Krajowa Spółdzielnia Komunikacyjna, czyli KSK

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Hmm, nie wiem czemu zniknął mój post, napiszę jeszcze raz - nie widywałem KSK od Wielkanocy jakoś i byłem pewien, że już nie jeżdżą, ale ostatnio mignął mi na Szamotulskiej autobus KSK (H9 Tropic), niestety z daleka i nie widziałem, czy na kursie czy jakoś luzem. Także ja bym ich nie skreślał, jeszcze mogą powstać z popiołów :D

Piotr

Post autor: Piotr »

Wpis usunięty przez autora.
Ostatnio zmieniony 2017-11-25, 11:49 przez Piotr, łącznie zmieniany 1 raz.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Kiedyś były, ale w latach 60-tych jakoś. Przegląd? Przecież to by nie przeszło przeglądu :P

Piotr

Post autor: Piotr »

Wpis usunięty przez autora.
Ostatnio zmieniony 2017-11-25, 11:48 przez Piotr, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Piotrek_2274
Posty: 700
Rejestracja: 2005-09-03, 13:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek_2274 »

Piotr5286 pisze:A czy są inne KSK niż Poznań
A takie cuda jak Transped Lublin albo Autonaprawa Zamość też się liczą?

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Kiedyś w googlu wyskakiwał jakiś blog, na którym opisywana była historia KSK, chodziło mniej-więcej o to, że jak zaczynał się transport publiczny w Polsce to były PKS-y i spółdzielnie (KSK), gdzieś w okolicach lat 60-70 spółdzielnie przekształcono w PKS-y i została tylko KSK Poznań, w której miał udziały jakiś szycha z Piły.

Co do KSK to zauważyłem, że w necie pojawia się sporo komentarzy na temat zarządu, pojawiły się m.in. na TWB, ponoć pani prezes nie płaciła przez 15 lat ZUS-u a teraz mimo iż niby KSK jeździ to firma fizycznie nie istnieje, zostały zlikwidowane konta itp., samej prezes nie idzie nigdzie namierzyć. Taki komentarz np. jest tu na górze: http://www.cylex.pl/firmy/ksk-sp--komun ... 25536.html

Nie jestem w stanie zweryfikować tej informacji, póki co nie ma nic w mediach na temat zainteresowania prokuratury a wszystkie komentarze, które widziałem na temat pani prezes wyglądają na pisane przez jedną osobę, więc oskarżenia mogą być niesłuszne.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Prawdziwe zbiorkomowe zombie, firmy nie ma a ona nadal jeździ. Pewnie jacyś wyżej postawieni dorwali się do Autosana i zgarniają pieniądze za bilety do kieszeni i sami go sobie tankują :P

lkmg-sol

Post autor: lkmg-sol »

Baza KSK w Obornikach jest od jakiegoś czasu wynajmowana firmie Gośliński. W czerwcu tego roku jeden z Autosanów był widywany na linii do Szamotuł.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Czyli jednak się nie myliłem ;) Niedługo reaktywują Sarbinowo :P

Właśnie, PKS zjadł Sarbinowo, jeździ w tych samych godzinach, przedłużone bodajże do Ustronia. Widziałem na rozkładzie, że wycofali się z części kursów, które zostały wprowadzone po wycofaniu się KSK z trasy Poznań - Czarnków, zniknęły kursy typu Ryczywół-Oborniki i Oborniki-Rogoźno.

Piotr

Post autor: Piotr »

Wpis usunięty przez autora.
Ostatnio zmieniony 2017-11-25, 11:48 przez Piotr, łącznie zmieniany 1 raz.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Jakbym miał to bym dał. Pobierowo było zawsze, teraz doszły Ustronie przez Sarbinowo w godzinach kursu KSK.

lkmg-sol

Post autor: lkmg-sol »

Niedawno wywieziono autobusy jakie stały w oddziale obornickim KSK.

lkmg-sol

Post autor: lkmg-sol »

Stosunkowo niedawno zrobiono porządek na terenie obu baz firmy (W Obornikach i Poznaniu). Nie ma śladu po autobusach. Działką w Poznaniu zainteresuje się zapewne jakiś developer.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Re: Krajowa Spółdzielnia Komunikacyjna, czyli KSK

Post autor: faja_k »

https://www.facebook.com/media/set/?set ... 537&type=1
Ogórek po KSK. Co do działek po zajezdniach to na razie nic tam się nie dzieje :)

Piotr

Re: Krajowa Spółdzielnia Komunikacyjna, czyli KSK

Post autor: Piotr »

Działka w Poznaniu należy ciągle do pani Aliny. Grunt że ktoś się zainteresował pojazdem.


ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”