PKM Jastrzębie-Zdrój / Mikrus

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

PKM Jastrzębie-Zdrój / Mikrus

Post autor: Amalio »

Z przyjemnością informuje, że liste zakupów 2007 Jastrzębskiego PKMu otwierają dwa śliczne SU12 :D
http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-136482.html

Numery taborowe to #239 oraz #240

W poniedziałek chyba wybiore sie na polowanie :)

[ Komentarz dodany przez: u2w: 2007-02-10, 21:46 ]
Po raz kolejny musze przypominać o zasadach publikacji zdjęć?
Ostatnio zmieniony 2007-02-10, 22:46 przez Amalio, łącznie zmieniany 1 raz.

NEO_DAB

Post autor: NEO_DAB »

Bardzo ładne te zolarisy :mruga: Oby tak dalej ;)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

I to nowe i ładne... W ogóle ekstra, tylko szkoda, że bez klimy :mruga:

Egon

Re: PKM Jastrzębie-Zdrój: Kolejne Solarisy

Post autor: Egon »

[ Komentarz dodany przez: u2w: 2007-02-10, 21:46 ]
Po raz kolejny musze przypominać o zasadach publikacji zdjęć?
Do u2w: Prawo nie zostało naruszone. Amalio podał tylko adres łącza, a to jest dozwolone. Przecież nie podpisał zdjęcia jako swoje. Nie bądźmy świętsi od papieża.

[ Komentarz dodany przez: u2w: 2007-02-10, 23:47 ]
Umieścił zdjęcie na zewnętrznym serwerze zdjęć i podał link z miniaturą - ta część postu została usunięta
J-31 pisze:Nie wolno, w treści newsów, wykorzystywać (wklejać) zdjęć, których nie Jesteście autorami - co jedynie Możecie dodać link do nich.
topics1/wykorzystywanie-materialow-ze-z ... .htm#88339 - proponuję czytać ogłoszenia globalne, a zwłaszcza to, co jest oznaczone na czerwono.
Ostatnio zmieniony 2007-02-11, 00:48 przez Egon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Gratulacje dla PKMu za wybranie dobrego produktu, jakim jest bez wątpienia Solaris ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Bardzo fajne autobusy. Ślicznie wyglądają w tym malowaniu. Mam nadzieję, że PKM Jastrzębie - Zdrój będzie kontynuować zakupy Solarisów. :)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Informuję, że autobusy służa już od Niedzieli :)

Co do zakupów:Solarisy to dobry sprzęt, ale wolałbym żeby PKM wrócił do Mana :)

andrev1989

Post autor: andrev1989 »

Tutaj macie fotki nowych Solarisków w PKM Jastrzębie:

#239
Obrazek

#240
Obrazek

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Jastrzębiu Zdroju

Post autor: Amalio »

Otwieram wątek o tym przewoźniku który jest wzorem w regionie ROW ;) Najlepszy tabor, świetna obsługa techniczna to moim zdaniem główne cechy PKMu. Już jakiś czas temu miałem zamiar otworzyć ten wątek jednak teraz napatoczył się ciekawy temat:
Jako, że to nie jest moje zdjęcie oświadczam, że mam zgode na publikację zdjęcia
http://img509.imageshack.us/my.php?imag ... 946ti4.jpg
Man jak Man jednak ten jak i kilka innych to Ex berlinczyki które były wyposażone w klimatyzację. Niestety PKM postanowił się uwstecznić i zamiast uruchomić klime we wszystkich wozach zainstalował w każdym autobusie z Berlina pare przesuwanych okien z czego można wywnioskować iż inne wozy z Berlina także stracą na dobre klimatyzatory :confused:
Jestem w stanie zrozumieć taką polityke jednak należy wspomnieć, że te Many nie jeżdzą w PKMie od dziś, więc nie wiem co ich teraz napadło.

