MPK Częstochowa

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Amalio pisze:No właśnie. My tu gadu gadu o krakowskich, a za niedługo trzeba będzie częstochowskich merców wypatrywać w Wolicy :)
Pamiętam o nich, ale nie oczekuję ich w Wolicy. Te autobusy - najprawdopodobniej, zresztą tradycyjnie już - trafią bezpośrednio do Częstochowy ;)

Awatar użytkownika
stachu
Posty: 861
Rejestracja: 2007-07-18, 19:42
Lokalizacja: Gliwice ( całe woj. śląskie)

Post autor: stachu »

No nie mówmy hop dopóki się nie podskoczy, a może nóż widelec będą w Wolicy.
Co do gliwickich Ikarusow 260 to sa to:
3932,4116 i 4118

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

stachu pisze:Co do gliwickich Ikarusow 260 to sa to:
3932,4116 i 4118
A w jakim one są stanie ? Podobno miały być w pełnie sprawne. ;)

Awatar użytkownika
stachu
Posty: 861
Rejestracja: 2007-07-18, 19:42
Lokalizacja: Gliwice ( całe woj. śląskie)

Post autor: stachu »

J-31 pisze:
stachu pisze:Co do gliwickich Ikarusow 260 to sa to:
3932,4116 i 4118
A w jakim one są stanie ? Podobno miały być w pełnie sprawne. ;)
I są w dobrym stanie technicznym :)
Przeszły przegląd techniczny, przed wypożyczeniem. Szkoda tylko, że nie wyjechały wczoraj na Częstochowę to bym może je zobaczył, a tak wróciłem z Częstochowy i ich nie zobacze na żywo :D

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

No to kariery w Częstochowie gliwickie 260tki nie zrobiły: http://infobus.pl/text.php?id=27299

tarzanpata

Post autor: tarzanpata »

Odkopuje temat, ponieważ mam pytanie. Czy to prawda że Poznańskie ikarusy pojechały do Częstochowy? I jeśli tak, to będą przeznaczone na części, czy do ruchu liniowego?

Awatar użytkownika
Michalbc
Posty: 884
Rejestracja: 2008-12-20, 23:31
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: Michalbc »

Pojechały :)
Nawet fotka na TWB 'gdzieś' była :)

Awatar użytkownika
stachu
Posty: 861
Rejestracja: 2007-07-18, 19:42
Lokalizacja: Gliwice ( całe woj. śląskie)

Post autor: stachu »

Pojechały 4 Ikarusy 280.70A
#1459
#1966
#1972
#1973

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »


Awatar użytkownika
stachu
Posty: 861
Rejestracja: 2007-07-18, 19:42
Lokalizacja: Gliwice ( całe woj. śląskie)

Post autor: stachu »

Od 1 kwietnia br. będą obowiązywać nowe uporządkowane rozkłady jazdy MPK, które ułatwią zapamiętywanie godzin odjazdów i wyeliminują tzw. „stadne jeżdżenie”.
więcej...

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

http://phototrans.eu/14,506664,0,Konstal_ND___.html
Widzę że w Częstochowie będzie za jakiś czas skład zabytkowych eNek, gratuluję ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

W sumie bardzo dobrze. Te wagony naprawdę stały i niszczały na terenie ZETiT TW przy ul. Obozowej w Warszawie ;)

Jeśli oni znajdą kasę na remont tych wagonów (bo rozumiem że prócz tego jeszcze coś dostali), to ja jestem jak najbardziej ZA ;)

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

MPK myśli nad nowymi zakupami autobusów i być może zmianą marki:
Autobusy do wymiany [VIDEO]

Miasto odświeżyło niedawno tabor tramwajowy. Nowe twisty już wożą pasażerów. Teraz czas na lifting taboru autobusowego, bo ostatnie zakupy miały miejsce w 2009 roku.

http://tvorion.pl/?action=show_news&idNews=11314

Awatar użytkownika
Wojtek-MKM
Posty: 574
Rejestracja: 2010-08-06, 13:41
Lokalizacja: Kraków Czyżyny

Post autor: Wojtek-MKM »

Jak im Mercedesy nie pasują, to ja już nie wiem czego oni tam wymagają...

