[Gliwice] Przetargi PKM

Zamówienia publiczne realizowane przez organizatorów transportu publicznego i przewoźników.
Peter

Kolejny przetarg na przegubowce w Gliwicach

Post autor: Peter »

Na dniach pojawiła się informacja o przetargu na kolejne 6szt. nowych przegubowców dla PKM Gliwice. Tutaj zamieszczone są dokładniejsze informacje na ten temat.
Najbardziej prawdopodobny jest zakup autobusów SU 18 trzeciej generacji albo MANów A23 Lion's City G. Nówki planowo mają się pojawić w zajezdni 29.12.2006r.
Osobiście jestem za zakupem MANów, ponieważ miałem już parokrotnie możliwość przejechania się tymi przegubami i wrażenia były pozytywne, co nie znaczy że jestem nadal fanem gliwickich DABów. :)
Podsumowując, szkoda że po parę sztuk Gliwice kupują, ale przynajmniej każdego roku pojawia się coś nowego.
Ostatnio zmieniony 2006-06-11, 13:29 przez Peter, łącznie zmieniany 1 raz.

Podi

Post autor: Podi »

Co tam, że mało, ważne, że w ogóle wymieniają na bierząco tabor.
Ostatnio zmieniony 2006-06-10, 11:04 przez Podi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Heh, Gliwice najlepszym PKM-em na Śląsku.
6 Lionsów G, jak dla mnie.

Peter

Post autor: Peter »

Ja jestem bardzo ciekawy co kupią, bo nie da się ukryć, że coraz porządniejsze busy jednak PKM Gliwice kupuje. Oby tak dalej. :mruga:

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

[Gliwice] Przetargi PKM

Post autor: Shadow238 »

PKM Gliwice ogłaszają przetarg na dostawę 15 sztuk 18 metrowych niskopodłogowych autobusów w styczniu 2008 roku. Autobusy mają być wyposażone w silnik spełniający normę EURO IV, posiadać 4 pary drzwi, a także powinien być wyposażony w układ smarowania podwozia. Długość pojazdów ma wynosić od 17,50 do 18,75 metrów.

Data otwarcia kopert z ofertami nastąpi dnia 5 lipca 2007 roku o godzinie 9:00 w siedzibie PKM Gliwice.

Szczegóły: http://www.pkm-gliwice.com.pl/folder.20 ... 799532585/

Jak widać PKM Gliwice znowu zaczyna inwestować w nowy tabor. Przypomnę, że w zeszłym roku Gliwickie przedsiębiorstwo zakupiło 6 sztuk Solarisów U18 III i 5 sztuk Manów (w tym 3 sztuki Mana NL263 Lion`s City i 2 sztuki Mana NG313 Lion`s City G), tak więc myślę, że w tym przetargu wygra bezzwłocznie Solaris. No chyba, że jakoś przetarg wygra Man, ale wątpię ;)

Zapraszam do dyskusji.

[ Dodano: 15 Maj 2007 16:44 ]
Dodam jeszcze, że 10 sztuk autobusów zostanie dostarczona prawdopodbnie w 2007 roku, a pozostałe 5 sztuk w 2008 roku- może do tego czasu Solaris wprowadzi IV generacje ;)

PS. Te autobusy prawdopodobnie będą też wyposażone w kamerki umieszczone przy 3 i 4 drzwiach.

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

MKM Shadow pisze:może do tego czasu Solaris wprowadzi IV generacje
Po co zmieniać to co dobre? Solaris to porządna marka która żeby czymś zaskakiwać nie musi wcale zmieniać co chwila wyglądu.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

ep40 pisze:Po co zmieniać to co dobre? Solaris to porządna marka która żeby czymś zaskakiwać nie musi wcale zmieniać co chwila wyglądu.
Nie powiedziałem, że muszą zmieniać wygląd bo ten mi się bardzo podoba, ale przecież za kilka lat muszą wprowadzić w końcu IV generacje ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

ep40 pisze:Po co zmieniać to co dobre?
To może powrócimy do sprawdzonej konstrukcji ogórka? Po co zmieniać to, co dobre.
ep40 pisze:zmieniać co chwila wyglądu.
Nowa generacja to nie tylko wygląd.
MKM Shadow pisze:może do tego czasu Solaris wprowadzi IV generacje
Może, ale w Gleiwitz i tak jej nie uświadczysz.
Co do samego przetargu — robi wrażenie, widać, że PKM Gliwice to bardzo dobry przewoźnik i gdyby nie KZK wiele by zdziałał… Pogratulować ;)

Lopez

Post autor: Lopez »

MKM Shadow pisze:może do tego czasu Solaris wprowadzi IV generacje
Chyba jeszcze rzeczywiście nie ma co się spodziewać IV generacji. Kto jeszcze ma szanse poza Solarisem?

Awatar użytkownika
Razor 688
Posty: 456
Rejestracja: 2006-11-06, 18:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: [Gliwice] Przetarg na dostawe 15 sztuk autobusów.

Post autor: Razor 688 »

MKM Shadow pisze:PS. Te autobusy prawdopodobnie będą też wyposażone w kamerki umieszczone przy 3 i 4 drzwiach.
Nie dziwie, się że będą mieć te kamerki przecież w 90% zniszczenia są właśnie w tylnej części pojazdu. :confused: A co do przetargu no to wielkie gratulacje ciekawe, kto wygra może znowu Solaris. :)

bystrzak2000

Post autor: bystrzak2000 »

Szkoda tylko, że autobusy będą miały uchylne okienka...