Zapraszam do dyskusji.
Ostatnio zmieniony 2009-05-17, 21:53 przez Amalio, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Przede wszystkim autobusy PKM Jastrzębie Zdrój - przynajmniej dla mnie - wyróżniają się ładnym malowaniem. O jakości ich usług niestety nie napiszę, bo nie znam. ;)
Amalio pisze:Jestem w stanie zrozumieć taką polityke jednak należy wspomnieć, że te Many nie jeżdzą w PKMie od dziś, więc nie wiem co ich teraz napadło.
Ta polityka, to po prostu... oszczędność. Taniej lepiej jest jednorazowo zainstalować odsuwane okna niż co roku, non-stop serwisować klimatyzację. Szczególnie, że dni upalnych - statystycznie - w roku mamy w sumie jednak niewiele ;)

NEO_DAB

Post autor: NEO_DAB »

Przypuszczalnie równie dobrze, że tak powiem klimatyzatory mogły być już do duszy... Ale z drugiej strony może być to jeden, dwa a nie we wszystkich naraz. :nuts:
PS: Dziś przez Gliwice jechał do serwisu jeden z jastrzębskich Sloarisów U10 III #235 do serwisu. ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

@J-31 to mogli nie robić nadziei i od razu po zakupie zlikwidować klimatyzację :P

NEO_DAB z czego się orientuje to obecnie tylko w dwóch wozach działa klimatyzacja.
PS miałem już nadzieje, że napiszesz jak #240 jechał do serwisu no niestety czar prysł :confused: A przydało by mu się bo jakiś felerny i pechowy jest ten autobus :|

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Amalio pisze:Otwieram wątek o tym przewoźniku który jest wzorem w regionie ROW Najlepszy tabor, świetna obsługa techniczna to moim zdaniem główne cechy PKMu.
Znajdź mi jeszcze parę argumentów ;)
Man jak Man jednak ten jak i kilka innych to Ex berlinczyki które były wyposażone w klimatyzację. Niestety PKM postanowił się uwstecznić i zamiast uruchomić klime we wszystkich wozach zainstalował w każdym autobusie z Berlina pare przesuwanych okien z czego można wywnioskować iż inne wozy z Berlina także stracą na dobre klimatyzatory
Jestem w stanie zrozumieć taką polityke jednak należy wspomnieć, że te Many nie jeżdzą w PKMie od dziś, więc nie wiem co ich teraz napadło.
Może PKM stwierdził, że nie stać ich na dodatkowe opłaty związane z klimatyzacją. Popatrz na takiego prywaciarza z KZK GOP jak PUP Czeladź, które też sprowadziło z Berlina kilkanaście Manów NL262 i są one wyposażone w klimatyzacje, która nigdy nie jest włączona, a nawet okna nie są powymieniane. Więc jeśli kogoś nie stać na użytkowanie klimatyzacji to jej po prostu nie używa lub się pozbywa jej ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

MKM Shadow ale mam rozwinąc myśl czy jak :?: No dobra:
Najlepszy tabor:
- PKM jako jedyny w ROW kupuje fabrycznie nowe pojazdy
- jest pierwszym i jedynym przewoźnikiem który posiada Solarisy
- większość wozów jest w stanie lepszym niż zadowalający
- jastrzębskie autobusy nie przechodzą NG. Po kilkunastu latach eksploatacji są sprzedawane innym przewoźnikom
Świetna obsługa techniczna:
- tu podam taki przykład z życia wzięty. Jakiś czas temu jechałem sobie linią 128 (Jelcz 120M) na dworzec Arki Bożka w Jastrzębiu. Kiedy dojeżdżaliśmy zauważyłem, że na dworcu stoi Ikar z pogotowia technicznego. Wielkie było moje ździwienie gdy okazało się, że czeka na autobus którym przyjechałem. Usterka :?: Jedna część środkowych drzwi otwierała się z opóźnieniem i mechanik przyjechał wyregulować drzwi

Oczywiście PKM ma swoje wady --> największa to bezmyślne wysyłanie mniejszych autobusów na przykład SU10 na najbardziej obciążoną linię czyli E-3 (zresztą na zdjęciu MAN jedzie właśnie do Rybnika, wyjazd z dworca w Wodzisławiu) przez co cierpi na tym przede wszystkim zawieszenie :?

