PKM Jastrzębie-Zdrój / Mikrus

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

J-31 pisze:
Amalio pisze:- jest pierwszym i jedynym przewoźnikiem który posiada Solarisy
Hmmm.... Mogę się mylić, ale na Górnym Śląsku, Solarisy posiada jeszcze m.in. PKM Gliwice, PKM Świerklaniec.. więc chyba jednak PKM Jastrzębie Zdrój nie jest jedynym przewoźnikiem, który eksploatuje Solarisy :mruga:
W ROW :!:

Dziś dla polskiej młodzieży rozpoczęły się wakacje. Jednak nie tylko dla nich. Jastrzębskie Ikarusy również odjechały na wakacje i znikły z ulic na ten okres ( o ile nie na zawsze, ale na 90% we wrześniu znów się pojawią). Z tej okazji w Jastrzębiu zabrała się grupa osób, aby pożegnać Ikarusy. Został z tej okazji dziś nakręcony amatorski filmik ;) ( autorem administrator forum rowkolej)
http://pl.youtube.com/watch?v=VBat9xc7dVw
No i chyba ostatnia fotka tego autobusu jaka została zrobiona przed wakacjami (moja ;) )
http://img488.imageshack.us/my.php?image=1001417mc1.jpg
Ikarus już ze zdjętymi dyktami oddala się od przystanku KWK Moszczenica w kierunku zajezdni :)

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

J-31 pisze:Mogę się mylić, ale na Górnym Śląsku, Solarisy posiada jeszcze m.in. PKM Gliwice, PKM Świerklaniec..
PKM Sosnowiec, PKM Katowice i PKM Jaworzno również :)
Amalio pisze:Dziś dla polskiej młodzieży rozpoczęły się wakacje. Jednak nie tylko dla nich. Jastrzębskie Ikarusy również odjechały na wakacje i znikły z ulic na ten okres ( o ile nie na zawsze, ale na 90% we wrześniu znów się pojawią).
A dlaczego u Was Ikarusy zjeżdżają do zajezdni na okres wakacji letnich i stoją 2 miesiące ?

U nas w KZK GOP, zostają tylko uruchomione dodatkowe linie, pozwalające dojechać wszystkim do jakiś jezior, kąpielisk, itd, a w zamian zostają na 2 miesiące zawieszone niektóre linie i zmniejszony zostaje ilość autobusów na poszczególnych liniach ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

MKM Shadow pisze:A dlaczego u Was Ikarusy zjeżdżają do zajezdni na okres wakacji letnich i stoją 2 miesiące ?
Dzieciary nie jeżdżą do szkoły->mniejsze potoki->niepotrzebne

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

No to u nas w KZK GOP jest lepiej no i więcej Ikarusów niż w Jastrzębiu ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Ppoprzedni post:
Kolega Plocmaster to wyjaśnił ;) Frekwencja drastycznie spada, więc Ikarusy stają się zbędne, a że w ROW nie ma dużych ośrodków wypoczynkowych więc nie przydają się w innych miejscach :)

Nowy:
Robi się ciekawie - Kłosok zakupił cztery fabrycznie nowe Vero które mają obsługiwać KM w Jastrzębiu. Na to wychodzi, że prawdą była informacja jakoby PKM miał się pozbyć Kapen. Oprócz tego w wakacje przyjadą do Jastrzębia kolejne Solarisy.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Robi się ciekawie - Kłosok zakupił cztery fabrycznie nowe Vero które mają obsługiwać KM w Jastrzębiu. Na to wychodzi, że prawdą była informacja jakoby PKM miał się pozbyć Kapen.
Jakie linie będą obsługiwać i kiedy wyjadą ?
Amalio pisze:Oprócz tego w wakacje przyjadą do Jastrzębia kolejne Solarisy.
U12 czy U10 i ile sztuk ?

