PKS Leszno

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
Maciej

PKS Leszno

Post autor: Maciej »

Ostatnio zacząłem interesować się PKS Leszno, inscytucją posiadającą ładne i zadbane autobusy, często zmodernizowane.Mają dużo MAN-ów, Autosany H-9(w większości zmodernizowane), Jelcze PR110U Berliet-y, i jeszcze inne autobusy.Logo mają takie:
www.hosting.center.pl/klienci/loga/pksleszno.jpg

Ładne?

Kolor autobusów jest do połowy(od dołu) jasno i ciemnoniebieski, nastomiast drugą część autobusu stanowi biel.Jest to dobry przewożnik, ostrożnie jeżdżą kierowcy, bardzo pilnują o porządek w swoich autobusach.
Zapraszam na stronę www.pks-leszno.pl - tak dla przyjemności... :D
Tutaj wpisujcie się i dawajcie zdjęcia także na temat"waszych" Pks-ów, będziemy mogli trochę o nich pogadać.
Zapraszam i pozdrawiam ;) .

[ Dodano: 2007-06-17, 17:27 ]
Sory, logo chyba nie działa.Ale postaram się coś z tym zrobić.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Maciej pisze:Ładne?
Nie wiadomo, nie ładuje się.
Maciej pisze:Ostatnio zacząłem interesować się PKS Leszno
Jakżeś z Leszna, to nic dziwnego.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Maciej pisze:Mają dużo MAN-ów
Jakie to są Many i z który to rocznik ?
Maciej pisze:Ładne?
Jak wrzucisz odpowiedni link to dopiero ocenie :mruga:

W ogóle mało co mogę powiedzieć o PKS Leszno, jedynie Ty możesz tu nam dużo o nim powiedzieć, bo nie przypominam sobie jakiegoś użytkownika z KMF pochodzącego z Leszna ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Obrazek
Już się nie męcz.

Maciej

Post autor: Maciej »

Man-ów jest dużo, trudno mi zatem odpowiedzieć na to pytanie.Je

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

Z tego co można zobaczyć na stronie to są Many:
-11.180
-UL 272
-UL 292
-UL 272
No i tyle :D

marekJG

Post autor: marekJG »

Autobusy z PKS-u Leszno docierają Jeleniej Góry. PKS Leszno wypuszcza całkiem prezyzwoity sprzęt. Najczęściej pojawia się MB 0303, MAN UL272. Wydaje mi się, że PKS Leszno posiada jeszcze Bovę FHD 12 lub 15. Wiem także, że leszczyński PKS posiada dużo Autosanów H9 i to w przyzwoitym stanie.

Michał

Post autor: Michał »

marekJG pisze:Autobusy z PKS-u Leszno docierają Jeleniej Góry. PKS Leszno wypuszcza całkiem prezyzwoity sprzęt. Najczęściej pojawia się MB 0303, MAN UL272.
No to naprawdę dobry sprzęt... O303 i UL272... :-P A tak na przyszłość: Oznaczenia Mercedesów pisze się przez O (czyt: "O") a nie przez 0 (czyt: "zero").

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

PKS Leszno jeszcze rok, dwa lata temu kojarzył sie wszystkim tylko z H9-tkami i licznymi busikami. Ostatnio to sie zmieniło, owy PKS zaczął kupować dużo uzywek (Mercedesy z niemieckiej armii, many). PKS Leszno dysponuje również Jelczami PR110D i T120 oraz, Scanią oraz nowymi Higerami w ilosci sztuk 3 (planowane sa zakupu kolejnych minimum 2 sztuki) kupionych z Chin

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Poznaniak pisze:Higerami w ilosci sztuk 3 (planowane sa zakupu kolejnych minimum 2 sztuki) kupionych z Chin
Co to za autobusy ? Ma ktoś fotkę ich ?

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

To już wolałbym jeździć jednak H9 niż dopłacać Chińczykom do jakiegoś badziewia.

marekJG

Post autor: marekJG »

MKM Shadow pisze:Co to za autobusy ? Ma ktoś fotkę ich ?
To zapewne coś z tych cudeniek
http://www.chinabuses.com/english/buses/index.htm

Maciej

Post autor: Maciej »

Chociaż to jest trochę dziwne, bo - PKS Leszno, jak wiadomo, jest z Leszna, ma jednak oddziały w Górze, Rawiczu, Kościanie, Wschowie(20-30-40km).Kiedyś w autokarze coś zostawiłem i trzeba było po to jechać do Góry :retard:

tczewianin

Post autor: tczewianin »

Co w tym dziwnego, że PKS ma swoje oddziały? Większość tak robi. Np. PKS Veolia Tczew ma oddziały w Malborku, Pelplinie, Gniewie. Jedyny przypadek jaki znam wśród PKSów bez oddziału to SPKS Dzierzgoń.

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Dokładnie nic dziwnego, w tym, ze PKS ma swoje placówki terenowe oddalone kilkadziesiat kilometrów od siedziby firmy

Na TWB są fotki tych dwóch z trzech chińskich wynalazków

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”