[Jelenia Góra] Przetargi MZK

Zamówienia publiczne realizowane przez organizatorów transportu publicznego i przewoźników.
Hannibal

[Jelenia Góra] Przetargi MZK

Post autor: Hannibal »

MZK Jelenia Góra ogłosiło przetarg na dostawę fabrycznie nowych jednoczłonowych autobusów niskopodłogowych przystosowanych do eksploatacji w KM w drodze leasingu operacyjnego:
- klasy MIDI - szt. 6 o ilości miejsc 60-80,
- klasy MAXI - szt. 2 o ilości miejsc 90-110.
Nie można składać ofert częściowych. Kryteria oceny ofert: najniższa cena.

Osobiście sądze, że i tu zwycięży Jelcz z 125M i M101I

[ Dodano: 2006-04-05, 19:01 ]
PS: Więcej tutaj: http://www.uzp.gov.pl/biulety/2006/81/81_17180.html

bartuś

Post autor: bartuś »

Nie mają dobrych wspomnień z Jelczami, więc nie liczyłbym na to :devil:

rupak9
Posty: 1082
Rejestracja: 2004-11-27, 20:42
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rupak9 »

Mac pisze:Kryteria oceny ofert: najniższa cena.
No to na 100% wygra Jelcz.
Ciekawe ile pojeździ :P :?:

ppln

Post autor: ppln »

Ale M101I nie jest niskopodłogowy - ma z tyłu schodek więc jeśli liczą się tylko wejścia to ten autobus może być dopuszczony, ale jak się liczy cały poziom podogi to wygrywa Solaris, ew. MAN (U10 lub NMxx3 Lion's)

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Wygrać może to samo co zwyle: Jelcz, Solaris lub M.A.N. Ja obstawiam Jelcza, pomimo tego, że M101I jest niskowejściowy...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Mac pisze:Osobiście sądze, że i tu zwycięży Jelcz z 125M i M101I
A to całkiem możliwe. Chociaż, z tego co pamiętam, eksploatują zdaje się Volvo - również 7000, nie bardzo chce mi się wierzyć, żeby tym razem wybrali Jelcza M125M. To byłby krok wstecz. No ale kto to wie, szczególnie, że cena odgrywa najważniejszą rolę. Zobaczymy... :/

A co do M101I, to nie wiem... :roll:

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

J-31 pisze:Chociaż, z tego co pamiętam, eksploatują zdaje się Volvo - również 7000, nie bardzo chce mi się wierzyć, żeby tym razem wybrali Jelcza M125M. To byłby krok wstecz. No ale kto to wie, szczególnie, że cena odgrywa najważniejszą rolę. Zobaczymy... :/
Owszem mają tam kilka Volviaków, ale i tak w większości występują Jelcze... Zakup M125M nie byłby głupi i nie byłby to też krok w tył ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

W sumie Jelcze M125M w barwach Jeleniogórskiego przewoźnika mogą fajnie wyglądać. I rzeczywiście mogą być, jak na tamte warunki, całkiem niezłymi autobusami. ;)

Podi

Post autor: Podi »

Tylko czy poradzą sobie z pagórkami i górskim klimatem...

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Podi pisze:Tylko czy poradzą sobie z pagórkami i górskim klimatem...
A czemu miałyby sobie nie poradzić :?: Przecież jeździ u nich sporo Jelczy, a same M125M nie należą do najsłabszych autobusów (chodzi oczywiście o moc silnika).

Jak możesz to wytłumacz mi o co Tobie dokładnie chodzi :!: :mruga:

Podi

Post autor: Podi »

B.A. Baracus pisze:a same M125M nie należą do najsłabszych autobusów (chodzi oczywiście o moc silnika).
To zależy też,czy MAN nadal będzie dostarczał silniki innym markom aniżeli swojej...
B.A. Baracus pisze: Jak możesz to wytłumacz mi o co Tobie dokładnie chodzi :!: :mruga:
Byłem nieraz w JG. Fakt jeździ tam dużo Jelczy. Ale ja,znając Vecto ze swojego miasta i trzymają się stereotypu na jego temat,nie wierzę, jak np. ten autobus wspina się zimą drogą pełną śniegu pod górkę... Może źle myślę,ale są to moje osobiste oddczucia...