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Z WPK oraz osób z Jastrzębia dobiegają moim zdaniem niepokojące informacje. Mianowicie Vero zostało dziś zauważone na linii 112. Problem w tym, że na tej linii i drugiej obsługiwanej przez podwykonawcę czyli Kłosoka 113 do tej pory pojawiał się tabor 12 metrowy :confused:
Z kolei Kapeny mają zostać zastąpione SU10 i powiedzcie mi gdzie tu logika :nuts:

I jeszcze jedna informacja - Jelcze 120M #246, #247, #286 są wystawione na sprzedaż


MKM Shadow pisze:
Robi się ciekawie - Kłosok zakupił cztery fabrycznie nowe Vero które mają obsługiwać KM w Jastrzębiu. Na to wychodzi, że prawdą była informacja jakoby PKM miał się pozbyć Kapen.
Jakie linie będą obsługiwać i kiedy wyjadą ?
Niewiadomo kiedy wyjadą. Tym bardziej, że ja na zajezdni V-bus/Kłosok widziałem tylko dwa, ale z czego się dowiedziałem mają być cztery w sumie(co i tak jest za mało bo 6 kapen ma PKM). Jeśli rzeczywiście trafią do Jastrzębia będą obsługiwać linie które do tej pory obsługiwały jastrzębskie Kapeny czyli 103,108,110,123,124

zdjęcia
http://img299.imageshack.us/my.php?imag ... 850gh4.jpg
http://img77.imageshack.us/my.php?image=100b1860lo1.jpg
MKM Shadow pisze:
Amalio pisze:Oprócz tego w wakacje przyjadą do Jastrzębia kolejne Solarisy.
U12 czy U10 i ile sztuk ?
Mają przyjechać trzy sztuki i najprawdopodobniej będą to dwunastki ( niestety do końca niewiadomo).

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Amalio pisze:Problem w tym, że na tej linii i drugiej obsługiwanej przez podwykonawcę czyli Kłosoka 113 do tej pory pojawiał się tabor 12 metrowy

Chcesz przez to powiedzieć, że te Vero w Krakowskim malowaniu nie należą do Kłosoka ?

To do kogo w końcu ? :o:

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

MKM Shadow pisze:
Amalio pisze:Problem w tym, że na tej linii i drugiej obsługiwanej przez podwykonawcę czyli Kłosoka 113 do tej pory pojawiał się tabor 12 metrowy

Chcesz przez to powiedzieć, że te Vero w Krakowskim malowaniu nie należą do Kłosoka ?

To do kogo w końcu ? :o:
Nie wiem może niezrozumiale pisze, ale wyjaśnię to. Prawie rok temu na dwóch liniach - 112 oraz 113 należących do PKMu pojawił się podwykonawca - Kłosok ¯ory. Przez cały czas linie były obsługiwane przez tabor 12 metrowy - Mercedesy O405N oraz Jelcze 120M, a od dziś jeżdżą Jelcze Vero które także należą do Kłosoka. Problem tkwi w tym, że pełnowymiarowy autobus został zastąpiony taborem mini czyli Vero. Teraz lepiej :?:

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Amalio pisze:Teraz lepiej
Dokładnie tak ;)
Amalio pisze:Prawie rok temu na dwóch liniach - 112 oraz 113 należących do PKMu pojawił się podwykonawca - Kłosok ¯ory. Przez cały czas linie były obsługiwane przez tabor 12 metrowy - Mercedesy O405N oraz Jelcze 120M, a od dziś jeżdżą Jelcze Vero które także należą do Kłosoka. Problem tkwi w tym, że pełnowymiarowy autobus został zastąpiony taborem mini czyli Vero.
A dlaczego nagle tabor 12 metrowy chcą zastąpić taborem 8 metrowym ? Organizator tak zdecydował ?

