[Wałbrzych] Komunikacja miejska

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
Lopez

Post autor: Lopez »

misdroj pisze:Niech Ciebie lepiej "szlag trafi" jak masz takie bzdury pisać!!!
Uno momento - to nie ja strajkuję i robię awanturę na pół Polski. Takim działaniem związkowcy w prosty sposób do tego zmierzają. Więc to nie są moje życzenia dla MPK Wałbrzych, ale moja interpretacji ich poczynań.
I wypraszam sobie takie uprzejmości kolego.

misdroj

Post autor: misdroj »

Lopez pisze:Uno momento - to nie ja strajkuję i robię awanturę na pół Polski. Takim działaniem związkowcy w prosty sposób do tego zmierzają. Więc to nie są moje życzenia dla MPK Wałbrzych, ale moja interpretacji ich poczynań.
Dobrze.. ale w taki sposób dajesz odczuć, że mało Cię obchodzą losy przedsiębiorstwa autobusowego, które na dobrą sprawę isnieją wszędzie i nie ma z nimi żadnego kłopotu, gdyż nie ma również kłopotu z busiarzami! Wcale się nie dziwię naszym związkowcom, że tak postępują. Bronią się i słusznie. Jak to powiedziałeś "awantura na pół Polski" pokaże jakie władze występują w Wałbrzychu. Komentować chyba nie trzeba. A ty byś pozwolił, żeby na przykład (może dziwny przykład ale jakiś musi być) ktoś obcy, dzięki komu zawarłeś związek małżeński ze swoją żoną, nagle Ci tę żonę probował odebrać i już nie wiele brakuje aby tak się stało a Ty byś siedział z założonymi rękami i nic nie działał tak?? O to Ci chodzi? Rolę tego obcego odgrywają tutaj władze miasta, rolę żony MPK Wałbrzych a rolę męża - pracownicy MPK. Gdyby nie "awantury" to przypuszczam, że dalej tkwili byśmy gdzieś w epoce kamienia łupanego, bo zgadzać się na wszystkie rzeczy, z których nie jesteśmy zadowolony to jest czysty absurd.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Proponuję lekko ochłonąć. I zwyczajnie poczekać na dalsze wieści z Wałbrzycha. Coś się w tej sprawie musi zdarzyć i mam nadzieję, że wałbrzyskie MPK wyjdzie z tego sporu obronną ręką ;)

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Lopez pisze:
Lopez pisze:I dobrze - niech firmę szlaq trafi
misdroj napisał:
Niech Ciebie lepiej "szlag trafi" jak masz takie bzdury pisać!!!

Uno momento - to nie ja strajkuję i robię awanturę na pół Polski. Takim działaniem związkowcy w prosty sposób do tego zmierzają. Więc to nie są moje życzenia dla MPK Wałbrzych, ale moja interpretacji ich poczynań.
I wypraszam sobie takie uprzejmości kolego.
I po co od razu OT tutaj robić w tej sprawie ? :nuts:

A ja się tak zapytam- czy jest jakaś szansa, aby MPK wyszło na prostą drogę ?

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

A ja się tak zapytam- czy jest jakaś szansa, aby MPK wyszło na prostą drogę ?
Jakaś zawsze istnieje... ale to jaka ona będzie pokażą najbliższe dni...
Lopez pisze:to nie ja strajkuję i robię awanturę na pół Polski. Takim działaniem związkowcy w prosty sposób do tego zmierzają.
Ojoj nie, Pan nie zrozumiał, oni walczą w obronie firmy, nie chcą jej likwidacji, nie działają też na szkodę pasażerów, KM funkcjonuje normalnie.

BTW to dziś jeden ze strajkujących został przewieziony do szpitala.

Do strajku MPK przyłączyło się kilka innych spółek miejskich, m.in. Wałbrzyskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, oraz Miejski Zarząd Budynków Komunalnych.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

irisbus pisze:Do strajku MPK przyłączyło się kilka innych spółek miejskich, m.in. Wałbrzyskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, oraz Miejski Zarząd Budynków Komunalnych.
Ooops. To zaczyna się robić, rzeczywiście poważnie :o:

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

J-31 pisze:Ooops. To zaczyna się robić, rzeczywiście poważnie
Jest jeszcze lepiej, jak się dowiedział mój informator, strajk w MPK popiera większość spółek miejskich, protest popiera także market TESCO, sprawa jest na tyle poważna że może zająć się nią nawet CBA.

Jest też duża szansa na to że MPK dalej będzie obsługiwać linię "3".

A tak BTW to w Waszych miastach tez sa przetargi na obslugę KM na wszystkich liniach organizowane ??

