[Gdynia] Przetargi PKT

Zamówienia publiczne realizowane przez organizatorów transportu publicznego i przewoźników.
kombino

[Gdynia] Przetargi PKT

Post autor: kombino »

szczegóły: http://www.pktgdynia.pl/specyfikacja3.pdf

Oby nie Citelis :/

ppln

Post autor: ppln »

Chyba nie ma fabrycznie nowych trolejbusów Irisbusa ;) Jak juz to może zgłosić się coś pokroju MAZ-a, ale ja mimo wszystko stawiam na Solarisa :)

kombino

Post autor: kombino »

Pardon-chodziło mi o Skodę 24Tr :D Ale już wiem,że nie ma szans wygrać ufffff :cool:

ppln

Post autor: ppln »

Niestety chyba ma szanse, ale mało prawdopodobne jest, że Skoda zgłosi się do przetargu (jak się wcześniej nie zgłaszała to nie zgłosi się i teraz, zwłaszcza, że idzie o jeden wóz) :)

kombino

Post autor: kombino »

Nie spełnia wymogów-nie ma szkieletu ze stali nierdzewnej :mruga:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Jak znam życie to będzie najpewniej Solaris Trollino ;)

marekJG

Post autor: marekJG »

Niestety wygra chyba znowu Solaris Trollino 12AT. Chciałbym aby w przetargu mógł wystartować Jelcz Vecto ale chyba nie robi on trolków na tym podwoziu

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Dlaczego niestety :?: Ja wcale nie tęsknię za zmianą marki :chytry:
Jelcz w ogóle nie produkuje trolejbusów. Teoretycznie możliwe jest natomiast wejście jakiegoś zagranicznego producenta. W przetargu "unijnym" specyfikacje pobrały m.in. Irisbus (a dokładnie Kapena - jako przedstawiciel) oraz Vossloh-Kiepe - jednak nie przystąpiły one do samego przetargu. Jednak przy zakupie pojedynczego egzemplarza jest to raczej wątpliwe.

ppln

Post autor: ppln »

marekJG pisze:Niestety wygra chyba znowu Solaris Trollino 12AT.
Czyżbyś nie lubił firmy produkującej n (dowolna liczba naturalna) razy lepsze wozy od wspaniałego Jelczusia Jelcz, z tego co wiem, jeśli się mylę to mnie poprawcie, w ogóle nie robi (i nie robił) trolejbusów, wszystkie to przeróbki.

Nie zaczynaj. u2w
u2w pisze:oraz Vossloh-Kiepe
A to od czego?
Ostatnio zmieniony 2006-08-02, 20:29 przez ppln, łącznie zmieniany 1 raz.

marekJG

Post autor: marekJG »

ppln pisze:Czyżbyś nie lubił firmy produkującej n (dowolna liczba naturalna) razy lepsze wozy od wspaniałego Jelczusia
Nic nie mam do Solka, codzi mi oto by w taborze była jakaś rożnorodność. Wiem że Jelcz nie robi trolków ale są przecież inni producenci oprocz Solarisa np ww wspomniany Citelis
Ostatnio zmieniony 2006-08-02, 20:29 przez marekJG, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

ppln pisze:
u2w pisze:oraz Vossloh-Kiepe
A to od czego?
Vossloh-Kiepe jest liderem produkcji aparatury tramwajowej i trolejbusowej (patrz np. przetarg na tramwaje dla Gdańska). Ciekawe jest to, że specyfikację pobrał producent wyposażenia a nie kompletnego pojazdu.

ppln

Post autor: ppln »

marekJG pisze:np ww wspomniany Citelis
Apage!!! Wara z tym od Polski!!!

A ci z Vossloh-Kiepe powinni wystartować do przetargu z jakąś firmą produkującą autobusy (np. z Solarisem, oni nie produkują aparatury), chociaż pewnie byliby drodzy

Kuba

Post autor: Kuba »

Mi sie wydaje że wygra Solaris, to już sprawdzone pojazdy ;)

marekJG

Post autor: marekJG »

Znająć Gdynię to na pewno Solaris. zresztą PKT nie wprowadzi nowego modelu tylko 1 szt, bo to niepłacalne.

Mercury

Post autor: Mercury »

np ww wspomniany Citelis

Apage!!! Wara z tym od Polski!!!
Niestety w Słupsku już niebawem.....płakać mi sie chce - jak przyjadą to chyba sie upije aż mnie na izbe wytrzezwien zgarna :mruga:

Jelcz, z tego co wiem, jeśli się mylę to mnie poprawcie, w ogóle nie robi (i nie robił) trolejbusów, wszystkie to przeróbki.
Pierwszy Jelcz PR110/E został skonstruowany bodajże w Gdyni, jednak pierwszy właściwy prototyp skontruowała słupska Kapena - 1985 r. - fotka tego dzieła na http://www.trolejbusy.prv.pl/

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

u2w pisze:Ciekawe jest to, że specyfikację pobrał producent wyposażenia a nie kompletnego pojazdu.
Może się okazać, że do wyboru PKT będzie miało ST 12 AC z aparaturą DP Ostrava, bądź... ST12 AC z aparaturą Vossloh-Kiepe :mruga:

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Może. Tym bardziej, że Solaris B&C wcześniej również oferował napędy dwóch producentów. A jak wiadomo po Ganzu został wakat :chytry:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

u2w pisze:A jak wiadomo po Ganzu został wakat
A, to teraz rozumiem. Po prostu firma Vossloh-Kiepe próbuje zająć ten "wakat". :)

kombino

Post autor: kombino »

A kto powiedział,że Ganz nie oferuje napędów do Solaris B&C :?: :?:

BTW: Kto wygrał przetarg na dostawczaka :?:

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Z tego co wiem Ganz ma - łagodnie mówiąc dość poważne problemy. Z tego też powodu powstał problem z serwisowaniem włoskich Solarek za które - jako producent odpowiada właśnie SB&C.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przetargi”