KM Płock

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Nawet w takim, żeby nie powiedzieć, zaścianku macie lepszy system geolokalizacji autobusów niż w stolicy województwa dolnośląskiego ;)

ppln

Post autor: ppln »

A co z tą wrocławską jest takiego nie tak, poza tym że trudniej z niej wyciągnąć fajne informacje i nie pokazuje opóźnień?

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

ppln pisze:A co z tą wrocławską jest takiego nie tak, (...) nie pokazuje opóźnień?
W zasadzie to sam sobie odpowiedziałeś. No i nie ma podanego kierunku jazdy i strzałki.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

ppln pisze:Nie ma przesiadek
W tym zaścianku nie ma potrzeby się przesiadać, wystarczy się gdzieś przemieścić autobusem i już coś się wykombinuje :retard:
ppln pisze:ulice nie są przypisane do przystanków
Ja będąc niezaznajomiony z nowymi nazwami przystanków wiem gdzie co jest, ale to może słaby argument
ppln pisze: pół miejsca się marnuje
Eee tam.
ppln pisze: Ten też się pewnie będzie ścierał
¯adna karta nie ścierała mi się od noszenia w portfelu tak jak bilet KM

Awatar użytkownika
TranslatorPS
Posty: 282
Rejestracja: 2007-10-02, 21:05
Lokalizacja: PL-WR,KR,KSU/IE-G

Post autor: TranslatorPS »

pmaster pisze:Do tego fajna strona w necie i już wkrótce możliwość kupienia biletu okresowego przez w/w net.
Klasyczna strona z mapką i geolokalizacją od R&G. Każde miasto, które ma SDIP od R&G ma tą stronę (+ Radom, w przyszłości, EOT.) ;)

ppln

Post autor: ppln »

TranslatorPS pisze:Każde miasto, które ma SDIP od R&G ma tą stronę
Łódź nie ma. Poza tym nie wszystkie miasta mają odblokowaną listę pojazdów.

Awatar użytkownika
TranslatorPS
Posty: 282
Rejestracja: 2007-10-02, 21:05
Lokalizacja: PL-WR,KR,KSU/IE-G

Post autor: TranslatorPS »

Inaczej się wysłowię. Każde miasto, które ma SDIP od R&G, zamówiwszy usługę pokazywania pojazdów na mapie, ma tą stronę ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

http://www.youtube.com/watch?v=vnVz6JkIoxA
Przepiękne. Brakuje tylko głosu z offu mówiącego ,,i tak wszystko dalej jeździ jak chce".

Awatar użytkownika
Biały
Posty: 276
Rejestracja: 2011-10-26, 01:22
Lokalizacja: Piła

Post autor: Biały »

Strasznie duża jest różnica między rzeczywistością, a tym co pokazane na filmiku :?:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

W sumie nie - głównie problemy z płatnością kartą (tj. w ogóle chyba nie ma co na to liczyć) i Płock jest chyba trochę brzydszy ;) Zasadniczo jak już napisałem - skoro jest tak wspaniale, to dlaczego korzystając czasem z KM mam wrażenie, że jest tak samo jak wcześniej? Chcąc gdzieś pojechać, wszystko jeździ mi rzadko, niechętnie i tak jak chce, a bynajmniej nie mieszkam na zadupiu. Nie da się ukryć, że KM zrobiła się trochę efekciarska

EDIT: Kartą można płacić
Ostatnio zmieniony 2014-01-03, 00:00 przez pmaster, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Podejrzewam, że miasto i KM tak tworzą komunikację by bardziej obsługiwała ona Rafinerię. I ułatwiała dojazd do rafinerii. A reszta, tj. biura, inne zakłady pracy, szkoły - to tak "przy okazji" ;)

I co ciekawe do Szpitala Położniczego znajdującego się na północy Płocka docierało swego czasu nawet sporo autobusów ( w tym 19stka), ale odradzałbym korzystania z nich kobietom w ciąży - bo prędzej mogłyby urodzić... czekając na przystanku. Chyba, że coś się zmieniło ;)
Ostatnio zmieniony 2013-05-18, 16:13 przez J-31, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Biały
Posty: 276
Rejestracja: 2011-10-26, 01:22
Lokalizacja: Piła

Post autor: Biały »