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

MKM Shadow pisze:
Amalio pisze:Prawie rok temu na dwóch liniach - 112 oraz 113 należących do PKMu pojawił się podwykonawca - Kłosok ¯ory. Przez cały czas linie były obsługiwane przez tabor 12 metrowy - Mercedesy O405N oraz Jelcze 120M, a od dziś jeżdżą Jelcze Vero które także należą do Kłosoka. Problem tkwi w tym, że pełnowymiarowy autobus został zastąpiony taborem mini czyli Vero.
A dlaczego nagle tabor 12 metrowy chcą zastąpić taborem 8 metrowym ? Organizator tak zdecydował ?
Nie mam pojęcia aczkolwiek sądzę iż to PKM razem z Kłosokiem w kulki lecą...
Ogólnie to nic z tego nie rozumiem - przecież mają (Kłosok) w Jastrzębiu trzy O405N i dwa 120M.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

A co pasażerowie na taką zmiane ?

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

MKM Shadow pisze:A co pasażerowie na taką zmiane ?
Nie mam pojęcia - dziś był pierwszy dzień kursowania linii, a ja cały dzień w domu byłem. Po za tym przynajmniej na 112 w wakacje potoki pasażerskie są mniejsze.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »


Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Doczekaliśmy się debiutu liniowego Solarisa #242
Warto wspomnieć o kilku zmianach w stosunku do zeszłorocznego modelu:
Po pierwsze w środku zamontowano dodatkowy wyświetlacz który informuje o tym, że ktoś nacisnął przycisk STOP.
Reszta to zmiany widoczne z zewnątrz.
1. Powierzchnia "otwieralna" szyb jest mniejsza w stosunku do zeszłorocznego modelu
2. Nowe Solarisy posiadają charakterystyczne wciecia w przednim zderzaku.
3. Jako, że nasze Solarisy mają silniki Euro 4 posiadają wydech efektownie wyprowadzony na dach ( widać to dobrze na zdjęciu)
Dla porównania zdjęcia:
http://transport.asi.pwr.wroc.pl/14,145572,0.html zeszłoroczny model
http://transport.asi.pwr.wroc.pl/14,244396,0.html tegoroczny
http://transport.asi.pwr.wroc.pl/14,243482,0.html tegoroczny
http://transport.asi.pwr.wroc.pl/14,136482,0.html zeszłoroczny

Post z 14.05.2008
No i doczekaliśmy się kolejnych Urbino. Dwie nowe dwunastki stoją na zajezdni i dzisiaj je oklejali. Możliwe, że jutro lub w piątek wyjadą na linię. Mówi się też, że przyjadą U18, ale jest to bardziej plotka niż prawda.


Stary post 7.7.2007
MKM Shadow pisze:Vero jest 4 jednak.

Tutaj masz do poczytania kilka wiadomości z ROW. ;)
MKM muszę Cię zawieźć ;) Wiem, że są cztery Vera ;) Wiedziałem o tym od początku tylko, że ja uchwyciłem na zdjęciu dwa i nikt nie potrafił wyjaśnić gdzie są pozostałe dwa :retard:
Zresztą jak widzisz na zdjęciu na WPK też są tylko dwa wozy i to te same które ja sfotografowałem ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Rzeczywiście ten wydech jest niesamowicie efektowny. Ciekawe po co go tak "zakręcili" zamiast wystawić... Hmmm, coś mi sie dziwnie wydaje, że w Warszawie też tak będziemy mieli :retard:

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Nowiny pisze:Prywatyzacja przesądzona

Obrazek
PKM dysponuje obecnie nowoczesnym taborem.

