PKM Katowice

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Many NL202 o numerach taborowych #222 i #223 wróciły już z Będzińskiej firmy Business Consulting sp.zoo, w której przez 2 tygodnie znajdowały się w celu przygotowania ich do trasy. Autobusy otrzymały całopojazdową reklamę hipermarketów BOMI.

Obecnie oba wozy znajdują się na zajezdni w Katowicach przy ul. Mickiewicza 59
.
Prawdopodobnie ruszą na obsługe swojej stałej linii jaką zapewne będzie linia 43 + 133, objęta programem wsiadania pierwszymi drzwiami...

Zdjęcie #222
Ostatnio zmieniony 2007-02-03, 22:50 przez Shadow238, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

MKM Shadow pisze:Many NL202 o numerach taborowych #222 i #223 wróciły już z Będzińskiej firmy Business Consulting sp.zoo, w której przez 2 tygodnie znajdowały się w celu przygotowania ich do trasy. Autobusy otrzymały całopojazdową reklamę hipermarketów BOMI.
Hmmm. Nie mam nic przeciwko reklamie, ale... po jakie licho obklejono mu wszystkie szyby ? Współczuję pasażerom :/

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

@J-31 pisze:Hmmm. Nie mam nic przeciwko reklamie, ale... po jakie licho obklejono mu wszystkie szyby ? Współczuję pasażerom :/
Dlatego, że autobus otrzymał reklame cało pojazdową, ponieważ PKM Katowice stwierdził, że póki go nie będą malować na barwy zakładowe może wozić reklame :P
W sumie Business spieprzył troche w okolicy reflektorów, ale autobus prezentuje się świetnie, teraz tylko trzeba je ujechać :)

PS. J-31 nie łam się te reklamy to one way vision czy jakoś tak ;) które pozwalają widzieć pasażerom znajdującym się we wnątrz.
Ostatnio zmieniony 2007-01-28, 12:26 przez Shadow238, łącznie zmieniany 1 raz.

Egon

Post autor: Egon »

MKM Shadow pisze:W sumie Business spieprzył troche w okolicy reflektorów, ale autobus prezentuje się świetnie, teraz tylko trzeba je ujechać :)
Jeśli masz na myśli #223 to mamy biegunowo różne gusta. Dziś go zobaczyłem (a raczej nie zobaczyłem w tych maskujących barwach) na 830. Na końcowych przystankach po zgaszeniu świateł po zmroku jest zupełnie niewidoczny.
MKM Shadow pisze:PS. J-31 nie łam się te reklamy to one way vision czy jakoś tak które pozwalają widzieć pasażerom znajdującym się we wnątrz.
Ty to nazywasz widzeniem? Ja jak patrzę przez te oklejone szyby czuję się jak po pół litrze wódki. Ale wnętrze jest całkiem przyjemne - autobus sprawił na mnie korzystne wrażenie, pomimo braku trzecich drzwi.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Egon pisze:Jeśli masz na myśli #223 to mamy biegunowo różne gusta. Dziś go zobaczyłem (a raczej nie zobaczyłem w tych maskujących barwach) na 830. Na końcowych przystankach po zgaszeniu świateł po zmroku jest zupełnie niewidoczny.
A ta reklama #223 jest odrażająca, jeszcze przednią atrapę pozostawili gołą :/

Zdjęcie #223

Może w nocy jest nie widoczny, ponieważ autobus zarówno atrape jak i samą reklamę ma w kolorze szarym :P :?:
Egon pisze:Ty to nazywasz widzeniem? Ja jak patrzę przez te oklejone szyby czuję się jak po pół litrze wódki. Ale wnętrze jest całkiem przyjemne - autobus sprawił na mnie korzystne wrażenie, pomimo braku trzecich drzwi.
Faktycznie we wnątrz jest ciemno, ale co nie co i przy ładnej pogodzie da się coś zobaczyć, niestety gorzej już to wygląda jak pada deszcz :/

A jak oceniasz siedzenia :?: ;)
Ostatnio zmieniony 2007-02-03, 22:48 przez Shadow238, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

MKM Shadow pisze:PS. J-31 nie łam się te reklamy to one way vision czy jakoś tak
Dzięki. Znam folię "One vision" i....
Egon pisze:Ty to nazywasz widzeniem? Ja jak patrzę przez te oklejone szyby czuję się jak po pół litrze wódki. Ale wnętrze jest całkiem przyjemne - autobus sprawił na mnie korzystne wrażenie, pomimo braku trzecich drzwi.
... właśnie dlatego podzielam Twoje zdanie. Mam ten sam problem. :mruga:
MKM Shadow pisze:Faktycznie we wnątrz jest ciemno, ale co nie co i przy ładnej pogodzie da się coś zobaczyć, niestety gorzej już to wygląda jak pada deszcz :/
Nie tylko jak spadnie deszcz. Wystarczy, że będzie ciemno na zewnątrz i już nic nie widać. A jak spadnie śnieg, albo okna zaparują, to już w ogóle ...... widzę - oczyma wyobraźni - jak pasażerowie będą, na każdym przystanku, wyskakiwać z autobusu i pytać przechodniów: "Pani, a jaki to przystanek?" :retard:

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

J-31 pisze:widzę - oczyma wyobraźni - jak pasażerowie będą, na każdym przystanku, wyskakiwać z autobusu i pytać przechodniów: "Pani, a jaki to przystanek?" :retard:
Dlatego kocham MPK Poznań za informację pasażerską :D
Inna sprawa, że często na wyświetlaczu jest przesunięcie o dwa przystanki w przód/tył :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

KKS pisze:Dlatego kocham MPK Poznań za informację pasażerską :D
To ciekawe. Bo ja też kocham MPK Poznań ... za to samo... :retard:

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

I w ogóle to ja byłem kiedyś święcie przekonany, że tak wszędzie jest, dlatego w zdziwienie wprawiły mnie superpojazdy gdańskie, z których większość miała wyświetlacze, ale każdy pokazywał... imieniny :D
Dobra, ale wracajcie do tematu, bo to nic do Katowic nie ma :D

ppln

Post autor: ppln »

To się chyba muszę cieszyć z tego co jest w Łodzi - w każdym autobusie z wyświetlaczami są zaprogramowane wszystkie linie z danej zajezdni. Razem z komunikatami głosowymi (w starszych Volvach i Ikarusach trzeba wspomóc system kartami pamięci).

PS. Jaką informację pasażerską mają te MANy? (żeby nie robić 100% OT ;) )

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Dziś udało mi się wreszcie zaliczyć wóz #222 na lini 13 :)

Więc po krótce o wrażeniach.
Autobus wewnątrz (zewnątrz nie będę go opisywał) prezentuje się w bardzo dobrym stanie, nie widać żadnych śladów wandalizmu zniszczeń, itp. Siedzenia jak to w starych Manach wygodne i nawet nie poprzecierane! Również listwy wykończeniowe są w kolorze czarnym a nie żółtym co mnie bardzo cieszy, bo tamte mnie raziły w oczy :)
Niestety brak okien wewnątrz pojazdu w cieplejsze dni będzie powodować ugotowaniem się pasażerów na miękko :D Na szczęście są 2 luki dachowe, z którego 2 lekko przeciekał :retard:

Ogólnie jedzie się bardzo komfortowe, silnik cicho pracuje, siedzi się bardzo nisko, skrzynia automatyczna bardzo spokojnie zmienia biegi.
Bardzo dobrze autobus został przygotowany do wyjazdu na linię, świadczą o tym choćby zerwanie niemieckich nalepek wewnątrz, przyklejenie taryf i wstawienie kasowników. Niestety póki co wyświetlacze zewnętrzne nie działają, wyświetla się tylko z przodu i z boku napis: VIP PKMKatowice :D póki co jeździ z 1 tablicą z przodu.
Wewnątrz również nie ma co się na razie spodziewać porządnego Polskiego wyświetlacza z kierunkiem jazdy, pasażerowie muszą się na razie tylko zadowolić niby wyświetlaczem z literami, które podświetlają się jeśli ktoś naciśnie przycisk "Przystanek na żądanie", po niemiecku WAGEN HALT :P

Kończąc zakup obu tych Manów NL202 uważam za świetny, zrobiły na mnie duże wrażenie, jeszcze tylko gdyby miały stały przydział na linie 43/133, bo póki co walają się po wszystkich :/
Ostatnio zmieniony 2007-02-02, 12:33 przez Shadow238, łącznie zmieniany 1 raz.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

MKM Shadow pisze:Dla mnie jako wielbiciela PKM Katowice, to jest cios w plecy :!: może mnie uznacie za "dziwaka", ale jakoś rozpaczam nad tym zakupem PKMu. Dowodzi to na to, że firma zaczyna schodzić na psy......
Widać Pana Uszoka też nie chcieli posłuchać i zrobili tak jak oni uważali; Właściwie się dziwię, po co kupowali teraz używki :?: :?::?: nie lepiej było jeszcze trochę poczekać i może wtedy było by ich stać na zakup nowych Tantusów :?:
Poza tym, o ile mi wiadomo PKM K-ce nie ma aktualnie problemów taborowych :nuts:
MKM Shadow pisze:Kończąc zakup obu tych Manów NL202 uważam za świetny, zrobiły na mnie duże wrażenie
No, i widzicie, jak się ludzie zmieniają :D

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

KKS pisze:o, i widzicie, jak się ludzie zmieniają :D
A wystarczyło się przejechać tylko 30 min. do centrum :P

PS. W sumie wole je od NL222 :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

KKS pisze:No, i widzicie, jak się ludzie zmieniają :D
Czyli potwierdza się to co pisałem wcześniej :mruga: . To jest MAN - czyli autobus całkiem fajny. Oby tylko dobrze i bez awaryjnie spisywał się w Katowicach. ;)

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

J-31 pisze:To jest MAN - czyli autobus całkiem fajny. Oby tylko dobrze i bez awaryjnie spisywał się w Katowicach. ;)
No Many są spoko, ale ja osobiście jednak wole od nich Solarisy :)
Mam taką nadzieję, że nasze Many będą się dobrze spisywać ;)