Uważam, że chyba w większości miast komunikacja miejska jest podporządkowana dużym zakładom pracy. U mnie w mieście do Philipsa dojeżdża 8 linii z 22 jakie istnieją.
A żeby dojechać gdzieś indziej np. do Szpitala Specjalistycznego to trza odczekać swoje.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Pozwolę sobie zauważyć, że Płock to normalne, dość (oczywiście bardzo względnie) duże miasto i rafineria jest jedynie jedną z jego części. KM obsługuje PKN oraz resztę w równym stopniu i w równym stopniu oba te obszary działalności niegdyś wciąż się pogarszały, obecnie zaś ew. jest troszeczkę lepiej.
J-31 pisze:do Szpitala Położniczego znajdującego się na północy Płocka
To jest duży, były wojewódzki szpital w którym robi się wszystko, z położnictwem kojarzy mi się raczej ten drugi, mały i stary
J-31 pisze:docierało swego czasu nawet sporo autobusów ( w tym 19stka)
I dociera dalej
J-31 pisze: odradzałbym korzystania z nich kobietom w ciąży - bo prędzej mogłyby urodzić... czekają na przystanku. Chyba, że coś się zmieniło
Nie jest aż tak źle, ale zasadniczo zależy, jak się trafi

[ Dodano: 02 Sty 2014 23:16 ]
Możnaby stwierdzić, że wraz z nowym rokiem skończyła się w KM eksploatacja kupionych jako używane Neoplanów N4014NF (żadna wielka strata w sumie) oraz kupionych jako nowe Jelczy 120M (odkupione z Piły się nie liczą, nie ten klimat, podobnie jak Tantusy).
Może nie jest to autobus marzeń, ale i tak szkoda. Niegdyś stanowiły niemal połowę taboru (razem było ich 47 sztuk przy +- 115 wszystkiego), toteż odbyłem nimi niejedną podróż po Płocku i okolicach (teraz już nie odbędę, bo wszystkie skasowano). Przechodziły remonty, podczas których dostawały wyświetlacze, żółte poręcze, siedzonka Automet, montowano też plastikowe uchwyty do trzymania się z wsadzoną weń reklamą, a niedobitkom ostatnio nawet biletomaty, ale od paru lat były intensywnie trzebione przez używki i Solarisy 3. generacji. W październiku 2010 r. napisałem tu, że pewnie z 4 lata zajmie się ich pozbycie, toteż obecnie na usta nieodparcie ciśnie się ,,Noo. Się pozbyli."
Klimat robią jeszcze 280.37 (ale teoretycznie tylko na podmiejskich i do Orlenu), gnioty i stare odkurzacze też już pokasowane.
No to jeszcze klimatyczna fotka ostatniego skasowanego w pełni płockiego 120M, buchnięta z płockiej fotogalerii.
Obrazek

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Jak ja pamiętam Płock z czasów co prawda dosyć nieodległych, ale jednak, to faktycznie komunikacji miejskiej twardo "rządziły" Jelcze M120 i zmodernizowane PR110. Dużo się od tego czasu zmieniło w Płocku. Zresztą jak wszędzie ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Zapomniałem o PRkach, też było ich sporo (ale jednak trochę mniej) i ostatnio znacznie przetrzebiono ich ilostan, tak więc od zeszłego roku nie ma żadnej.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Re: KM Płock

Post autor: pmaster »

Ale żałosne plakaty wieszają w autobusach. Jak w jakiejś szkole podstawowej.
http://www.kmplock.eu/www/wp-content/up ... .ost_..jpg

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: KM Płock

Post autor: J-31 »

Widzę, że po kolei chyba wszyscy przewoźnicy w kraju urządzają podobne akcje. Gdzie by się nie rozejrzeć, to podobne plakaty - oczywiście pod względem tematycznym - spotkamy w wielu zakątkach kraju ;)

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Re: KM Płock

Post autor: Mrozard »

Co ciekawe, ja też myślałem żeby w ramach SMKM takie coś zorganizować.
Ale widzę, że to chyba kiła.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: KM Płock

Post autor: J-31 »

Lepsza kiła niż bilet na Iła... jeśli jest taka potrzeba to spokojnie Organizuj. A nuż-widelec Zrobisz to lepiej niż KM Płock sp. o.o ;)

ppln

Re: KM Płock

Post autor: ppln »

Tylko z klasą. Na pewno bez "bycia Qlturalnym", cokolwiek to nie znaczy.
I może lepiej, wzorem Hamburga, zrobić kilka wzorów plakatów, z których każdy odnosi się tylko do jednej rzeczy i jest zilustrowany jakimś zabawnym hasłem (w internetach chyba nie ma żadnego zdjęcia, więc ci nie pokazę jak to wygląda)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”