[Kraków] Przetargi

Zamówienia publiczne realizowane przez organizatorów transportu publicznego i przewoźników.
t.x

Post autor: t.x »

Co innego, że krakowskie ZTP IMHO nie jest przygotowane jeszcze na prywatnych przewoźników... Na przykład to, że przewoźnik musi sam sobie rozkłady tworzyć, albo autobusy nie mają określonego malowania. Jeżeli nie wygra MPK (a MPK wciąż nie ma spełniających wymogi autobusów) to czarno to widzę...

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

t.x pisze:MPK wciąż nie ma spełniających wymogi autobusów
Zazwyczaj tak jest, że gdy organizator szuka przewoźnika to wybrany przewoźnik kupuje autobusy dopiero po podpisaniu umowy wieloletniej, która jest podstawą do pozyskania koniecznych do zakupu kredytów jako gwarancja ich spłaty.
Zastanawia mnie ta sprawa, bo przecież taki przetarg można przeprowadzić szybko i sprawnie tak, jak w warszawski ZTM, którego przetargi jeszcze nie uległy unieważnieniu z powodu błędów formalnych (protesty między innymi MPK Łódź uznawano za bezzasadne i odrzucano) i zawsze kończyły się podpisaniem kontraktu. ZTP musi się jeszcze trochę nauczyć i poprzyglądać działaniu innych zarządów komunikacji.

t.x

Post autor: t.x »

Oj musi, oj musi.
A co do kupowania autobusów - Po ogłoszeniu wyniku przetargu na obsługę przewoźnik ma około MIESI¡CA na zorganizowanie się tak, aby 1 listopada mógł już wyjechać na linie. MPK, z racji, że musi przeprowadzić przetarg nie zdążyłoby tak szybko zdobyć nowych wozów.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Ale może udałoby się mu zdobyć pozwolenie na kupienie coś bez przetargu, z uwagi na to, że by nie zdążyło.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

O... I już się wszystko powoli układa :diabeł:

t.x

Post autor: t.x »


PE 099

Post autor: PE 099 »

A teraz definitywny koniec konkurencji w MPK Kraków.

Jest to odpowiedź na drugi protest MPK Łódź.
Wobec powyższego Zamawiający uznaje, że postępowanie obarczone jest wadą uniemożliwiającą zawarcie ważnej umowy, a tym samym podlega unieważnieniu w trybie art. 93 ust. 1 pkt 7 ustawy Prawo zamówień publicznych

filimer

Post autor: filimer »

Oj, za wcześnie prorokujesz ten koniec...:

http://www.ztp-krakow.pl/aktualnosci,82 ... znego.html

ZTP ani myśli się poddać ;)

t.x

Post autor: t.x »

filimer pisze:Oj, za wcześnie prorokujesz ten koniec...:

http://www.ztp-krakow.pl/aktualnosci,82 ... znego.html

ZTP ani myśli się poddać ;)
Przecież to jest to samo co wcześniej. Coś im się z systemem njusów... khem - wali :).

Wpłynął trzeci protest - tym razem od PKS Kraków, m.in. w sprawie zbyt krótkiego czasu na zakup potrzebnych wozów.

PE 099

Post autor: PE 099 »

ZTP, ani myśli, a ja uważam że ciągle będą protesty i nic nie będzie z konkurencji, w Krakowie.

t.x

Post autor: t.x »

ZTP, ani myśli, a ja uważam że ciągle będą protesty i nic nie będzie z konkurencji, w Krakowie.
Ehhh, naucz się stawiać przecinki, bo ciężko to idzie zrozumieć :X.

Konkurencja będzie - kiedyś... Problem w tym, że ZTP robi to na "odwal się", czego efektem są protesty. Jakoś w innych miastach dało się wprowadzić dobrze funkcjonującą konkurencję - dlaczego w Krakowie by się miało nie dać? Wystarczy tylko chcieć i mieć załogę KOMPETENTNYCH ludzi.

