MPK/ZKM Tarnów

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
Awatar użytkownika
Wojtek-MKM
Posty: 574
Rejestracja: 2010-08-06, 13:41
Lokalizacja: Kraków Czyżyny

Post autor: Wojtek-MKM »

To nie będzie coś od silnika?

Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

Wojtek-MKM pisze:To nie będzie coś od silnika?
Wydaje mi się, iż to może być zwykła "otwarta szafa" taka, jak w wykonaniu Volva.

siekierowy

Post autor: siekierowy »

Głównym kryterium zakupu była cena, ehh. ¯eby się na tym nie przejechali.

Awatar użytkownika
Mariolino
Posty: 79
Rejestracja: 2010-04-23, 14:24
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Mariolino »

Druga tura z 8 Otokarów doarła w miare na czas. Sa już na zajezdni MPK. I dostały kolejne numey boczne od 606 do 609.


Obrazek


A tu coś dla J-31, jakiś czas temu się zastanawiał co Otokar ma na dachu z tyłu - i tu jest odpowiedź.

http://www.youtube.com/watch?v=HRCPX4pwW4I

607 już na mieście jeździ od rana. Widziany na linii 0B dzisiaj rano. Freszcie!

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Mariolino, a jakie Masz wrażenia z jazdy Otokarami ? ;)

Awatar użytkownika
Mariolino
Posty: 79
Rejestracja: 2010-04-23, 14:24
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Mariolino »

Niezgorsze. Jestem bardzo na plus zaskoczony. Kenty to zupełnie inna kategoria jak Vectio i to pod wieloma względami. I jak na razie wydaję się, że była to dobra decyzja jeśli chodzi o zakup tych autobusów. Na przełomie soboty i niedzieli skończe mój film z testów więc jak coś to się podzielę.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Mariolino pisze:Na przełomie soboty i niedzieli skończe mój film z testów więc jak coś to się podzielę.
Oki. Dzięki, czekam na film :)

Awatar użytkownika
Mariolino
Posty: 79
Rejestracja: 2010-04-23, 14:24
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Mariolino »

No, pomimo kilku problemów technicznych wreszcie udało mi się poskładać ten filmik. Hollywoodzka jakość to to może nie jest, ale autobus dobrze widać ;)

Ostatnio zmieniony 2018-01-24, 04:20 przez Mariolino, łącznie zmieniany 1 raz.

Skowron59

Post autor: Skowron59 »

Jakość filmiku jest świetna. Co do Otokarów to prezentują się bardzo ładnie, tylko tapicerke siedzeń MPK mogło zamówić inną.Silnik troszeczke głośny, nic nie treszczy i mam nadzieje że tak będzie nadal. Moja ocena to 8,5/10 :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Rzeczywiście film jest super. Dosyć śmieszne są dźwięki jakie ten autobus wydaje. Brzmi niczym "odkurzacz" :)

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

Szklana szyba w rzeźni - długo to chyba nie pożyje.

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Będą kolejne autobusy

TARNÓW. Tureckie autobusy były średnio o 50 tys. zł tańsze od pojazdów konkurencji

Z powodu bardzo drogiego paliwa i poniesionych strat niektóre przedsiębiorstwa komunikacji miejskiej w kraju mają zamiar skorygować programy modernizacji taboru. Tarnowskie MPK, które również znalazło się w trudnej sytuacji, nadal chce kupować autobusy, bo nie ma innego wyjścia. Wieloletnie zaniedbania w tej sprawie dają znać o sobie; prawie jedna trzecia eksploatowanych obecnie autobusów wkrótce będzie nadawała się do wymiany.

Dziesięć nowych autobusów tureckiej firmy Otokar, które MPK w Tarnowie zaplanowało zakupić, już jest w komplecie. Dwa ostatnie z tej puli w ciągu najbliższych dni wyjadą na ulice. Dostawy od producenta trwały od wiosny. Wybór tej firmy niektórych zaskoczył; do tej pory Otokar sprzedał swoje pojazdy Przemyślowi, ale w Tarnowie, jako pierwszym mieście w kraju, rozpoczęto eksploatację modelu kent 290 LF. O wygranym przetargu, w którym zaoferowano otokary, zadecydowała m.in. cena. Tureckie autobusy były średnio o 50 tys. zł tańsze od pojazdów konkurencji. - Na razie otokary sprawują się bardzo dobrze. Mają one solidne niemieckie silniki i wiele innych zalet, które zadecydowały o naszym wyborze. Jesteśmy dziś przekonani, że ten wybór był właściwy - mówi Jerzy Wiatr, prezes MPK w Tarnowie.

