PKM Sosnowiec

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Marcin_FTŚ pisze:Kolejna "nówka" gotowa do wyjazdu.
Fajny MAN-iek, ale klimę to on ma taką jak nasze (warszawskie, czyli MZA) NG313 ;)

Prosiłbym jeszcze o fotki wnętrza. Bowiem, ciekawi mnie, czy w środku jest podobnie jak w #501, czy jednak się różni ;)

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

J-31 pisze:czy jednak się różni
Różni się, kilka stron wcześniej podawałem foto wnętrza. Jeszcze raz podaję link.

http://autobusyuzywane.pl/100000000163/02.jpg

Awatar użytkownika
KB
Kierowca
Kierowca
Posty: 881
Rejestracja: 2008-09-13, 16:14
Lokalizacja: BB/Katowice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: KB »

A co do Hybrydy to wiadomo w końcu czy ją PKM zakupił czy nie :chytry: Komentarze pod zdjęciem MANika wskazują jednak na to pierwsze, Marcin wiesz coś w tym temacie :?:

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

KB pisze:Marcin wiesz coś w tym temacie
Wiem tyle co i Ci w komentarzach, najpewniej PKM ją kupił, w końcu niedawno były wybory więc Górski musiał kupić coś ekologicznego żeby pokazać jakim to on dobrym gospodarzem nie jest.

MÉCANICIEN

Post autor: MÉCANICIEN »

Ktoś na TWB dopisał trzeciego MAN-a NG313 #503. Czyżby zatem PKM zakupił kolejnego MAN-a?

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

Ktoś na TWB dopisał trzeciego MAN-a NG313 #503. Czyżby zatem PKM zakupił kolejnego MAN-a?
Możliwe, dopisał to użytkownik który jest wiarygodnym źródłem.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Na początek pozwolę sobie naprawić mały błąd - wydzielałem posty o wypadku M11, PKM-u Sosnowiec - i przesłałem je do tematu o wypadkach.

A Marcin_FTŚ odpowiadając na post Goodka, między innymi napisał
Marcin_FTŚ pisze:A teraz zmiana tematu, kolejny MAN NG313 zawitał do Sosnowca:
http://phototrans.eu/14,460973,0,MAN_NG313_503.html
A zatem do Sosnowca przyjechał trzeci już MAN NG313 - na razie jest jeszcze biały.

No, a korzystając z okazji pytanie do Marcina - PKM eksploatuje już dwie Hybrydy Solarisa. Pamiętam, że MPK Poznań narzekało na wysokie koszty eksploatacji SU18 Hybrid.

A co na to PKM Sosnowiec ? Czy coś wiadomo ? :)

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

J-31 pisze:A zatem do Sosnowca przyjechał trzeci już MAN NG313 - na razie jest jeszcze biały.
Tak, to brat bliźniak #502.
A co na to PKM Sosnowiec ? Czy coś wiadomo ?
Ja nic nie wiem o żadnych kłopotach, #500 pojawia się codziennie na trasie. Ta druga biała cały czas stoi na zajezdni, nie wiadomo czy PKM ją kupił ale wszystko na to wskazuje. Był to wóz w zastępstwo za zepsutego #500 więc po jego powrocie powinien wrócić do Bolechowa.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Marcin_FTŚ pisze:Ja nic nie wiem o żadnych kłopotach
Tzn. nie miałem na myśli kłopotów technicznych. Natomiast pytałem o to czy PKM Sosnowiec też narzeka na wysokie koszty eksploatacji ? ;)

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

Z tego co mi wiadomo to nie.

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

Dziś zadebiutował kolejny nowy przegubowiec, MAN NG313 #502. Rano widziany był na linii 815, teraz jeździ na 35.

MÉCANICIEN

Post autor: MÉCANICIEN »

A co z nowymi Solarisami? Czy nie minął jeszcze termin ich dostawy?

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

Nie, mają się pojawić do końca stycznia więc mają jeszcze czas.

Awatar użytkownika
stachu
Posty: 861
Rejestracja: 2007-07-18, 19:42
Lokalizacja: Gliwice ( całe woj. śląskie)

Post autor: stachu »

Czylki nówki będą dalej szły numeracją #4xx ?

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

stachu pisze:Czylki nówki będą dalej szły numeracją #4xx ?
Tak, prawdopodobnie od #408 w górę. Jak już mowa o Solarkach, na ukończeniu jest już wóz #407 ex. MZK Słupsk.

Awatar użytkownika
stachu
Posty: 861
Rejestracja: 2007-07-18, 19:42
Lokalizacja: Gliwice ( całe woj. śląskie)

Post autor: stachu »

Marcin_FTŚ pisze:
stachu pisze:Czylki nówki będą dalej szły numeracją #4xx ?
Tak, prawdopodobnie od #408 w górę. Jak już mowa o Solarkach, na ukończeniu jest już wóz #407 ex. MZK Słupsk.
W sosnowieckim PKMie jest tak to już pomieszane, że sie w tym gubie.

I zastanawiam po co Sosonowiec wszedł z nowymi SU 15 na #4xx jak jest wolne od #368, a z przegubami wchodzi już na 5xx. Bo gnioty #09x to są unijne i później te, które są na #3xx razem z SU15.

