[Gdańsk] Przetargi

Zamówienia publiczne realizowane przez organizatorów transportu publicznego i przewoźników.
Awatar użytkownika
stachu
Posty: 861
Rejestracja: 2007-07-18, 19:42
Lokalizacja: Gliwice ( całe woj. śląskie)

Post autor: stachu »

A mnie się zdaję, że gdański przeoźnik może nie do końca się przekonać do nowych Mercedesów. Wszak to jest nowość, chociaż eksploatują Citara I ;)

MÉCANICIEN

Post autor: MÉCANICIEN »

Zaledwie jedno, zakupione jako używane, Citaro. Jest za to w Gdańsku wiele O405N i O405GN, te pierwsze są eksploatowane już od 1994 roku.

Awatar użytkownika
stachu
Posty: 861
Rejestracja: 2007-07-18, 19:42
Lokalizacja: Gliwice ( całe woj. śląskie)

Post autor: stachu »

MÉCANICIEN pisze:Zaledwie jedno, zakupione jako używane, Citaro. Jest za to w Gdańsku wiele O405N i O405GN, te pierwsze są eksploatowane już od 1994 roku.
To też, jednak kryterium 60% ceny, jakoś mnie osobiście kieruje w kierunku kogoś trzeciego jeszcze...
;)

Drahus

Post autor: Drahus »

J-31 pisze:Ja się właśnie zastanawiam czy one teraz w ogóle dotrą- tudzież jak dotrą. Zasypana jest nie tylko spora część Polski, ale również prawie cała Europa od Słowenii począwszy. Póki co panuje cisza w temacie ;)
Wczoraj się dowiedziałem - przyjadą dopiero w marcu, a więc, miejmy nadzieję, po wszystkich śniegach. ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Drahus pisze:Wczoraj się dowiedziałem - przyjadą dopiero w marcu, a więc, miejmy nadzieję, po wszystkich śniegach ;)
Dzięki za info. To by pasowało. Bo warunki są rzeczywiście nie najciekawsze. ;)

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Pytania i odpowiedzi do przetargu na 8 autobusów przegubowych:

http://www.infobus.pl/text.php?from=main&id=37574

Drahus

Post autor: Drahus »

Ogłoszono kolejny przetarg na 8 przegubowców.

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Dziwnie kupują te autobusy w Gdańsku :) Ale ważne że kupują :)

Drahus

Post autor: Drahus »

W związku z tymi przetargami Neoplany zostaną wykasowane, a na dodatki wskoczą "banany" i inne z rodziny Mercedesów O405(G)N2. :)

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

alojz pisze:Przetarg na 8 przegubów:
http://www.zkm.pl/index.php?option=com_ ... Itemid=586
wybrano oferte firmy : EvoBus Polska Sp. z o.o., Al. Katowicka 46, 05-830 Wolica (oferta nr 1), z cena brutto za całosc zamówienia 10 513 971,12 zł.

http://www.zkm.pl/przetargi/30112010_au ... oferty.pdf

MÉCANICIEN

Post autor: MÉCANICIEN »

Citaro czy kolejne Conecto?

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Wydaje mi się że kolejne Conecto LF skoro wkrótce wasze pierwsze przyjadą.

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Jednak cena dość wysoka jak za Conecto ;)

MÉCANICIEN

Post autor: MÉCANICIEN »

Z tego artykułu
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Kol ... #op2396296
wnioskować można, że to będą jednak Conecto.

Awatar użytkownika
stachu
Posty: 861
Rejestracja: 2007-07-18, 19:42
Lokalizacja: Gliwice ( całe woj. śląskie)

Post autor: stachu »

No no no. Ciekawe. A te 14 sztuk kiedy ma się u Was pojawić?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

MÉCANICIEN pisze:wnioskować można, że to będą jednak Conecto.
... bo to miały być i będą Conecto LF ;)
stachu pisze:No no no. Ciekawe. A te 14 sztuk kiedy ma się u Was pojawić?
Artykuł potwierdza to, co już wiemy od dawna - ZKM miał otrzymać pierwsze sztuki pod koniec zeszłego roku, ale przesunięto termin dostawy na marzec. W artykule jest jednak coś, czego ja nie wiedziałem.

Otóż wynika z niego, że dostawy nowych Mercedesów, mogą być rozłożone w czasie. A więc pierwsze sztuki w marcu, natomiast definitywne zakończenie dostawy ma nastąpić do końca lipca. Sądzę, że Evobus załatwi się z tym szybciej. ;)

Czyli nie pozostaje mi nic innego jak spokojnie nadal oczekiwać Conecto LF G dla ZKM-u ;)

MÉCANICIEN

Post autor: MÉCANICIEN »

Nie będą rozłożone w czasie, są po prostu dwa przetargi, pierwszy (na 10 autobusów 12 m. i 4 przegubowe) rozstrzygnięto jakiś czas temu i wiadomo było w chwilę potem, że zakupione zostaną Conecto a nie Citaro, potem ogłoszono kolejny przetarg - tym razem na same przegubowce (8szt.) i teraz okazało się, że zakupione zostaną również Conecto. Autobusy z pierwszego przetargu zostaną dostarczone w marcu, z drugiego w lipcu.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Są już pierwsze dwie solówki dla ZKM-u Gdańsk

:strzałka: viewtopic.php?t=159&start=810#212364

MÉCANICIEN

Post autor: MÉCANICIEN »

Szkoda, że to jednak nie Citaro. Na jednym ze zdjęć, gdzie krakowskie Citaro stoi obok gdańskiego Conecto, widać, że Citaro to jednak o wiele ładniejszy autobus. Nieładne malowanie. Brak na górze czerwonego pasa, możliwe że będą naklejali pasy na czarnym tle, co wygląda gorzej, niż pomalowanie wąskiego pasa nad oknami na czerwono.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

MÉCANICIEN pisze:Szkoda, że to jednak nie Citaro. Na jednym ze zdjęć, gdzie krakowskie Citaro stoi obok gdańskiego Conecto, widać, że Citaro to jednak o wiele ładniejszy autobus. Nieładne malowanie. Brak na górze czerwonego pasa, możliwe że będą naklejali pasy na czarnym tle, co wygląda gorzej, niż pomalowanie wąskiego pasa nad oknami na czerwono.
Nie narzekaj. To są naprawdę bardzo fajne komfortowe autobusy. Na pewno spodobają Ci się - jak trochę nimi Pojeździsz.

Ja miałem taką możliwość - w Gdyni - i bardzo sobie chwaliłem. Kierowca również ;)

Co do tego czerwonego paska - te autobusy stoją jeszcze nie wykończone. Nie mają zainstalowanej elektroniki. I być może będzie czerwony pasek (ale pewności nie ma).

W sumie sporo czasu minie, zanim je Zobaczysz w Gdańsku. Wg. mojej oceny sytuacji, te autobusy, mogą dotrzeć gdzieś dopiero w połowie marca - ale żadnego konkretnego terminu nie mogę Ci podać ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przetargi”