Zakup nowych autobusów był możliwy dzięki dofinansowaniu z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Co dalej z modernizacją taboru?

W wielu miastach, które chcą dokonywać zakupu nowych pojazdów, na przeszkodzie stanęło bardzo drogie tego lata paliwo i w związku z tym niezaplanowane wysokie wydatki.

- Gdyby ceny paliw były na poziomie 2009 roku, obecnie mielibyśmy jako firma 500 tys. zysku - podkreśla prezes Wiatr. - Teraz wprawdzie paliwo tanieje, ale sytuacja wciąż wydaje się nie do końca stabilna. Drożyzna zweryfikowała wiele planów firm transportowych, ale w Tarnowie nie możemy zrezygnować z dalszych zakupów autobusów. Ze względu na stan wielu tych, które teraz jeżdżą, w perspektywie najbliższych 3-4 lat powinniśmy dokupić około 20 pojazdów.

Nie ma jednak pewności, czy wszystkie te pojazdy będą nowe, czy część nie będzie używana. Nowy autobus, 12-metrowy, kosztuje przeciętnie 700-800 tys. zł. Pojazdy na sprężony gaz ziemny (CNG) są jeszcze droższe, ale MPK w Tarnowie nie przewiduje ich zakupu.

- Chcielibyśmy kupować jak najwięcej nowych autobusów, bo używane nie są w stanie odnowić taboru na dłuższą metę - dodaje prezes MPK.

Dziennik Polski
http://www.dziennikpolski24.pl/pl/regio ... obusy.html

Awatar użytkownika
O530
Posty: 741
Rejestracja: 2010-06-15, 18:32
Lokalizacja: Kielce

Post autor: O530 »

Może skuszą się na kieleckie MAZiołki i ŁAZy ; )

Awatar użytkownika
Mariolino
Posty: 79
Rejestracja: 2010-04-23, 14:24
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Mariolino »

Ja jestem ciekawy skąd się dziennikarzom dorobiły się dwa Otokary, bo MPK kupiło ich 8. Nigdzie nie ma mowy o innej liczbie. A to że, jeśli mówimy o dofinansowaniu na 10 aut, nie znaczy, że 10 było Otokarów. Solbusy wliczyli sobie oba do projektu, i to dało 10 autobusów.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Dla pismaków to nie ma znaczenia, czy te dwa autobusy to były Solbusy, czy Kenty - grunt, że im się rachunek zgadza :cool:

Natomiast co do zakupów używanych autobusów, to pewnie wybiorą jakieś zachodnie używki - ale na pewno nie kieleckie MAZ-y ;)

Awatar użytkownika
Mariolino
Posty: 79
Rejestracja: 2010-04-23, 14:24
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Mariolino »

No i tym optymistycznym akcentem żegnamy PKS Tarnów

Ostatnio zmieniony 2018-01-24, 04:14 przez Mariolino, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Wojtek-MKM
Posty: 574
Rejestracja: 2010-08-06, 13:41
Lokalizacja: Kraków Czyżyny

Post autor: Wojtek-MKM »

Następny upadły PKS? :shocked:

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

I to PKS który miał w swoim taborze O ile dobrze pamiętam dość niezłe wozy i obsługiwał kilka linii miejskich. Wykończyły go władze czy busiarstwo ?

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Marcin_FTŚ pisze: Wykończyły go władze czy busiarstwo ?
Nie bierzesz pod uwagę trzeciej opcji tzn że wykończył ich miejskie linie. Tak w sumie po części stało się z PKSem Rybnik. Tzn oczywiście to tylko tak dla formalności. Nie mam pojęcia o co chodzi w Tarnowie i też z chęcią się dowiem ;)

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

Może i tak, o busiarstwo zapytałem dla czystej formalności, nie od dziś wiadomo jak takie firemki potrafią udu**ć nie jeden PKS.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”