MPK Nowy Sącz

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

MPK Nowy Sącz

Post autor: Marcin_558 »

MPK Nowy Sącz planuje w tym roku przetarg na 10 autobusów 9/10 metrowych. Do tego w przyszłym roku planuje kupić autobusy używane żeby wycofać 16 dużych autobusów.

info: http://nowysacz.naszemiasto.pl/artykul/ ... ,id,t.html

Awatar użytkownika
Mariolino
Posty: 79
Rejestracja: 2010-04-23, 14:24
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Mariolino »

Ech stary, kiedy to było, oni śa już dawno na etapie tego - http://www.phototrans.eu/14,423311,0.html . A Turki to kupili w MZK Przemyśl, Sącz tego już na pewno nie weźmie, wystarczy zajrzeć na gsmk.org.pl, jakby ktoś coś więcej chciał wiedzieć.

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Mariolino pisze:Ech stary, kiedy to było, oni śa już dawno na etapie tego - http://www.phototrans.eu/14,423311,0.html .
Jakbyś przeczytał to napisałem że będzie przetarg a nie że kupują Otokary!

Awatar użytkownika
Mariolino
Posty: 79
Rejestracja: 2010-04-23, 14:24
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Mariolino »

Ale podpiąłeś link do artykułu z Otokarem, więc wybacz skojarzenie, które się samo nasuwa. A że byłem wczoraj oglądać testowca Autosana w Sączu - nijak nie przystaje do Otokara.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ech stary, kiedy to było, oni śa już dawno na etapie tego
Mariolino, a kiedy byłaby szansa na pojawienie się pierwszych M09LE w Nowy Sączu ? Czy MPK już zamówiło te pojazdy ? ;)

Awatar użytkownika
Mariolino
Posty: 79
Rejestracja: 2010-04-23, 14:24
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Mariolino »

Jeszcze ich nie zamówili, ale z tego co widziałem na Silesia Komunikacja i z rozmów z J.R. to prawie pewne jest, że te Autosany się pojawią w Sączu. Tyle w kwestii nowych, bo co do 12 metrowych używek nie wiem nic. A kiedy, to nawet nie zapytałem, ale myślę, że to pod koniec tego roku będzie. Wpierw to sobie muszą przeanalizować efekty testów, co je właśnie przeprowadzili. Zapewne na ich forum pojawi się niedługo informacja, co do daty przetargu. J.R. miałby więcej do powiedzenia na ten temat. Ja tam tylko gościem jestem, bo mieszkam w Tarnowie.
Ostatnio zmieniony 2010-07-12, 13:05 przez Mariolino, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ok. Dzięki za info :)

Awatar użytkownika
zanzar
Ekspert
Ekspert
Posty: 245
Rejestracja: 2008-01-26, 22:51
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: zanzar »

Czy autosany to nie wiem - od tego jest przetarg. W porównaniu do "turka" to tak jak polonez i mercedes. Niestety różnica w jakości olbrzymia - "turek" nie jest dużo lepszy od ukraińskich "Bogdanów".

Co do ilości to 10-12 sztuk, znając realia to w tym roku dotrą tylko 2-3 wozy a reszta w okolicy czerwca 2011. Używki to trudno wyczuć - najlogiczniej byłoby MANy bo pewne doświadczenie z tymi wozami w Nowym Sączu jest. No i tu jest szansa, że dotarłyby w tym roku ale pożyjemy zobaczymy.

W każdym razie:
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. w Nowym Sączu otrzymało 7,6 mln zł dofinansowania, na realizację projektu pod nazwą "Rozbudowa i modernizacja infrastruktury techniczno-komunikacyjnej lokalnego transportu publicznego w Nowym Sączu wraz z wymianą taboru autobusowego". Łączna wartość projektu wyniesie 13,4 mln zł. W ramach projektu zakupionych zostanie 10 autobusów miejskich o długości 8,5-9 metrów o zmniejszonej emisji zanieczyszczeń. Wdrożony zostanie również system biletu elektronicznego, który wiąże się m.in. z zakupem: autokomputerów pokładowych do autobusów, kasowników przystosowanych do obsługi biletu elektronicznego, czytników dla kontrolerów, kart bezstykowych oraz instalacją urządzeń do automatycznego doładowania kart na przystankach. Kolejnym elementem projektu będzie system zarządzania autobusami i informacją dla pasażerów. Ta część projektu obejmować będzie m.in. zakup modułów GPS, wdrożenie sieci poboru danych, zakup i montaż tablic informacyjnych, zakup licencji oprogramowania rozkładów jazdy, licencji oprogramowania dot. planowania i rozliczania pracy kierowców, zakup serwera do obsługi danych spływających z autobusów w czasie rzeczywistym, systemu głosowej informacji pasażerskiej o rozkładzie jazdy z centralą telefoniczną, serwera obsługi on-line. Ostatnim zadaniem projektu będzie rozbudowa sygnalizacji świetlnej na wybranych skrzyżowaniach, w sposób pozwalający na zwiększenie konkurencyjności komunikacji miejskiej w stosunku do komunikacji prywatnej.

