[Leszno] Przetargi

Zamówienia publiczne realizowane przez organizatorów transportu publicznego i przewoźników.
Maciej

[Leszno] Przetargi

Post autor: Maciej »

3 nowe autobusy przyjadą do Leszna pod koniec czerwca.W przetargu biorą udział:Solaris, z modelem Urbino, Solbus i Jelcz ze swoim nowym modelem Mastero(lub Supero).
W lutym był przetarg na 2 autobusy, wygrał Jelcz ze swymi modelami Mastero i Supero.
Wtedy brał udział także jaszcze Solaris i Solbus, jednak teraz najprawdopodobniej spróbują jeszcze raz(80%).\Autobusy pojaweią się na liniach 6, 4 i chyba 11.Jeżdżą na nich PRZEEWA¯NIE osoby starsze i niepełnosprawne.Będą to autobusy niskopodłogowe w 80-90%-ach.Zdjęcia modeli autobusów, które wygrają przetarg, postaram się tu przysłać, żebyście mogli obejrzeć leszczyńskich faworytów :)
Wpisujcie tutaj swoje komentarze lub pytania na temat konkursu.Chętnie odpowiem.
Wyżej macie także ankietę.
Pozdrawiam;-)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Maciej pisze:Zdjęcia modeli autobusów, które wygrają przetarg, postaram się tu przysłać, żebyście mogli obejrzeć leszczyńskich faworytów
Dziękujemy, nie trzeba, dobrze wiemy, jak wygląda gniot Mastero, solnica i Solbus.
Lepiej byś zarzucił jakimś SIWZem albo czymś podobnym, to byśmy określili, kto wygra. A ty nie napisałeś nawet, ile niskiej podłogi potrzeba.

EDIT:
Dobra, sam znalazłem i z tego co widzę, to Solbus nie ma szans (drzwi 2-2-2, 100 miejsc siedzących). IMHO patrząc na to, kto wygrał poprzedni przetarg, ten wygra Jelcz z swym gniotem.
Solaris raczej nie zaoferuje niskacza taniej (cena 100%), a wątpię, czy chcieliby się pchać z LE. Poza tym jest kruczek w postaci silnika o poj. co najmniej 5,8l, mocy 170 kW i 6 cylindrach.

bystrzak2000

Post autor: bystrzak2000 »

plocmaster pisze:silnika o poj. co najmniej 5,8l, mocy 170 kW i 6 cylindrach.
Silnik jaby żywcem wyciągnięty z gniota ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

plocmaster pisze: 100 miejsc siedzących).
Śmiem twierdzić, że Jelcz i Solaris także nie sprostają wymaganiom ;)

Awatar użytkownika
Razor 688
Posty: 456
Rejestracja: 2006-11-06, 18:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Razor 688 »

Zaraz zaraz momencik z tego, co zrozumiałem czytając wasze posty i patrząc w necie o tych dwóch produktach Jelcza wychodzi na to, że mogą to być autobusy przegubowe albo zwykłe. Ja bym stawiał na Solarisa, choć mogę się mylić. :D

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Razor 688 pisze:Zaraz zaraz momencik z tego, co zrozumiałem czytając wasze posty i patrząc w necie o tych dwóch produktach Jelcza wychodzi na to, że mogą to być autobusy przegubowe albo zwykłe.
Przetarg jest na 12m.

Michał

Post autor: Michał »

Kryteria - 100% cena. Solaris odpada. Solbus też, bo SN11 jest za mały. Zwycięzca - Jelcz M121M/3

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Dajcie zarobić coś Jelczowi i wybierzcie model M121I. Może akurat będzie jakoś dobrze zmontowany ;)

Btw czy pulpit kierowcy, jeśli miałby wygrać Jelcz byłby VDO ?

OZZY

Post autor: OZZY »

A ty ciągle z tym Iveco :P
Jeśli głównym kryterium przetargu jest cena to równie dobrze można by spytać o klimatyzację albo o odskokowe drzwi. Więc raczej nie ma co liczyć na deskę Siemens-VDO. Poza tym dla Polskiego przewoźnika jest to raczej egzotyczny dodatek niż coś niezbędnego.

