PUK Komorniki

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
Awatar użytkownika
Domiz09
Posty: 459
Rejestracja: 2009-10-30, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

PUK Komorniki

Post autor: Domiz09 »

Jeden z najbliższych mi przewoźników - Zakład Usług Komunalnych w Komornikach.

Przewoźnik obsługuje siedem linii:
103: Górczyn - Komorniki
718: Ogrody - Dopiewo
719: Ogrody - Dopiewo
116: Górczyn - Gołuski
116Bis: Plewiska - Junikowo
701: Górczyn - Komorniki
702: Komorniki - ¯abikowo

Tabor firmy to:
3 MANy NL273 LC (pierwsze fabrycznie nowe wozy w ZUKu)
Obrazek

15 MAN'ów NL202 (w tym 9 z Kevag Koblenz, i sześć ex. MPK Poznań):
Obrazek

1 MAN SL202
Obrazek

2 Mercedesy O405N2 ( z Weltz Bad Kissingen, niedawno przebudowane na spalinowe wersje)
Obrazek

1 MAN NL283 (Z Goteborga)
Obrazek

3 MAN'y EL283 ( Z Goteborga)
Obrazek

1 MAN NM223 (pierwsza "trójka" w Zuk'u, wersja przejściowa, z Rehm Oerlinghausen)
Obrazek

1 MAN Lion's Star
Obrazek

2 Peugeoty Businessy 2002 (niskopodłogowe!)
Obrazek

2 Mercedesy 615D (#26, #27, te złomy pozostawiam bez komentarza)
Obrazek

Neoplan N316
Obrazek

I to tyle. Autobusy z Kevagu można poznać po napisach Kasse nad 1 drzwiami, Niederflurbus nad przednimi światłami (ale tylko w NL202), oraz żółtych pasach nad oknami.
Ostatnio zmieniony 2012-07-16, 12:37 przez Domiz09, łącznie zmieniany 8 razy.

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Jakieś plany ma przewoźnik na przyszłość? Zakup nowych autobusów?

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Gmina Komorniki jest kolejną, która jest bliska podpisania porozumienia z ZTM Poznań, więc w najbliższej przyszłości będą pewnie musieli dostosować swoje pojazdy do wymogów ZTM - pytanie tylko, jakie one będą. Mam nadzieję, że kupią kolejne LF-y i wyposażą swoje wozy w biletomaty. No i jak już było wspominane w innym temacie być może ZUK straci linię 108, więc trochę obowiązków im odejdzie. Ile to jest brygad?

Awatar użytkownika
Domiz09
Posty: 459
Rejestracja: 2009-10-30, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Domiz09 »

Na 108 są tylko 2 brygady ;)
KKS pisze:być może ZUK straci linię 108
Jak dla mnie to jest to bardzo prawdopodobne.

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

KKS pisze:przyszłości będą pewnie musieli dostosować swoje pojazdy do wymogów ZTM
A jakie są ogólnie wymogi ZTM Poznań dla przewoźników gminnych?

Marcin Nader

Post autor: Marcin Nader »

Z tego co wiem ZUK był zainteresowany Solarisami, ale na chwilę obecną nie mają finansów, i myślą o sprowadzeniu używanych MANów A21 lub A78 ze Szwecji, prezes już był oglądać.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A czy ten pomarańczowo-żółty schemat malowania, został jest jakimś standardem dla autobusów ZUK Komorniki. Czy oni je przelakierowują samodzielnie ? ;)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Na początku kupili sporo autobusów z jednego niemieckiego miasta (nie wiem, którego, ale na pewno ktoś będzie wiedział) w takich barwach a potem kolejne przemalowywali już w te barwy i się przyjęło :P

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

KKS pisze:Na początku kupili sporo autobusów z jednego niemieckiego miasta (nie wiem, którego, ale na pewno ktoś będzie wiedział) w takich barwach a potem kolejne przemalowywali już w te barwy i się przyjęło :P
Koblencja ;)

Podi

Post autor: Podi »

KKS pisze:Gmina Komorniki jest kolejną, która jest bliska podpisania porozumienia z ZTM Poznań, więc w najbliższej przyszłości będą pewnie musieli dostosować swoje pojazdy do wymogów ZTM - pytanie tylko, jakie one będą. Mam nadzieję, że kupią kolejne LF-y i wyposażą swoje wozy w biletomaty. No i jak już było wspominane w innym temacie być może ZUK straci linię 108, więc trochę obowiązków im odejdzie. Ile to jest brygad?
Tak, tak wszystko już pisałem... Dobrze, że ktoś czytał :mruga:

Na 108 są 2 brygady w rob i 1 w resztę dni.
Komorniki są blisko wprowadzenia ZTM a także numeracji aglomeracyjnej-mają duże zaległości względem reszty. Nowe lub "nowe" wozy będą- trzeba się pozbyć powoli SL202.

W wykazie taboru jest błąd- Peugeota Depla już nie ma- został skasowany w tym roku po wypadku.

