MPK Kraków

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Re: MPK Kraków

Post autor: pmaster »

Ja to odradzam poruszanie tutaj tematu krakowskiego malowania.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: MPK Kraków

Post autor: J-31 »

Bo to nie jest malowanie, tylko okleina. Jest normalka. Praktycznie każdy polski przewoźnik, który wprowadza do eksploatacji hybrydowe Solarisy próbuje je wyróżniać. Tak przecież zrobiło poznańskie MPK, które obkleiło swojego #1890. Inny schemat malowania zastosowano również w przypadku warszawskich hybrydowców. Ta tym tle to się wyróżnia jedynie #505, PKM Sosnowiec. PKM w przypadku swojego #505 co prawda nawiązało do zakładowego schematu malowania, ale też dodali elementy graficzne, obkleili go na około bąbelkami i tekstami ;)

Także nie powinno nas to dziwić. Dziwić to może co najwyżej schemat malowania innego krakowskiego Solarisa Urbino 18 III - a konkretnie #PR743... ale jak napisał powyżej Pmaster lepiej tego tematu nie poruszać :lol:

Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 356
Rejestracja: 2007-10-24, 13:20
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: MPK Kraków

Post autor: Szymon »

Powinny być kary za niestosowanie się do Księgi... ;)

A tak a propos - poruszę ten temat, zadając pytanie - czy są już jakieś autobusy pomalowane wg Księgi?

wojtek1611
Posty: 457
Rejestracja: 2011-06-02, 08:01
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: MPK Kraków

Post autor: wojtek1611 »

J-31 pisze:Tak przecież zrobiło poznańskie MPK, które obkleiło swojego #1890. Inny schemat malowania zastosowano również w przypadku warszawskich hybrydowców. Ta tym tle to się wyróżnia jedynie #505, PKM Sosnowiec. PKM w przypadku swojego #505 co prawda nawiązało do zakładowego schematu malowania, ale też dodali elementy graficzne, obkleili go na około bąbelkami i tekstami ;)
To że przewoźnicy chcą promować zakup ekologicznego pojazdu jest jak najbardziej zrozumiałe. Poznański #1890 barwy zakładowe zachował. W przypadku warszawskich hybryd, zmiana wyszła zdecydowanie na plus, co nie zmienia faktu że znajduje się na nich zarówno czerwony, jak i żółty.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Re: MPK Kraków

Post autor: pmaster »

Szymon pisze:Powinny być kary za niestosowanie się do Księgi... ;)

A tak a propos - poruszę ten temat, zadając pytanie - czy są już jakieś autobusy pomalowane wg Księgi?
Chyba coś mówiłem/pisałem, nie? Cicho być.

Skupmy się jednak na merytorycznej dyskusji na ten temat bez tworzenia tematów tabu. //Kędzior
Ostatnio zmieniony 2015-01-06, 22:45 przez pmaster, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 356
Rejestracja: 2007-10-24, 13:20
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: MPK Kraków

Post autor: Szymon »

pmaster pisze:
Szymon pisze:Powinny być kary za niestosowanie się do Księgi... ;)

A tak a propos - poruszę ten temat, zadając pytanie - czy są już jakieś autobusy pomalowane wg Księgi?
Chyba coś mówiłem/pisałem, nie? Cicho być.
Nie jestem w temacie lokalnych wojen, więc mam prawo zapytać - czy przemalowano już jakieś autobusy? Pytam o obiektywny aspekt tej sprawy, wynikający z czynników zewnętrznych (tj. MPK), a nie o nasz światopogląd.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: MPK Kraków

Post autor: J-31 »

Póki co "Mobilis" wprowadził autobusy w nowych barwach. A MPK... przemalował na razie bodajże dwa wagony tramwajowe, a właściwie trzy bo doczepę c3 również ;)

Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Re: MPK Kraków

Post autor: Coffee »

Szymon pisze:Nie jestem w temacie lokalnych wojen, więc mam prawo zapytać - czy przemalowano już jakieś autobusy? Pytam o obiektywny aspekt tej sprawy, wynikający z czynników zewnętrznych (tj. MPK), a nie o nasz światopogląd.
Nie. Nawet świeżo zakupiony U18 Hybrid i ex. testowy U18 Euro 6 nie są w nowych barwach.

Hybrydę okleili w takie "cuś":
http://phototrans.pl/14,732017,0,Solari ... BH611.html
Nie wiadomo do końca jak będzie wyglądał przyszły #DR777 (ex. testowy U18 Euro 6), ale prawdopodobnie będzie miał przód i tył a'la #PU9xx i boki oklejone w 140-lecie Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: MPK Kraków

Post autor: J-31 »

W sumie całkiem ładnie ta hybryda wygląda, nawet ten szary zderzak mu pasi ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: MPK Kraków

Post autor: J-31 »

Dawno nikt z nas tu nie pisał. A oto jest okazja i chyba będzie następna, bo MPK sporo nowych autobusów ostatnio zamawia - w tym będą również elektryki, ale to później. Teraz Hybrydy - Do Krakowa przyjechały hybrydowce. SU18 Hybrid, jest to jednak jeszcze III-cia generacja, w ilości 12 sztuk. ;)

:strzałka: http://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,3579 ... okKrakLink

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: MPK Kraków

Post autor: Marcin N »


Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: MPK Kraków

Post autor: J-31 »

WOW. Śliczny. Jestem pełen uznania dla MPK. Świetna robota :-P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: MPK Kraków

Post autor: J-31 »

Oj, chyba czas najwyższy udać się do Krakowa ;)

:strzałka: http://busphoto.ru/photo/191859/

SU18IV już kursują, hybrydy i elektryki też - toteż cosik mi się widzi, że będę musiał chyba sobie zarezerwować czas może we wrześniu, może będzie szansa na ładną pogodę :)

Wojciech
Posty: 92
Rejestracja: 2009-02-23, 22:22
Lokalizacja: Jedna z wielu nad Wisłą

Re: MPK Kraków

Post autor: Wojciech »

Nowe Solarisy cieszą oko (różne inne części ciała również w stosownym zakresie :), a jak ponoć dobrze na środowisko mają robić, hoho!), jednakże nieco się kraje serce na wiadomość, że w odstawkę wszystkie Omnie, Castrosuy, MAN-y... krajanie zupełnie niemerytoryczne, ale mimo wszystko nieco ten wachlarz autobusowych atrakcji miasta Krakowa zubożeje :/ Szkoda :(

Przesyłam bardzo serdeczne pozdrówki po długim okresie rozłąki ;) mam nadzieję, że (jeśli w ogóle) bardzo źle mnie nie wspominaliście :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: MPK Kraków

Post autor: J-31 »

Szkoda, bo trochę smutno się zrobi - no, ale taka kolej rzeczy, kiedyś stare autobusy musiały trafić w odstawkę po dostawach nowych :)


Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: MPK Kraków

Post autor: J-31 »

Bardzo ładny autobus. Ładnie go wyremontowali. Jak znam krakowskie MPK, to zapewne go garażują - w przeciwieństwie do pewnego miasta na Mazowszu, które dotychczas nie ma ani garażu ani muzeum komunikacji i w zasadzie nie ma gdzie trzymać pojazdów historycznych ;)

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: MPK Kraków

Post autor: Marcin N »


Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: MPK Kraków

Post autor: Auper »

Ja tam wszelakie Crosswaye lubię, ale ten to już w ogóle miód malinka, cudny jest. Szkoda, że raczej nie będzie osiągalny nigdzie w pobliżu...

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: MPK Kraków

Post autor: Marcin N »


ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”