MPK/KASP Kielce

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
Awatar użytkownika
O530
Posty: 741
Rejestracja: 2010-06-15, 18:32
Lokalizacja: Kielce

Post autor: O530 »

Zapewne wszystko pójdzie w leasing.

Awatar użytkownika
Jack the Ripper
Posty: 1037
Rejestracja: 2011-07-10, 21:41
Lokalizacja: Radom - Lublin
Kontakt:

Post autor: Jack the Ripper »

No to myślę, że chyba nihil novi ;)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Na razie to gdybanie, poczekamy zobaczymy.
Ostatnio zmieniony 2012-10-04, 14:28 przez Przemek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jack the Ripper
Posty: 1037
Rejestracja: 2011-07-10, 21:41
Lokalizacja: Radom - Lublin
Kontakt:

Post autor: Jack the Ripper »

No tak. Poczekamy na oficjalny komunikat, ale nie sądzę, by przyniósł jakieś nowości. Autobusy mają się pojawić na mieście na przełomie stycznia i lutego (taka kielecka praktyka), więc wybrany wykonawca będzie miał przy dobrych lotach tylko 4 miesiące na wyprodukowanie i dostarczenie pojazdów. W ten sposób grono nam się zawęża.

Awatar użytkownika
O530
Posty: 741
Rejestracja: 2010-06-15, 18:32
Lokalizacja: Kielce

Post autor: O530 »

Kieleckie MPK będzie miało holownik z prawdziwego zdarzenia

Jeszcze w tym tygodniu do Kielc powinien przyjechać profesjonalny holownik kupiony przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji. Będzie to pierwszy taki pojazd w województwie świętokrzyskim. Kosztował około półtora miliona złotych.

Holownik dla MPK został wykonany na zamówienie na podwoziu MAN-a. - To profesjonalny sprzęt, takiej klasy jak holowniki straży pożarnej - zachwala w rozmowie z E-VIVE Elżbieta Śreniawska, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Kielcach.

Do tej pory kieleckie MPK nie miało holownika z prawdziwego zdarzenia. Mechanicy musieli korzystać ze starych autobusów przerobionych na pojazdy techniczne. Teraz sytuacja się zmieni, a nowy holownik będzie służył nie tylko mechanikom z MPK.

Zamierzamy go także wynajmować - powiedziała prezes Śreniawska.
MPK kupi też nowe autobusy. Wiadomo już, że będą to Solarisy Urbino, takie jakie już jeżdżą po kieleckich ulicach. Sześć przegubowych - osiemnastometrowych i jeden krótki - dwunastometrowy. Autobusy przyjadą do Kielc na początku roku - będą to pojazdy wyprodukowane już w roku 2013, co ma duże znaczenie dla MPK, które musi utrzymywać średni wiek taboru poniżej dziewięciu lat.

Za nowe autobusy MPK zapłaci około ośmiu milionów złotych.

¬ródło: e-vive.pl

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Czyli tradycji stało się zadość - na początku roku do MPK trafią kolejne Solarisy, dzięki czemu MPK podniesie statystyczny średni wynik wieku swoich pojazdów ;)

Patol

Post autor: Patol »

Dzis z Krakowa na testy przyjechał Hybrydowy SU12 ,a w poniedziałek z Radomia dojedzie przegub. :)

Awatar użytkownika
O530
Posty: 741
Rejestracja: 2010-06-15, 18:32
Lokalizacja: Kielce

Post autor: O530 »

O kurcze! Lecę z rana na bazę wybadać sprawę :)

EDIT:
U12 Hybrid zawitał na 201 :)

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
BarteG
Posty: 82
Rejestracja: 2010-08-12, 21:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: BarteG »

Łoo motyla noga! Lecę się nim karnąć kursem o 18:00. Będzie dodatkowa atrakcja dla przyjezdnych na Transexpo które już za kilka dni ;) . Ciekaw jestem czy osiemnastkę też wyślą na "dwusetki" (dla niewtajemniczonych- linie pow. 200 to linie pospieszne, podmiejskie obsługiwane i organizowane przez MPK. Nie mają nic wspólnego z ZTM, obowiązuje inna taryfa strefowa i system wsiadania przednimi drzwiami. MPK lubi na nie puszczać testery bo nie muszą one wtedy spełniać wymogów ZTM ;) )

Awatar użytkownika
O530
Posty: 741
Rejestracja: 2010-06-15, 18:32
Lokalizacja: Kielce

Post autor: O530 »

gornik357 pisze:MPK lubi na nie puszczać testery bo nie muszą one wtedy spełniać wymogów ZTM
Poprawka. Wszystkie testery, które MPK puszcza na linie regularne jeżdżą tylko i wyłącznie na 201, które kursuje do miejscowości pana przewodniczącego.