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

Podi pisze:To zależy też,czy MAN nadal będzie dostarczał silniki innym markom aniżeli swojej...
Dla Jelcza to nie problem, wsadzą silnik MB i po zawodach...

voy

Post autor: voy »

Wątpie że wsadzą MB, bardziej prawdopodobne jest Iveco.
Trzeba by znać dokładne szczegóły przetargu, bo są 2 wyjścia - albo M101I M125M, albo U10 U12.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Podi pisze:Byłem nieraz w JG. Fakt jeździ tam dużo Jelczy. Ale ja,znając Vecto ze swojego miasta i trzymają się stereotypu na jego temat,nie wierzę, jak np. ten autobus wspina się zimą drogą pełną śniegu pod górkę... Może źle myślę,ale są to moje osobiste oddczucia...
Autobus i jego napęd, można spokojnie zamówić, pod kątem warunków drogowych. Myślę, że taki warunek, powinien był już pojawić się w warunkach przetargu ;)

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Są już wyniki tego przetargu :)

Złożono ofert: 1
Odrzucono ofert: 0

Wybrano ofertę:

Polskie Autobusy Sp. z o.o.
ul. Omulewska 27
04-128 Warszawa
oraz
Bankowy Fundusz Leasingowy S.A.
ul. Tymienieckiego 30A
90-350 Łódź

Wartość zamówienia netto: 5.179.046,00 zł
Wartość zamówienia brutto: 6.318.436,12 zł

---
Jelcz znów górą ;) :cool:

A więc do dnia 30 września 2006 r. MZK w Jeleniej Górze otrzyma 8 szt. nowych autobusów zakupionych w drodze leasingu a wyprodukowanych przez Polskie Autobusy Sp. z o.o.

Będą to:

- 76 miejscowy JELCZ typ M101I3 "SALUS" - szt. 6,

- 109 miejscowy JELCZ typ M121I "MASTERO" - szt. 2.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Na ile ten leasing?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Hannibal pisze:Będą to:
- 76 miejscowy JELCZ typ M101I3 "SALUS" - szt. 6,
- 109 miejscowy JELCZ typ M121I "MASTERO" - szt. 2.
A zatem MZK Jelenia Góra gratulujemy ... Jelczy ;)

marekJG

Post autor: marekJG »

bartuś pisze:Nie mają dobrych wspomnień z Jelczami, więc nie liczyłbym na to
Nie wiem skąd masz takie informacje. Jelcze 120MM/1 zakupione w 97r spisują sie bardzo dobrze. Są mało awaryjne i obsługują wszystkie trasy podmiejskie o złych parametrach. Jeżdżą również po mieście i nie sprawiają kłopotów. O wiele gorzej radziły sobie Volva, którym wciąż pękały poduszki pneumatyczne (miechy). Jelcz te do dziś są podporą KM w JG i zawsze można na nie liczyć. Zresztą co do pozostałych modeli o wiele starszych też nie można powiedzieć, że sprawiają szczególne kłopoty. Oczywiście Migi mają już swoje lata, ale po modernizacji jeszcze długo będą służyły miastu
Co do przetargu. Wygrały autobusy najodpowiedniejsze do obsługi tras w JG. Salusy są niskowejściowe i bedą radziły sobie dobrze na górzystych trasach podmiejskich. Zakup np Solka byłby wielkim błędem. Co prawda zamiast Mastero możnabyłoby wybrać Vecto, ale głownym kryterium była cena. Swoją drogą będą to pierwsze gnioty w naszym mieście.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Pozwolę sobie odświeżyć nieco ten temat, ale dla tych którzy sa ciekawi, jak wyglądają jeleniogórskie Salusy przedstawiam ich zdjęcia umieszczone już jakiś czas temu na stronie MZK Jelenia Góra:
http://www.mzk.jgora.pl/bonusy.php#
Na tej stronie w dziale: "Zdjęcia nowych autobusów" oraz w dziale "Zdjęcia współczesne" znajdują sie zdjęcia Salusów z MZK JG (niestety nie dpoatrzyłem się tam zdjęć Mastero). Autobusy te mają malowanie łudząco podobne do MZK Puławy :). Układ drzwi to oczywiście 1-2-0 dla wszystkich Salusów u tego przewoźnika :).

marekJG

Post autor: marekJG »

MZK Jelenia Góra ogłasza przetarg na dostawę autobusów używanych klasy „MAXI” – szt. 4.(dł.11500-12000mm, poj.90-110 osób) oraz klasy „MINI” – szt. 2 (dł. 6000- 7000mm, poj. 20-30 osób)

Autobusy MAXI nie mogą byc wyprodukowane wcześniej niż przed 1995r, a autobusy MINI wcześniej niż przed 1997r.

kryterium: 100% cena

Szczegóły przetargu i SIWZ na stronie zakładu:
http://www.mzk.jgora.pl/przetargi.php#

Ja stawiam na pojazdy MAN-a, chociaż silnik tego producenta nie jest wymagany i każdy producent spełniający wymagania przetargu może wygrac.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przetargi”