KM Kołobrzeg

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: KM Kołobrzeg

Post autor: Marcin N »

Biały pisze:10 linii i tylko 24 autobusy :?: Trochę mało, ale patrząc na rozkład jazdy na ich stronie to chyba wystarcza.
Pytanie do Arctodusa1111 co to jest za linia S :?:
Przecież w wielu mniejszych miastach tak jest ;) Dla przykładu z mojego podwórka mogę podać Zawiercie, Olkusz czy Irex na liniach MZK Tychy. To się nazywa łączenie zadań ;) Mnie z kolei ciekawi jak sprawują się wasze Solbusy SN11, jak byłem ostatnio na wakacjach w Kołobrzegu to ani jednego nie widziałem na mieście.

arctodus1111
Posty: 4
Rejestracja: 2014-03-15, 00:35

Re: KM Kołobrzeg

Post autor: arctodus1111 »

Biały pisze:10 linii i tylko 24 autobusy :?: Trochę mało, ale patrząc na rozkład jazdy na ich stronie to chyba wystarcza.
Spokojnie wozów starcza, rzadko zdarzają się awarie wozów, nawet jeśli coś padnie to bez problemu znajdzie się coś na rezerwę
to jest za linia S :?
Linia "S" jest linią świąteczną. Kursuje: 25 grudnia od rana do nocy (1 autobus, 2 kierowców), 26.12 od rana do 14 (1 autobus, 1 kierowca, później autobusy zaczynają jeździć jak w weekendy), w Niedzielę Wielkanocną tak jak 25 grudnia, (lany) Poniedziałek Wielkanocny jak 26 grudnia :)
Michalbc pisze:swoją drogą, ma ktoś jakieś informacje, jak się sprawują Urbina w Kołobrzegu? ;)
Bez większych problemów. Wiadomo, każdy wóz ma swoją duszę i fochy, numery #154, #155, #156 swoje lata mają, więc normalne że czasami je coś zaboli.
Z przedziału #172 - #177 czasami coś wyskoczy, zwykle nic poważnego (chociaż ciekawi mnie taka sytuacja. Niektóre wozy z rocznika 2011 mają w zimę skłonność do awarii drzwi. Kierowca zatrzymuje się na przystanku, otwiera drzwi. Wymiana pasażerów. Kierowca naciska przycisk zamknięcia drzwi, one się zamykają, jednak jedno losowe skrzydło nagle się otwiera i nie reaguje na próbę zamknięcia. Trzeba ściągnąć rezerwę, zwolnić przystankowy i z otwartymi drzwiami zjechać na zajezdnię. Tam wóz trochę postoi i wszystko jest ok. Serwis parę razy przyjeżdżał, ale komputer nie pokazywał żadnego błędu).
#179, #180 poza trzeszczącą kabiną bez zarzutu :)
Marcin N pisze:Mnie z kolei ciekawi jak sprawują się wasze Solbusy SN11, jak byłem ostatnio na wakacjach w Kołobrzegu to ani jednego nie widziałem na mieście.
Solbusy, małe wariaty, przez jednych lubiane bardziej (mocne silniki) przez innych mniej (małe kabiny). W sezonie za często ich nie spotkasz, bo jak wiadomo, potrzebne są wozy z większą pojemnością. Poza sezonem się pojawiają, #162 z reguły na basenowych. ;)

ppln

Re: KM Kołobrzeg

Post autor: ppln »

Kierowca naciska przycisk zamknięcia drzwi, one się zamykają, jednak jedno losowe skrzydło nagle się otwiera i nie reaguje na próbę zamknięcia.
A takie magiczne sztuczki jak zawór awaryjnego otwierania, przycisk przy maszynie drzwiowej, reset autobusu nie pomagają?

