MKS Dębica

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Przede wszystkim trzeba zwiększyć dotacje, bo koszty rosną, a dotacje pewnie maleją. To pomoże odświeżyć nieco tabor (pokazówa) i zwiększyć częstotliwość, a konkretnie dostosować ją do realiów.

Awatar użytkownika
Maciek007
Posty: 414
Rejestracja: 2009-01-31, 20:24
Lokalizacja: Dębica

Post autor: Maciek007 »

Mam kilka pomysłów co do zapromowania komunikacji miejskiej w Dębicy.Ale o tym już niedługo :mruga:

Awatar użytkownika
Matlik
Posty: 612
Rejestracja: 2008-01-23, 23:02
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Post autor: Matlik »

siekierowy pisze:Im mniejsze miasto tym ludzie mają głupszą mentalność. Nie pojedzie KM bo ma samochód którym się musi pokazać sąsiadom. Choćby nie miał na paliwo, a samochód był sprowadzany ze złomowiska z Niemiec. Przecież jakby go ktoś zobaczył w autobusie to wstyd i co by ludzie gadali. W dużych miastach już dawno ludzie się przekonali że KM jest szybciej i taniej. W takim np. Krakowie w którym dość często bywam autobusy i tramwaje jeżdżą ciągle pełne.
Ale niekoniecznie tak jest, bo znowu wezmę na przykład mojego tatę- moją jedną siostrę odwozi do babci, drugą do szkoły i potem jeszcze do pracy- jakby chciał dojechać do tych miejsc MKSem, to zamiast o 7:30, wyjeżdżałby o 6:30 :diabeł:
Maciek007 pisze:Mam kilka pomysłów co do zapromowania komunikacji miejskiej w Dębicy.Ale o tym już niedługo :mruga:
Nie wiem czy jest sens żebyś proponował, bo MKSowi, już dużo rzeczy proponowałem...

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Matlik pisze:Ale niekoniecznie tak jest, bo znowu wezmę na przykład mojego tatę- moją jedną siostrę odwozi do babci, drugą do szkoły i potem jeszcze do pracy- jakby chciał dojechać do tych miejsc MKSem, to zamiast o 7:30, wyjeżdżałby o 6:30
To niech jeżdżą same
Matlik pisze:Mam kilka pomysłów co do zapromowania komunikacji miejskiej w Dębicy
Zbiorkom należy promować dobrym taborem, dobrymi trasami, wysoką częstotliwością etc. Wszystko inne nie ma sensu.

Awatar użytkownika
Matlik
Posty: 612
Rejestracja: 2008-01-23, 23:02
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Post autor: Matlik »

plocmaster pisze:To niech jeżdżą same
Jedna za 5 dni ma drugie urodziny, a druga za pół roku ósme...
plocmaster pisze:
Matlik pisze:Mam...
To nie ja...

Awatar użytkownika
Maciek007
Posty: 414
Rejestracja: 2009-01-31, 20:24
Lokalizacja: Dębica

Post autor: Maciek007 »

Matlik - przecież prezes się zmienił pracował z moim tatą mówił mi jest młody i fajny.

plocmaster - to też miałem na mysli ale jeszcze spróbuje działać aby usprawnić KM i dać kilka pomysłów i kilka uwag dotyczących taboru. :diabeł:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Matlik pisze:Jedna za 5 dni ma drugie urodziny, a druga za pół roku ósme...
To się ciesz, że masz blachosmród

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

Maciek007 pisze: bym był za zrobieniem automatów przy przystankach lub w pojeździe.
Te akurat by szybko zniknęły.
Kiosk jakby jeden się znalazł, w którym by sprzedawano bilety miałby pewnie niesłychane obroty. Tylko oczywiście jak była mowa już wcześniej są z tego małe zyski. Coraz więcej jest miejsc, gdzie nie chcą sprzedawać biletów i zaprzestają takowej sprzedaży. Szkoda im się naciągać dla paru złotych zysku na niebagatelnej ilości biletów.
Maciek007 pisze:przecież prezes się zmienił pracował z moim tatą mówił mi jest młody i fajny.
Młody i fajny nie oznacza, pomysłowy i kompetentny. U mnie w Radzie Miasta zasiadają młodzi i zamiast ustalać budżety na komunikację i coś doradzać to nawet nie pomyślą żeby wyprofilować przystanek odpowiednio. Jak się robi pętle na środku właściwie skrzyżowania to dajmy sobie spokój. Młodzież oczywiście, ale znająca się na rzeczy i lubiąca to co robią, a nie ludzie z przypadku.

Awatar użytkownika
Maciek007
Posty: 414
Rejestracja: 2009-01-31, 20:24
Lokalizacja: Dębica

Post autor: Maciek007 »

Z tego co mi tato mówił to prezes był dobry zwolnili go związki zawodowe a wiecie jak to jest jak one są.W naszym PKS są przynajmniej 3 związki.Przynajmniej mój tato nie narzekał na prezesa dostał podwyzke i laptop za sporą sumkę.

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

Jak w Dębicy jest z zarobkami kierowców :?: Chodzi mi o zarobki netto, czyli ile biorą na rękę i jak jest z dodatkami.

