MKS Dębica

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Maciek007 pisze:Neoplan N4009 - 2szt.
Zajrzałem jeszcze raz dzisiaj na TWB z dwóch powodów

Otóż warto sprostować dwie informacje.

Po pierwsze - najprostsze - nie dwie sztuki Neoplana, ale jedna sztuka - konkretnie #017.

A po drugie... :mruga:

W ostatnią sobotę, przeanalizowałem zdjęcia tych dwóch autobusów ;)
:strzałka: http://www.phototrans.eu//images/photos ... 298827.jpg
:strzałka: http://www.phototrans.eu/14,298309,0.html

I doszedłem do dwóch wniosków.

Przede wszystkim, oba muszą być N4011NF ( a nie N4009 jak podał Maciek 007 w pierwszym poście). TWB to na szczęście potwierdza - dębicki Neoś - to N4011NF... uff, czyli moje oko mnie jednak nie myli ;)

A teraz ciekawostka. Moja dogłębna analiza zdjęcia z forum szczecińskich mkm-ów i porównanie z #017 MKS-u spowodowała, iż dochodzę do wniosku, że oba autobusy zostały zakupione najprawdopodobniej u tego samego odbiorcy lub raczej tego samego przewoźnika.

W obu jest taki sam agregat klimatyzacji (jest on mały, na mniej więcej szerokość okna). Tak samo umieszczone są włazy na bokach. Takie same są drzwi - drugie odskokowo-przesuwne (chociaż tego bym nie uwzględniał, bo to miały w większości Neoplany). W obu autobusach są identyczne włazy po bokach, na tylnym zwisie.

Oba autobusy mają taki sam typ zewnętrznego wyświetlacza (biały, klapkowy). W obu autobusach, przedni display jest pochylony do góry.

Skoro już o wyświetlaczach piszę, to dodam, że w obu autobusach umieszczono duży, szeroki wyświetlacz zewnętrzny po lewej stronie pojazdu.

Uwzględniając fakt, że Neoplan, każdy autobus modyfikował, pod kątem zamówienia, czyli w sumie każdy Neoś czymś się różni w zależności od zamówienia przez przewoźnika. To, czy nie za dużo tutaj jest podobieństw ? To by wskazywało na jednego przewoźnika :mruga:

Awatar użytkownika
Matlik
Posty: 612
Rejestracja: 2008-01-23, 23:02
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Post autor: Matlik »

Moje źródło wywiadowcze donosi, że Neoplany są dwa, zresztą 17 będzie wszystko jasne :)

Bartek

Post autor: Bartek »

J-31 pisze:Po pierwsze - najprostsze - nie dwie sztuki Neoplana, ale jedna sztuka - konkretnie #017
To że nie zrobiłem zdjęcia 016 i nie wpisałem go do bazy, w cale nie oznacza, że nie istnieje ;)
J-31 pisze:Moja dogłębna analiza zdjęcia z forum szczecińskich mkm-ów i porównanie z #017 MKS-u spowodowała, iż dochodzę do wniosku, że oba autobusy zostały zakupione najprawdopodobniej u tego samego odbiorcy lub raczej tego samego przewoźnika.
Też to przerabiałem, i wcześniej na TWB wpisałem dębickie jako N4009 a później zmieniłem na N4011..

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

pr110 pisze:To że nie zrobiłem zdjęcia 016 i nie wpisałem go do bazy, w cale nie oznacza, że nie istnieje
Ok. Wobec tego zwracam honor. A czy ten drugi Neoś jest identyczny jak #017 ? ;)

Bartek

Post autor: Bartek »

J-31 pisze:A czy ten drugi Neoś jest identyczny jak #017
Tak

Awatar użytkownika
Matlik
Posty: 612
Rejestracja: 2008-01-23, 23:02
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Post autor: Matlik »

Tak poza tym, to Neośki są podobno z Berlina (BVG nie miało, pewnie od jakiegoś prywaciarza) :)

GRuby
Posty: 11
Rejestracja: 2009-02-13, 18:12
Lokalizacja: Dębica

Post autor: GRuby »

Matlik pisze:Tak poza tym, to Neośki są podobno z Berlina (BVG nie miało, pewnie od jakiegoś prywaciarza) :)
Neośki 016/017 są gdzieś z Niemiec lub Austrii - w środku są jeszcze naklejki w języku niemieckim

[ Dodano: 2009-02-19, 16:34 ]
widziałem wczoraj jakiegoś dziwnego Solarisa w niedębickich barwach na "12" ma ktoś jakieś fotki?

