Warbus

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Warbus

Post autor: faja_k »

Firma ta, z tego, co się orientuję, do tej pory obsługiwała głównie darmobusy w Warszawie, ale jak się dowiedziałem ze strony internetowej tej firmy obsługuje ona również komunikację gminną gminy Lesznowola.
Dlaczego piszę o tej firmie? Otóż firma ta wygrała organizowany przez gminę Murowana Goślina przetarg na linie autobusowe 111 Przebędowo - Poznań Śródka oraz 188 Przebędowo - Poznań os. Sobieskiego. Zastąpi ona MPK Poznań, które do tej pory na podstawie poprzedniego przetargu te linie obsługiwało. Jak widać, jest to właściwie pierwsze poważne wyzwanie tej firmy i zastanawiam się, jak ona sobie poradzi. Już w tej chwili przewoźnik zapowiedział, że zakupi do obsługi tych linii cztery fabrycznie nowe autobusy Solaris Urbino 12, tak więc przynajmniej z początku komfort podróży pasażerów się poprawi, bo do tej pory na tych liniach królował jedyny poznański Ikarus 435, migi, oraz różne inne neozłomy. A jak będzie dalej? Czy któryś z kolegów z Warszawy może mi odpowiedzieć, jak firma ta dba o swój tabor? Przypomnę, że obsługuje ona w Warszawie darmobusy do CH WolaPark i Reduta. Z góry dzięki za odpowiedź ;)

lkmg-sol

Post autor: lkmg-sol »

Mogę dodać że jako tabor rezerwowy będą używane MANy NU2x3. Baza firmy będzie się znajdować na terenie firmy Transkom Koziegłowy.
Autobusy wyjadą na trasę zapewne od 1 października.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

KKS pisze:Czy któryś z kolegów z Warszawy może mi odpowiedzieć, jak firma ta dba o swój tabor?
Tak, jak napisałeś już KKS, Warbus od lat - mnie osobiście - znany jest wyłącznie z obsługi kilku linii darmobusowych. Tabor najczęściej i głównie to były autobusy używane. Nigdy nie były one w jakimś super stanie, chociaż z drugiej strony nie było jakoś makabrycznie źle ;)

C.H. Wola Park nie ma już własnej linii (ale była, jeździł tam staruszek Neoplan N4016). A do Reduty jeżdzi - a przynajmniej jeszcze do niedawna jeździł Renault PR100.2 ex TUB. Wg. mnie ten autobus należał do Mobilisa - ale jak ktoś już tutaj na forum napisał Mobilis i Warbus to w zasadzie jedna i ta sama firma ;)

Zdaje się, że to Warbus kupił - kilka lat temu fabrycznie nowego MB Conecto. Do obsługi linii darmobusowych. Pozostałe autobusy, to używane MB O405, oraz jeden MAN NL202 - autobus raczej w nie najlepszej kondycji :confused:

Warbus obsługuje linie w Lesznowoli ? Widziałem te pojazdy. Coraz częściej je widuję w rejonie Lesznowoli i Magdalenki (często tamtędy przejeżdżam). Są to fabrycznie nowe mikrobusy... nie pamiętam marki. Bodajże VW Transporter, ale jeszcze muszę się upewnić ;)

Reasumując: Warbus w Warszawie niczym nas nie zaskoczył. Ot, po prostu jeszcze jeden tani przewoźnik z używanymi autobusami ;)

Z dużym zdziwieniem przyjmuję do wiadomości, Wasze informacje jakoby Warbus miałby dla Murowanej Gośliny kupić fabrycznie nowe Solarisy. Oby. Póki co wiemy, że autobusem rezerwowym ma być "używaniec" :mruga:

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Ciekawe, jak im to wyjdzie - to w końcu pierwszy poważny przetarg wygrany przez tę firmę. Nie mogę znaleźć żadnych zdjęć autobusów tej firmy, ale szukając ich natrafiłem (na Wawkomie) na taką informację:
Do obsługi tych linii zostaną zakupione 4 nowe Solarisy oraz trzy używane Solarisy, z czego jeden będzie przegubowy.
Tak więc, lkmg-sol, która informacja jest bardziej pewna?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

KKS pisze:Nie mogę znaleźć żadnych zdjęć autobusów tej firmy, ale szukając ich natrafiłem (na Wawkomie) na taką informację:
Ja mam kilka zdjęć "historycznych". Prześlę Ci do tematu jutro. ;)

lkmg-sol

Post autor: lkmg-sol »

Do obsługi tych linii zostaną zakupione 4 nowe Solarisy oraz trzy używane Solarisy, z czego jeden będzie przegubowy.

