Arriva Polska

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

Jak donosi infobus, Veolia Central Europe ogłosiła przetarg na 108 autobusów. W związku z tym polski oddział dostanie z centrali 25 pojazdów:
infobus.pl pisze:Polskie oddziały Veolii otrzymają 25 nowych autobusów. Zamówienie obejmuje autobusy podmiejskie (niskopodłogowe) i międzymiastowe o wysokim przebiegu podłogi (klasa midi i maxi).
Ciekawy jestem jakie to będą pojazdy? Przekonamy się za 6 miesięcy. ;)

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Gadzie pisze: infobus.pl napisał:
Polskie oddziały Veolii otrzymają 25 nowych autobusów. Zamówienie obejmuje autobusy podmiejskie (niskopodłogowe) i międzymiastowe o wysokim przebiegu podłogi (klasa midi i maxi).


Ciekawy jestem jakie to będą pojazdy? Przekonamy się za 6 miesięcy.
Pachnie to Irisbusem lub Autosanem.

Jarocin57

Post autor: Jarocin57 »

Ja jestem za Autosanem :)

Dzulikiewicz

Post autor: Dzulikiewicz »

Przetarg jest w formie negocjacji.
Termin składania wniosków o dopuszczenie - 25 sierpień.

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Dzulikiewicz pisze:Przetarg jest w formie negocjacji.
Czyli coś w formie co robi DLA Wrocław.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Jeżeli Veolia Central Europe zamawia "centralnie" autobusy od jednego lub kilku producentów, to może się okazać, że do Polski przyjadą jakieś Merce albo rzeczywiście jakieś Irisbusy - czyli autobusy zagranicznych producentów. Autosan może mieć niewielkie szanse ;)

Bartek

Post autor: Bartek »

Czyli jest szansa, że jakieś fajne wozy pojawią się w mieleckim oddziale, bo z tego co wiem to pod koniec roku mają jakieś przyjść :D

Awatar użytkownika
tantus
Posty: 212
Rejestracja: 2009-05-23, 12:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: tantus »

J-31 pisze:Jeżeli Veolia Central Europe zamawia "centralnie" autobusy od jednego lub kilku producentów, to może się okazać, że do Polski przyjadą jakieś Merce albo rzeczywiście jakieś Irisbusy - czyli autobusy zagranicznych producentów. Autosan może mieć niewielkie szanse
Mam podobne przeczucie...

Jarocin57

Post autor: Jarocin57 »

Ja tam nie mam nic przeciw Mercedesom ani Irisbusom. Niech wygrają skoro autosan nie ma szans.Byle tylko nie wygrał Sor

Awatar użytkownika
Matlik
Posty: 612
Rejestracja: 2008-01-23, 23:02
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Post autor: Matlik »

Veolia miała wieloletnią umowę z SORem, która chyba nadal obowiązuje, więc nie ździwiłbym się gdyby SOR wygrał ;)

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

Jak donosi TWB:
Tymczasem wczoraj na jeździe próbnej zadebiutował pierwszy Gemini w barwach Veolii. 3 takie A0808T oraz 4 Autosany-niespodzianki zasilą tabor Veolii Sanok pod koniec wakacji, ewentualnie na początku września.
:strzałka: http://phototrans.eu/14,428822,0,Autosa ... _J074.html

Veolia wzbogaci się o fabrycznie nowe (?) Autosany. :)

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

No jak fajnie Autosan dostaje kolejne zamówienia od Veolii :)

Awatar użytkownika
Matlik
Posty: 612
Rejestracja: 2008-01-23, 23:02
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Post autor: Matlik »

Już dawno było o tym wiadomo - kiedy złożono wniosek o Giżycko Veolia zapowiedziała zakup wozów. Autosan wyprodukował ostatnio jeszcze Gemini dla PKS Siedlce, i dla PKS Wieluń (?), co dziwi bo w stosunku do konkurencyjnych pojazdów (Isuzu, Temsa) to najtańszy nie jest ;)

Awatar użytkownika
MADE IN HUNGARY
Kierowca
Kierowca
Posty: 166
Rejestracja: 2008-04-26, 15:18
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: MADE IN HUNGARY »

Z tego co udało mi sie dowiedziec, na kursie Cieszyn - Łańcut (obsługuje Veolia Podkarpacie i PKS Cieszyn) od paru dni kursuje Eurolider. Jutro postaram się go sfocić.

Bartek

Post autor: Bartek »

On tam kursuje praktycznie cały czas odkąd jest w Łańcucie ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Fotki Eurolidera są już oczywiście w naszej Galerii - Gdyby ktoś jeszcze nie widział ;)

marekJG

Post autor: marekJG »

Gadzie pisze:Veolia wzbogaci się o fabrycznie nowe (?) Autosany
To oczywiście dobra wiadomość, szkoda tylko, że skala zakupów jest tak niska. Ogromna kompania transportowa jaką jest Veolia kupuje rocznie niewielkie ilości pojazdów. Czasami zastanawiam się czy jest to spowodowane tylko małą rentownością przewozów regionalnych w Polsce i całkowitą deregulacją rynku, czy może nasz kraj traktowany jest jako niezłe źródło dochodów osiąganych bez ponoszenia jakichkolwiek nakładów w myśl zasady maksymalnego wyeksploatowania taboru i zwinięcia działalności kiedy nie będzie już czym i gdzie jeździć ( vide oddział Łańcut). W każdym bądź razie daleko nam do Czech czy Francji, gdzie rynek autobusów lokalnych generuje duże ilości zamówień.

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

:strzałka: http://phototrans.eu/14,434374,0,SOR_C12_OPR_56LT.html

Jeśli wierzyć TWB to kupili dwa SORy C12. A czy ktoś coś słyszał dalej na temat Autosanów, które kupili ponoć? Bo cisza na razie, a ponoć już są gotowe niektóre, w tym Gemini.

Bartek

Post autor: Bartek »

hej.mielec pisze:Veolia Podkarpacia uruchamia nowe kursy autobusowe do Rzeszowa
01-09-2010

Połączenie ruszy 6 września.

VT Podkarpacie informuje podróżnych, że z dniem 06.09.2010r. zostają uruchomione dodatkowe kursy z Mielca do Rzeszowa w godzinach: 6:15, 9:00, 11:00, 12:50, 15:00, 17:20, 19:20 oraz z Rzeszowa do Mielca w godzinach: 8:35, 10:50, 12:50, 15:00, 16:50, 19:00, 21:00.
Super! Kosimy busiarnie :mruga:

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »


ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”