Awatar użytkownika
Maciek007
Posty: 414
Rejestracja: 2009-01-31, 20:24
Lokalizacja: Dębica

Post autor: Maciek007 »

Koledzy mam dobrą wiadomość gniot z numerem taborowym 015 właśnie dzisiaj wyjechał na linie po kilku miesięcznym remoncie.Do końca tygodnia jego przydział to chyba linia nr.3 :P

GRuby
Posty: 11
Rejestracja: 2009-02-13, 18:12
Lokalizacja: Dębica

Post autor: GRuby »

Dzisiaj nim jechałem

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

Maciek007 pisze:Koledzy mam dobrą wiadomość gniot z numerem taborowym 015 właśnie dzisiaj wyjechał na linie po kilku miesięcznym remoncie
Był na odbudowie :?: Czy to coś innego było przyczyną remontu :?:

Awatar użytkownika
Matlik
Posty: 612
Rejestracja: 2008-01-23, 23:02
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Post autor: Matlik »

W naprawie był :)

Awatar użytkownika
Maciek007
Posty: 414
Rejestracja: 2009-01-31, 20:24
Lokalizacja: Dębica

Post autor: Maciek007 »

Koledzy dzisiaj usłyszałęm od kolegi że Dębica ma zamiar kupić kolejną kapene mozę wie ktoś coś więcej.

marekJG

Post autor: marekJG »

siekierowy pisze:Im mniejsze miasto tym ludzie mają głupszą mentalność. Nie pojedzie KM bo ma samochód którym się musi pokazać sąsiadom.
Co to ma w ogóle do rzeczy. Mentalność Polaków jest podobna zarówno w Warszawie jak i w Dębicy. Po prostu w dużych miastach komunikacja miejska ma większą częstotliwość co w połączeniu z dużym obszarem powoduje, że nawet jeżeli ktoś nie ma samochodu musi korzystać ze zbiorkomu, żeby swobodnie się przemieszczać. W Dębicy całe miasto przejdziesz w niecałą godzinę, więc jeśli ktoś ma do przejścia 5 przystanków a autobus dopiero za 1H lub pół to woli iśc na piechotę. I to jest odpowiedź na pytanie dlaczego KM w Dębicy to tragedia. Macie beznadziejny układ sieci komunikacyjnej, tragiczną czestotliwość. Do tego władze miasta nie zdają sobie sprawy, że przez kilkanaście lat wiele się zmieniło w mieście. Rozrosły się południowe dzielnice miasta (Kawęczyn, Gawrzyłowa) do których nie dociera żadna linia autobusowa :!: :!: czy to normalne. Zresztą wystarczy popatrzeć na os. Kępa. Tam od kilkunastu lat nikt nie pomyślał, żeby dociągnąć linię w głąd dzielnicy. Trzeba drałować aż Krakowskiej. Zamiast tego myśli się o jakichś idiotycznych liniach do Mielca, które powinny obsługiwać PKSy nie transport miejski.
Ja sam przygotowałem kiedyś schemat tras miejskich. Może go wkrótce zaprezentuje. ;)

Awatar użytkownika
Maciek007
Posty: 414
Rejestracja: 2009-01-31, 20:24
Lokalizacja: Dębica

Post autor: Maciek007 »

MarkuJP pochwalam będe musiał wreszcie powiedzieć prezesowi wprost to co ty mówisz sam pezygotuje schemat lini i mu zaprezentuje.Fakt masz racje do wilu dzielnic miasta autobusy nie dojeżdżają a miasto nie chce dać dofinansowania bo przecież przystanki kosztują no i by się przydało tabor wymienić.

marekJG

Post autor: marekJG »

Maciek007 pisze: dojeżdżają a miasto nie chce dać dofinansowania bo przecież przystanki kosztują no i by się przydało tabor wymienić.
Czy to takie duże koszty?. Postawić choćby na początek słupek przystankowy i ławkę. Byle tylko dociągnąć linię autobusową. Z czasem pasażerów przybędzie i na wiatę pieniądze się znajdą. To jest raczej brak myślenia i woli zmian. Lata zaniedbań zrobiły swoje, ale są przykłady miast, gdzie zbiorkom przeżywa swoj renesans, bo wladze wzięły się za zmiany. W Dębicy także można dużo poprawić.

Awatar użytkownika
Matlik
Posty: 612
Rejestracja: 2008-01-23, 23:02
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Post autor: Matlik »

Z tą propozycją bardziej do pana Kwiatka proponuję iść :)

Co do os. Kępa- tam są ciasne brukowane uliczki i co chwila są progi zwalniają.

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

marekJG pisze:To jest raczej brak myślenia i woli zmian
Wszystko zależy do miasta. Nawet prezes niewiele zrobi jeżeli miasto liczy, że komunikacja przyniesie zyski. To jest główny powód dlaczego w wielu miastach działa fatalnie komunikacja. Myśli się, że jak prywaciarz zarabia to miejskie zakłady też zarobią. Nic bardziej mylnego. Nigdzie komunikacja nie przynosi zysków i to się powszechnie wie. Tylko zasadnicze pytanie jest takie: Czy w Dębicy się o tym wie :?:
Jeżeli znajdą się pieniądze, to nic tylko działać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”