PKM Tychy

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: PKM Tychy

Post autor: J-31 »

Auper nie Płacz - prócz Solarisów, jeszcze Spotkasz prawdziwe autobusy na przykład z pod znaku lwa. Tyskie Lion'sy są bardzo przyjemne ;)

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: PKM Tychy

Post autor: Auper »

No niby racja, ale to też takie bezduszne urządzenia do przewozu pasażerów ;) Chociaż przyznam że jest w Tychach jeszcze jeden autobus który darze sentymentem - #323. Ile to razy jechałem tym autobusem do domu z politechniki czy technikum, piękne czasy...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: PKM Tychy

Post autor: J-31 »

Ja go niestety nawet nie widziałem, a szkoda, bo liczyłem na #323, albo chociaż #324... tego ostatniego udało mi się sfocić przy dworcu i żałowałem, że nie udało mi się nim pojechać ;)

:strzałka: https://www.flickr.com/photos/129661548 ... 660833893/

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: PKM Tychy

Post autor: Marcin N »

MANy są super ? Może te u was w Warszawie tak, te nasze to niestety totalna porażka. Z wyjątkiem wydajnej klimy o ile kierowca ją załączy czy faktu, że są po prostu nowe zalety się kończą. Auta są mułowate, głośne, wpadają w rezonans zarówno podczas jazdy jak i postoju... Zdecydowanie wolę jeździć naszymi gazowymi Solarisami, rożnica właściwie sześciu lat ale auta o wiele bardziej przyjazne.

Co do naszych rodzynków w postaci #323 i #324, niestety auta więcej stoją niż jeżdżą, totalne niewypały do tego niewygodne zarówno dla kierowcy jak i pasażera, mocy to może trochę ma ale są to tak twarde autobusy które w połączeniu z twardymi siedzeniami bez żadnej wkładki zapewniają Ci dość solidny masaż zarówno pośladków jak i kręgosłupa. Poza tym, obecnie jedyna linia na którą faktycznie się nadają te auta to E-2 ale dopiero po wymianie siedzeń na wygodniejsze, niestety z powodu chorej polityki PKM która traktuje te autobusy jako tabor MIDI (8,5 - 10,5m) pojawiają się na liniach obsługiwanych na co dzień mikrobusami.

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: PKM Tychy

Post autor: Auper »

Siedzieć się w nich nie dało, potwierdzam ;) Ale sentyment wybiela te złe wspomnienia, jakby nie patrzeć. Generalnie te U12LE to takie budy na kołach były, w środku jak stodoła, nawet ta podsufitka taka biedna, ale jeżdżąc codziennie mogę powiedzieć, że fajnie się śmigało jako pasażer, nie za głośne, i przede wszystkim LE, co ja osobiście bardzo pochwalam. Na E-1 lepiej mi się jeździło chyba tylko Irexowymi Iveco (autobus bajka, mimo że też full-caritas ;) )

A co do polityki taborowej... w jaki sposób dopuszcza ona jazdy U18LE na 4? Bo widziałem taki cudowny przypadek, dziś bądź wczoraj.

Co do MAN vs SU12CNG, nie chcę się powtarzać bo kilka lat temu jak pojawiały się te gazowe solarki już to pisałem wieele razy, ale sprowadza się to wszystko do kwestii pod jakiego klienta były robione poszczególne autobusy. Przykre ale no niestety...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: PKM Tychy

Post autor: J-31 »

Auper pisze:A co do polityki taborowej... w jaki sposób dopuszcza ona jazdy U18LE na 4? Bo widziałem taki cudowny przypadek, dziś bądź wczoraj.
A czy to czasami nie decyzja dyspozytora w zajezdni ? Bo to raczej chyba dyspozytorzy wypuszczają na linię to co mają w zapasie, grunt aby na 4-ce metraż się zgadzał, bo zdaje się, że na tej linii pojawiają wozy klasy MEGA, o ile dobrze pamiętam. ;)

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: PKM Tychy

Post autor: Marcin N »