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Matlik pisze:Tak poza tym, to Neośki są podobno z Berlina (BVG nie miało, pewnie od jakiegoś prywaciarza) :)
GRuby pisze: Neośki 016/017 są gdzieś z Niemiec lub Austrii - w środku są jeszcze naklejki w języku niemieckim
Autobusy pochodzą z Regionalverkehr Köln (RVK). Jeździły one na liniach w Euskirchen.
Tych Neoplanów było 12. Dwa trafiły do MKSu, dwa do Szczecina (SPAD), a cztery do Auto Jütte z Oberhausen gdzie jeżdżą jako autobusy szkolne. Brakuje zatem jeszcze czterech egzemplarzy.
Byłbym wdzięczny osobom z Dębicy i okolic za ustalenie poprzednich numerów taborowych jeżeli istnieje taka możliwość :)

Awatar użytkownika
Matlik
Posty: 612
Rejestracja: 2008-01-23, 23:02
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Post autor: Matlik »

Kurcze, szkoda że dopiero teraz napisałeś, bo jutro wracam do Krynicy, ale może zdążę jutro pogadać :)

@GRuby ten Solaris jest na testach do jutra, fotki:

Obrazek

Obrazek

galeria/details.php?image_id=14988&mode=search

Czwartek: 12 cały dzień
Piątek: 12 do 10:40
Sobota: Chyba 1, bo go mijałem na Rzeszowskiej.

GRuby
Posty: 11
Rejestracja: 2009-02-13, 18:12
Lokalizacja: Dębica

Post autor: GRuby »

Dzisiaj był na "2".

Bartek

Post autor: Bartek »

Mogli go na "M" wysłać, to by się w Mielcu zdziwili co to za cudo ;)

Awatar użytkownika
Matlik
Posty: 612
Rejestracja: 2008-01-23, 23:02
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Post autor: Matlik »

Kapena jest bardziej pojemna a i mniej pali ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Matlik pisze:Kurcze, szkoda że dopiero teraz napisałeś, bo jutro wracam do Krynicy, ale może zdążę jutro pogadać :)

.
Dopiero co się dowiedziałem, że te cztery poszły do Auto Jütte i skojarzyłem malowanie.
Matlik pisze:Kapena jest bardziej pojemna
¯e co :?: Która Kapena jest niby pojemniejsza od Alpino :?:

Awatar użytkownika
Matlik
Posty: 612
Rejestracja: 2008-01-23, 23:02
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Post autor: Matlik »

Chodziło mi o miejsca siedzące- jednak takie rzeczy liczą się na dłuższej trasie, przepraszam, że nie napisałem, że chodzi o miejsca siedzące :) Kapena ma 17, a Alpino 13.

Co do numerów taborowych, niestety dzisiaj żaden Neoplan nie jeździ.

GRuby
Posty: 11
Rejestracja: 2009-02-13, 18:12
Lokalizacja: Dębica

Post autor: GRuby »

pr110 pisze:Mogli go na "M" wysłać, to by się w Mielcu zdziwili co to za cudo ;)
... mi się ten autobus nie podoba, sprawia wrażenie "ociężałego" i nieproporcjalnego i to fatalne malowanie ... wczoraj jeden Mesiu jeździł o dziwo na "4" :-)

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

GRuby pisze:i to fatalne malowanie ...
On ma przecież naklejoną reklamę :wall:

GRuby
Posty: 11
Rejestracja: 2009-02-13, 18:12
Lokalizacja: Dębica

Post autor: GRuby »

Amalio pisze:
Matlik pisze:Tak poza tym, to Neośki są podobno z Berlina (BVG nie miało, pewnie od jakiegoś prywaciarza) :)
GRuby pisze: Neośki 016/017 są gdzieś z Niemiec lub Austrii - w środku są jeszcze naklejki w języku niemieckim
Autobusy pochodzą z Regionalverkehr Köln (RVK). Jeździły one na liniach w Euskirchen.
Tych Neoplanów było 12. Dwa trafiły do MKSu, dwa do Szczecina (SPAD), a cztery do Auto Jütte z Oberhausen gdzie jeżdżą jako autobusy szkolne. Brakuje zatem jeszcze czterech egzemplarzy.
Byłbym wdzięczny osobom z Dębicy i okolic za ustalenie poprzednich numerów taborowych jeżeli istnieje taka możliwość :)
Neoplan 016 poprzedni numer taborowy miał 837

[ Dodano: 2009-02-25, 17:08 ]
Gadzie pisze:
GRuby pisze:i to fatalne malowanie ...
On ma przecież naklejoną reklamę :wall:
no wiem ale jakoś nie "pasował" do zielono-żółtych dębickich MKS-ów :-)

Awatar użytkownika
Maciek007
Posty: 414
Rejestracja: 2009-01-31, 20:24
Lokalizacja: Dębica

Post autor: Maciek007 »

Mam informacje od kierowcy z którym jechałm mercedesem #018 (którego gorąco pozdrawiam) że od 1 kwietnia ruszy linia między Dębicą a Pilznem.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Maciek007 pisze:Mam informacje od kierowcy z którym jechałm mercedesem #018 (którego gorąco pozdrawiam) że od 1 kwietnia ruszy linia między Dębicą a Pilznem.
Nieźle. A czy wiadomo jakim taborem będzie obsługiwana ta nowa linia ? ;)

Dębiczanin

Post autor: Dębiczanin »

Może MKS kupi jeszcze jedną Kapenę.
Ale raczej 120M. :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”