do dawnej świetności.

Odnośnie jeżdżenia po Bytomiu - gdyby ktoś oferował Ci za wykonanie jakiejś pracy 50 zł, a kto inny zaproponowałby za tę samą pracę 100 zł, to dla kogo byś pracował?

Co do panów Heinego i Kowola - to dwa zupełnie różne przykłady i ja nie widzę tu żadnych analogii.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Egon pisze:Teraz widać w Meteorze tendencję do systematycznej poprawy jakości usług i ja mam nadzieję, że wróci do dawnej świetności.
Jeżeli Meteor, będzie nadal będzie kupował "używane" autobusy i remontował te stare, to ma szansę na odbicie się od dna i nawet zaliczenia do tej grupy, tzw. "dobrych przewoźników" ;)

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Przedsiebiorstwo Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. w Tychach

Post autor: Shadow238 »

kmtychy.pl pisze:W najbliższym czasie (prawdopodobnie w piątek) do tyskiego PKMu zawita Jelcz M121/4 "Mastero" CNG. Autobus przyjeżdża do Tychów na testy. Będzie to egzemplarz wypożyczony z MPK Kraków, który już wcześniej zwiedził kilka miast Polski.

Będziemy mniej oszczędni w słowa niż PKM i przedstawimy trochę więcej informacji na temat tego wozu i jego testów.

Gazowe Mastero to nic innego, jak typowy M121 po tzw. face-liftingu, czyli odmłodzeniu. Na przestrzeni lat do tej konstrukcji wprowadzono wiele usprawnień i modyfikacji, które sprawiają, że pojazd jest bardzo przyjazny dla pasażerów.

Informacje o testach Mastero w PKMie dotarły do nas jakiś czas temu, miejski przewoźnik potwierdził je dopiero teraz.
Jelcz w piątek popołudniu dotrze na zajezdnię PKM Tychy.
Ciekawy jestem jak będzie się sprawował owy Krakowski CNG, widziałem go na żywo w Krakowie i muszę przyznać, że prezentuję się ładnie ;)

Mam nadzieję, że po testach Tychy zdecydują się na zakup- tylko za co ? :/

BTW- ciekawe czemu do testów wybrano Jelcza M121/4 zamiast Tedoma 123G ?
Ostatnio zmieniony 2013-12-10, 00:23 przez Shadow238, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Hmmm... No jeżeli tyski PKM chce testować Jelcza, to oznacza, że realnie rozgląda się za czymś fabrycznie nowym.... ale tanim. Czyli byłby to Jelcz. ;)

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Hmmm... No jeżeli tyski PKM chce testować Jelcza, to oznacza, że realnie rozgląda się za czymś fabrycznie nowym.... ale tanim. Czyli byłby to Jelcz.
Tak tylko ciekawe kto wyłoży, jeśli oczywiście zdecydowali się na zakup pieniądze, bo wątpię, żeby miasto coś się dorzuciło :roll:

[ Dodano: 15 Mar 2007 19:46 ]
Aha chodzi o Krakowskiego M121/4 #DJ202 ;)

[ Dodano: 16 Mar 2007 16:25 ]
PS. Od 19 do 26 marca PKM Tychy będzie testował Irisbusa Citelis 12M, którego już testował między innymi PKM Katowice ;)

Najlepsze jest w tym, że PKM nie ma zamiaru go kupować- tylko przyjechał on na testy w celu poprawienie jakości usług Tyskiego przewoźnika :D

marekJG

Post autor: marekJG »

Jechałem tym Mastero kiedy był na testach w Rzeszowie. Strasznie burczy mu silnik coś jak w Ursusie :)

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

marekJG pisze:Jechałem tym Mastero kiedy był na testach w Rzeszowie. Strasznie burczy mu silnik coś jak w Ursusie
Przecież to Jelcz, więc co się dziwisz :P Skoro on burczy to już nie chce nawet myśleć jak Vecto CNG pracuje :mruga:

Parę zdjęć M121/4 na testach w Tychach:

http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-144377.html

http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-144835.html

[ Dodano: 11 Kwi 2007 00:02 ]
Niestety Prezes PKMu widocznie nie uczy się na własnych błędach, ponieważ sprowadził na razie w ilości 1 szt. kolejnego gazowca.
kmtychy.pl pisze:We wtorek na zajezdni tyskiego PKMu został zauważony pochodzący ze Szwecji Volvo B10L-3000 CNG. Autobus został wyprodukowany w roku 1996 i pochodzi (podobnie jak zakupione przez PKM w zeszłym roku Volva CNG) z miasta Lund.
Po prostu szok! To już lepiej niech sobie w MAZy inwestują ;)

Pare zdjęć najnowszego nabytku:
http://www.kmtychy.pl/galerie/details.php?image_id=1908
http://www.kmtychy.pl/galerie/details.php?image_id=1908

A tak jeszcze przy okazji parę ciekawostek PKu Tychy- na początek pięknie zastawiony wyświetlacz http://www.kmtychy.pl/galerie/details.php?image_id=1910
a druga ciekawostka to obklejenie folią zielono- żółtą autobusu zamiast jego pomalowanie w barwy zakładowe :D http://www.kmtychy.pl/galerie/details.php?image_id=1911

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Troche odświeże temat. W poniedziałek miałem okazje pierwszy raz się przejechać tyskim Volvem (gazowcem). Po za niezbyt estetycznym wykończeniem wnętrza i wyrobionym zawieszeniem bez zastrzeżeń. Ale PKM dał ciała z zapowiadaniem przystanków. Według wyświetlacza przystanek Mikołów PKP to Zawiść skrzyżowanie, a następny to Mościska Gostyńska ( zamiast Mikołów Fabryczna ) ;)

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Amalio pisze:W poniedziałek miałem okazje pierwszy raz się przejechać tyskim Volvem (gazowcem).
Dopiero :P
Amalio pisze:Po za niezbyt estetycznym wykończeniem wnętrza i wyrobionym zawieszeniem bez zastrzeżeń. Ale PKM dał ciała z zapowiadaniem przystanków. Według wyświetlacza przystanek Mikołów PKP to Zawiść skrzyżowanie, a następny to Mościska Gostyńska ( zamiast Mikołów Fabryczna )
Ale sauna mimo wszystko w nich jest.

PS. No wiesz PKM Tychy robi niedokładnie co poniektóre rzeczy :)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

MKM Shadow pisze:
Amalio pisze:W poniedziałek miałem okazje pierwszy raz się przejechać tyskim Volvem (gazowcem).
Dopiero :P
Ja tam z GOPu nie jestem, a akurat tak się złożyło, że na 29 jechał :P
MKM Shadow pisze:
Amalio pisze:Po za niezbyt estetycznym wykończeniem wnętrza i wyrobionym zawieszeniem bez zastrzeżeń. Ale PKM dał ciała z zapowiadaniem przystanków. Według wyświetlacza przystanek Mikołów PKP to Zawiść skrzyżowanie, a następny to Mościska Gostyńska ( zamiast Mikołów Fabryczna )
Ale sauna mimo wszystko w nich jest.
MKM Shadow pisze:Jechałem nim po siódmej rano i zapewne dlatego pomimo tłoku nieodczuwałem ciepła
PS. No wiesz PKM Tychy robi niedokładnie co poniektóre rzeczy :)
Ale taka informacja to żadna informacja ;) Współczucia dla osób spoza regionu ;)

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

A ja mam dla Was ciekawostkę, otóż w dniach od 13- 19 czerwca 2007 roku w PKMie będzie testowany Solaris Urbino 18III, autobus ten pochodzi z MPK Kraków, jego numer to BR730.
http://www.pkmtychy.pl/show.php?choose=15&news=20

Szkoda tylko, że są to kolejne testy, gdzie robiony jest delikatny "smaczek" dla pasażerów, że PKM zakupiło taki autobus, albo w przyszłości zakupią, niestety prawda jest taka, że prawdopodobnie znowu szanowny Pan Prezes kupi jakieś używki, tym razem jest mowa o używanych przegubach CNG :confused:

[ Dodano: 02 Lip 2007 21:08 ]
Obecnie na testach w PKM Tychy po SU18 III z MPK Kraków znajduję sie dobrze znany srebrny MAN NL283 Lion`s City z MAN Wolica ;)

Przemo_Dab

Post autor: Przemo_Dab »

Już 5 Solarisów U18 jest gotowych do przybycia do Tychów.
Powinny się zjawić w ciągu kilku dni.