W ogóle te dane jakieś dziwne:
Manów SL 202 jest już tylko 7 a nie 12.
Manów NL202 (wliczając tego jednego NL202.1) jest 10 a nie 9.
Marcin_558 pisze:A jakie są ogólnie wymogi ZTM Poznań dla przewoźników gminnych?
Na razie nic nie wiadomo.
Jak to nie wiadomo ? Kasowniki, które pozwalają wprowadzić bilety przystankowe i czasowe, odpowiednia informacja pasażerska. Nie może być też już sprzedaży paragoników czy innych tam. ¯eby przewoźnik wszedł do ZTM musi być zorganizowany przetarg albo pseudoprzetarg, tak jak to było w Luboniu.

Awatar użytkownika
Domiz09
Posty: 459
Rejestracja: 2009-10-30, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Domiz09 »

Amalio pisze:Koblencja
A dokładniej Koblenzer Elektrizitätswerk und Verkehrs AG Koblenz

@Marcin Nader, czy wiesz coś aby w najbliższym ZUK miał zamiar sprowadzić te Man-iki? A, i z jakiego miasta?

Marcin Nader

Post autor: Marcin Nader »

Nic więcej nie wiem na chwilę obecną.

ZUK na swojej stronie umieścił ogłoszenie o dialogu konkurencyjnym, które dotyczy dostawy 4 autobusów miejskich, długość 11,5-12m, nie starszych niż 6lat. Termin dostawy do 30.06 :) http://www.zukkomorniki.com.pl/Og%C5%82 ... tobusy.doc

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

http://www.galeriapgk.com/details.php?image_id=13738

Ciekawe info z pod zdjęcia:
DominikR

Dziś ekipa z ZUK-u jechała po 3 VW busy i 4 MAN'y III generacji z 2005 roku.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Te 4 MAN-y mają być niby do obsługi linii, które przechodzą pod ZTM.

Podi

Post autor: Podi »

Many już są, w ostatnim czasie były na malowaniu i jutro zgodnie z planem wyjadą na 718/719.

Awatar użytkownika
Domiz09
Posty: 459
Rejestracja: 2009-10-30, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Domiz09 »

Wiadomo o nich coś więcej? Skąd są, jaką mają pojemność silnika itd?

[ Dodano: 2010-07-04, 17:03 ]
P.S. Z tego co widziałem na TWB to na 718/719 na razie śmigają NL202 :cry: Jednak chwilowo tego nie sprawdzę, gdyż jestem poza domem.

Marcin Ławniczak

Post autor: Marcin Ławniczak »

Witam. Do obsługi linii 718/719 są przeznaczone autobusy o numerach 03,11,20 mają one zamontowane kasowniki i sterowniki firmy R&G. Dziwi mnie fakt pisania że, nowe MAN-y są przeznaczone do obsługi tych linii, gdyż do przetargu był potrzebny wykaz autobusów, które będą obsługiwać 718/719 i ZUK raczej nie mógł podać wozów których jeszcze nie ma. Co do nowych MAN-ów to jeszcze ich nie ma ale prawdopodobnie w tym tygodniu przyjadą 2 sztuki już przemalowane. :-P

Awatar użytkownika
Domiz09
Posty: 459
Rejestracja: 2009-10-30, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Domiz09 »

I na jakie linie trafią? Można liczyć, że w późniejszym terminie pojawią się na 718 i 719? Co jest autobusem rezerwowym na te linie? #09, Czy któryś z nowych wozideł?

Podi

Post autor: Podi »

Marcin Ławniczak pisze:Dziwi mnie fakt pisania że, nowe MAN-y są przeznaczone do obsługi tych linii, gdyż do przetargu był potrzebny wykaz autobusów, które będą obsługiwać 718/719 i ZUK raczej nie mógł podać wozów których jeszcze nie ma.
A mnie nie dziwi- dodatkowo jedno nie przeczy drugiemu- z powodu komplikacji nie zdążono na 1 lipca, przez co do obsługi tej trasy przeznaczono autobusy, które są najbliżej spełnienia norm przetargu, bo pochodzą z rocznika 94'.
Marcin Ławniczak pisze:Co do nowych MAN-ów to jeszcze ich nie ma ale prawdopodobnie w tym tygodniu przyjadą 2 sztuki już przemalowane.
Aktualnie tkwią w okolicach Wrześni właśnie na malowaniu.

na jakie linie trafią? Można liczyć, że w późniejszym terminie pojawią się na 718 i 719? Co jest autobusem rezerwowym na te linie? #09, Czy któryś z nowych wozideł?
Oczywiście, że tam się pojawią, bo spełniają normy przetargu jako jedyne wozy z ZUK-u- o gazowcach nie mówię, bo technicznie nie jest możliwe, by jeździły na 718/719.

PS. od września ma wystartować kolejna linia na terenie gminy Komorniki, obsługiwana busikami. :)

Awatar użytkownika
Domiz09
Posty: 459
Rejestracja: 2009-10-30, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Domiz09 »

Podi pisze:Aktualnie tkwią w okolicach Wrześni właśnie na malowaniu.
Gdzie dokładnie?! Bo ja też tkwię aktualnie w okolicach Wrześni :)
Podi pisze:o gazowcach nie mówię, bo technicznie nie jest możliwe, by jeździły na 718/719.
Na wypadek, gdyby ktoś się pytał: z powodu zbyt małych zbiorników na gaz :confused:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”