EDIT:
Hybrydowe testy kieleckiego MPK [zdjęcia]

Kieleckie MPK rozpoczęło testy niezwykłego autobusu - jest cichszy, znacznie bardziej ekologiczny i spala o 30 procent mniej paliwa niż autobusy, które teraz obsługują linie miejskie. Chodzi o solarisa z napędem hybrydowym.

12-metrowy solaris urbino 12 hybrid przyjechał do Kielc z Karkowa, a w sobotę wyjechał na linie komercyjną nr 201 do Chmielnika. - W poniedziałek przyjedzie jeszcze jego większy kuzyn, przegubowy solaris urbino 18. W ramach testów będziemy go wykorzystywać do obsługi linii do Targów Kielce, gdzie w środę zaczynają się targi transportu zbiorowego Transexpo - mówi Władysław Wotliński, członek zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji.

To bardzo nowoczesny pojazd. - Autobus odzyskuje energię użytą podczas hamowania i wykorzystuje ją do napędzenia - tłumaczy Wotliński.

Energia ta gromadzona jest w bateriach zamontowanych na dachu autobusu. Według producenta takie rozwiązanie umożliwia zredukowanie zużycia paliwa nawet o 30 proc.

- Do testów przygotowywaliśmy się dosyć długo, bo to nowoczesna technologia, którą warto sprawdzić w praktyce. Chociaż na szybki zakup na razie się nie zanosi, bo hybryda jest teraz dużo droższa niż standardowy solaris z nowoczesnym silnikiem Diesla - mówi Wotliński. Według różnych danych 12-metrowa hybryda tej marki kosztuje od 1,2 do 1,5 mln złotych. Autobus ze standardowym napędem może być o połowę tańsze.

MPK za to może się pochwalić innym zakupem - nowoczesnym holownikiem. Pojazd już w żółto-czerwonych barwach też będzie można zobaczyć na targach Transexpo
Link do zdjęć: Zdjęcia MANa i Solarisa

Awatar użytkownika
Domiz09
Posty: 459
Rejestracja: 2009-10-30, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Domiz09 »

I tak macie szczęście, bo pierwszym, co zrobił podczas testów w stolicy Pyrlandii, była awaria :D I na trasy nie wyjechał, wrócił do nas dopiero po 2 miesiącach.

Awatar użytkownika
BarteG
Posty: 82
Rejestracja: 2010-08-12, 21:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: BarteG »

A ja zapytam czy MPK dotrzymało słowa i puściło hybrydę na 100? Wiem, że takie pytanie zadane przez kielczanina brzmi dziwnie, ale serio nie wiem :retard: . Mam anginę i siedzę na zwolnieniu lekarskim, nawet na transexpo nosa z domu nie wyściubiłem :D .

Awatar użytkownika
O530
Posty: 741
Rejestracja: 2010-06-15, 18:32
Lokalizacja: Kielce

Post autor: O530 »

Niestety nie. Wielkie było moje rozczarowanie kiedy na 100 zobaczyłem Urbino 12 z dostawy z lutego. Zapewne zaniemógł, MPK nie dało rady go odpalić i puścili to co puścili...

B@rteK

Post autor: B@rteK »

Na konferencje dowoził też inny SU12. Tak więc pewnie awaria.

Skowron59

Post autor: Skowron59 »

Jeśli chodzi o hybrydę to widziałem ją na ¯ytniej na 110

B@rteK

Post autor: B@rteK »

W środę nie widziałem, ale może w czwartek? Mam nadzieję, że ją złapię dziś.

Awatar użytkownika
BarteG
Posty: 82
Rejestracja: 2010-08-12, 21:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: BarteG »

Skowron59 pisze:Jeśli chodzi o hybrydę to widziałem ją na ¯ytniej na 110
Krótką czy długą? Nie spodziewałem się, że testera dadzą na unijne ;) .

B@rteK

Post autor: B@rteK »

Dziś na 100 i 110 nie jeździła. Podobno ktoś ją widział na 46 wczoraj również. Chodzi o przegubową. Bo krótka jeździ na 201.

Awatar użytkownika
BarteG
Posty: 82
Rejestracja: 2010-08-12, 21:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: BarteG »

Na 46 raczej jej nie było bo bym widział, no chyba, że jakiejś pomroczności dostałem. Solówka nadal na 201 czyli wniosek z tego taki, że 18 dostała SIP i śmiga na normalnych liniach zaś 12 do końca będzie się tłuc po pipidówach na 201 :confused: . No kuź*a naprawdę jest sens brać na testy hybrydę i wysyłać ją na linię lokalną zamiast miejskiej.

Skowron59

Post autor: Skowron59 »

no to była solówka szaro zielona

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”