MZK Koszalin

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Toć właśnie o tym piszę (tylko waćpan nie raczy doczytać) - dla przykładu, większość Ikarusów 280.26 w MPK Wrocław też wg wrażeń doświadczalnych jako pasażer mogły zostać odebrane jako będące "w dobrym stanie". Tylko co pasażer może wiedzieć, co się dzieje pod spodem autobusu...

Awatar użytkownika
Michalbc
Posty: 884
Rejestracja: 2008-12-20, 23:31
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: Michalbc »

W Polsce zostało przekonanie: nie ważne w jakim stanie, ważne, że jedzie. Zwykłego szarego pasażera nie interesuje to, iż wóz jest na skraju złamania itp. Pasażer prędzej się zainteresuje, czy w wozie jest czysto i coś na łeb nie spada.

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

http://phototrans.pl/14,573936,0.html

Co najmniej dwie wyjechały (2015 i 2016). Później wstawię na naszą galerię jednego knota. :P

Awatar użytkownika
Michalbc
Posty: 884
Rejestracja: 2008-12-20, 23:31
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: Michalbc »

bardzo fajnie wykombinowane światła do jazdy dziennej ;) wraz z pozycyjnymi :P

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

Też mi się podoba ten patent, nie psuje stylistyki, jak w tych co były do tej pory. :cool:

[ Dodano: Sro-11-12, 16:11 ]
Nie żyje prezes MZK, Roman Bielecki. Wydaje mi się, że może to być szczęście w nieszczęściu - w końcu może stanowisko obejmie ktoś, kto będzie potrafił zarządzać zakładem...

http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /121119734

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Mrozard pisze:Nie żyje prezes MZK, Roman Bielecki. Wydaje mi się, że może to być szczęście w nieszczęściu - w końcu może stanowisko obejmie ktoś, kto będzie potrafił zarządzać zakładem...
O zmarłych nie powinno się mówić (pisać) źle. Był jaki był. Trudno. Może nowy Prezes będzie miał wizję na poprawę sytuacji MZK ;)

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

Dawno nic nie było, więc odkopiemy.

1) Jakiś czas temu zmieniono nazwy większości przystanków w mieście. Oczywiście bezmyślnie, bo przystanek przy dworcu od strony banku (dla przyjezdnych znany jako ten po drugiej stronie wyspy od wyjścia z dworca) nazwano Armii Krajowej/Bank, mimo że dotychczasowa, z Dworzec PKP w nazwie, była czytelniejsza... Ale w kilku miejscach pojawiły się w nazwach pobliskie ważne miejsca (żeby się ludzie nie musieli pytać, czy dojadę do xxx czy yyy), więc nie jest tak źle.

2) ...Szkoda tylko, że to pociągnęło za sobą zaprogramowanie wyświetlaczy po nowemu, dzięki czemu wszędzie (niemal) mamy na końcu słowo Pętla, co znacznie zmniejsza czytelność napisów z większej odległości.

3) Już w sierpniu przyjadą dwa nowe klimatyzowane Lwy. Podobno odbiór już był, więc czekamy na przyjazd.

4) Się nam chłopaki z MZKowa popisali i zrobili korale, zapowiadane już na początku roku. Mają wejść do użytku z początkiem września, po ostatecznej zmianie nazw przystanków. Niżej przykłady dla linii 2, 14 i 16.
http://mzk.koszalin.pl/rtest/tablice/2B.png
http://mzk.koszalin.pl/rtest/tablice/14A.png
http://mzk.koszalin.pl/rtest/tablice/16A.png

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Pomysł niezły, ale z czytelnością niezbyt.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

I tu się całkowicie zgadzam z Pmasterem. Mam przedziwne wrażenie, że panowie koniecznie chcieli przefajnić te tablice. A tymczasem powinni po prostu popatrzeć jak robią to inni - nie koniecznie w Warszawie - ale w innych miastach. Nawet w tramwajach na Górnym Śląsku "korale" są czytelniejsze ;)

One są zbyt kolorowe i faktycznie mało czytelne. Zobaczymy co na to ludzie ;)

ppln

Post autor: ppln »

Ale poza nadmiarem kolorów i tym, że toto jest chyba robione bardzo ręcznie (ciekawe czy będzie im się chciało przerabiać te choinki na czas remontów i czy wymyślili już oznaczenia objazdów) to
- tego nie dało się zrobić dużo inaczej przy takiej konstrukcji linii (trylion wariantów, jakieś linie w kółko, trasy wariantowe i inne czary)
- te bijące po oczach piktogramy to całkiem niezły pomysł

