[Białystok] Komunikacja miejska

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
Krzysztof II

Post autor: Krzysztof II »

Przepraszam, za 480 tyś. PLN możemy kupić MANy Lion's City z 2005/2006 ex. For-Bus Bydgoszcz czy Scanie ze szwecji za niższą cene lub Citaro z Deutsch, własnie z tych roczników

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Krzysztof II pisze:Deutsch
Deutschland chyba raczej.
I wątpię, czy 2-3letnich używek jest tak dużo

mars84
Ekspert
Ekspert
Posty: 178
Rejestracja: 2008-07-12, 22:27
Lokalizacja: Łozina/Wrocław

Post autor: mars84 »

Shadow238 pisze:
pesa120n pisze:Liaza
Laza, Liaz to ciężarówki były ;)


quote]

a oto dowód:
http://autoline.com.pl/sales_full.php?c ... 0974988400

MIG

Post autor: MIG »

¯e się tak wtrącę. Popieram plocmastera. Tym autobusem nie da się jeździć! Jakość jest tragiczna, nie ma co nawet go porównywać do Jelcza. Bo to jest jak 126p przy Mercedesie choćby 123 ;P. Kolejnym mankamentem MAZa jest kierownica. W kilku wozach zauważyłem wielką nadlewkę pośrodku kierownicy, tam gdzie się łapami trzyma ;p, jest to definitywnie nieszczelna forma czy cos w tym stylu. Myślę, że jest to kolejny wieki minus tego wozu.

Bartek

Post autor: Bartek »

Miałem nieprzyjemność podróżować MAZem 103 w GOPie. Jakoś wykonania nie tyle tragiczna, co fatalna! Na górze, dookoła szyby wyłaziła pianka uszczelniająca :|

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

pr110 pisze:Miałem nieprzyjemność podróżować MAZem 103 w GOPie. Jakoś wykonania nie tyle tragiczna, co fatalna! Na górze, dookoła szyby wyłaziła pianka uszczelniająca :|
Jeszcze nie wiadomo co kupił Białystok czy to MAZ 103 czy 203.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Krzysztof II pisze:#06 jeździ w Bydg. i ma numer #230
Oj chyba nie do końca
:strzałka: galeria/details.php?image_id=12556
To zdjęcie wykonałem 4 sierpnia... no chyba, że już wrócił do Bydgoszczy :mruga:

icram23

Post autor: icram23 »

Ja miałem przyjemność siedzieć za kółkiem MAZ-a 103. Wrażenia są złe: deska rozdzielcza wygląda jakby była ''spod siekiery'', kierownica jak w ''kombajnie'' i wibracje silnika są przenoszone do kabiny kierowcy. Jednym słowem masakra!!

Natomiast MAZ 105 jest 100 razy gorszy od Ikarusa 280.

Lopez

Post autor: Lopez »

To faktycznie nic przyjemnego. No, ale "dopasowywanie człowieka do maszyny" to na Wschodzie żadna nowość...

icram23

Post autor: icram23 »

Krzysztof II pisze:W B-stoku niezły burdel się robi. Czy te wszystkie spółki nie mogą się zjednoczyc i zacząc kupowac Solarisów czy MANów?

Burdel to by się zrobił jak by się połączyły, a to by było trudne bo KPKM i KZK jest własnością urzędu miasta a nad KPK ma kontrolę urząd województwa 40%, urząd miasta 40%, spółka prywatna 20%. I jak widać jest to niemożliwe.
A co do Solarisów to po zakupie w 2003r. 10 fabrycznie nowych solarisów (8 jedno czołowych i 2 przegubowe) zarządy stwierdziły iż są one bardziej awaryjne niż Many i ich zakup jest nie opłacalny. 60% taboru stanowią man-y.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Icram23, a jak sprawują się u Was, w Białymstoku, Mercedesy Conecto LF ? ;)

Może zakup większej ilości takich Merców byłby opłacalny dla Waszych przewoźników :)

icram23

Post autor: icram23 »

To jest solidny niemiecki sprzęt. Sprawuje się wzorowo i zakup Mercedesów conecto był by bardzo opłacalny. Prawdę mówiąc to ja bym wolał jednego Mer. conecto LF zamiast czterech MAZ-ów.

[ Dodano: 2009-02-07, 11:45 ]
Pod tym linkiem jest fotka Białostockiego MERCEDESA CONECTO LF :


http://nasza-klasa.pl/profile/20986096/gallery/7

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Autobusy jak ze snów. Zobacz jak będzie wyglądać komunikacja w naszym mieście za 6 lat

Autobusy mknące ulicami po pasach przeznaczonych tylko dla nich, nie stojące w korkach, szybko pokonujące skrzyżowania... To nie tylko marzenia!