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Amalio pisze:przez co cierpi na tym przede wszystkim zawieszenie :?
i pasażerowie ;)
Amalio pisze:Świetna obsługa techniczna:
- tu podam taki przykład z życia wzięty. Jakiś czas temu jechałem sobie linią 128 (Jelcz 120M) na dworzec Arki Bożka w Jastrzębiu. Kiedy dojeżdżaliśmy zauważyłem, że na dworcu stoi Ikar z pogotowia technicznego. Wielkie było moje ździwienie gdy okazało się, że czeka na autobus którym przyjechałem. Usterka Jedna część środkowych drzwi otwierała się z opóźnieniem i mechanik przyjechał wyregulować drzwi
No nieźle. Nie czekają aż autobus zjedzie do zajezdni po całym dniu tylk od razu jadą w teren go naprawiać.
Amalio pisze:Najlepszy tabor:
- PKM jako jedyny w ROW kupuje fabrycznie nowe pojazdy
- jest pierwszym i jedynym przewoźnikiem który posiada Solarisy
- większość wozów jest w stanie lepszym niż zadowalający
- jastrzębskie autobusy nie przechodzą NG. Po kilkunastu latach eksploatacji są sprzedawane innym przewoźnikom
Zachwalasz tak bardzo tabor PKM Jastrzębie- Zdrój, ale czy uważasz, że jest to najlepszy przewoźnik na górnym śląsku ?

PS. Mógłbyś wypisać mi jakimi wozami dysponuję PKM ?

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

MKM Shadow pisze:
Zachwalasz tak bardzo tabor PKM Jastrzębie- Zdrój, ale czy uważasz, że jest to najlepszy przewoźnik na górnym śląsku ?
Hmm dlatego napisałem w ROW ( Rybnicki Okręg Węglowy), a choćby z powodu, że nie mam pełnego przeglądu śląskiego taboru nie jestem w stanie takiego czegoś stwierdzić ;)
MKM Shadow pisze:PS. Mógłbyś wypisać mi jakimi wozami dysponuję PKM ?
Wypisałem je w innym temacie -->Autobusy w waszych miastach.
Ale napisze jeszcze raz ;)
PKM Jastrzębie-Zdrój:
Ikarus 280.26 - 4
Jelcz 120M - 27
Jelcz 120M/3 - 2
Jelcz M121M - 2
Kapena Thesi City 65C - 6
Man EL283 Linon's City T - 1
Man NL222 - 2
Man NL262 - 10
Man NL223 - 1
Man NL283 - 2
Man SL223 - 10
Man SL263 - 1
Solaris Urbino 10 II - 1
Solaris Urbino 10 III - 2
Solaris Urbino 12 III - 2

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Pominąwszy 12 kiepskich MANów, 4 Ikary i kilkadziesiąt Jelczy, idzie wytrzymać.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Amalio pisze:Jelcz 120M/3 - 2
Z którego roku ?

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

MKM Shadow pisze:
Amalio pisze:Jelcz 120M/3 - 2
Z którego roku ?
Z 2000 roku i są to jak na razie ostatnie Jelcze jakie kupił PKM.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Amalio pisze:- jest pierwszym i jedynym przewoźnikiem który posiada Solarisy
Hmmm.... Mogę się mylić, ale na Górnym Śląsku, Solarisy posiada jeszcze m.in. PKM Gliwice, PKM Świerklaniec.. więc chyba jednak PKM Jastrzębie Zdrój nie jest jedynym przewoźnikiem, który eksploatuje Solarisy :mruga:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”