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Jastrzębiu będzie sprzedane. Międzygminny Związek Komunikacyjny, który jest właścicielem, przekonał przedstawicieli 12 zrzeszonych samorządów do prywatyzacji.
Związkowi jeszcze niedawno groziło bankructwo, więc szuka oszczędności. Dziura budżetowa wynosi obecnie ponad 2 mln zł. W grudniu zarząd podjął uchwałę o sprzedaży PKM-u. – To nie jest jeszcze ostateczna decyzja, a jedynie wstępna zgoda na prywatyzację – mówi Benedykt Lanuszny, dyrektor biura związku. PKM zatrudnia 250 osób, a jego autobusy pokonują miesięcznie ponad 300 tysięcy km. W ubiegłym roku jeździły na benzynie, za którą nie płacono dostawcom. MZK z kolei nie płacił PKM-owi, w efekcie jest mu winien około 2,5 mln zł. Pytanie, czy po prywatyzacji będzie płacił mu w terminie, nie jest jedynym, które zadają jastrzębscy radni.
– Dlaczego związek chce oddać PKM w obce ręce, kiedy miasto każdego roku przekazuje mu 4,5 mln zł dotacji? – denerwuje się radny Zbigniew Rutkowski. W tym roku dotacja wyniosła prawie 6 mln zł. Radny Rutkowski nie może zrozumieć, że sprzedaje się firmę, która ma najnowocześniejsze autobusy w regionie. – Nie sprzeciwiamy się prywatyzacji. Niepokoi nas jedynie, że załoga nie jest o niczym informowana – mówi Damian Gałuszka, radny i pracownik PKM. Obawia się, że zakład może być sprzedawany po kawałku. W efekcie sprywatyzowane zostaną te jego części, które przynoszą największe zyski, a mniej dochodowe czeka likwidacja. – Te obawy są bezpodstawne. Póki co zapadła jedynie decyzja w sprawie prywatyzacji. W jaki sposób, kiedy i na jakich zasadach to się odbędzie, zadecyduje walne zgromadzenie związku – wyjaśnia dyrektor Lanuszny.

¬ródło: Nowiny - Tygodnik Regionalny

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Czyli PKM teraz będzie prywatną firmą, która będzie walczyć z resztą prywaciarzy w przetargach na równi i skończy się dotowanie? Pięknie.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Dziś udało mi się przejechać #28. Wnętrze jest dość zadbane, wszystko działa, zostały ponaklejane naklejki w języku Polskim tak więc+. Szkoda tylko, że kasowniki przełożone z Ikarusów.
Rozczarował mnie za to silnik. Jakoś nie było czuć tych 310KM. Cześć już chyba wyparowała przez te lata...
Zdjęcia:
http://phototrans.eu/14,281089,0.html
http://phototrans.eu/14,281094,0.html

19 Paź 2008 13:46
W końcu nad Jastrzębiem zacznie świecić słońce :!: A to dla tego, że miasta nie będą już zadymiać stare Ikarusy. Na zajezdni PKMu stoją dwa MANy NG. Udało się ustalić przeszłość jednego z nich. Jest to NG312 z grudnia 1996 roku który do tej pory jeździł w MVG Mülheim, gdzie jeździł z numerem 010. Pojazd został sprowadzony przez bydgoską Dafę. Nie wykluczone, że drugi Man to jego kolega z zajezdni czyli NG312 #011, ale niestety stoi on obecnie na lakierni, więc nikt go na razie nie widział. Wkrótce dołączy do nich trzeci Man NG. A wszystko to w związku z nakazem wycofania Ikarusów z ruchu od 25 października 2008. Jednak aż tak dobrze nie będzie. MANy będą trzy, a Ikarusy są cztery. Dodatkowo oprócz dotychczasowych 118, 120, 127 oraz 128 przegub ma także powrócić na E3, a więc wszystko wskazuje na to, że 1 lub 2 Ikarusy pozostaną na rezerwie. Ale zobaczymy jak co ostatecznie tego wyniknie ;)
http://dafa.pl/popup.php?foto=big-146
A tu już zdjęcie z zajezdni:
http://www.phototrans.eu/14,273721,0.html
PS Udało się potwierdzić, że drugi wóz to #011 z MVG :)

25 Sierpień 2008
plocmaster pisze:Czyli PKM teraz będzie prywatną firmą, która będzie walczyć z resztą prywaciarzy w przetargach na równi i skończy się dotowanie? Pięknie.
Nie wiem jak to dokładnie będzie i chyba wolę nie wiedzieć :]

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Rzeczywiście fajny jest ten MAN NG312. Oby więcej takich trafiło do Jastrzębia :)

Amalio, a czy PKM nie planuje w przyszłym roku zakupić jakiegoś fabrycznie nowego przegubowca ? Czy na razie poprzestają na "używkach" ? ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”