MZK Malbork

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

MZK Malbork

Post autor: Amalio »

Nadarzyła się okazja by założyć temat o tym przewoźniku gdyż zakupił nowy/e autobus(y):
http://phototrans.eu/14,422011,0,Autosan_A8V_01.html

Awatar użytkownika
Michalbc
Posty: 884
Rejestracja: 2008-12-20, 23:31
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: Michalbc »

Goooorąco w tym jak w Vero pewnie :P

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Z tego co widać MZK zmienia barwy zakładowe ;)

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

Pomysł na barwy nawet fajne, ale naniesienie ich na Wetlinkę - już nie koniecznie fajne. Czerwona część powinna być mniejsza, tak, żeby kończyła się wcześniej
(np. na wysokości drugiego koła), a logo Malborka przeniesione na drugą stronę pierwszych drzwi. Ale to taka dygresja :mruga:

Ogólnie to dobrze, że kupili polski autobus, a nie coś ze Wschodu. Pewnie pasażerowie będą się dusili, ale wiadomo - klima = kasa. :]

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Gadzie pisze:Ogólnie to dobrze, że kupili polski autobus, a nie coś ze Wschodu. Pewnie pasażerowie będą się dusili, ale wiadomo - klima = kasa :]
W sumie ja bym nie narzekał na brak klimy w Vetlinie. To jest mały autobus i wystarczają odsuwane okna... a takowe, ten pojazd posiada. Co prawda małe, ale są ;)

Dla przykładu, po Warszawie jeżdżą Jelcze Libero z klimatyzacją i odsuwanymi oknami. I te okna w zupełności wystarczają ;)

Busik105

Post autor: Busik105 »

W tym malowaniu naprawdę jej do twarzy. Z resztą szczerze mówiąc to i Wetliny i Vera i Soliny zawsze mi się podobały. Naprawdę zgrabne pojazdy, poza tym z elementem niskiej podłogi. Jedynym mankamentem jest ciepło bijące od silnika. Ale przy otwieranych oknach i klimie kierowcy jest naprawdę przyjemnie. ;)

Awatar użytkownika
Domiz09
Posty: 459
Rejestracja: 2009-10-30, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Domiz09 »

Busik105 pisze:Z resztą szczerze mówiąc to i Wetliny i Vera i Soliny zawsze mi się podobały.
O ile Vero jest dla mnie znośne, to "Wędliny" już nie trawię. A już na pewno nie w tym malowaniu. Dobrze, że w Poznaniu na razie nie ma linii mikrobusowych, bo zapewne obsługiwałoby je coś w stylu "Szynki" :confused:

Bartek

Post autor: Bartek »

J-31 pisze:W sumie ja bym nie narzekał na brak klimy w Vetlinie. To jest mały autobus i wystarczają odsuwane okna... a takowe, ten pojazd posiada. Co prawda małe, ale są
Weź wyjdź! Nie wiesz co mówisz. Gdybyś miał do czynienia z Wetliną w upał diametralnie zmieniłbyś zdanie. Wetlina bez klimatyzacji to mordęga przede wszystkim dla kierowcy.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

pr110 pisze:Weź wyjdź! Nie wiesz co mówisz. Gdybyś miał do czynienia z Wetliną w upał diametralnie zmieniłbyś zdanie. Wetlina bez klimatyzacji to mordęga przede wszystkim dla kierowcy.
To, aż tak bardzo te małe okienka są nie wystarczające ?

Zdanie, które zacytowałeś dotyczyło przedziału pasażerskiego - o kierowcy nic nie wspominałem. On rzeczywiście jest w dużo gorszej sytuacji.

Dla pocieszenie mogę Ci na pisać, że cóż z tego, że autobus "jest klimatyzowany" skoro przewoźnicy nie konserwują agregatów... no chyba, że to tylko tak jest w Warszawie ;)

Awatar użytkownika
Michalbc
Posty: 884
Rejestracja: 2008-12-20, 23:31
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: Michalbc »

U nas z Vero wykręcili, w roczniku 2002-2003 jest znośnie przez 2 szyberdachy i wyciągi powietrza, a 2006-2007 to jest masakra, jeden szyberdach i wyciągi powietrza. Za mało. I przesuwane okna nie pomogą :P

Michał

Post autor: Michał »

Ostatnio przeglądałem stare mapy i zauważyłem, że kiedyś linie KM w Malborku miały oznaczenia 2x (21,22 itp.). Czym było to spowodowane? Stawiam, że miało to związek z WPK Elbląg?
Około 96-97 roku nieopodal zamku krzyżackiego kursowały już 4 i 6, a nie 24 i 26.

bhan

Post autor: bhan »

WITAM
OSTATNIO PRZECZYTAŁEM TWÓJ KOMENTARZ DOTYCZ¡CY KM W MALBORKU (21/7/2010) ZAPYTANIE DOTYCZYŁO NUMERACJI LINII.
A OTO ODPOWIED¯ ZNALEZIONA NA MALBORSKIM FORUM marienburg.pl

Na tym pierwszym zdjęciu jest jeden z Sanów H100B w kolorze wiśniowym. Na podstawie tabelki można się domyślić, które to były. :-D
Okrągła tabliczka po lewej stronie pod szybą wskazywałaby na krótki okres (1974/75) przynależności do WPK Gdańsk Oddział Tczew Zakład Malbork, kiedy malborskie linie nosiły numery 21-25. Wtedy wprowadzono właśnie takie okrągłe tabliczki z numerem linii. Autobusy miały w tym czasie numery boczne 71-93, które po zmianie podziału administracyjnego kraju i utworzeniu WPK Elbląg Zakład Malbork zmieniono na 2042-2064.
Czyli zdjęcie z lat 1974-75.
Te numery linii od 21, to było dla mnie okropne przeżycie, chyba jak dla wszystkich mieszkańców Malborka. Nie mogłem się przyzwyczaić do tego, że na Wielbark jeżdżę 21. Dusza tęskniła za "jedynką". Odetchnęliśmy z ulgą, gdy wróciły stare dobre numery od 1 wzwyż

SWOJ¡ DROG¡ ZAINTERESOWAŁY MNIE STARE MAPY NA KTÓRYCH ZNALAZŁEŚ INFORMACJE O NUMERACH POWY¯EJ 20. CZY MÓGŁBYŚ COŚ O NICH NAPISAć.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Wojtek-MKM
Posty: 574
Rejestracja: 2010-08-06, 13:41
Lokalizacja: Kraków Czyżyny

Post autor: Wojtek-MKM »


Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Testują AMZ City Smile... a kupują Solarisy. Czemu nie przetestowali Solarisa ? ;)

Solcity

Post autor: Solcity »

Fajne te małe "AeMZetki", miło by je było zobaczyć w Malborku ;). Trochę szkoda że nie wystartowali w przetargu :confused: .

Awatar użytkownika
Wojtek-MKM
Posty: 574
Rejestracja: 2010-08-06, 13:41
Lokalizacja: Kraków Czyżyny

Post autor: Wojtek-MKM »


Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Chryste Panie nowa moda... ślaczki oklejone po części na lakierze, a po części na szybie. Jak będę robił na drutach, to pewnie też mi takie coś wyjdzie :retard:

Arbeiterus

Post autor: Arbeiterus »

Albo mi się zdaje albo na TWB tam połowa wozów jest już odstawiona dawno temu a ktoś tego nie uzupełnia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”