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Wojtek-MKM pisze:Jak im Mercedesy nie pasują, to ja już nie wiem czego oni tam wymagają...
A kto twierdzi, że im nie pasują :?:

Awatar użytkownika
Wojtek-MKM
Posty: 574
Rejestracja: 2010-08-06, 13:41
Lokalizacja: Kraków Czyżyny

Post autor: Wojtek-MKM »

Marcin_558 pisze:być może zmianą marki

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Mój wniosek o zmianie marki w Częstochowie pochodzi od dyskusji na forum CKMKM:
Mateusz Stacherczak

No to z wypowiedzi pana Mrandy można wywnioskować, że pojazdy z Mannheim są zbyt drogie, dostępność części, zużycie paliwa itd. No i jeszcze sytuacja finansowa spółki - czyli to co już tu nie raz wspomniałem. Swoją drogą 140 pojazdów jak na Częstochowę to strasznie mało.
Poza tym coś czuję, ze jeżeli miałby być jakikolwiek przetarg na zakup nowych wozów - w tym przegubowych - to daję sobie paznokcie obciąć, że duże szansę będą miały producenci, którzy swoje pojazdy produkują w Polsce, a jest ich wiele.

-----------------------------

Mateusz Stacherczak

Bartek tu chodzi o takie czynniki jak:
- Cena;
- Paliwo;
- Dostępność części;
- Serwis (w ramach gwarancji);
- Inne koszty utrzymania pojazdu.
-------------------------------

Wojciech Liberda


Aby coś jeździło to trzeba o to dbać... to nie tak, że jak sobie kupimy to będzie jeździć w nieskończoność. Kiedyś usłyszałem mądrą anegdotę od kierownika MPK, siłownik do Ikarusa kosztuje 200 PLN, a do Mercedesa kilka tysiaków. Do póki jest gwarancja 5 lat to wszystkie koszty ponosi producent sprawa zaczyna się kiedy trzeba za swoje kupić.
Czemu tak ważne jest przetestowanie autobusów? Prosty przykład spalania Mercedesa Conecto O345G... teraz wszyscy łapią się za głowy ile może palić, a czy ktoś się zastanawiał jak pisał SWIZ ile to pali... domyślam się, że nie... taki SWIZ napisało MZA kupując Solarisy... określiło ile to ma max palić i ani kropli więcej... domyślam się że Rafał może coś na ten temat powiedzieć. Krótko mówiąc SWIZ powinien być dobrze napisany aby MPK nie ponosiło większych kosztów niż potrzeba... można napisać, że producent musi serwisować autobusy przez 8 lat tak jest w przypadku Warszawy...


-------------------------------

Beniamin Wójcik

Zastanawia mnie ten krótki reportaż. Mowa jest o świadomości MPK wobec konieczności zakupu nowego taboru, natomiast niemal pewne jest, że w tym roku i być może w następnym to nie nastąpi. No bo niby jak? Nie ma na to szans.

http://ckmkm.inds.pl/forum/viewtopic.ph ... &start=150

Awatar użytkownika
Jack the Ripper
Posty: 1037
Rejestracja: 2011-07-10, 21:41
Lokalizacja: Radom - Lublin
Kontakt:

Post autor: Jack the Ripper »

Gdybanie. Dopóki nie zobaczymy pod Jasną Górą SIWZ'u, który będzie jasno premiował kogoś innego niż Mercedesa to uwierzymy.

ppln

Post autor: ppln »

Wojtek-MKM pisze:Jak im Mercedesy nie pasują, to ja już nie wiem czego oni tam wymagają...
Jakości. Oni kupili też tandetne tureckie wysokopodłogowe conecto, zresztą ten nowy turecki wyrób (który, co oczywiste, jest główną ofertą Mercedesa dla Polski i trzeba używać odpowiednich zastrzeżeń w przetargu żeby go wyeliminować i dostać Citaro) wcale nie jest dużo lepszy, jakość wykonania leży po całości.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Owszem eksploatują wysokopodłogowe Conecto, ale z tej dyskusji, którą zacytował powyżej Marcin - przynajmniej ja zrozumiałem - że eksploatacja Citaro jest dla MPK zbyt droga. No, ale czy Solbus lub Solaris będą tańsze ? Nie wydaje mi się ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”