Komunikacja miejska w Białymstoku właśnie tak ma wyglądać już za sześć lat. Radni miejscy przyjęli w poniedziałek plan rozwoju transportu publicznego miasta,
który ma sprawić, że w 2015 r. będziemy korzystać z komunikacji miejskiej XXI wieku.

W planie sporo miejsca poświęcono tzw. Korytarzom Autobusów Wysokiej Jakości. Ta tajemnicza nazwa określa wszystko, co trzeba zrobić, by białostoczanie jeździli po mieście szybkimi i komfortowymi autobusami.

Najważniejsza jest oczywiście przebudowa dróg. Już dziś część ulic dostosowana jest do tego, by wydzielić na nich specjalne pasy ruchu dla autobusów. Są to m.in. ul. Popiełuszki, Kopernika, Hetmańska, fragment ul. Skłodowskiej. Urzędnicy mają jednak jeszcze bardziej ambitne plany. Chcieliby, by na najszerszych ulicach powstały specjalne, dwupasmowe jezdnie przeznaczone wyłącznie dla pojazdów komunikacji miejskiej.

To jednak nie wszystko. Jeszcze w tym roku miasto kupi 24 nowe, ekologiczne autobusy, by białostoczanie nie musieli już korzystać ze starych, rozpadających się pojazdów. A w latach 2011-2013 zaplanowano kupno kolejnych 74 sztuk.


Wcześniej zaś zwykłe bilety powinny zostać zastąpione biletami elektronicznymi w postaci karty, którą będziemy logować się w autobusie zaraz po wejściu do niego.
A jeszcze na przystanku będziemy wiedzieć, kiedy dokładnie przyjedzie autobus - dzięki specjalnemu systemowi informacyjnemu.

żródło: wspolczesna.pl
http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs.dll ... 0/29295422

Awatar użytkownika
KB
Kierowca
Kierowca
Posty: 881
Rejestracja: 2008-09-13, 16:14
Lokalizacja: BB/Katowice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: KB »

No no zapowiada się ciekawie, w szczególności, że chcą wprowadzić bilety elektroniczne :) Tylko zastanawia mnie jedno "Radni miejscy przyjęli w poniedziałek plan rozwoju transportu publicznego miasta,
który ma sprawić, że w 2015 r. będziemy korzystać z komunikacji miejskiej XXI wieku." A teraz białostoczanie czym jeżdżą, Omnibusami :?: W Białymstoku chyba dopiero w 2015 r. będzie miało przechodziło w następny wiek - tak jak piszą :lol:

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Na upartego zabrakło sformułowania "na miarę", ale i tak każdy wie o co chodzi.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Marcin_3558 pisze:W planie sporo miejsca poświęcono tzw. Korytarzom Autobusów Wysokiej Jakości.
To z kolei brzmi mi jak jakiś PRL-owski slogan :P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Muszę przyznać, że artykuł zacytowany przez Marcina_3558 zrobił na mnie oszałamiające wrażenie, aż tu nagle... :mruga:
Amalio, taki post pisze:Na upartego zabrakło sformułowania "na miarę", ale i tak każdy wie o co chodzi.
... co mnie normalnie zmroziło w zawiasach, ale chyba Amalio ma rację. :]

Cóż. Pomysł jest fajny i po cichu - wręcz naiwnie - trzymam kciuki za Białystok. :)

icram23

Post autor: icram23 »

No ja nie wiem czy urzędowi miasta uda się w 6 lat dokonać takiego cudu jakim jest zakup 98 NOWYCH autobusów i przebudowa takich ulic jak np.: Składowskiej, Wiejska, Lipowa, Mazowiecka. Przy tak wolnym tempie białostockich drogowców nawet w 20 lat się nie uda.

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

icram23 pisze:No ja nie wiem czy urzędowi miasta uda się w 6 lat dokonać takiego cudu jakim jest zakup 98 NOWYCH autobusów
Jeśli istnieje plan inwestycyjny to jest to całkiem możliwe. A jeżeli rozkładają to na 6 lat, to jest to prawdopodobne. Gdyby za jednym razem przystąpili do zamówienia 98 wozów, rozpisanego na 6 lat to jest szansa, że ceny ofert będą stosunkowo niskie (płatności osobno przy odbiorze każdej partii autobusów).

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Marcin_3558 pisze:Korytarzom Autobusów Wysokiej Jakości
Chyba komuś się nudziło

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”