PE 099

Post autor: PE 099 »

Kompetentnych :?: Takich jak Jan T, i inne wybryki Majchrowskiego :?:

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Jak widać mój ostrożny optymizm nie był nieuzasadniony. Skoro przetarg nadaje się do unieważnienia po co go rozpisywano? Czy ZTP poprzez unieważnienie chce udowodnić, że "niedasię"? Trudno uwierzyć w "niedasię" zwłaszcza jak dziennikarze zwietrzą, że np. w Warszawie się da i płyną z tego same korzyści takie jak oszczędności i stopniowa poprawa sytuacji w taborze. Trudno mi uwierzyć, że ZTP nieświadomie rozpisało wadliwy przetarg.
Jeśli tak było, to znaczy, że tworzyli go niekompetentni pracownicy i ZTP powinien poszukać doświadczonych specjalistów od zamówień publicznych.

t.x

Post autor: t.x »

Tu nie chodzi o to, że nie da się - ZTP imho rozpisało ten przetarg, aby MPK wygrało obniżając ceny za wzkm. 5,50 wg ZTP to zdecydowanie za dużo. ZTP jest wygodnie ze współpracą z MPK - to w końcu do zadań MPK należy drukowanie rozkładów, informowanie pasażerów o wszelkich zmianach czy prowadzeniu GDR. Rola ZTP to tak naprawdę tylko decydowanie o nowych liniach i opłacanie wzkm. Nawet dystrybucja biletów należy do MPK.

A co do taboru - podchodzę do tego sceptycznie czy naprawdę wpłynęłoby to do jego poprawy jakości w Krakowie - zwłaszcza, że MPK w połowie września przestanie wysyłać liniowo Ikarusy, a "na dniach" ma pojawić się przetarg na większą ilość autobusów z klimatyzacją.

[ Dodano: 23 Sie 2007 20:11 ]
PE 099 pisze:Kompetentnych Takich jak Jan T, i inne wybryki Majchrowskiego
Napisałem kompetentnych, a nie - "kompetentnych".

Lopez

Post autor: Lopez »

Nie obserowałem sprawy przez ostatnie 10 dni, ale teraz widzę, że jaja się niezłe i będą pewnie jeszcze większe.
Zgadzam się, że ZTP woli "swoje" MPK, ale ten przetarg do niczego dobrego nie zaprowadzi i uważam, że powinni go unieważnić. Coś czuję, że radni dobiorą się urzędnikom do tyłków...

PE 099

Post autor: PE 099 »

http://www.ztp-krakow.pl/pliki/zp-i-462 ... 200807.pdf

I znów po przetargu... Tym razem jeden z protestów, przekonał KZD do ponownego rozpisania. Coś mi się wydaje że z tej konkurencji to nie wiele zostanie... :wall:

Lopez

Post autor: Lopez »

I dobrze się stało. Obawiam się jednak, że wokół tej sprawy za mało mówi się i pisze w lokalnych mediach, więc pewnie drugi przetarg niewiele się będzie różnił od pierwszego... :retard:

PE 099

Post autor: PE 099 »

A od zeszło tygodnia znów unieważniono kolejny przetarg :wall: :wall: :wall:

[ Dodano: 2007-09-25, 15:54 ]
http://www.kzd.krakow.pl/new/?d=aktualn ... rgi&id=296
Znów nowy przetarg...

http://www.kzd.krakow.pl/new/documents/ ... 375549.pdf
Specyfikacja...

I pewnie znów będzie unieważniony przez protesty... :wall: :wall: :wall:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Może nowy organizator komunikacji w Krakowie lepiej się przygotował i teraz - w końcu, może :mruga: - w tym przetargu zostanie wyłoniony "ajent" ;)

PE 099

Post autor: PE 099 »

Ja niestety mam wrażenie że Łódź znowu zaproponuje wysoką stawkę i oprotestuje przetarg...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przetargi”