Nie dziwi Was że Śląsk ma jakoś teraz dużo nowych autobusów :mruga: xD

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Przemo_Dab pisze:
Nie dziwi Was że Śląsk ma jakoś teraz dużo nowych autobusów :mruga: xD
I tak o wiele za mało w porównaniu z potrzebami.

Przemo_Dab

Post autor: Przemo_Dab »

Amalio pisze:I tak o wiele za mało w porównaniu z potrzebami.
Ale kropla w morzu potrzeb :P
Może to oni już sie przygotowują na Euro na śląskim :?:
Można powiedzieć taki mały szał zakupowy jak MZA kupiło 100xSU18 :P
Ostatnio zmieniony 2007-11-18, 20:03 przez Przemo_Dab, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Przemo_Dab pisze:Można powiedzieć taki mały szał zakupowy jak MZA kupiło 80xSU18
100 a nie 80 :!:
Przemo_Dab pisze:Już 5 Solarisów U18 jest gotowych do przybycia do Tychów.
Powinny się zjawić w ciągu kilku dni.
Za kilka tygodni, a nie za pare dni...

Podobno Solarisy moga nie być wyposażone w klime dla kierowcy o czym nigdzie nie wspomniano w przetargu, a od kilku lat jest standardem w autobusach PKMu.
Nie dziwi Was że Śląsk ma jakoś teraz dużo nowych autobusów
A co w tym dziwnego ? :chytry: To dobrze, że nasi przewoźnicy inwestują w nowy tabor...
W sumie jeszcze w tym roku na śląsk trafiło: 25 nowych SU18 III + 5 nowych NG313 dla PKMu K-ce, a w przyszłym i 2009 roku do Tyskiego PKMu przyjedzie jeszcze 9 SU18.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Przemo_Dab pisze: Może to oni już sie przygotowują na Euro na śląskim :?:
Tychy to akurat mają daleko do Chorzowa.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Przemo_Dab pisze:Nie dziwi Was że Śląsk ma jakoś teraz dużo nowych autobusów :mruga: xD
Nie wiem, czy ktokolwiek pamięta, ale gdzieś tam na forum w którymś z tematów przewidziałem taką sytuację. :D

Wyraziłem wtedy takie ciche życzenie - wiedziałem, że wcześniej czy późńiej się ono ziści - większej ilości fabrycznie nowego taboru. Napisałem to bodajże ponad rok temu. Kiedy na Śląsku panował zastój w zakupie fabrycznie nowych autobusów i niewielu - spośród Was - traktowało moje słowa poważnie. :mruga:

Zatem ta sytuacja mnie cieszy. No, a w przypadku PKM Tychy, eksploatującego już dość znaczne ilości Solarisów, to nawet nie dziwi, że dojeżdżają kolejne... ;)

Reasumując. Gratulacje. SU18 III - to piękny pojazd :)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Mnie interesuje co innego - jaka będzie kabina. Zwykła w której kierowce oddziela od pasażera tylko szyba czy tez całkowicie zamknięta jak w np w Jelczach czy jeżdżących już w PKMie starszych Solarisach ;)

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Panowie do Tyskiego PKMu dojechały pierwsze 5 z 14 zamówionych sztuk SU18 III.
Tak jak się spodziewałem autobusy zostały wyposażone w klimatyzacje dla kierowcy, zielone miękkie siedzenia, rozsuwane okna (podobnej wielkości jak w Moblisowych SU12), oraz kołpaki na koła ;)

Premiera liniowa odbędzie się w środę 5 grudnia 2007 roku.

[Zdjęcia.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Z czego widzę kabina nie jest taa jak w poprzednich Urbino :roll:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”