Zarząd Spółki
Więc rewolucja będzie ale czas realizacji projektu to 2-3 lata.

A artykuł z kwietnia 2010 o Otokarze jest już mocno nieaktualny - wóz niesprawdził się i ma marne szanse w przetargu.

Awatar użytkownika
Mariolino
Posty: 79
Rejestracja: 2010-04-23, 14:24
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Mariolino »

Jakby kogoś interesowały moje "wypociny" odnośnie testów SanCity 9 LE - to można zerknąć tutaj

http://mariolino.bloog.pl/id,6167530,ti ... caid=5a8b7

Hannibal

Post autor: Hannibal »

W końcu przetarg :)
Zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Spółka z o.o. w Nowym Sączu ogłasza przetarg na dostawę dziesięciu fabrycznie nowych autobusów miejskich, średniej długości zasilanych olejem napędowym, przystosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych oraz spełniających wymagania norm EURO 5.
Otwarcie ofert: 5 Październik 2010r.

SIWZ: http://www.mpk.sacz.pl/3/przetarg/autob ... wienia.pdf

Hannibal

przetarg

Post autor: Hannibal »

Rozstrzygnięcie :)

http://www.mpk.sacz.pl/3/przetarg/autob ... ONAWCY.pdf

A więc witamy 10 Autosanów Sancity 9 :cool:

Lopez

Post autor: Lopez »

Gratuluję :) Jeśli mnie pamieć nie myli to będzie największa flota sancity po Krakowie.

Awatar użytkownika
Michalbc
Posty: 884
Rejestracja: 2008-12-20, 23:31
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: Michalbc »

Czyli nie Otokar? :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Gratulacje i teraz pozostaje nam czekać na nowe Sancity 9 w Nowym Sączu :)

A propo Hannibal - co słychać u ostatnio zakupionych MAN-ów NL223 zdaje się, że są już oba w ruchu ? ;)

Awatar użytkownika
zanzar
Ekspert
Ekspert
Posty: 245
Rejestracja: 2008-01-26, 22:51
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: zanzar »

Jeden z MANów jest dopiero w ruchu. Drugi powinien dołączyć w nadchodzącym tygodniu.

Autka ogólnie są rewelacyjne - zadbane, w bardzo dobrym stanie technicznym i posiadają różne opcje jak np. elektryczne napędy drzwi. Zobaczymy jak takie rozwiązanie sprawdzi się w zimie. Tak czy siak przydałoby się jeszcze trochę takich wozów.

A Sancity 9LE (taka nazwa obecnie pojawiła się w prospektach Autosana) mają przybyć w trzech transzach - pierwsza w ilości 6 sztuk na koniec stycznia 2011, potem 2 miesiąc później i ostatnie 2 w marcu. Oby planowo to szło :)

W zamian pod palnik pójdą ze dwa Autosany H6 i parę PRek.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Dzięki za info Zanzar :)

Płockibus

Post autor: Płockibus »

zanzar pisze:Jeden z MANów jest dopiero w ruchu. Drugi powinien dołączyć w nadchodzącym tygodniu.

Autka ogólnie są rewelacyjne
Kto je dostarczył?

alojz
Posty: 368
Rejestracja: 2010-09-25, 22:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: alojz »


Awatar użytkownika
KB
Kierowca
Kierowca
Posty: 881
Rejestracja: 2008-09-13, 16:14
Lokalizacja: BB/Katowice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: KB »

Ciekaw jestem w jakim malowaniu będą te "wybrzuszone pierdki" :)

Awatar użytkownika
zanzar
Ekspert
Ekspert
Posty: 245
Rejestracja: 2008-01-26, 22:51
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Post autor: zanzar »

W takim jaki teraz zaczyna obowiązywać - jasnopopielato-czerwone z grafitem. W sumie jeszcze nic na mieście nie ma takich barw ale na dniach zaczną pojawiać się pierwsze tak pomalowane starsze wozy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”