[Białystok] Komunikacja miejska

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Oj coś się chyba muszę przejechać jakimś MAZ-em. Na szczęście dwie lub trzy sztuki mam już w Warszawie. Są używane i póki co nie rdzewieją. Wyglądają jak nowe ;)

Daniel

Post autor: Daniel »

Nie mylić LAZa z MAZem. ¯aden kielecki MAZ jeszcze nie zaczął rdzewieć czego oczywiście nie można powiedzieć o kracie LAZa. Jednak MAZy dotychczas sprawują się dobrze i jedyne co można im zarzucić to ciulowa stylistyka.

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

J-31 pisze:Oj coś się chyba muszę przejechać jakimś MAZ-em. Na szczęście dwie lub trzy sztuki mam już w Warszawie. Są używane i póki co nie rdzewieją. Wyglądają jak nowe ;)
Macie jednego w Warszawie MAZa 203 poforbusowego :P.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Marcin_3558 pisze:Macie jednego w Warszawie MAZa 203 poforbusowego
Nawet dwa - #06 i #07 :mruga:

A wracając do tematu, ciekawy jestem, czy plany przewoźników km w Białymstoku są szersze niż tylko MAZ-y, czy kupią coś więcej ? Jeśli tak, to co ? ;)

pesa120n

Post autor: pesa120n »

J-31 pisze: A wracając do tematu, ciekawy jestem, czy plany przewoźników km w Białymstoku są szersze niż tylko MAZ-y, czy kupią coś więcej ? Jeśli tak, to co ? ;)


To może przegubowego LAZa :retard:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

pesa120n pisze:To może przegubowego LAZa :retard:
Chyba raczej nie. Jeśli już to prędziej jakieś "używki" z zachodu ;)

Krzysztof II

Post autor: Krzysztof II »

Jako teoretycznie bydgoszczanin chciałbym powiedziec -
- MAZ to szajs, mam przyjemnośc jeździc tym codziennie.
Głośny, kiepsko złożony - ma dobre depnięcie i to jedyny plus oraz całkiem fajny desing, nie mówię o zabud. silnika :)

W Wa-wie jest tylko MA3 #07 :)
#06 jeździ w Bydg. i ma numer #230
#02 jeździ w Bydg i ma numer #231
#04 nadal ten sam.

Irisbus ma lepiej wyciszony silnik, ale to taki sam szajs z gorszym desingiem...
Natomiast wykonanie środka jest gorsze niż w mazie, tam lata wszystko...

[ Dodano: 29 Sie 2008 19:54 ]
Aaa i #02 ma tylko lekkie slady korozji przy nadkolu, więc nie jest źle :)
I to powstałe chyba przez poskąpienie lakieru i impregnatu.

bolko

Post autor: bolko »

Panowie czego wy oczekujecie za tą cenę ? Kupując zachodni autobus w tej cenie to bynajmniej 5-6 latek o przebiegu ponad 500 tys.KM a co za tym idzie w takim wozie zaczyna się wszystko sypać a w przypadku Maza mamy gwarancję za tą samą cenę.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

bolko pisze: a w przypadku Maza mamy gwarancję za tą samą cenę.
Ale nie jest ona dożywotnia i gorzej jak się skończy.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Panowie czego wy oczekujecie za tą cenę ? Kupując zachodni autobus w tej cenie to bynajmniej 5-6 latek o przebiegu ponad 500 tys.KM a co za tym idzie w takim wozie zaczyna się wszystko sypać a w przypadku Maza mamy gwarancję za tą samą cenę.
Co nie zmienia faktu, że KM jest dla pasażerów, nie przewoźników i wypadałoby wozić ich czymś porządnym

Krzysztof II

Post autor: Krzysztof II »

Przepraszam, za 480 tyś. PLN możemy kupić MANy Lion's City z 2005/2006 ex. For-Bus Bydgoszcz czy Scanie ze szwecji za niższą cene lub Citaro z Deutsch, własnie z tych roczników

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Krzysztof II pisze:Deutsch
Deutschland chyba raczej.
I wątpię, czy 2-3letnich używek jest tak dużo

mars84
Ekspert
Ekspert
Posty: 178
Rejestracja: 2008-07-12, 22:27
Lokalizacja: Łozina/Wrocław

Post autor: mars84 »

Shadow238 pisze:
pesa120n pisze:Liaza
Laza, Liaz to ciężarówki były ;)


quote]

a oto dowód:
http://autoline.com.pl/sales_full.php?c ... 0974988400

MIG

Post autor: MIG »

¯e się tak wtrącę. Popieram plocmastera. Tym autobusem nie da się jeździć! Jakość jest tragiczna, nie ma co nawet go porównywać do Jelcza. Bo to jest jak 126p przy Mercedesie choćby 123 ;P. Kolejnym mankamentem MAZa jest kierownica. W kilku wozach zauważyłem wielką nadlewkę pośrodku kierownicy, tam gdzie się łapami trzyma ;p, jest to definitywnie nieszczelna forma czy cos w tym stylu. Myślę, że jest to kolejny wieki minus tego wozu.

Bartek

Post autor: Bartek »

Miałem nieprzyjemność podróżować MAZem 103 w GOPie. Jakoś wykonania nie tyle tragiczna, co fatalna! Na górze, dookoła szyby wyłaziła pianka uszczelniająca :|

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

pr110 pisze:Miałem nieprzyjemność podróżować MAZem 103 w GOPie. Jakoś wykonania nie tyle tragiczna, co fatalna! Na górze, dookoła szyby wyłaziła pianka uszczelniająca :|
Jeszcze nie wiadomo co kupił Białystok czy to MAZ 103 czy 203.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Krzysztof II pisze:#06 jeździ w Bydg. i ma numer #230
Oj chyba nie do końca
:strzałka: galeria/details.php?image_id=12556
To zdjęcie wykonałem 4 sierpnia... no chyba, że już wrócił do Bydgoszczy :mruga:

icram23

Post autor: icram23 »

Ja miałem przyjemność siedzieć za kółkiem MAZ-a 103. Wrażenia są złe: deska rozdzielcza wygląda jakby była ''spod siekiery'', kierownica jak w ''kombajnie'' i wibracje silnika są przenoszone do kabiny kierowcy. Jednym słowem masakra!!

Natomiast MAZ 105 jest 100 razy gorszy od Ikarusa 280.

Lopez

Post autor: Lopez »

To faktycznie nic przyjemnego. No, ale "dopasowywanie człowieka do maszyny" to na Wschodzie żadna nowość...

icram23

Post autor: icram23 »

Krzysztof II pisze:W B-stoku niezły burdel się robi. Czy te wszystkie spółki nie mogą się zjednoczyc i zacząc kupowac Solarisów czy MANów?

Burdel to by się zrobił jak by się połączyły, a to by było trudne bo KPKM i KZK jest własnością urzędu miasta a nad KPK ma kontrolę urząd województwa 40%, urząd miasta 40%, spółka prywatna 20%. I jak widać jest to niemożliwe.
A co do Solarisów to po zakupie w 2003r. 10 fabrycznie nowych solarisów (8 jedno czołowych i 2 przegubowe) zarządy stwierdziły iż są one bardziej awaryjne niż Many i ich zakup jest nie opłacalny. 60% taboru stanowią man-y.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”