Auper pisze: 2018-08-16, 21:33A co do polityki taborowej... w jaki sposób dopuszcza ona jazdy U18LE na 4? Bo widziałem taki cudowny przypadek, dziś bądź wczoraj.
Dopuszcza normalnie, bo to tabor C czyli w teorii może jechać na każdej linii gdzie jest wpisany przegub. W praktyce znów robi tylko 33/E2, 1, 4, 14 bądź 655.
J-31 pisze: 2018-08-16, 22:18A czy to czasami nie decyzja dyspozytora w zajezdni ? Bo to raczej chyba dyspozytorzy wypuszczają na linię to co mają w zapasie, grunt aby na 4-ce metraż się zgadzał, bo zdaje się, że na tej linii pojawiają wozy klasy MEGA, o ile dobrze pamiętam. ;)
Dokładnie tak jest, aczkolwiek przy doborze linii dla tego auta trzeba bardziej uważać. Na takim 45 które jeździ pod moimi oknami by się nie nadał, bo nie dałby rady pod górkę w Łaziskach Dolnych, tam Solarisy czasem ledwo dają radę, że o MANach i MAZach nie wspomnę. Po prawdzie, jedyne auto które dawało tam radę był Berek #042 podczas zimowego kryzysu w 2011 roku.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: PKM Tychy

Post autor: J-31 »

To może po prostu dyspozytor nie miał niczego innego w rezerwie, skoro puścił na 4-kę SU18LE ;)

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: PKM Tychy

Post autor: Marcin N »

Kierowca wpisany na 4-kę wziął sobie swoje auto, ot co ;) Od października wróci na 33/E-2.

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: PKM Tychy

Post autor: Marcin N »

Najnowsza Scania Citywide CNG o numerze #636 z Tarnowskiego MPK zawitała do PKM Tychy.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: PKM Tychy

Post autor: J-31 »

Chyba Scania "kusi" PKM, ciekawe co na to zarząd PKM ;)

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: PKM Tychy

Post autor: Marcin N »


Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: PKM Tychy

Post autor: J-31 »

Ciekawy jestem co teraz zrobi PKM - zwiększy budżet i wybierze jedną z ofert, czy unieważni przetarg ? Kreciki są dosyć ciekawe, więc ich oferta faktycznie może być interesująca ;)

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: PKM Tychy

Post autor: Marcin N »

Siłą rzeczy muszą coś kupić. Solarisy są już w tak fatalnym stanie wizualno technicznym, że osobiście byłoby mi wstyd wyjechać takim autem. O MAZach nawet nie wspominam.

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: PKM Tychy

Post autor: Auper »

O, są jakieś solarisy MIDI w Tychach?

Co do przetargu - jestem za krecikami jak najbardziej

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: PKM Tychy

Post autor: Marcin N »

Mówię o taborze ogólnie. Niestety obawiam się, że przy skąpstwie PKMu odnośnie kasy na nowe autobusy po raz kolejny przetarg unieważnią. Niestety z roku na rok w firmie jest coraz gorzej i do pozycji lidera im daleko mimo tego jak to próbują się w internecie kreować.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: PKM Tychy

Post autor: J-31 »

Zakupy - zakupami, ale wydaje mi się, że powinni jednak trochę lepiej zadbać o to co aktualnie eksploatują, chyba szczególnie o te Solarisy, bo maszyny są świetne. Szkoda ich ;)

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: PKM Tychy

Post autor: Marcin N »

Niestety ale na to się nie zanosi. W mediach plasują się na lidera komunikacji w regionie a w rzeczywistości tabor wygląda świetnie tylko na papierze. Autobusy są obite, odrapane, lakier schodzi płatami, klej po reklamach bądź goła blacha to porządek dzienny. Wewnątrz też panuje straszny syf, niektóre auta wyglądają, jakby nie były sprzątane i myte miesiącami. MANy które mają już trzy lata również zaczynają się sypać, nie ma dnia żeby kilka sztuk nie stało na kanale, lakier a właściwie zielona okleina też już z nich zaczyna odchodzić a na uzupełnienie braków się nie zanosi.

________________


http://m.infobus.pl/przetarg-pkm-tychy- ... jqts4XbvVs
Pełna profeska.

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: PKM Tychy

Post autor: Marcin N »


Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: PKM Tychy

Post autor: J-31 »

Wow. Gratulacje. Bardzo ciekawy wybór, ale te autobusy nie są w 100% niskaczami ? I jak to PKM wyjaśni ludowi ? ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”