P.P.U.H. KŁOSOK / A-21 / ASKA / V-BUS

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
Awatar użytkownika
KB
Kierowca
Kierowca
Posty: 881
Rejestracja: 2008-09-13, 16:14
Lokalizacja: BB/Katowice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: KB »

Pojawiło się ich więcej ^^
http://phototrans.eu/14,276913,0.html

Czyli na pewno jest ich 4 sztuki, więc może drugie 4 również zostały zakupione :)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

KB pisze:
Czyli na pewno jest ich 4 sztuki, więc może drugie 4 również zostały zakupione :)
Sprawa ciekawa, bo jak na razie wozów jest za mało zdaje się.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Amalio pisze:Sprawa ciekawa, bo jak na razie wozów jest za mało zdaje się.
A na 23 ogólnie jest 7 wozów + ewentualnie jakąś rezerwa. No i teraz powstaję pytanie czy Kłosok zamierza obsługiwać tą linię siedmioma SU12 czy puści część Solarek, a resztę uzupełni MANami ?

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Shadow238 pisze:
No i teraz powstaję pytanie czy Kłosok zamierza obsługiwać tą linię siedmioma SU12 czy puści część Solarek, a resztę uzupełni MANami ?
Nie wiadomo. W ogóle nie wiem jaki jest sens mieszać. Już mogły te Many zostać na 52. A póki co, to na razie nie ma siedmiu Solarisów. Ale patrząc na ich blachy można wywnioskować, że jest ich minimum sześć, ponieważ najniższy numer to KR 730HE, a najwyższy KR 735HE.

YGH

Post autor: YGH »

jest 8 solarisów - 4 kłosoka i 4 Vbusa z tym że na lini 23 jeżdżą 4 MANy Kłosoka i 2 solarisy Vbusa, 4 solarisy Kłosoka przeniesiono na 52. Wiem bo wczoraj (tzn. sobota) z moim ojcem, elektrykiem i Mr. Kłosokiem do 3 w nocy robiliśmy kasowniki w MANach, nalepki itp. (na parkingu w Chorzowie) :D

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Jesteś pewien, że V busa? Kłosok z inną firmą wygrał przetarg na obsługę 23. Aska czy jakoś tak.

YGH

Post autor: YGH »

Vbus na 23 jeździ pod Kłosokiem.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

No to wiesz może czym się Aska zajmuje?
Aha i czy wiesz dokładnie który Solaris do kogo należy ( patrząc na rejestracje ) :?:

YGH

Post autor: YGH »

Aska nie wiem. A co do solarisów to moge się dowiedzieć (ale wiem że najprawdopodobniej Vbusowskie mają białe dachy bo na bazie malowali, a Kłosokowe żółte (niemalowane) tylko kto bedzie właził zaglądać), a co do numerów to przy okazji posprawdzam (jeden stoi na kanale ze spalonym rozrusznikiem to lookne)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

A nie jest przypadkiem tak, że Kłosokowe mają wymieniane wyświetlacze na diodowe, a V busowe mają zostawione te stare?
PS ok odpowiedź już na gg uzyskałem ;)

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

YGH pisze:A co do solarisów to moge się dowiedzieć (ale wiem że najprawdopodobniej Vbusowskie mają białe dachy bo na bazie malowali, a Kłosokowe żółte (niemalowane)
Zgadza się. Dzisiaj na 23 jeździły 2 SU12 od V-busa i 1 od Kłosoka + 2 MANy NU313.


Muszę przyznać, że te MANy są bardzo wygodne, ale strasznie ciasne jak na autobus KM. W sumie on się nadaję tylko na trasy lokalne.
Amalio pisze:A nie jest przypadkiem tak, że Kłosokowe mają wymieniane wyświetlacze na diodowe, a V busowe mają zostawione te stare?
Może reszta od Kłosoka tych Solarisów ma diodowe wyświetlacze, ale tą jedną sztukę co dzisiaj nie miałem miała normalne wyświetlacze (mozaikowe?) z Pixela, podobnie jak te Solarki z V-busa.

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

-----------

Krótka moja opinia po przejechaniu się dzisiaj tym ex Warszawskimi Solarkami.
Otóż na wstępie muszę pochwalić te autobusy za bardzo przestronne wnętrze (nie spodziewałem się, że po prawej stronie pomiędzy I a II drzwiami nie ma podwójnych siedzeń, tylko są pojedyncze), oraz za metalowe rurki ;)

Co do reszty- prawie klasycznie, mniejsza wieża z tyłu z innym silnikiem MAN-a, podwójne szyby w skrzydłach drzwi wejściowych/wyjściowych.
W autobusie wymieniono część tapicerki siedzisk, przyklejono naklejki informujące o wsiadaniu pierwszymi drzwiami i pozostawiono ramkę boczną na tablicę, która nie będzie raczej używana, gdyż z boku jest wyświetlacz.
Co do jazdy- powiem Ci J-31, że raczej nie mam zastrzeżeń do nich, jedzie się w miarę sprawnie i cicho, silnik brzmi dobrze (nie słychać, aby był zajechany). Drzwi co prawda otwierają się powoli, ale blokada uniemożliwiająca ruszenie z otwartymi drzwiami nadal działa.
Podsumowując Solarisy Urbino 12 ex Veolia Transport Warszawa oceniam tak na 5/10.