Tak więc, lkmg-sol, która informacja jest bardziej pewna?
Takie info o tych MANach usłyszałem od prezesa firmy Warbus :-)

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

111 i 188 obsługiwana bedzie w sumie przez cztery Solarisy U12 III + jakiś wóz na rezerwie w fabryce w Bolechowie

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Widzę, że zaczyna się moda na obsługiwanie linii przez firmy z odległych stron kraju. I bardzo dobrze…

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

J-31 pisze: Zdaje się, że to Warbus kupił - kilka lat temu fabrycznie nowego MB Conecto.
Chyba jednak nie. Kristotour ma Conecto.
J-31 pisze:Pozostałe autobusy, to używane MB O405, oraz jeden MAN NL202 - autobus raczej w nie najlepszej kondycji
Także są to autobusy Kristouru.
J-31 pisze:C.H. Wola Park nie ma już własnej linii (ale była, jeździł tam staruszek Neoplan N4016).
Tak, już nie ma tej linii, wymieniony przez Ciebie autobus nosi numer A356 i stanowi rezerwę Mobilisu.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

TLG pisze:Chyba jednak nie. Kristotour ma Conecto
Całkiem możliwe, że ja się pomyliłem. ¯aden z tych autobusów nie miał i chyba nadal nie ma żadnego oznaczenia. ¯adnej nazwy przewoźnika. Totalnie nic. Można się tylko domyślać :roll:

No to tylko pokażę tego Neoplana - zdaje się, że on jednak należał do Warbusu. Zdjęcie mocno archiwalne ;)
Obrazek

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Hm... Rzeczywiście niezbyt nowo wygląda :P A w którym roku robione było to zdjęcie? :P

Awatar użytkownika
Piotrek_2274
Posty: 700
Rejestracja: 2005-09-03, 13:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek_2274 »

J-31 pisze:No to tylko pokażę tego Neoplana - zdaje się, że on jednak należał do Warbusu
Warbus i Mobilis to w zasadzie jedna i ta sama firma, ten autobus to obecny A356 :)

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Pojawił sie pierwszy autobus do obsługi "111" i "188" jest to MAN NU313 w barwach biało-niebieskich

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Parę pytań - po pierwsze: stoi już na bazie? Po drugie - czy wiadomo już, że Warbus będzie jeździł w takich barwach, czy po prostu nie przemalowali autobusu? I po trzecie - czy ten MAN ma taki sam wyświetlacz jak ten poznański? Z góry dzięki za odpowiedź ;)

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

KKS pisze:Parę pytań - po pierwsze: stoi już na bazie?
Był widziany w Murowanej Goślinie (nawet gdzieś fotka jest)
KKS pisze:Po drugie - czy wiadomo już, że Warbus będzie jeździł w takich barwach, czy po prostu nie przemalowali autobusu?
Chyba to będa jego barwy zakładowe
KKS pisze:I po trzecie - czy ten MAN ma taki sam wyświetlacz jak ten poznański? Z góry dzięki za odpowiedź ;)

Tak też taki mały
KKS pisze:Z góry dzięki za odpowiedź ;)

Proszę, bedziesz miał sie znowu czym pochwalić na PPK

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

Poznaniak pisze:
KKS pisze:I po trzecie - czy ten MAN ma taki sam wyświetlacz jak ten poznański? Z góry dzięki za odpowiedź ;)

Tak też taki mały
Klapkowy czy diodowy? Jeśli klapkowy to wyświetlający normalnie czy na odwrót?

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Poznaniak pisze:Proszę, bedziesz miał sie znowu czym pochwalić na PPK
Dziękuję za złośliwość :P

Marcin Nader

Post autor: Marcin Nader »

http://autobusy.murowana.pl/zoom_image.php?id_phot=1119 pod tym adresem jest foto tego MANa ;) Wygląda dość sympatycznie. Podobno ma być ich sztuk 4. Z tego co widać na zdjęciu jest świeżo malowany, więc to najprawdopodobniej malowanie Warbusa. Ogólnie muszę się jakoś na dniach trochę zorientować. Jak coś się dowiem więcej dam znać ;)

Podi

Post autor: Podi »

Marcin Nader pisze:Z tego co widać na zdjęciu jest świeżo malowany, więc to najprawdopodobniej malowanie Warbusa
A dokładniej malowanie gminne, ktoś nakazał tak pomalować :)

Marcin Nader

Post autor: Marcin Nader »

Ujawnił się drugi MAN: http://www.autobusy.murowana.pl/zoom_im ... _phot=1120 ten jednak już posiada klimatyzację, i w dodatku ma kołpaki, mam nadzieję że tamten tez będzie miał. Ten to już jest na prawdę wypas :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”