Awatar użytkownika
Michalbc
Posty: 884
Rejestracja: 2008-12-20, 23:31
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Re: KM Kołobrzeg

Post autor: Michalbc »

przymarza mechanizm drzwi, ten co się suwa po podłodze, to samo się działo w Bolesławcu w U8,6, ale wyeliminowali to jakimś specjalistycznym szprejem :D

arctodus1111
Posty: 4
Rejestracja: 2014-03-15, 00:35

Re: KM Kołobrzeg

Post autor: arctodus1111 »

ppln pisze:A takie magiczne sztuczki jak zawór awaryjnego otwierania, przycisk przy maszynie drzwiowej, reset autobusu nie pomagają?
Z tego co opowiadał mi znajomy z #175, to pierwszy raz, gdy mu się to zdarzyło, próbował wszystkiego co mu przyszło na myśl, potem zjechał awaryjnie do bazy. Osobiście widziałem też innego kierowcę, co walczył z 40 minut (według wskazań MyBus'a tyle miał spóźnienia) z drzwiami, następnie zrezygnowany zjechał na zajezdnię. Zobaczymy jak będzie w tym roku z Solarisami.
Michalbc pisze:przymarza mechanizm drzwi, ten co się suwa po podłodze, to samo się działo w Bolesławcu w U8,6, ale wyeliminowali to jakimś specjalistycznym szprejem :D
Mógłbyś dowiedzieć się coś więcej na temat "szpreja", to bym podrzucił pomysł w warsztacie :)

BTW, niedawno w Kołobrzegu odbyło się zbieranie podpisów pod projektem reaktywacji linii nocnej "N" w okresie sezonu. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: KM Kołobrzeg

Post autor: Marcin N »

Takie nocne linie IMO w sezonie powinny być obowiązkowe. Jednak wielu ludzi imprezuje czy zwiedza aż do nocy. Inna sprawa to bezpieczeństwo kierowcy, bo niestety wczasowicze są różni...

arctodus1111
Posty: 4
Rejestracja: 2014-03-15, 00:35

Re: KM Kołobrzeg

Post autor: arctodus1111 »

Oficjalnie w tym roku linii nocnej nie będzie. Od 2 - 3 tygodni jeździ linia "6". Na razie obsługuje ją 1 kierowca w ciągu dnia, w wakacje ma być 1 kierowca rano, 1 po południu.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: KM Kołobrzeg

Post autor: J-31 »

Nie będę tworzył nowego tematu w przetargach, napiszę to już tutaj - bo wychodzi na to, że w Kołobrzegu będą jeździć MAN-y Lion's City - klasy MAXI. KM ogłosiło przetarg i jedyną ofertę złożył MAN. Oferta mieści się w założonym budżecie. Będzie tego 6 sztuk ;)

Więcej info
:strzałka: http://www.transport-publiczny.pl/wiado ... 58297.html

======================= Edyta jest już załamana.. totalnie

I ja też. Bo powyżej napisałem - za Transportem Publicznym - że jedyną ofertę w przetargu KM Kołobrzeg złożył MAN... a tu się okazuje, że to nie prawda. :chytry:

Oferty były dwie - MAN i Scania. I zaczyna się robić ciekawie. Zacznijmy jednak od kosztów

Ogólny budżet zamawiającego wynosi - 7 380 000 PLN brutto. Koszt jednego pojazdu skalkulowano na kwotę 1 000 000 PLN netto. A teraz oferty pod kątem strony cenowej:

:strzałka: MAN, wycena ogólna - 7 099 560 PLN brutto. Wycena jednostkowa - 962 000 PLN netto.
:strzałka: Scania, wycena ogólna - 7 047 900 PLN brutto. Wycena jednostkowa - 955 000 PLN netto

Jak więc widać na powyższym zestawieniu obie oferty mieszczą się w budżecie zamawiającego... a Scania jest tańsza. No, ale wg. Infobusa Scania sporo traci w punktacji dotyczącej kwestiom technicznym swoich autobusów. Chodzi o układ centralnego smarowania oraz brak wytrzymałości konstrukcyjnej zgodnej z wymogami Regulaminu nr 66-0 EKG-ONZ - za tą kwestię Scania ma 2 punkty mniej w stosunku do oferty MAN-a. ;)