Ale oczywiście bez wad się nie obeszło
- kolory(!)
- brakuje przesiadek (to nie Warszawa, żeby na niektórych przystankach lista przesiadek wymagała osobnej kartki ;) )
- nazwy przystanków pewnie będą mało widoczne, mogli je przynajmniej pogrubić, a przy tych wszystkich koszmarnie długich nazwach rozbić na 2 linie (to i tak jest przecież robione ręcznie)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

ppln pisze:bijące po oczach
Chodzi właśnie o to, że te deski biją po oczach kolorami bez potrzeby

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

http://phototrans.pl/14,642639,0,MAN_NL ... City_.html

No i jeden już jest. Dziś ma być jeszcze jeden. Z różnic w porównaniu ze starymi, zauważalnych z tej perspektywy widać lusterka i klimę. Bardziej jednak mnie zastanawia, czy to jest już wersja po tym hucznym "liftingu", czyli ze srebrną listwą na podszybiu.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Mam wrażenie, że to nie będzie wersja po liftingu, ale trzeba by poczekać na więcej zdjęć. Mimo wszystko autobus jest super ;)

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

I nie jest - byłem na bazie i sprawdzałem.

//EDIT:
http://phototrans.pl/14,669209,0,Solari ... _1765.html

Pierwsze testy od kilku lat. Wóz wyjedzie prawdopodobnie na 15.9, czyli łączoną, popołudniową brygadę 13 i 15.

W końcu coś się dzieje w tym smutnym jak Solbus mieście. :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Koszalińskie MZK poszukuje "knypków", czy po prostu testuje sobie od tak tego Solarisa ;)

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

Oficjalnie nic nie wiadomo, a nieoficjalnie to ja mówić niestety nie mogę. Za jakiś czas się okaże. ;)

Awatar użytkownika
Michalbc
Posty: 884
Rejestracja: 2008-12-20, 23:31
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: Michalbc »

J-31 pisze:Koszalińskie MZK poszukuje "knypków", czy po prostu testuje sobie od tak tego Solarisa ;)
http://phototrans.pl/14,660144,0,MAN_NL ... _2019.html
Już na początku grudnia MZK ogłosi przetarg na zakup dwóch fabrycznie nowych, niskopodłogowych na całej długości autobusów - jeden o długości do 9 metrów, drugi 12-metrowy.
Krótki autobus ma być dostarczony do czerwca 2014 roku, natomiast dłuższy do sierpnia/września.
O ile się orientuję, całkowicie niskopodłogowy autobus o długości do 9 metrów oferuje tylko jeden producent.
Tak bardzo tajemniczo :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Już na początku grudnia... ale którego grudnia, bo mamy styczeń i na razie cisza :P

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Re: MZK Koszalin

Post autor: Mrozard »

No więc właśnie o to chodzi.

//EDIT:
http://www.km-forum.com.pl/galeria/deta ... e_id=29609

Pierdziul się dzisiaj testuje na 13. Po przejażdżce mogę wysnuć wniosek, że... ten wóz się do nas nie nadaje na chwilę obecną. Jest zwyczajnie za mały. Są ludzie, którzy mówią, że 10 metrowiec byłby lepszy. I ja się do nich zaliczam.

Ogólnie o wozie - nie jest tak źle jakby się wydawało. Siedzenia dechy ale wygodne, ogrzewanie wydajne, choć głośne, nic nie stuka, nic nie puka, układ siedzeń taki sobie na nasze warunki, drzwi Ventura bardzo fajne, mimo że fotokomórka jest zbyt czuła... wóz na mocne 4.

//EDIT2:
Jak forum nie działało, to się spora rzecz stała. Do 12 wozów wpakowano WiFi (wozy od 2008 wzwyż). Super sprawa, całkiem szybki ten internet. Do starszych wozów nie będzie montowany, a o tych które będą kupowane nic mi nie wiadomo.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Re: MZK Koszalin

Post autor: faja_k »

Pierdziul się dzisiaj testuje na 13. Po przejażdżce mogę wysnuć wniosek, że... ten wóz się do nas nie nadaje na chwilę obecną. Jest zwyczajnie za mały. Są ludzie, którzy mówią, że 10 metrowiec byłby lepszy. I ja się do nich zaliczam.
Dla nas też jest za mały. Co do Internetu to może być maks 512 :D Ale faktycznie, te hotspoty w autobusach nie są takie złe, w Poznaniu też się jakiś czas temu pojawiły, wcześniej były w Swarzędzu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”