[Sosnowiec] Przetargi PKM

Zamówienia publiczne realizowane przez organizatorów transportu publicznego i przewoźników.
Peter

[Sosnowiec] Przetargi PKM

Post autor: Peter »

Po dość długim czasie PKM Sosnowiec rozstrzygnął wreszcie przetarg na zakup 68 autobusów niskopodłogowych.
Zostanie dostarczonych 38 Jelczy M121I oraz 30 Solarisów Urbino 15. Zakup tych pojazdów dofinansowany jest z funduszy Unii Europejskiej (program ZPORR).
Zostanie również w ramach programu zmodernizowanych ponad 200 przystanków autobusowych na terenie Sosnowca, Będzina i Dąbrowy Górniczej.
Umowę z producentami autobusów podpisano 12 czerwca, czyli dzisiaj.

¬ródło: wpk.katowice.pl

Hannibal

Post autor: Hannibal »

I bardzo dobrze. Mastero + U15 to IMHO słuszny wybór. :)
Kiedy można się spodziewać pierwszego, nowego autobusu ?

Peter

Post autor: Peter »

@Hannibal pisze:Kiedy można się spodziewać pierwszego, nowego autobusu ?
Na razie jeszcze nie dotarłem do takiej informacji, ale wiadomo że z pierwotnie planowanego zakupu 72szt. już jeżdżą 4 sztuki jak na razie M121I.
A tutaj są dokładniejsze informacje na temat o samej modernizacji komunikacji autobusowej na terenie zagłębiowskich gmin. ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

W sumie, to było do przewidzenia… Aczkolwiek cały czas wydawało mi się, że krótkie też będą LF, ale jak na GOP to i tak bardzo dobrze. :roll: Smuci tylko fakt, że te U15 zastąpią przegubowce :wall:
Swoją drogą mogli z tymi 4 gniotami poczekać na Mastero. :mruga:

Peter

Post autor: Peter »

plocmaster pisze:Smuci tylko fakt, że te U15 zastąpią przegubowce (...)
To prawda. Myślałem, że zakupią jakieś przeguby, ale jak ostatnio widziałem w Katowicach na Korfantego (wychodząc z gliwickiego Lion'sa) tego oto Jelcza M11#0022, to chyba dobrze, że ten przetarg już rozstrzygnięto. :)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Ten Jelcz jest w takim stanie tylko i wyłącznie z powodu decyzji personalnych Pawła Janasa.
Ostatnio zmieniony 2006-06-13, 19:06 przez pmaster, łącznie zmieniany 1 raz.

ppln

Post autor: ppln »

plocmaster pisze:Swoją drogą mogli z tymi 4 gniotami poczekać na Mastero. :mruga:
A to ich jeszcze nie oferują? Biedna Łódź... :(

voy

Post autor: voy »

Peter pisze:Na razie jeszcze nie dotarłem do takiej informacji, ale wiadomo że z pierwotnie planowanego zakupu 72szt. już jeżdżą 4 sztuki jak na razie M121I.
Te sztuki nie są związane z tym przetargiem, na te 4 M121I był rozpisany osobny przetarg.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Oferują, chodziło mi o to, że te co je już kupili, to mogli je kupić teraz nie wtedy.

ppln

Post autor: ppln »

Jeśli przyjdą Mastero to tylko pogratulować udanego kontraktu - kupiliście najlepsze autobusy w swoich klasach (gdyby U12LE miał z tyłu zwykłe drzwi to on by był kandydatem do tego zaszczytnego tytułu :) ))

[ Dodano: 2006-06-12, 23:42 ]
I wiadomo kto dostanie kolejne U15 III :P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Peter pisze:Po dość długim czasie PKM Sosnowiec rozstrzygnął wreszcie przetarg
na zakup 68 autobusów niskopodłogowych.
Nareszcie baaardzo dobra wiadomość z GOP-u. PKM Sosnowiec będzie miał nowe, nowoczesne autobusy. I co najważniejsze niskowejściowe :)

ppln

Post autor: ppln »

J-31 pisze:I co najważniejsze niskowejściowe
30 z nich będzie niskopodłogowych w całości, nie kręć tutaj ;)

Podi

Post autor: Podi »

No proszę, fajowo, że Solaris ma kolejne zlecenie, bo po wyjeździe poznańskich pojazdów zrobiłoby się w fabryce "pusto" :)

Filip_2691

Post autor: Filip_2691 »

Ale ja mam nadzieję, że PKM Sosnowiec da też jakieś autobusy z tego przetargu na zajezdnię Będzin. Chyba nie będą złośliwi i dadzą na Będzin jakieś stare Ikarusy 280 z Gołonoga i Zagórza...

Peter

Post autor: Peter »

Zobaczymy co zrobią. W Będzinie rzeczywiście stacjonują same "onkloki" (czyt. szroty). Mam nadzieję, że się to zmieni. ;)

Milenium

Post autor: Milenium »

Peter pisze:38 Jelczy M121I
Łee...zmowu im to wcisnelii. Z Solarisów się ciesze.

james206

Post autor: james206 »

Tfu przepraszam...A czym się rózni mastero od zwykłego gniota???Zdaję sobie sprawę,że to głupie pytanie
:retard: :wow: :wall: :]


Przycisk Edytuj nie istnieje :?: u2w
Ostatnio zmieniony 2006-06-15, 10:32 przez james206, łącznie zmieniany 1 raz.

ppln

Post autor: ppln »

Mastero ma równą linię okien, deskę VDO i nowe drzwi. Nazywany jest też gniotem/4 (z boku widnieje napis "LE 4-tej generacji")

http://transport.asi.pwr.wroc.pl/autobu ... ticket=195
Tutaj są fotki testera.

Peter

Post autor: Peter »

No mam nadzieję, że trafi do nas Mastero, bo te Jelcze które już są w Sosnowcu z zeszłorocznej dostawy nie mają niestety równej linii okien. :/

Filip_2691

Post autor: Filip_2691 »

Peter pisze:No mam nadzieję, że trafi do nas Mastero, bo te Jelcze które już są w Sosnowcu z zeszłorocznej dostawy nie mają niestety równej linii okien. :/
No nie maja :/ Ale za to są fajne :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przetargi”