PKM Tychy

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: PKM Tychy

Post autor: Marcin N »

No przecież chcą kupić 60 nowych autobusów. Co do MAZów to w swoich szeregach PKM raczej nie chce o nich słyszeć. Nie bez powodu wszystkimi powożą kierowcy z Meteora.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: PKM Tychy

Post autor: J-31 »

Oki, chcą kupić - a czy jest już ogłoszony przetarg ? Bo albo coś mi umknęło, albo o czymś nie wiem ;)

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: PKM Tychy

Post autor: Marcin N »

Jeszcze ani dofinansowania nie dostali. Ale coś się dzieje bo na bazie stoi Conecto G nowej generacji.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: PKM Tychy

Post autor: J-31 »

Ooo, to już wiem gdzie mi zniknął :mruga:

PS. Mogą mieć z nim problem. W Warszawie się zepsuł w trakcie testów, teraz w styczniu. Były z nim problemy i zdaje się, że chyba nawet nie dokończył służby ;)

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: PKM Tychy

Post autor: Marcin N »

I tak w przetargu będą celować w Solarisa bo MANy jakoś nie przypadły im do gustu.

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: PKM Tychy

Post autor: Auper »

Nie znają się w tym pkm i tyle...;) A jak volvo wyjechało, hmm, coś czuje że będę dziś przejeżdżał przez Zawiercie ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: PKM Tychy

Post autor: J-31 »

Hmmm, aż zastanawiam się co im w tych MAN-ach przeszkadza ? Może koszty części ? ... albo niemożność łatania ich metodą "domowego mechanika" czyli na "skrętkę" ;)

Chociaż w sumie nawet MAN-a można naprawić taśmą klejącą. ITS już to przetestował - dało radę :-P

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: PKM Tychy

Post autor: Marcin N »

Conecto otrzymało numer 099 i kursuje dziś na linii 1.

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: PKM Tychy

Post autor: Marcin N »

PKM dalej na zakupach, na dniach na bazę dojadą dwa MANy NL243 Lions City CNG z Neumünster, bracia aut o numerach 398-400. Oczywiście wersja II drzwiowa.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: PKM Tychy

Post autor: J-31 »

Wow. To ładnie - dokupili sobie gazowe Lion'sy, to chyba nie narzekają aż tak na swoje :)

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: PKM Tychy

Post autor: Marcin N »

Idą w unifikację ;) Jakby były na rynku U12 CNG to by na pewno kupili właśnie je a nie MANy ;)

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: PKM Tychy

Post autor: Marcin N »

Jak się okazało nie dwa a trzy.
https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5989AE2F
Autorem jest Mateusz Hołdowicz z Facebooka ;)

Autobusy będą klasyfikowane jako tabor A czyli coś pomiędzy solówką a mikrobusem co jest dla mnie absurdalnym posunięciem gdyż takie MANy mogą spokojnie obsługiwać linie o zmniejszonej wymianie pasażerów a nie udawać pokurcze na liniach mikrobusowych.


-----------------------------------

A tutaj swoista ciekawostka, MAZ obsługujący wahadło obsługujące linię muzealną między Auschwitz a Birkenau.
http://phototrans.pl/14,866776,0.html

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: PKM Tychy

Post autor: J-31 »

Bardzo ładne autobusy. W zasadzie w Tychach nie powinno przeszkadzać im brak trzecich drzwi, tak więc PKM powinno je traktować normalnie. Szczególnie, że w Tychach obowiązuje zasada wchodzenia I-szymi drzwiami, tutaj powinno się to szczególnie sprawdzić. ;)

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: PKM Tychy

Post autor: Marcin N »

Zasada wsiadania pierwszymi drzwiami zarówno w Tychach jak i całym GOP to martwa zasada i kierowców którzy to przestrzegają można policzyć na palcach jednej dłoni.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: PKM Tychy

Post autor: J-31 »

To prawda, ale w przeciwieństwie do KZK GOP, w Tychach kierowcy zawsze witali mnie z uśmiechem ilekroć wsiadałem I-szymi drzwiami.

