PolskiBus.com

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: PolskiBus.com/PolskiBusGold.com

Post autor: J-31 »

Cóż, polski "standard" XXI wieku - czyli masa roboty i niskie pensje. A dodatkowo firma z kapitałem zachodnim panicznie się boi związków zawodowych, więc ich tępią. Przypomina mi się sieć pewnych sklepów, gdzie żądania pracowników były takie same. Tak samo tępiono związki zawodowe, zwolniono ludzi, którzy albo stworzyli związek zawodowy, albo w nim zasiadali. A co więcej byli pracownicy próbowali protestować pod jednym ze sklepów - sądownie im to zakazano. XXI wiek w Polsce. Nie dziwi mnie sytuacja w Polskim Busie ;)

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: PolskiBus.com/PolskiBusGold.com

Post autor: Auper »

Nie ma się co dziwić, wszak w naszym kraju związki zawodowe to jednak nieco patologiczne twory, są miejsca na ziemi gdzie 100% pracowników należy do związków i związki rzeczywiście reprezentują interes pracowników, a nie że na zakład jest 134235641 związków i przekrzykują nawzajem...;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: PolskiBus.com/PolskiBusGold.com

Post autor: J-31 »

Po prostu "do tanga trzeba dwojga". Gdyby Polacy byli rozsądnym narodem i dominował rozsądek - to związki zawodowe są jak najbardziej potrzebne by chronić pracowników przed niewłaściwymi działaniami pracodawcy. No, ale jak wiadomo, jeżeli pracodawca pozwoli na drobne ustępstwa (ugnie się przed żądaniami związków), to za chwilę te ustępstwa będą coraz większe, będzie ich coraz więcej i nagle może się okazać, że to związki decydują o losach firmy, a nie jej właściciel ;)

Zachodni kapitał ma tego świadomość ;)

Piotr

Re: PolskiBus.com/PolskiBusGold.com

Post autor: Piotr »

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,193 ... z3u7bwAOu6

Kolejne posunięcie pracowników, nie wszystkich oczywiście.

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: PolskiBus.com/PolskiBusGold.com

Post autor: Auper »

Może będzie podobny protest jak związkowcy urządzili ostatnio w Katowicach pod siedzibą jednego banku, przyszło coś 6 i stali kilka godzin bo bank zły bo im kopalnie zamyka...

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: PolskiBus.com/PolskiBusGold.com

Post autor: 9507 »

Ruszyła strona dedykowana PolskiBusGold.Com - a na niej - rezerwacja miejsc ;)

Piotr

Re: PolskiBus.com/PolskiBusGold.com

Post autor: Piotr »

Szkoda że tylko w Goldach można to miejsce rezerwować.

Piotr

Re: PolskiBus.com/PolskiBusGold.com

Post autor: Piotr »

Drodzy Pasażerowie,
od jutra, czyli 11 stycznia, na kursach realizowanych przez "złote" autokary, podróżujecie na konkretnych miejscach, które wybraliście sobie w trakcie rezerwacji biletu. Z tego powodu należy mieć przy sobie wydrukowany e-bilet bądź okazać go kierowcy na urządzeniu mobilnym.
Cytat z fanPage

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Re: PolskiBus.com/PolskiBusGold.com

Post autor: pmaster »

Rozwój wsteczny.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: PolskiBus.com/PolskiBusGold.com

Post autor: J-31 »

A propo.. do Olsztyna już nie kursują. Mnie się jeszcze udało w grudniu załapać. Autobus z Warszawy przyjechał nawet ze sporą liczbą pasażerów, ale z powrotem jechał niemalże pusty. Było nas raptem parę osób.

Jeszcze jedna rzecz która mnie trochę zniesmaczyła w Olsztynie.

Autobusy PB nie korzystały z dworca PKS, tylko zatrzymywały się na ulicy (Tadeusza Kościuszki - wcześniej była tam zatoczka przystankowa, teraz jej nie ma i autobus wjeżdżał niejako na chodnik) - rozumiem, oszczędności, tak było taniej - ale kompletnie nie rozumiem zachowania. Kierowca wysadził pasażerów po przyjeździe - nie pozwolił wejść do środka oczekującym - tu jeszcze ok, rozumiem.

Po czym do pojazdu z pośród oczekujących na postoju osób, razem z kierowcą weszły dwie osoby.. i tak sobie siedzieli w ciepłym autobusie, a myśmy stali na zewnątrz. Jeden z oczekujących pasażerów, podszedł do drzwi i zapukał - grzecznie zapytał, czy można wejść. Jeden z pracowników odparł, że przeprasza, ale muszą sprawdzić pojazd przed odjazdem, a wpuszczą na 5 min przed odjazdem... i dalej sobie siedzieli w ciepłym autobusie. Nigdzie nie chodzili, nic nie sprawdzali, tylko siedzieli. Staliśmy tak 10 minut przed autobusem, patrząc jak oni sobie siedzą.