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

stachu pisze:W sosnowieckim PKMie jest tak to już pomieszane, że sie w tym gubie.
Uwierz, że nie tylko Ty...
stachu pisze:I zastanawiam po co Sosonowiec wszedł z nowymi SU 15 na #4xx jak jest wolne od #368
Wozy z numerem #3XX to wozy unijne więc ta numeracja jest de facto nietykalna.
stachu pisze: a z przegubami wchodzi już na 5xx
Obrali sobie taki schemat:
#3XX - unijne
#4XX - deskorolki kupione za środki własne
#5XX - przegubowe niskopodłogowe

-----------------

Nie ma co fajna reklama serwisu Solarisa, tak na poważnie wóz #327 który miał kolizję 30 listopada dalej czeka na naprawę.
http://phototrans.eu/14,462740,0,Solari ... 5_327.html

Awatar użytkownika
stachu
Posty: 861
Rejestracja: 2007-07-18, 19:42
Lokalizacja: Gliwice ( całe woj. śląskie)

Post autor: stachu »

Marcin_FTŚ pisze:Uwierz, że nie tylko Ty...
Wierze Ci, bo kiedyś jakoś to dla mnie było bardziej do zajarzenia, a teraz czarna magia i tylko czekam kiedy strzele gafę na temat PKMu Sosnowiec
Marcin_FTŚ pisze:Wozy z numerem #3XX to wozy unijne więc ta numeracja jest de facto nietykalna.
Czyli tutaj jesteśmy w domu. Bo tylko czekałem na potwierdzenie moich myśli ;)
Marcin_FTŚ pisze: Obrali sobie taki schemat:
#3XX - unijne
#4XX - deskorolki kupione za środki własne
#5XX - przegubowe niskopodłogowe
A jeżeli coś się ludziom zarządzającym PKMem S-c i innym odmieni i kupią przegubowe nowe wozy za własne środki to mam rozumieć, że dostaną #5xx, a może nawet i #6xx :?:
Marcin_FTŚ pisze:Nie ma co fajna reklama serwisu Solarisa, tak na poważnie wóz #327 który miał kolizję 30 listopada dalej czeka na naprawę.
http://phototrans.eu/14,462740,0,Solari ... 5_327.html
Oj, żeby tak go zostawić na pastwę losu... Może w lutym wyjedzie ;)

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

stachu pisze:Wierze Ci, bo kiedyś jakoś to dla mnie było bardziej do zajarzenia, a teraz czarna magia i tylko czekam kiedy strzele gafę na temat PKMu Sosnowiec
To jest proste, M11 i Ikarusy mają numerację ex. WPK. Wyjątkami są #019, #020, #021 które otrzymały podczas remontu w 1995 roku "nową" numerację po dostawach Jelczy 120M z 1994 roku. Było w planach przenumerować też resztę przegubów z Jamny z silnikami Raba D10 ale nie wiem do tej pory dlaczego odsunięto się od tego pomysłu. Tak wyglądały stare numery tych Ikarusów:
#1610 -> #019
#1615 -> #020
#1616 -> #021
stachu pisze:A jeżeli coś się ludziom zarządzającym PKMem S-c i innym odmieni i kupią przegubowe nowe wozy za własne środki to mam rozumieć, że dostaną #5xx, a może nawet i #6xx
Pewnie tak :diabeł:

Awatar użytkownika
stachu
Posty: 861
Rejestracja: 2007-07-18, 19:42
Lokalizacja: Gliwice ( całe woj. śląskie)

Post autor: stachu »

Marcin_FTŚ pisze:
stachu pisze:Wierze Ci, bo kiedyś jakoś to dla mnie było bardziej do zajarzenia, a teraz czarna magia i tylko czekam kiedy strzele gafę na temat PKMu Sosnowiec
To jest proste, M11 i Ikarusy mają numerację ex. WPK. Wyjątkami są #019, #020, #021 które otrzymały podczas remontu w 1995 roku "nową" numerację po dostawach Jelczy 120M z 1994 roku. Było w planach przenumerować też resztę przegubów z Jamny z silnikami Raba D10 ale nie wiem do tej pory dlaczego odsunięto się od tego pomysłu. Tak wyglądały stare numery tych Ikarusów:
#1610 -> #019
#1615 -> #020
#1616 -> #021
A widzisz, czyli mi się teraz to wszystko prostuje. Bo ogólnie 280-tki i Migi, a i wcześniej 260-tki szły wg. WPKowskiej numeracji i tu problemów jako takich nie było. W '94 roku były pierwsze dostawy pregniotów i one dostawały numeracje początkową od #009 do #059 i poźniej SU12 i 15 idą pokolei od #060. Dalej mamy użwane MANy. I w sumie de facto Gnioty #094-#097 też są unijne, ale nie weszły w numerację #3xx, która jest "unijna". Teraz mi się to wszystko układa. Bo niby wiem mniej więcej jak to idzie, ale gdzieś coś mi się nie zgadzało i klops.

W sumie myślę sobie czy podział numeracji na zajezdnie nie byłby lepszy, ale to moje takie wariacje :D
Marcin_FTŚ pisze:
stachu pisze:A jeżeli coś się ludziom zarządzającym PKMem S-c i innym odmieni i kupią przegubowe nowe wozy za własne środki to mam rozumieć, że dostaną #5xx, a może nawet i #6xx
Pewnie tak :diabeł:
No to grubo :D

Gliwicka numeracja jest mi bliższa i lepsza (jak dla mnie), chociaż sosnowiecka nie taka strazana. A o katowickiej to już kiła mogiła, tam tylko pamietam ex.WPKowska numerację i Ikary z 1997 roku :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”