Przedsiębiorstwo Spedycyjno-Transportowe "Transgór"

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Przedsiębiorstwo Spedycyjno-Transportowe "Transgór"

Post autor: Amalio »

Drugi co do wielkości przewoźnik w regionie ( około 120 pojazdów), obsługujący większość rybnickich linii, wykonujący kursy pracownicze dla wielu kopalń. Ponadto ich autobusy jeżdżą w charakterze gimbusów ( taa ludzie Karosami jeżdżą, a dzieciaki Citaro :confused: ) oraz wysyłają autobusy na wycieczki - tak można opisać działalność "sektora autobusowego" Transgóru. Myślę, że najbardziej interesują nas autobusy KM i ich spis zamieszczam poniżej:
Jelcz 120M - 19
Jelcz 120MM/2 - 3
Jelcz 120M/3 - 3
Jelcz L11 - 3
Jelcz M11 - 2
Jelcz M101 Salus - 2
Jelcz M121M - 4
Jelcz M125M - 4
Karosa B731 - 1
Karosa B732 - 5
Karosa B741 - 3
Karosa B744 - 3
Mercedes-Benz 0405GN - 2
Mercedes-Benz 0405N - 2
Mercedes-Benz Citaro 0530 - 8

Z tego spisu warto wymienić dwa Jelcze: #3272 (Gniot) oraz #3296 (M125M Dana) - oba te wozy to ex testery i powinny być znane między innymi mieszkańcom Warszawy :)
Jako ciekawostkę można wymienić również Karosę Karosa B741 #3304 wyposażoną w automatyczną skrzynię biegów :)

Myślę, że temat będzie się rozwijał, ponieważ zapowiada się na to, że w tym roku pożegnamy wszystkie Jelcze M11/L11 i rodzi się pytanie co ciekawego nam Transgór sprezentuje - czy będą to kolejne używki czy też kupią fabrycznie nowe wozy.

Zapraszam do dyskusji :)

Michał

Re: Transgór Rybnik

Post autor: Michał »

Doliczyłem się 62 autobusów, a nie 120... Pozostałe 58 jest turystycznych?

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Re: Transgór Rybnik

Post autor: Amalio »

Michał pisze:Doliczyłem się 62 autobusów, a nie 120... Pozostałe 58 jest turystycznych?
Na KM są 64 pojazdy (policz jeszcze raz), a Transgór ma ogółem około 120 pojazdów z czego prawie wszystkie ( te pozostałe pomijając te na KM ) jeżdżą na kursach pracowniczych

Michał

Re: Transgór Rybnik

Post autor: Michał »

Amalio pisze:
Michał pisze:Doliczyłem się 62 autobusów, a nie 120... Pozostałe 58 jest turystycznych?
Na KM są 64 pojazdy (policz jeszcze raz), a Transgór ma ogółem około 120 pojazdów z czego prawie wszystkie ( te pozostałe pomijając te na KM ) jeżdżą na kursach pracowniczych
Rzeczywiście 64 ;) Drobna pomyłka. A możesz podać jakie mają te pozostałe pojazdy?

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Re: Transgór Rybnik

Post autor: Amalio »

Michał pisze:
Amalio pisze: Na KM są 64 pojazdy (policz jeszcze raz), a Transgór ma ogółem około 120 pojazdów z czego prawie wszystkie ( te pozostałe pomijając te na KM ) jeżdżą na kursach pracowniczych
Rzeczywiście 64 ;) Drobna pomyłka. A możesz podać jakie mają te pozostałe pojazdy?
Oj sporo tego. Przede wszystkim Autosany H9 - jest ich kilkadziesiąt ( najprawdopodobniej 43), jest też jeden H6, Tramp i H10. Ponadto mają cztery Jelcze PR110D i jedną Ewę, Renault Master, SORa C7,5 i dwa Mercedesy 0303 ( w sumie wychodzi 119, ale autobusy są rozbite na trzy zajezdnie i bardzo trudno podać rzeczywistą liczbe pojazdów dlatego ok 120 :) ) .