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

plocmaster pisze: 100 miejsc siedzących).
:shocked: Czy na pewno 100? Jeśli tak to musiał by to być turystyk i w dodatku przegubowy albo piętrowy, ale to też ciężko będzie. :confused:

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Gadzie pisze:
plocmaster pisze: 100 miejsc siedzących).
:shocked: Czy na pewno 100? Jeśli tak to musiał by to być turystyk i w dodatku przegubowy albo piętrowy, ale to też ciężko będzie. :confused:
Może do przetargu włączy się Van Hool z modelem AGG300 czy coś w tym stylu ;) Trochę przerobić i może zmieści się 100 siedzeń ;)

Maciej

Post autor: Maciej »

Nieee, Leszno używa tylko(jak na razie)Jelczy i Autosanów, a ten przetarg jest także opanowany przez Solarisa i Solbusa.Leszno od 30 lat nie kupuje zagranicznych autobusów, poza tym Van Hool w lesznie to tak jakby TVP1 KUPIŁA TVN, a to dziwaczne i niemożliwe

[ Dodano: 2007-06-11, 16:26 ]
Widzę, że mój temat szybko się rozwija :rotfl:

Volvo 7000A

Post autor: Volvo 7000A »

Amalio pisze:Może do przetargu włączy się Van Hool z modelem AGG300 czy coś w tym stylu ;) Trochę przerobić i może zmieści się 100 siedzeń ;)
Jak tak to volvo 7700 tez mozna troszke przerobic i bedzie mial 100 miejsc(normalnie ma 96) a co do tych 3 firm autobusowych to ja najbardziej lubie solarisa

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Volvo 7000A pisze:a co do tych 3 firm autobusowych to ja najbardziej lubie solarisa
Wiesz, może nie wszyscy lubią Solarisa, ale chyba każdy woli autobus z Bolechowa niż Jelcza albo Solbusa...

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Volvo 7000A pisze:
Amalio pisze:Może do przetargu włączy się Van Hool z modelem AGG300 czy coś w tym stylu ;) Trochę przerobić i może zmieści się 100 siedzeń ;)
Jak tak to volvo 7700 tez mozna troszke przerobic i bedzie mial 100 miejsc(normalnie ma 96) a co do tych 3 firm autobusowych to ja najbardziej lubie solarisa
Chyba nie zrozumiałeś - chodzi o miejsca siedzące ;)

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

OZZY pisze:Więc raczej nie ma co liczyć na deskę Siemens-VDO. Poza tym dla Polskiego przewoźnika jest to raczej egzotyczny dodatek niż coś niezbędnego.
Czy ja wiem czy deska Siemens- VDO jest jakimś egzotykiem ? Jak jakiś przewoźnik ją chce to ma.
Wiesz, może nie wszyscy lubią Solarisa, ale chyba każdy woli autobus z Bolechowa niż Jelcza albo Solbusa...
No niektórzy Prezesi Polskich przedsiębiorstw wolą raczej Jelcze niż Solarisy, taka prawda niestety...

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

MKM Shadow pisze:Czy ja wiem czy deska Siemens- VDO jest jakimś egzotykiem ? Jak jakiś przewoźnik ją chce to ma.
Przy kryterium przetargu - cena 100% nikt normalny nie zaoferuje autobusu z VDO.
MKM Shadow pisze:No niektórzy Prezesi Polskich przedsiębiorstw wolą raczej Jelcze niż Solarisy, taka prawda niestety...
Jak zostaniesz prezesem jakiegoś biednego przedsiębiorstwa to też Jelcze polubisz ;)

Volvo 7000A

Post autor: Volvo 7000A »

Amalio pisze:Chyba nie zrozumiałeś - chodzi o miejsca siedzące ;)
aaa no to faktycznie nie zrozumialem
jak oni chca 100 miejsc siedzacych to w sumie dosyc duzo nawet jak na autobus

Maciej

Post autor: Maciej »

Dlaczego żaden z was nie głosował na Solbusa?

Michał

Post autor: Michał »

Pewnie dlatego, że Solbus nie posiada w swojej ofercie 12-metrowego autobusu miejskiego...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przetargi”