A tu fotka z tego zdarzenia. Po lewej pasażerowie oczekujący, a w środku ekipa PB
:strzałka: https://www.flickr.com/photos/129661548 ... 256144920/

Wydaje mi się, że bardziej cywilizowanym pomysłem byłoby jednak stanowisko na dworcu PKS. Tam kierowca ma czas na "odpoczynek" i na "sprawdzenie pojazdu", a ludzie czekają na stanowisku. Kiedy przychodzi czas odjazdu, gotowy pojazd podjeżdża ;)

Moje zniesmaczenie "osłodziła" sama jazda - bardzo fajna i przyjemna. Miło ją wspominam. Ja osobiście bardzo lubię podróże wysoko podłogowymi turystykami, więc ta jazda była dla mnie wielką frajdą. W Warszawie byliśmy przed czasem, co było dla mnie przyjemnym zaskoczeniem ;)

A na wiosnę chyba już nie pojadę PB z/do Olsztyna, bo prawdopodobnie zrezygnowali na stałe - firma twierdzi, że rozważa powrót do Olsztyna, no ale jeśli nie chcą tam kursować, to zapewne nie opłacało im się, czyli małe zapełnienie pojazdów. ;)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: PolskiBus.com

Post autor: Przemek »

https://businessinsider.com.pl/wiadomos ... us/rmnblh8
Do połowy 2018 roku PolskiBus zostanie zastąpiony marką Flixbus. Nie będzie już też porozumień z lokalnymi przewoźnikami i połączeń pod banderą marki PolskiBus.com. Sam Souter Holding będzie zaś podwykonawcą Flixbusa a jego autokary zostaną przemalowane na zielono i pozbawione części foteli.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: PolskiBus.com / Flixbus

Post autor: J-31 »

Zgadza się. Flixbus stawia na komfort i uważa, że pasażerowie muszą mieć sporo miejsca na nogi, więc foteli będzie mniej, ale za to miejsca więcej.

Mnie się udało - raz w życiu - przejechać autobusem Souter Holding... czy jak kto chce skorzystać z usług Polskiego Busa. Wracałem z Olsztyna do Warszawy w grudniu 2015 roku, to był ich jeden z ostatnich kursów, bo potem PB zrezygnował z obsługi linii Warszawa-Koszalin - mieli za mało klientów ;)

Jechałem tym Plaxtonem ;)
:strzałka: https://www.flickr.com/photos/129661548 ... 256144920/

Miałem spore obawy co do jazdy z nimi, bo nigdy wcześniej z ich usług nie korzystałem - zawsze gdzieś jechałem pociągiem, ale tym razem żaden pociąg powrotny mi nie pasił, więc pozostał autobus. Bez trudu kupiłem sobie wcześniej bilet w Warszawie. A w autobusie jechało raptem parę osób.

I muszę przyznać, jechało mi się fantastycznie. Może dlatego, że autobus był pusty i miałem sporo wolnego miejsca. Mimo wszystko było super przyjemnie i komfortowo. Byłem pod takim wrażeniem, że aż żałowałem, że wcześniej z ich usług nie skorzystałem.

Teraz jest grudzień, więc trochę więcej wolnego czasu i możliwość jakiegoś zaplanowania sobie przyszłorocznego tzw. "wyskoku cygańskiego". W moim przypadku "wyskok cygański", oznacza stałe przemieszczanie się z licznymi fotostopami. Do wyboru mam dwie opcje - Czeska Praha (plus Brno i Ostrava), albo...

... albo Kołobrzeg - Koszalin (nocleg i baza wypadowa) - Słupsk. Pięć dni, albo w Czechach albo w Polsce.

Oczywiście sprawdziłem połączenia kolejowe i jazda pociągiem z Warszawy do Koszalina - bezpośrednio - nie napawa optymizmem. EIP owszem jedzie 5h, ale wyskakuje z Warszawy o godz. 16:20 i w Koszalinie bym się znalazł dopiero po godz. 21-szej - tego chciałbym uniknąć.

Natomiast autobus - obecnie jeszcze PolskiBus - rozkład jest do 9 stycznia. I wg. tegoż rozkładu autobus ciągnie się aż 9h. Oczywiście wykreśliłem go ze swoich planów - to stanowczo za długo. Tak więc niestety już nie skorzystam z usług tej firmy, no, ale może kiedyś-tam Flixbusem, w jakiejś odległej przyszłości. Na razie nic z nimi nie planuję ;)

Awatar użytkownika
vernalisadonis
Posty: 282
Rejestracja: 2019-10-22, 21:12

Re: PolskiBus.com

Post autor: vernalisadonis »

Marcin_558 pisze: 2011-06-04, 16:53 Już 6 czerwca startuje odpowiednik nieistniejącej już firmy Polski Express.

PolskiBus.com
http://polskibus.com/

z forum CKMKM:
Rafał Lamch:
Firma nazywa się Souter Holding, należy do szkockiej firmy Stagecoach. W poniedziałek jest uroczysta inauguracja, a chyba w przyszłą sobotę pierwsze kursy. Będą linie z Warszawy do Gdańska, Szczecina, Katowic przez Kraków, Berlina, Pragi i Wiednia przez Częstochowę i Bratysławę. Tabor - van hoole.

http://ckmkm.inds.pl/forum/viewtopic.php?p=49033#49033
Szykuje się ciekawy przewoźnik :)
Zaczytuję pierwszy post.
Koniec PolskigoBusa na polskim rynku.
https://www.transport-publiczny.pl/wiad ... 63597.html

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: PolskiBus.com

Post autor: Przemek »

Koniec działalności Soutera na polskim rynku.
http://infobus.pl/souter-konczy-z-polsk ... 20518.html

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”