[Częstochowa] Miejski Zarząd Dróg i Transportu

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
radzio2

[Częstochowa] Miejski Zarząd Dróg i Transportu

Post autor: radzio2 »

W Częstochowie organizatorem komunikacji jest Miejski Zarząd Dróg i Transportu.
Cóż tu dużo mówić. Jak każdy organizator zarządza on:
- Rozkładami jazdy
- Przystankami
- Zakupami pojazdów (?)
I innymi sprawami.

Strona MZDiT: http://www.mzd.czest.pl

Dyrekcja MZDiT:
DYREKTOR
Mariusz Sikora

Z-ca dyrektora ds inwestycji i utrzymania
Piotr Kurkowski

Z-ca dyrektora ds finansowych i zamówień publicznych
Emilia Trzepizur

Z-ca dyrektora ds transportu zbiorowego
Stanisław Sosnowski

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Częstochowa] Miejski Zarząd Dróg i Transportu (MZDiT)

Post autor: J-31 »

Uno momento - MZDiT zarządza zakupami pojazdów ? :shocked:

Tzn. jak to konkretnie wygląda ? MZDiT kupuje pojazdy dla MPK ? Czy też MZDiT informuje MPK jakie pojazdy mają by kupione (coś w stylu "Macie kupić 12-metrowce, LF, z klimą, SIPem, toaletą i bawialnią dla dzieci - marka nie istotna") :cool:

Awatar użytkownika
Jack the Ripper
Posty: 1037
Rejestracja: 2011-07-10, 21:41
Lokalizacja: Radom - Lublin
Kontakt:

Re: [Częstochowa] Miejski Zarząd Dróg i Transportu (MZDiT)

Post autor: Jack the Ripper »

A co w tym dziwnego ? W aplikacji konkursowej do Gazeli jako beneficjent było wskazane miasto. Nic nie stoi na przeszkodzie by procedurę zakupową przeprowadziła jego jednostka budżetowa odpowiedzialna za transport, czyli MZDiT. Z resztą z pewnych względów takie rozwiązanie jest korzystniejsze niż gdyby o grant miał walczyć przewoźnik. Z resztą Częstochowa nie pierwsza, nie ostatnia, która w ten sposób realizuje większy projekt taborowy. Już zapomniałeś Jacek jak u mnie w Lublinie ZTM nakupował autoszmelców, Citaro i trajtów ;) ?

radzio2

Re: [Częstochowa] Miejski Zarząd Dróg i Transportu (MZDiT)

Post autor: radzio2 »

Raz mówią co mają kupić i wszystkie zakupy muszą być zaakceptowane.
Być może mam nieaktualne informacje ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Częstochowa] Miejski Zarząd Dróg i Transportu (MZDiT)

Post autor: J-31 »

Jack the Ripper pisze:A co w tym dziwnego ? W aplikacji konkursowej do Gazeli jako beneficjent było wskazane miasto. Nic nie stoi na przeszkodzie by procedurę zakupową przeprowadziła jego jednostka budżetowa odpowiedzialna za transport, czyli MZDiT. Z resztą z pewnych względów takie rozwiązanie jest korzystniejsze niż gdyby o grant miał walczyć przewoźnik. Z resztą Częstochowa nie pierwsza, nie ostatnia, która w ten sposób realizuje większy projekt taborowy. Już zapomniałeś Jacek jak u mnie w Lublinie ZTM nakupował autoszmelców, Citaro i trajtów ;) ?
Wcale mnie jakoś specjalnie to nie dziwi. Wiem jak było w Lublinie i nie zapomniałem o zakupach ZTM Lublin, ciekawy tylko byłem jak to wygląda w Częstochowie. I dzięki Radzio już wiem, że częstochowski MZDiT nie kupuje taboru dla MPK, tylko ustala jaki tabor ma być kupiony przez MPK - nic nowego, warszawski ZTM też ustala pewne warunki z przewoźnikami, jaki to ma być tabor i jak wyposażony ;)

radzio2

Re: [Częstochowa] Miejski Zarząd Dróg i Transportu (MZDiT)

Post autor: radzio2 »

Właśnie wprowadziłem Was w błąd ponieważ MZDiT zleca zakup taboru.

Awatar użytkownika
Jack the Ripper
Posty: 1037
Rejestracja: 2011-07-10, 21:41
Lokalizacja: Radom - Lublin
Kontakt:

Re: [Częstochowa] Miejski Zarząd Dróg i Transportu (MZDiT)

Post autor: Jack the Ripper »

Zleca to za mocno powiedziane. Raczej sugeruje mniej lub bardziej otwarcie w celu egzekwowania warunków umowy wieloletniej ;) Choć mocno w to powątpiewam znając praktykę w tym względzie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”