KM Kołobrzeg

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

KM Kołobrzeg kupił 3 Solbus SN11 (Solcity).

link : http://www.km.kolobrzeg.pl/modules.php? ... =0&thold=0

Lopez

Post autor: Lopez »

Wszystko na tych zdjęciach widać... poza solbusem :mruga: Malowanie wygląda (na tyle na ile je widać) na dość skromne. Tak poza tym - przyjemne autobusiki :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Rzeczywiście na tych zdjęciach widać uśmiechnięte twarzy lokalnych "samorządowców" :rotfl:

Oj, będę musiał poszperać chyba na TWB, bo temat jest ciekawy :)

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Przecież na TWB jest jedyna fotka Solbusa SN11 http://phototrans.eu/14,258558,0.html ;)

Mam nadzieję, że uda mi się w tym roku przejechać się nimi w Kołobrzegu.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Shadow238 pisze:Przecież na TWB jest jedyna fotka Solbusa SN11
Sorry nie miałem czasu, zatem dzięki, ale... Ooops. Ona już jest obklejona reklamą :shocked:

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

RPO województwa Zachodniopomorskiego:

Komunikacja Miejska w Kołobrzegu Spółka z o.o. (ponad 3,75 mln zł)

http://www.skyscrapercity.com/showpost. ... tcount=246
Kolejnym projektem jest „Zakup nowego taboru autobusowego dla miasta Kołobrzeg”- wartość dofinansowania: 3 754 754 złotych. Beneficjentem jest Komunikacja Miejska w Kołobrzegu Spółka z o.o. W wyniku realizacji projektu zakupionych zostanie 6 nowoczesnych autobusów komunikacji miejskiej, które zastąpią wyeksploatowane autobusy Jelcz. Dzięki tej inwestycji Kołobrzeg –największe uzdrowiskowe miasto w Polsce - jego mieszkańcy, liczni turyści i kuracjusze, otrzymają przyjazny środowisku naturalnemu transport publiczny, spełniający najwyższą jakość techniczną, dostępny dla wszystkich, także dla osób niepełnosprawnych.

Infobus
http://www.infobus.pl/text.php?id=34053&from=main

Dzulikiewicz

Post autor: Dzulikiewicz »


Jarocin57

Post autor: Jarocin57 »

coś mi tu pachnie firmą Blue Line z Solbusami

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

coś mi tu pachnie firmą Blue Line z Solbusami
I oby tak było kolejne SM12 przydały by się w Polsce :)

Marcin Nader

Post autor: Marcin Nader »

A jechałeś kiedyś SM12? Nieładnie tak źle życzyć mieszkańcom (i turystom) z Kołobrzegu :confused:

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Marcin Nader pisze:A jechałeś kiedyś SM12? Nieładnie tak źle życzyć mieszkańcom (i turystom) z Kołobrzegu
Jechałem. Nie zawsze musi zwyciężać Solaris trzeba promować też Autosany i Solbusy. Wiec w czym problem twój to nie wiem.

mars84
Ekspert
Ekspert
Posty: 178
Rejestracja: 2008-07-12, 22:27
Lokalizacja: Łozina/Wrocław

Post autor: mars84 »

Wytrzymują SN-y to SM będą dla nich miłą poprawą :)

Jarocin57

Post autor: Jarocin57 »

Jestem tylko miło zaskoczony że Solbus tak szybko wychodzi z tej trudnej sytuacji :)

Marcin Nader

Post autor: Marcin Nader »

Obawiam się że SN11, w porównaniu do SM12 jest lepiej wykonany. Fakt, Solaris nie zawsze musi zwyciężać, ale Solbus... Jechałem w maju jednym z Warbusowych, szyby w tym autobusie w zasadzie nie wiem na czym się trzymały, bo chyba nie na kleju ;) Zastanawialiśmy się, co tak hałasuje w czasie jazdy, okazało się, że szyba jest odklejona (przynajmniej na dole) i można było ją po prostu wypchnąć :shocked: W rocznym autobusie, w którym nie były wymieniane szyby jest to chyba niedopuszczalne? Dwa, brak osłon przy drzwiach w środku, można sobie ładnie rękę przytrzasnąć :D Trzy, może to tylko takie złudzenie, ale w tych autobusach nawet blacha się kupy nie trzyma, no cóż ;) Może namów MZK CB do ustawienia przetargu pod Solbusy? ;)

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Marcin Nader pisze:Może namów MZK CB do ustawienia przetargu pod Solbusy?
Nie siedzę w zarządzie wiec nie namówię. Poza tym partia którą jechałeś to pierwsza partia wyprodukowana dla zamawiającego. Lepiej pytaj kolegów z Tarnowa czy Solbus poprawia się w jakości. Skoro ci nie na rękę Solbusy to nie wsiadaj. Ja lubię każdą polską markę i się cieszę że chcą je kupować.

ppln

Post autor: ppln »

Marcin_558 pisze:Skoro ci nie na rękę Solbusy to nie wsiadaj.
Wtedy dowolny warszawiak, który by nie lubił Solarisów musiał omijać większość linii ;)
Obawiam się że SN11, w porównaniu do SM12 jest lepiej wykonany.
Wykonanie wykonaniem, ale projektowo SN11 nie nadaje się do przewozów miejskich choćby nie wiem co. Chyba wolę jechać źle skręconym (vide M122MB czyli jak zepsuć najtrwalszą niskopodłogową konstrukcję, która kiedykolwiek powstała) autobusem niż kisić się w mieście w czymś tak niedostosowanym jak SN11, gdzie przy kilkunastoosobowym zapełnieniu czuć tłok.

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

Marcin Nader pisze:Fakt, Solaris nie zawsze musi zwyciężać, ale Solbus...
Już kilka razy spotkałem się z tym, że ludzie od razu skreślają Solbusa. Ja jednak cały czas liczę na to, że sprzedadzą kolejne pojazdy. Mimo to, że być może warbusowe SMki to beznadziejnie złożone, rozpadające się autobusy, warto przekonać się, czy dalsza produkcja przyniesie jakieś zmiany. Jeżeli okaże się, że nic nie zmienią, nie będą dalej pracować nad produktem - wtedy ich skreślimy. Teraz zaczynają w przedziale miejskich, dlatego dajmy im szansę ;)

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Jeśli Solbus nie sprzeda kolejnych SM12, to nigdy się w Waszych oczach nie poprawi jego wizerunek ;) Przecież kolejne sztuki danego modelu są z reguły sukcesywnie dopracowywane (lepiej składane itp.), mam nadzieję, że tak będzie w przypadku SM12 :)

Lopez

Post autor: Lopez »

Marcin Nader pisze:A jechałeś kiedyś SM12? Nieładnie tak źle życzyć mieszkańcom (i turystom) z Kołobrzegu
Dlaczego źle? Według mnie komfort jazdy SM12 (czy w ogóle solbusami) nie odbiega od autobusów podobnej klasy. Poza tym - żeby rodzina autobusów miejskich Solbusa dojrzała, to musi się sprzedawać, w czym zgadzam się z autorem poprzedniego postu :)

Marcin Nader

Post autor: Marcin Nader »

Mówcie co chcecie, ale ja w Poznaniu bym Solbusów nie chciał, pierwsze Solarisy już jeżdżą 11lat, jak któryś z pierwszych SM12 "dojedzie" do takiego wieku, to będę w szoku ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”