[Tychy] Przetargi PKM i TLT

Zamówienia publiczne realizowane przez organizatorów transportu publicznego i przewoźników.
james206

[Tychy] Przetargi PKM i TLT

Post autor: james206 »

Na dniach został ogłoszony wynik przetargu na dostawę gazowców CNG do PKM Tychy. Co się stało tradycją, przetarg ten wygrała firma ALKOM z Warszawy, która już wcześniej dostarczała przedsiębiorstwu używane wozy. Nieznana jest jeszcze marka, ani ich typ, wiadomo, że pojazdów dotrze 16 i będą niskowejściowe (najprawdopodobniej krótkie, choć swego czasu PKM planował zakup 6 przegubów). Cena jednego pojazdu to blisko 200 000zł, co wydaje się być rozsądną ceną za tego typu autobusy. Jako wielka niewiadoma pozostaje kwestia kiedy PKM upora się z budową nowej stacji przy Towarowej. Poza tym niewiadomo też jakie starsze wozy pójdą do kasacji :o: Możliwe, że firmy Meteor Jaworzno(linie 69, 157 i E-1) i Transgór Mysłowice (262 oraz 536) wreszcie zostaną odprawione z podwykonawstwa. Wkrótce więcej informacji ;) Należy dodać, że PKM Tychy będzie pierwszym przewoźnikiem w GOPie, który wprowadzi tego typu alternatywne paliwo w autobusach.

kombino

Post autor: kombino »

A są niegazowce CNG :?: :chytry:

Iluletnie mają być :?:

james206

Post autor: james206 »

Są jeszcze gazowce LPG :mruga: Jeśli chodzi o wiek, to ciągle słodka tajemnica prezesów PKM :cool:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

DAB. Chyba że nie będzie, wtedy może być różnie.

Egon

Re: PKM TYCHY:Przetarg rozstrzygnięty

Post autor: Egon »

Jakub Pindel pisze:Jako wielka niewiadoma pozostaje kwestia kiedy PKM upora się z budową nowej stacji przy Towarowej.
O ile wiem, to stacja metanowa już jest wybudowana.
Jakub Pindel pisze:Należy dodać, że PKM Tychy będzie pierwszym przewoźnikiem w GOPie, który wprowadzi tego typu alternatywne paliwo w autobusach.
Metaniaki ma także Transgór Mysłowice. Ostanio zaczęły pokazywać się na liniach lędzińskich - widziałem jednego na 995. Autobusy wcześniej tankowały w Krakowie, teraz podobno jest już stacja w Trzebini - tak zasłyszałem, osobiście jeszcze tego nie sprawdziłem.

tomk

Post autor: tomk »

Jak na razie Meteor jezdzi na liniach E-1, 157 i 69 a od 1 sierpnia ma jeszcze obslugiwac linie 25, 254 i 605 w MZK Tychy

marekJG

Post autor: marekJG »

Czy nie lepiej byłoby kupić gazowe Vecto, ktore dobrze spisują się np w MPK Rzeszów. Są także niskopodłogowe, a nowe zawsze jest lepsze.

ppln

Post autor: ppln »

Tylko, że nowe Vecto są "troszeczkę" droższe od używek, a tak poza tym to tańszy jest U12 CNG :)

marekJG

Post autor: marekJG »

Niech będzie i solaris. Ważne, by polskie autobusy były kupowane. Co nówka to nowka. Po co sprowadzać złom z zachodu.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Tylko, ze w tym przypadku ALKOM wygrał przetarg na dostawę używanych wozów, a nie nówek. tak więc podejrzewam, że do tych przyjadą albo kolejne DAB-y, albo też Volva-Heuliezy :).

ppln

Post autor: ppln »

Adrian_ pisze:tak więc podejrzewam, że do tych przyjadą albo kolejne DAB-y, albo też Volva-Heuliezy :) .
Jakub Pindel pisze:Nieznana jest jeszcze marka, ani ich typ, wiadomo, że pojazdów dotrze 16 i będą niskowejściowe

james206

Post autor: james206 »

Chodzą słuchy, że to ma być VOLVO :mruga:

chudy5d

Post autor: chudy5d »

Jakub Pindel pisze:Chodzą słuchy, że to ma być VOLVO :mruga:
O ciekawie się robi...


//Temat przeniesiony z działu "Przewoźnicy i Organizatorzy KM". Ponadto fazę przetargową mamy już za sobą, więc temat zamykam. (Peter)
Ostatnio zmieniony 2006-08-22, 10:01 przez chudy5d, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

[Tychy] Przetargi PKM

Post autor: Shadow238 »

Witam ;)

PKM Tychy w końcu zmądrzał i będzie brać w leasing 14 nowych LFów przegubowych. Autobusy mają mieć niskąpodłogę na całej powierzchni autobusu, mają mieć silnik spełniający normę czystości spalin EURO 4, a także posiadać przesuwane okna.

Termin składania ofert do 22 sierpnia 2007 roku do godziny 10:00.

Tu macie szczegóły

No no jestem miło zaskoczony, tym bardziej, że dotychczasowa polityka Prezesa tego PKMu była denerwująca ;)

Michał

Re: [Tychy] Przetarg na dostawę 14 sztuk autobusów.

Post autor: Michał »

Kryteria: 65% cena, 35% warunki techniczne. Myślę, że wygra Solaris.

ppln

Post autor: ppln »

Przetarg wygląda na pisany pod Solarisa, najlepiej z silnikiem MAN (chociaż chyba jeszcze takich nie ma), chodzi konkretnie o zabudowę silnika i punkty za SCR

bolko

PKM Tychy przetarg na dzierżawę autobusów.

Post autor: bolko »

Dzierżawa 17 autobusów komunikacji miejskiej (bez kierowcy)z podziałem na tabor typu A, B, BN, CN, D (średnia wieku taboru to max. 6 lat). Zamawiający planuje realizację około 1 660 000 wozokilometrów +- 20% w okresie realizacji zamówienia.
Czyżby niebyło już nowych Solarisów ?

ppln

Post autor: ppln »

bolko pisze:na tabor typu A, B, BN, CN, D
O co chodzi z tymi literowymi typami taboru? Tyle co ja wiem to B- zwykły 12m, a C 15-18m, a czym jest reszta?

PS. Kierowcę by trudno było wydzierżawić, to nie niewolnik ;)

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

B- 12m
BN - 12m niskopodłogowy
CN - 18m niskopodłogowy
A - midibus - 10m

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

bolko pisze:Dzierżawa 17 autobusów komunikacji miejskiej (bez kierowcy)z podziałem na tabor typu A, B, BN, CN, D (średnia wieku taboru to max. 6 lat). Zamawiający planuje realizację około 1 660 000 wozokilometrów +- 20% w okresie realizacji zamówienia.
Czyżby niebyło już nowych Solarisów ?
Co ty za przeproszeniem pierdzielisz ??? Skąd masz takie info.

Drodzy koledzy z forum to stek bzdur, chyba, że bolko podasz nam linka, albo źródło skąd masz to info :o:

Jeśli ten informacje nie zostaną potwierdzone, należy uznać ten temat jako spam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przetargi”