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

plocmaster pisze:Co do samego przetargu — robi wrażenie, widać, że PKM Gliwice to bardzo dobry przewoźnik i gdyby nie KZK wiele by zdziałał… Pogratulować
KZK GOP robi przetargi na linie, a miasto Gliwice i gminy współudziałowe stać na zakup nowoczesnych pojazdów ;)

[ Dodano: 15 Maj 2007 21:20 ]
Lopez pisze:Kto jeszcze ma szanse poza Solarisem?
Prawdopodobnie MAN.
Razor 688 pisze:Nie dziwie, się że będą mieć te kamerki przecież w 90% zniszczenia są właśnie w tylnej części pojazdu.
Te kamerki to nie będą od monitoringu, tylko będą służyć jako lusterka przy 3 i 4 drzwiach, gdzie kierowca zbyt dokładnie nie widzi czy ktoś wsiada czy nie ;)
bystrzak2000 pisze:Szkoda tylko, że autobusy będą miały uchylne okienka...
No niestety błąd robią. Mogliby spokojnie zamówić sobie odsuwane ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ciekawy jestem, czy do tego przytargu - oprócz oczywiście Solarisa i MAN-a - przyłączy się koncern Evobus, oferując MB Citaro G :roll:

Lopez

Post autor: Lopez »

MKM Shadow pisze:Te kamerki to nie będą od monitoringu, tylko będą służyć jako lusterka przy 3 i 4 drzwiach, gdzie kierowca zbyt dokładnie nie widzi czy ktoś wsiada czy nie
A to ciekawe. Świetny pomysł. Z reguły montuje się monitoring z powodu wandalizmu, a tu proszę - przejęli się też normalnym pasażerem :)
MKM Shadow pisze:Prawdopodobnie MAN.
To już kolejny przetarg, gdzie szanse ma MAN. W zeszłym roku mięli niezły wynik sprzedaży w Polsce, a tu może być coraz lepiej. Oczywiście wolałbym, żeby część krajowego tortu zjadły polskie firmy, najlepiej Solaris :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Lopez pisze:A to ciekawe. Świetny pomysł. Z reguły montuje się monitoring z powodu wandalizmu, a tu proszę - przejęli się też normalnym pasażerem :)
Takie coś już dawno wymyślił MAN. Nasze - tj. ITS-owskie Lionsy (a także te 3 sztuki, niedoszłe gdańskie, które kupiło MZA) , mają takie kamerki na przeciwko III i IV drzwi oraz mały monitor LCD w kabinie. Tak, że kierowca spokojnie widzi co dzieje się na przeciwko tych drzwi. Kamery pokazują obraz tylko w czasie, gdy drzwi są otwarte. Wg. mnie to jest dobry pomysł :)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

KZK GOP robi przetargi na linie, a miasto Gliwice i gminy współudziałowe stać na zakup nowoczesnych pojazdów
To jest głębsza sprawa. Poza tym możnaby polemizować.
Ciekawy jestem, czy do tego przytargu - oprócz oczywiście Solarisa i MAN-a - przyłączy się koncern Evobus, oferując MB Citaro G
Prędzej Conecto. Chyba.

Awatar użytkownika
Jacbull
Posty: 127
Rejestracja: 2006-11-19, 20:54
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jacbull »

plocmaster pisze:Prędzej Conecto
Raczej nie. Conecto nie jest niskopodłogowy. A conecto LF raczej nie zaoferują, bo by był za drogi.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

plocmaster pisze:Cytat:
KZK GOP robi przetargi na linie, a miasto Gliwice i gminy współudziałowe stać na zakup nowoczesnych pojazdów
To jest głębsza sprawa. Poza tym możnaby polemizować.
Masz jakieś uwagi co do tego ?
J-31 pisze:Ciekawy jestem, czy do tego przytargu - oprócz oczywiście Solarisa i MAN-a - przyłączy się koncern Evobus, oferując MB Citaro G
Raczej wątpię, aby Evobus startował w tym przetargu, ponieważ zakupili już Solarisy i Many, ale raczej postawią na Solarisa, podobno kierowcy się na Many skarżą ;)

B.A. Baracus

Post autor: B.A. Baracus »

MKM Shadow pisze:podobno kierowcy się na Many skarżą
Właśnie, "podobno" znaczy tyle co "prawie"... ;)

MKM Shadow pisze:Raczej wątpię, aby Evobus startował w tym przetargu, ponieważ zakupili już Solarisy i Many
A w czym to przeszkadza EvoBusowi :?: Conecto LF powstał właśnie by być konkurencją dla "krajowych" zazwyczaj tańszych producentów. Jeśli wozy będą spełniały specyfikację i cena będzie ciekawa to ma spore szanse ;)

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

B.A. Baracus pisze:Właśnie, "podobno" znaczy tyle co "prawie"...
Tzn. skarżą się na te wozy ;)
B.A. Baracus pisze:A w czym to przeszkadza EvoBusowi Conecto LF powstał właśnie by być konkurencją dla "krajowych" zazwyczaj tańszych producentów. Jeśli wozy będą spełniały specyfikację i cena będzie ciekawa to ma spore szanse
W niczym to nie przeszkadza, ale wątpię, żeby Evobus wygrał. Poza tym jak już zakupili Solarisa i im się spodobał, to również w tym przetargu wygra ta firma, ale zawsze przecież mogę się mylić :mruga:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przetargi”