Egon

Post autor: Egon »

MKM Shadow pisze:A jak oceniasz siedzenia :?: ;)
Przepraszam, że odpowiadam dopiero teraz ale nie działało mi forum. Siedzenia - nic oryginalnego, typowe dla tej serii MANów. Wygodne, choć trochę wąskie i twarde. W #223 są w dobrym stanie, w #222 nie wiem, bo nim nie jechałem. Mam wrażenie, że w porównanu do 3-drzwiowych jest więcej miejsca na nogi, szczególnie z tyłu.
Wczoraj oba MANy jeździły na 13-tce. Nadal mają dykty, wyświetlacze co prawda działają ale nie są zaprogramowane.
MKM Shadow pisze:jeszcze tylko gdyby miały stały przydział na linie 43/133, bo póki co walają się po wszystkich
Co Ty opowiadasz? Przecież takie autobusy w ogóle nie nadają się na linie objęte programem wsiadania pierwszymi drzwiami, a jeszcze przy długości trasy 43/133 opóźnienia byłyby gigantyczne. One są idealne dla linii o małej liczbie przystanków, np. 8xx.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Egon pisze:Przepraszam, że odpowiadam dopiero teraz ale nie działało mi forum. Siedzenia - nic oryginalnego, typowe dla tej serii MANów. Wygodne, choć trochę wąskie i twarde. W #223 są w dobrym stanie, w #222 nie wiem, bo nim nie jechałem. Mam wrażenie, że w porównanu do 3-drzwiowych jest więcej miejsca na nogi, szczególnie z tyłu.
Wczoraj oba MANy jeździły na 13-tce. Nadal mają dykty, wyświetlacze co prawda działają ale nie są zaprogramowane.
Egon sorry, ale powianiem już wycofać to pytanie, ponieważ zaliczyłem sobie już #222 w czwartek na 13, mówisz, że był razem z #223 ? nieźle!- ciekawe co na to pasażerowie ? :nuts: No i kiedy w końcu mechanicy PKMu będą miali ochotę zaprogramować te wyświetlacze ?

Jeśli chodzi o siedzenia, to oceniam pozytywnie, wygodnie, w dobrym stanie- niepoprzecierane, niestety mające plastikowe obicia, ale mogą być, no i fajny wzór tapicerki.

Jadąc tym Manem zastanowiło mnie czy na tych słynnych już "półtorakach" z przodu zmieszczą się 2 osoby ? :)

PS. Z tyłu nie siedziałem, więc nie wypowiem się w tej kwestii :wall:

[ Dodano: 2007-02-03, 00:12 ]
Egon pisze:Co Ty opowiadasz? Przecież takie autobusy w ogóle nie nadają się na linie objęte programem wsiadania pierwszymi drzwiami, a jeszcze przy długości trasy 43/133 opóźnienia byłyby gigantyczne. One są idealne dla linii o małej liczbie przystanków, np. 8xx.
To czemu po ich zakupie krążyły plotki, że podobno mają iść na linie 43/133 :?: :/

Egon

Post autor: Egon »

MKM Shadow pisze:To czemu po ich zakupie krążyły plotki, że podobno mają iść na linie 43/133 :?: :/
Nie wiem czemu - widocznie ktoś nie myślący logicznie sobie taką bzdurę wydumał i potem ją rozpowszechnił. Jak widać, były to tylko plotki.

Dziwny

Post autor: Dziwny »

O ile mnie wzrok nie mylił to widziałem dziś jednego z tych MANów w... Krakowie, w okolicach Ronda Grunwaldzkiego. Był to chyba wóz 223, w te kolorowe kółka, guziki czy co to tam jest obsmarowane na nim ;)

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

*Dziwny pisze:O ile mnie wzrok nie mylił to widziałem dziś jednego z tych MANów w... Krakowie, w okolicach Ronda Grunwaldzkiego. Był to chyba wóz 223, w te kolorowe kółka, guziki czy co to tam jest obsmarowane na nim ;)
Jesteś pewien :?: Ciekawe co tam robił- może jakaś wycieczka ? :)

PS. Tak z ten brzydka reklama z tymi kółkami to wóz #223 ;)
Rafaellos pisze:O boże to już w Legnicy są ładniejsze Solarisy i Neoplany :mruga:
To tylko jedynie 2 sztuki używańców w PKM K-ce, reszta to nowy tabor prócz IK280, Jelczy M11, M121 i 120MM/1 :mruga:

[ Dodano: 2007-02-03, 21:51 ]
KKS pisze:MKM Shadow, skoro już zmieniłeś zdanie na temat tych MAN-ów, to może zmień odpowiedzi w ankiecie, wtedy chętnie zagłosuję :P
Chętnie bym zmienił, ale temat założył kol. james206- więc jego proście o zmiane odpowiedzi w ankiecie ;)
Ostatnio zmieniony 2007-02-04, 14:05 przez Shadow238, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”