Awatar użytkownika
KB
Kierowca
Kierowca
Posty: 881
Rejestracja: 2008-09-13, 16:14
Lokalizacja: BB/Katowice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: KB »

Shadow238 pisze: W autobusie wymieniono część tapicerki siedzisk, przyklejono naklejki informujące o wsiadaniu pierwszymi drzwiami i pozostawiono ramkę boczną na tablicę, która nie będzie raczej używana, gdyż z boku jest wyświetlacz.
Niestety u Kłosoka jest gorzej, nie dość, że wymienił wyświetlacze na te małe "coś", to jeszcze wnętrze to już totalna porażka, syf z Warszawy chyba do teraz został, a i nie powymieniane zostały tapicerki. Silnik może i chodzi dobrze, ale ten wydobywający się terkot masakrycznie zwiększył ich głośność. Jak bym miał ocenić dałbym góra 2-3/10. :confused:

YGH

Post autor: YGH »

Solarisy od Kłosoka jak przyszły z Niemiec (nie bezpośrednio z Warszawy) były w opłakanym stanie, w prawie każdym nie było hamulców (we wszystkich już są zrobione) problemy z zapalaniem (nowi mechanicy co poprzychodzili porozbierali pompy wtryskowe itd. a wystarczyło wejść na komputer, pousówać błędy i kabelki polutować w kilku miejscach). Na temat kłosokowych solarisów będe wiedzieć więcej jak zaczną przyjeżdżać na serwis :) ...i jak wypytam też ojca.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

KB pisze:a i nie powymieniane zostały tapicerki.
W Warszawie już je wymieniono ?
KB pisze:syf z Warszawy chyba do teraz został
Masz rację.
KB pisze:Silnik może i chodzi dobrze, ale ten wydobywający się terkot masakrycznie zwiększył ich głośność.
Niestety wibracje też są bardzo odczuwalne.

Siera

Post autor: Siera »

Wiadomo juz jak to będzie z tymi Solarkami w Rybniku? Krążą plotki, ze tylko miesiąc maja tutaj jeździć. Co zdaje mi sie dziwne, ponieważ za miesiąc znowu będą wymieniać system e-karty i spowrotem do MANów? Po za tym jest w nich monitoring? Wg wymogów przetargu od 1 listopada musi być takowy. I dlaczego prawie wszystkie Solarki są w barwach rybnickich skoro część z nich jeździ w GOPie?

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Siera pisze:I dlaczego prawie wszystkie Solarki są w barwach rybnickich skoro część z nich jeździ w GOPie?
A dlaczego nie miałyby być? Na Śląsku chyba nikt nie wymaga określonego malowania, więc można mieć jakie się chce

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Shadow238 pisze: ale tą jedną sztukę co dzisiaj nie miałem miała normalne wyświetlacze (mozaikowe?) z Pixela, podobnie jak te Solarki z V-busa.

ObrazekObrazek
A jaką miał rejestrację :?:
Siera pisze: Po za tym jest w nich monitoring?
Nie
Siera pisze: I dlaczego prawie wszystkie Solarki są w barwach rybnickich skoro część z nich jeździ w GOPie?
A jakieś byś chciał malowanie skoro Kłosok nie ma własnego :?:

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Amalio pisze:A jaką miał rejestrację od 730 do 733 są V busowe.
#KR 30HE, więc wychodzi na to, że to również jest V-busowy, tylko nie przemalowany.

W ogóle Amalio to jak to jest w końcu z tymi Solarkami na 23, bo przecież w przetargu wygrał Kłosok i nie było tam mowy o żadnym podwykonawstwie, więc te Solarki z V-busa jakby Kłosok wypożyczył ?
Siera pisze:I dlaczego prawie wszystkie Solarki są w barwach rybnickich skoro część z nich jeździ w GOPie?
KZK GOP nie wymaga od swoich przewoźników jednego malowania, dlatego jest taki mix kolorów u nas.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Shadow238 pisze:
#KR 30HE, więc wychodzi na to, że to również jest V-busowy, tylko nie przemalowany.
No jak 30HE skoro 730HE jest na twoim drugim zdjęciu :?:
Shadow238 pisze:W ogóle Amalio to jak to jest w końcu z tymi Solarkami na 23, bo przecież w przetargu wygrał Kłosok i nie było tam mowy o żadnym podwykonawstwie,
A od kiedy trzeba zgłaszać podwykonawcę :?: Jeżeli nie było to w pzretargu zabronione to Kłosok może nawet wcale na tej linii nie jeździć.

Awatar użytkownika
KB
Kierowca
Kierowca
Posty: 881
Rejestracja: 2008-09-13, 16:14
Lokalizacja: BB/Katowice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: KB »

Shadow238 pisze:
KB pisze:a i nie powymieniane zostały tapicerki.
W Warszawie już je wymieniono ?
KB pisze:syf z Warszawy chyba do teraz został
Z tego co widać, w Kłosokowych nie zostało nic wymienione.. natomiast Vbus chyba raczej wymienił nie wiem.. nie jechałem ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”