Wg. Infobusa, to może przeważyć o zwycięstwie oferty MAN-a... ale punktacja wciąż jest analizowana i ostateczną decyzję podejmie komisja przetargowa KM Kołobrzeg

Link do artykułu w Infobusie
:strzałka: http://www.infobus.pl/przelamanie-w-km- ... 04346.html

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: KM Kołobrzeg

Post autor: Przemek »

W Kołobrzegu jest już bardzo łatwo trafić na nowe Solarisy Urbino 12 IV. Wystarczy stanąć chwilę na ul. Jagiellońskiej pod dworcem kolejowym i autobusowym, by zobaczyć przynajmniej kilka z nich. Widziałem je na prawie każdej kursującej w wakacje linii, za wyjątkiem okrężnej linii 12.
Obrazek Obrazek
Co raz rzadziej można spotkać Scanie L94UB w nadwoziu Hess City, które przez ten tydzień widziałem, wyjeżdżały głównie na dodatkach linii 5 i na wspomnianej linii 12.
Obrazek

Nowe Solarisy mają SIP marki R&G, tablice LCD, które akurat wtedy nie działały, podobnie jak zapowiedzi przystankowe. W starszych Solarisach zapowiedzi przystankowe już działały, ale nie wgrano nagrań wszystkich przystanków.

Bilety można kupić bezpośrednio u kierowcy, który drukuje je na dosyć nietypowej drukarce. Nie jest to na pewno Emar 105 Obrazek Tylko jakieś prostsze urządzenie. Bilet normalny na terenie miasta Kołobrzegu wynosi 2,80 zł, a poza granicami miasta (m.in. Zieleniewo, Grzybowo) - 3,40zł.

Jak dojadę do domu, wypakuję się i ogarnę, to napiszę więcej o komunikacji w Kołobrzegu.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: KM Kołobrzeg

Post autor: J-31 »

KM przez ostatnie kilka lat, kupił trochę nowych Solarisów Urbino 12. Bo-ponieważ przed IV-tą generacją, kupili też trochę z III-ciej generacji, więc pewnie będą wycofywać starszy tabor. Niby te ilości nowego taboru nie są jakieś olbrzymie, ale jak na Kołobrzeg to sporo ;)

Awatar użytkownika
TranslatorPS
Posty: 282
Rejestracja: 2007-10-02, 21:05
Lokalizacja: PL-WR,KR,KSU/IE-G

Re: KM Kołobrzeg

Post autor: TranslatorPS »

Przemek pisze: 2018-07-14, 15:40 Bilety można kupić bezpośrednio u kierowcy, który drukuje je na dosyć nietypowej drukarce. Nie jest to na pewno Emar 105 😉 Tylko jakieś prostsze urządzenie.
Na pierwszym lepszym zdjęciu widzę, że jest to bileterka R&G KF-3000-A ;)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: KM Kołobrzeg

Post autor: Przemek »


Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: KM Kołobrzeg

Post autor: Marcin N »

Obrazek
Nówka dla Kołobrzegu w pełnej krasie.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: KM Kołobrzeg

Post autor: J-31 »

Dzięki wielkie to są kolejne pojazdy na które czekałem. Będzie tego 6 sztuk - to są autobusy z kwietniowego przetargu. No i mało brakowało a rysowałbym "lwa", a tu się okazało, że KM wybrało jednak tańszą ofertę Scanii. ;)

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Re: KM Kołobrzeg

Post autor: Marcin N »

Aczkolwiek ja bym środek przedniej ściany malował na czarno wzorem tych z Tarnowa 🙂

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: KM Kołobrzeg

Post autor: J-31 »

Na pewno z czarną maską wyglądał by dużo lepiej, ale Pamiętaj, że to co widzimy teraz to jest pojazd jeszcze w czasie testów u producenta. Nie wiadomo jak "ozdobi" go przewoźnik ? ;)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: KM Kołobrzeg

Post autor: Przemek »

Z kronikarskiego obowiązku: W piątek 23 listopada na liniach kołobrzeskich zadebiutowały nowe Scanie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”