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

Amalio pisze:( taa ludzie Karosami jeżdżą, a dzieciaki Citaro:confused: )
Przepraszam, ale ta dygresja i minka jest nie bardzo. Przecież dzieciaki(jak to powiedziałeś) też mogą jeżdzić czymś nowym, lepszym, a nie tak jak w mojej szkole tylko stare H9 i Jelcze T120. Aż strach wsiadać. Połowy części nie ma, ty sie dymi tu odpada. Masakra. Naszczęście od niedawna ku mojej uciesze jeden z panów (A jest ich dwóch), który dowozi dzieci ze/do szkoły i który do tej pory miał około dwudziesto letniego Jelcza L11(ale zadbanego, fajnego, oczywiście nie pachnie nowością i też gdzieś urwała się jakaś guma czy uszczelka, ale lubie go i jest naprawdę w całkiem dobrym stanie), kupił używaną, ale w dobrym stanie Setre S 215 HR. :D

Dziwny

Re: Transgór Rybnik

Post autor: Dziwny »

Amalio pisze:Jako ciekawostkę można wymienić również Karosę Karosa B741 #3304 wyposażoną w automatyczną skrzynię biegów :)
Skoro ma jedynkę w nazwie modelu to żadna ciekawostka, że ma automat. Dwójka oznacza skrzynię manualną. :cool:

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Gadzie no to niech te dzieciaki jeżdżą setropdobnymi autobusami, a nie Citaro które są potrzebne w mieście
Dziwny chyba jednak nie bo tylko ten ma automat ;) reszta ma ręczne pomimo, że jest więcej Karos z jedynką w Transgórze. No chyba, że je wymieniali.

adambol1

Post autor: adambol1 »

Transgór mi się kojarzy z Karosami i Citarami. Widać nieźle szasta kasą skoro ma aż 8 Citar. ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

adambol1 pisze:Transgór mi się kojarzy z Karosami i Citarami. Widać nieźle szasta kasą skoro ma aż 8 Citar. ;)
I tak wszystkie Citara są używane ;)

adambol1

Post autor: adambol1 »

Są w takim stanie, że raczej wydawałoby się, że są nowe. :)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

adambol1 pisze:Są w takim stanie, że raczej wydawałoby się, że są nowe. :)
Transgór pierwszych lepszych nie kupił ;) Jeden jest 2004, dwa 2003, a pięć kupionych wcześniej są trochę starsze. Z czego na przykład jeden służył na lotnisku, więc ciężkiego żywotu nie miał ;)

adambol1

Post autor: adambol1 »

Czyli zagadka wyjaśniona... Citaro na lotnisku? Jak oni się tam pomieścili?

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

adambol1 pisze:Czyli zagadka wyjaśniona... Citaro na lotnisku? Jak oni się tam pomieścili?
Samoloty są różne ;) Ostatnio w Pyrzowicach odlatywał malutki samolocik LOTu do Monachium i obsługiwał go Cacciamali Europolis czy jakoś tak to się nazywa ;) A z czego pamiętam na polskim lotnisku można SU10 spotkać ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Amalio pisze:A z czego pamiętam na polskim lotnisku można SU10 spotkać ;)
Tak w Warszawie :mruga:

adambol1

Post autor: adambol1 »

Amalio pisze:Samoloty są różne Ostatnio w Pyrzowicach odlatywał malutki samolocik LOTu do Monachium i obsługiwał go Cacciamali Europolis czy jakoś tak to się nazywa A z czego pamiętam na polskim lotnisku można SU10 spotkać
A te citarka są z Wawy czy może z Katowic? A może z innych miast.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

adambol1 pisze:
Amalio pisze:Samoloty są różne Ostatnio w Pyrzowicach odlatywał malutki samolocik LOTu do Monachium i obsługiwał go Cacciamali Europolis czy jakoś tak to się nazywa A z czego pamiętam na polskim lotnisku można SU10 spotkać
A te citarka są z Wawy czy może z Katowic? A może z innych miast.
Z zachodu ;) Pierwszych pięć przyjechało z Holandii :)

adambol1

Post autor: adambol1 »

Tzn. chodzilo mi o te lotniskowe. Z Niemiec to raczej normalne ale z Holandii?? Niezły postęp. ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

adambol1 pisze:Tzn. chodzilo mi o te lotniskowe. Z Niemiec to raczej normalne ale z Holandii?? Niezły postęp. ;)
Polacy zdążyli wszystkie najlepsze wozy z Niemiec wywieźć, więc przywieźli z Holandii :P Choć mają też 0405 które chyba są z Berlina :)
Ale kupowanie autobusów które służyły na lotnisku to dobry interes :) Zero zniszczeń, mały przebieg... ;)

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Amalio pisze:Ale kupowanie autobusów które służyły na lotnisku to dobry interes Zero zniszczeń, mały przebieg...
No, ale tak czy owak jakieś koszty muszą zostać poniesione. Przecież opony też kosztują i paliwo ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”