To mi się jakoś utrwaliło. Za pierwszym razem jak mi kierowca powiedział "Dzień Dobry" byłem tak zszokowany, że nie wiedziałem co mam zrobić, ale następnym razem - sam pozdrawiałem kierowców. Toteż z samej przyjemności uśmiechania się i pozdrawiania kierowców - automatycznie wchodziłem I-szymi drzwiami. :)

W KZK GOP tego nie ma. Ani na Śląsku ani w Zagłębiu ;)

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: PKM Tychy

Post autor: Marcin N »

Bo Tychy są trochę inną strukturą, są tu w dużej mierze stałe przydziały kierowców do linii stąd każdy każdego zna ;) Aczkolwiek jak chcesz poczuć prawdziwie domowy PKSowy klimat zapraszam do Mikołowa czy Łazisk gdzie w czasie jednego kółka kierowca może być bogatszy o 10 jajek, słoik smalcu i garść cukierków dla dzieci :)

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: PKM Tychy

Post autor: Auper »

To jeszcze dodam, w ramach jakichś badań opartych o ankietyzacje, PKM Tychy oferuje najlepszy dojazd spośród dużych miast w kraju. Więcej: https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 2229820685

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: PKM Tychy

Post autor: J-31 »

Tychy na pierwszym miejscu a Gdynia uplasowała się na drugim ... i a propo tych rankingów związanych z komunikacją miejską, a tym samym z organizatorami komunikacji miejskiej w Polsce. Przypomina mi się pewna historia którą sam przeżyłem na własnej skórze.

Otóż jak pewnie Wiecie, podróżuję. Uprawiam turystykę komunikacyjną. Celem jest komunikacja miejska. Wpadam, to tu, to tam... i pamiętam doskonale, że kilka lat temu jak na naszym forum - jak był jeszcze spory ruch, duża ilość postów - wielu naszych użytkowników bardzo chwaliło ZKM Gdynia. Za jakość usług i dobrą organizację ruchu.

No i parę lat temu, pojechałem sobie do trójmiasta, oczywiście do Gdyni, celem były trolejbusy. Miałem sporo planów - gdzie pojechać, co pofocić - ale jednocześnie niczego nie sprawdziłem. Pojechałem w ciemno i strasznie się zawiodłem. Jeszcze wtedy nie było ST12M, jeździły elektryczne Jelcze 120MT i był remont jednej z ważnych ulic. Trolejbusów co kot na płakał, naczekałem się na przystankach. Wtedy dosłownie wściekłem się na ZKM i siebie. To była moja wina :cool:

Tak mi to dało w kość, że od tamtego czasu, wszystko sprawdzam. I dokładnie, co do minuty planuję dzień. Gdy wybierałem się do Tych - pomimo tego, że Marcin chciał mi pomóc - i tak dokładnie zaplanowałem sobie dzień. Zajrzałem do rozkładów na stronie MZK i złapałem się za głowę. Częstotliwość jest tak słaba, że w sumie zastanawiałem się co ja będę robił w Tychach tyle godzin ? A okazało się, że było warto pojechać i spędzić ten czas, dobrze zaplanowany dzień i zaplanowane przejazdy poskutkowało, że bez problemów wszędzie - gdzie chciałem - dojechałem. Tychy przyjemnie mnie zaskoczyły, tylko warunek, trzeba sobie zadać pytanie "gdzie, po co, na jak długo", a potem przestudiować rozkłady - i naprawdę MZK daje radę :)

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: PKM Tychy

Post autor: Marcin N »

J-31 pisze:Tak mi to dało w kość, że od tamtego czasu, wszystko sprawdzam. I dokładnie, co do minuty planuję dzień. Gdy wybierałem się do Tych - pomimo tego, że Marcin chciał mi pomóc - i tak dokładnie zaplanowałem sobie dzień. Zajrzałem do rozkładów na stronie MZK i złapałem się za głowę. Częstotliwość jest tak słaba, że w sumie zastanawiałem się co ja będę robił w Tychach tyle godzin ? A okazało się, że było warto pojechać i spędzić ten czas, dobrze zaplanowany dzień i zaplanowane przejazdy poskutkowało, że bez problemów wszędzie - gdzie chciałem - dojechałem. Tychy przyjemnie mnie zaskoczyły, tylko warunek, trzeba sobie zadać pytanie "gdzie, po co, na jak długo", a potem przestudiować rozkłady - i naprawdę MZK daje radę :)
MZK Tychy ma to do siebie, że mało która linia kursuje w regularnym takcie ale ma to też swoje plusy, autobusy nie jeżdżą po prostu puste w niektórych godzinach. Dla przykładu taka linia 25 na trasie Mikołów - Łaziska Górne czy 605 Mikołów - Orzesze która jak się spojrzy na rozkład powie, co to za PKS, po co to komu. Ale jeśli ten autobus już jedzie to w takich godzinach kiedy jest on potrzebny i zawsze już na pierwszym przystanku zapełnienie wynosi około 75% auta.

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: PKM Tychy

Post autor: 9507 »

Ankiety dotyczyły tylko komunikacji miejskiej? Bo z treści pytania nie do końca to wynika - ktoś mógł stwierdzić, że dobrze mu się do pracy dojeżdża np. samochodem albo, że ma blisko, to chodzi na piechotę co też mu odpowiada. Nie mniej - dobrze, że mieszkańcy są zadowoleni, a PKM wykorzystuje to do, jakby nie było, swojej promocji.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”