[Rzeszów] Przetargi MPK

Zamówienia publiczne realizowane przez organizatorów transportu publicznego i przewoźników.
bystrzak2000

[Rzeszów] Przetargi MPK

Post autor: bystrzak2000 »

Rzeszowska Gospodarka Komunalna Sp. z o.o. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rzeszowie ogłasza przetarg na dostawę 8 sztuk autobusów miejskich, niskopodłogowych, 12-to metrowych, zasilanych spreżonym gazem ziemnym. Szczegóły: http://www.infores.pl/mpk/default.php?t ... =&tasc=199

Po lekturze SIWZ wygląda na to, że MPK Rzeszów wzbogaci się w najbliżyszm czasie o 8 Jelczy M121M/4 :)

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

bystrzak2000 pisze:Po lekturze SIWZ wygląda na to, że MPK Rzeszów wzbogaci się w najbliżyszm czasie o 8 Jelczy M121M/4
Znowu gazowe Vecta u Was będą :/ Może jakaś szansę w tym przetargu ma Solarisa, albo Irisbus ;) ?

bystrzak2000

Post autor: bystrzak2000 »

Nie Vecta, tylko Mastera ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

bystrzak2000 pisze:Po lekturze SIWZ wygląda na to, że MPK Rzeszów wzbogaci się w najbliżyszm czasie o 8 Jelczy M121M/4 :)
Hmmm. To ciekawe, że tym razem chcą kupić M121M/4 CNG. Czyżby gazowe "Vectusie" już im się znudziły ? :shocked:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

J-31 pisze:Hmmm. To ciekawe, że tym razem chcą kupić M121M/4 CNG. Czyżby gazowe "Vectusie" już im się znudziły ?
O tym, że będą gnioty, była już dawno mowa… Chcą wszystkiego spróbować :D

bystrzak2000

Post autor: bystrzak2000 »

Mastero jest niższe od Vecta i Solarisa, więc zmieści się może pod ten wiadukt, dla którego kupiono Supero CNG :)

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

bystrzak2000 pisze:Nie Vecta, tylko Mastera
A rzeczywiście moja pomyłka ;)
bystrzak2000 pisze:Mastero jest niższe od Vecta i Solarisa, więc zmieści się może pod ten wiadukt, dla którego kupiono Supero CNG
Po przejechaniu Mastero CNG, uważam, że jest wart polecenia, ale nadal to będzie jednak Jelcz :P

marekJG

Post autor: marekJG »

MKM Shadow pisze:Po przejechaniu Mastero CNG, uważam, że jest wart polecenia, ale nadal to będzie jednak Jelcz


Ja mam nadzieję, iż to będą Mastera. Im więcej typów tym lepiej. Ten krakowski, którego testowano był fajny i wyglądał na solidnie zbudowanego. Ale w grę wchodzi również Tedom. MPK może nas zaskoczyc. Kiedyś przecież takze zakupiono nowe Many NL 263.

kuki

Post autor: kuki »

Mam podobne podejrzenia co do wyników przetargu. Niestety wygra pewnie Mastero CNG. Jednak sądzę, że jakieś szanse ma też Tedom Kronos 123G (spodobał się kierowcom podczas testów). Liczyć się także może, ale w małym stopniu, Solaris Urbino 12 CNG. Reszta raczej nie ma szans.
bystrzak2000 pisze:Mastero jest niższe od Vecta i Solarisa, więc zmieści się może pod ten wiadukt, dla którego kupiono Supero CNG :)
Tak, zmieści się.
marekJG pisze:Ja mam nadzieję, iż to będą Mastera. Im więcej typów tym lepiej. Ten krakowski, którego testowano był fajny i wyglądał na solidnie zbudowanego. Ale w grę wchodzi również Tedom. MPK może nas zaskoczyc. Kiedyś przecież takze zakupiono nowe Many NL 263.
Mastero wcale nie jest takie fajne. Po pierwsze wkrzurzające są te stopnie w środku a po drugie strasznie głośno chodzi. Taki traktorek. :diabeł: Drobna uwaga w 2002 roku zakupiono Many NL223, NL263 to są w Zielonej Górze. :)
A tak apropo to byłem ostatnio w Zielonej Górze i bardzo pozytywnie zaskoczyło mnie to miasto, także komunikacja miejska (m.in. te tablice z informacją o czasie przyjazdu autobusów). Pozdrawiam.

[ Dodano: 09 Cze 2007 22:08 ]
Zgodnie z przewidywaniami wygrał Jelcz M121M/4 CNG. Jego cena to podobno 730 tys. zł. Tedom oferował Kronosa 123G za 760 tys. zł ale i tak przegrał.

Warto dodać że nowe Jelcze będą miały jako pierwsze autobusy w Rzeszowie profesjonalny monitoring (3 kamery wewnątrz i jedna rejestrująca obraz na zewnątrz)

marekJG

Post autor: marekJG »

kuki pisze:Zgodnie z przewidywaniami wygrał Jelcz M121M/4 CNG. Jego cena to podobno 730 tys. zł. Tedom oferował Kronosa 123G za 760 tys. zł ale i tak przegrał.
Zobaczymy na jakich liniach bedą sie poruszały, bo do tej pory MPK mimo zapewnien puszcza supera gdzie popadnie nawet na KOŁO a to już skandal. A orientuje się ktoś co z deską VDO jest na nią szansa w modelach rzeszowskich ?

kuki pisze:Warto dodać że nowe Jelcze będą miały jako pierwsze autobusy w Rzeszowie profesjonalny monitoring (3 kamery wewnątrz i jedna rejestrująca obraz na zewnątrz)
W tak spokojnym mieście to zbędne ;)

krzychu

Post autor: krzychu »

Na VDO jest duza szansa,szkoda tylko,ze nie ma szans na drzwi Huebnera.

marekJG

Post autor: marekJG »

krzychu pisze:Na VDO jest duza szansa
Mam nadzieję, chociaż testowany krakowski Mastero takowej nie posiadał a raczej MPK jest firmą oszczędną.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

marekJG pisze:Mam nadzieję, chociaż testowany krakowski Mastero takowej nie posiadał a raczej MPK jest firmą oszczędną.
Jak im zależy na wygodzie dla kierowców MPK, to zamówią do tych Jelczy deski VDO ;)

marekJG

Post autor: marekJG »

MKM Shadow pisze:Jak im zależy na wygodzie dla kierowców MPK, to zamówią do tych Jelczy deski VDO
Im to zależy przede wszystkim na cenie, dlatego kupili LE a nie LF a zresztą wcześniejsze zakupy także nie wskazują na jakieś ekstra dodatkowe opcyjne wyposażenie, chociaż stoje na stanowisku, iż VDO to powinien byc standard w Mastero.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

marekJG pisze:chociaż stoje na stanowisku, iż VDO to powinien byc standard w Mastero.
Ale taka deska też odpowiednio kosztuje ;)

Poza tym gdyby VDO było standardem w Mastero, to logiczne by było, że cena pojazdu wzrosłaby.

Ząbek

Post autor: Ząbek »

No i są przyjechały w piątek w nocy. Chyba 5 sztuk, nic ciekawego stary wygląd itp. W piątek będe miał fotki

marekJG

Post autor: marekJG »

Gazowe mastero ja wspomniał kolega są już na bazie MPK. Tylna ściana pojazdu ma stara stylistykę. jak wiadomo zostały one wyprodukowane wcześniej od warszawskich tylko były problemy z dostawą silników Mana. Zdjęcia są na TWB

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przetargi”