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

irisbus pisze:A tak BTW to w Waszych miastach tez sa przetargi na obslugę KM na wszystkich liniach organizowane ??
Może na wszystkich liniach to nie, ale na pewno na części linii. Tak jest w Warszawie. ZTM organizuje przetarg na obsługę linii ;)

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

J-31 pisze: ale na pewno na części linii.
To to ja rozumie, ale u nas robią co 3-4 lata przetarg na wszystkie linie.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

irisbus pisze:To to ja rozumie, ale u nas robią co 3-4 lata przetarg na wszystkie linie.
Hmmm. To rzeczywiście dziwne. Szczególnie, że Wałbrzych nie jest jakimś dużym miastem :]

misdroj

Post autor: misdroj »

J-31 pisze:Wałbrzych nie jest jakimś dużym miastem

Jest dużym :P Mamy ponad 140 tyś. mieszkańców :)

BTW dzisiaj albo wczoraj nasz "kochany" prezydent powiedział ze prywatni przewoźnicy jeżdżą na takich samych prawach jak KM, tzn. że mają kasowniki, bilety, takie same barwy wozów i są przystosowane do przewozu wózków i osób niepełnosprawnych... :rotfl: ja już nie mogę tego słuchać, przecież ten gościu jeszcze bardziej się pogrąża i już chyba nie wie co mówi!

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

misdroj pisze:Mamy ponad 140 tyś. mieszkańców
Nie całe 130 :P
misdroj pisze:mają kasowniki, bilety, takie same barwy wozów
W takim razie jeden bus to firma ?? Bo każdy jest inny.


misdroj pisze:są przystosowane do przewozu wózków i osób niepełnosprawnych...
Może spróbujemy kiedyś jakiegoś tam wsadzić, będzie latał po całym wozie.

misdroj pisze:ja już nie mogę tego słuchać, przecież ten gościu jeszcze bardziej się pogrąża i już chyba nie wie co mówi!
Mówi co mu każą ?

misdroj

Post autor: misdroj »

irisbus pisze:Nie całe 130

O.. to już tyle wyjechało od nas :D?
irisbus pisze:W takim razie jeden bus to firma ?? Bo każdy jest inny.
Chyba nie do końca.. ale sporo tego.
irisbus pisze:Może spróbujemy kiedyś jakiegoś tam wsadzić, będzie latał po całym wozie.
Nie wiem nawet czy przez drzwi by się zmieścił
irisbus pisze:Mówi co mu każą ?
Toż to mafia rządzi naszym prezydentem?

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

Rozmowa na ten temat z programu Moje miasto z TVP3 Wrocław, jak chcecie to posłuchajcie, jakość średnia bo nagrywałem zwykłą MP3, działa w Windows Media Playerze.

http://www.wrzucacz.pl/?fid=751553652

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

misdroj pisze:BTW dzisiaj albo wczoraj nasz "kochany" prezydent powiedział ze prywatni przewoźnicy jeżdżą na takich samych prawach jak KM, tzn. że mają kasowniki, bilety, takie same barwy wozów i są przystosowane do przewozu wózków i osób niepełnosprawnych...
:shocked: to widzę Pan Prezydent chyba nigdy nie korzystał z linii minibusowych, bo jeśli uważa, że minibusy mają kasowniki i są przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych to gratuluje takiej wiedzy jego. Dobrze, że jeszcze nie dodał, że minibusy mają zainstalowane wyświetlacze wewnątrz :biggrin:

Może pomylił sobie minibusa z takim np. Jelczem M081MB ? ;)

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

MKM Shadow pisze:Jelczem M081MB ?
Nie mamy takowych :P Co najwyżej z Kapeną.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ja bym się za bardzo nie podniecał tym co gada Prezydent w TV. On musi coś powiedzieć. A Polska to taki kraj, gdzie każdy jest "nieomylny" i nie daj Boże udowodnić, że jednak nie miał racji. Ponieważ najlepszą obroną jest atak :nuts:

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

irisbus pisze:Nie mamy takowych Co najwyżej z Kapeną.
Mi chodziło tylko o porównanie, a nie sugerowanie, że w Wałbrzychu takie jeżdżą ;)
J-31 pisze:Ja bym się za bardzo nie podniecał tym co gada Prezydent w TV. On musi coś powiedzieć.
To niech lepiej mówi logicznie, albo w ogóle niech nie udziela wywiadu, gdzie ma gadać takie bzdury.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

MKM Shadow pisze:To niech lepiej mówi logicznie, albo w ogóle niech nie udziela wywiadu, gdzie ma gadać takie bzdury.
Wiesz, ja już jestem po prostu przyzwyczajony do tego, że prezydenci miast zazwyczaj nie mają zielonego pojęcia o czym mówią. Tak więc i tym razem nie jestem zaskoczony. ;)

Co więcej, jeśli prawdą jest to, że pan Prezydent miasta Wałbrzycha ma rzeczywiście jakiś interes w... tym o czym większość wie a reszta się domyśla :mruga: ... to tym bardziej mnie nie dziwią jego słowa :cool:

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

Busiarze śmieją się z wałbrzyskich kierowców MPK, jedna z firm (chyba Borobus) wywiesiła w swoich busach informację „o częstych kontrolach policji, na które są narażeni ich kierowcy” , Mój kumpel w trakcie płacenia za przejazd 1zł, został przywitany takim tekstem:
-Jeszcze 30gr bo kupujesz bilet u kierowcy… Hahahaha.
Gdy zapytał się kierowcy czy wypuści go między przystankami, ten odparł:
-Gdybym był kierowcą MPK, to bym nie mógł, ale że nie jestem, to Cię wypuszczę.
Masakra, robią jak robią, i jeszcze nabijają się z robiących, tak jak im „góra” każe.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”