[Katowice] Przetargi PKM

Zamówienia publiczne realizowane przez organizatorów transportu publicznego i przewoźników.
Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

J-31 pisze:Co innego autobusy używane. A co innego zamówić autobus fabrycznie nowy.
Tu Cię popieram 100 procentowo ;)
B.A. Baracus pisze:Moim zdaniem będą to autobusy 4 drzwiowe tyle, że poza monitoringiem i głosowym zapowiadaniem przystanków nie będą miały żadnego dodatkowego wyposażenia... małe okienka plus brak klimy może się skończyć nieciekawie, no ale co zrobić PKM sam sobie wybrał taka opcje...
Wiesz przewoźników ze śląska nie stać na nowe autobusy z klimą, dlatego żałuje, że PKM nie zamówił sobie do tych lewków dużych przesuwanych okien. Czy takie okna są naprawdę aż tak drogie ?
Przynajmniej raz by pomyśleli o pasażerach ;)

PS. Też tak sądzę, że będą to 4 drzwi, ale ta cena poniżej miliona zaskakuje mnie ciągle. Może MAN daje teraz jakieś duże rabaty na swoje produkty, albo PKM się targował z nimi :mruga:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Może to netto?

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

plocmaster pisze:Może to netto?
No oczywiście, że netto, brutto to będzie gdzieś powyżej miliona. To mogę odetchnąć z ulgą będą 4 drzwi ;)

bolko

Przetargi PKM Katowice.

Post autor: bolko »

Dostawa 5 sztuk autobusów miejskich niskopodłogowych fabrycznie nowych.
Nie ma w ogłoszeniu słowa o typie taboru , próbowałem szukać specyfikacji ale nigdzie nie znalazłem.

bystrzak2000

Post autor: bystrzak2000 »

Możesz podać jakiegoś linka?

bolko

Post autor: bolko »

Oficjalna strona PKM Katowice http://www.pkm.katowice.pl/

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

bystrzak2000 pisze:Możesz podać jakiegoś linka?
Bezpośredni link.

Na razie czekamy na SWiZ, wtedy też przekonamy się czy istotnie autobusy te będą wyposażone w klimatyzacje dla pasażerów, oraz wygodne fotele, gdyż 5 sztuk tych niskopodłogowych autobusów mają być przeznaczone do obsługi komercyjnej linii PKM Katowice "Lotnisko", która kursuje z Katowickiego Dworca PKP do MPL w Pyrzowicach, z przystankiem w Sosnowcu.
Od początku istnienia tej linii do obsługi zostały skierowane 3 SU12 (rocznik 2002), które zostały ściągnięte z obsługi linii miejskich i przystosowane do przewozu pasażerów na lotnisko.
bolko pisze:Nie ma w ogłoszeniu słowa o typie taboru , próbowałem szukać specyfikacji ale nigdzie nie znalazłem.
Bo na razie nie ma SWiZu. Tabor ma być niskopodłogowy. Krążą jednak ploty, że podobno PKM jest nawet zainteresowany kupnem MANów Lion`sów Regio.

bolko

Post autor: bolko »

Ale dlaczego pięć sztuk ?

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

A ile brygad ma ta linia? Może chcą mieć jakieś rezerwy.
Shadow238 pisze:podobno PKM jest nawet zainteresowany kupnem MANów Lion`sów Regio.
Regiony są niskie?

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Shadow238 pisze:jednak ploty, że podobno PKM jest nawet zainteresowany kupnem MANów Lion`sów Regio.
Na mózg im padło :?: Taki wielki autobus. Po za tym jak napisałem KKS - te autobusy nie są przecież niskopodłogowe.
Moim zdaniem najlepszym wyborem na tą trasę by były Lions City T. Jeżeli ma być 100% LF to niech kupią Lions City Ü ( bo z pewnością będzie to Man )

Lopez

Post autor: Lopez »

Amalio pisze: bo z pewnością będzie to Man
Skąd ta pewność?

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Lopez pisze:Skąd ta pewność?
Pewnie PKM się uparło, że na lotnisko puści najlepsze wozy i stwierdziło, że to MAN-y są najlepsze :P Ja bym był za U.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

No i Panowie pojawił się SWiZ. Pewnie zaskoczą Was wymagania, ale tak z ciekawostek: klima dla kierowcy i pasażerów, wygodne fotele dla podróżnych z podłokietnikami, układ drzwi 2-2-0 lub 2-2-2, dodatkowe półki na bagaż, drzwi otwierane na zewnątrz, elektrycznie otwierane klapy dachowe + okno kierowcy, kabina typu otwartego z możliwością zainstalowanie kasy fiskalnej, kamera monitorująca + 2 ekrany pokazujące obraz z kamery, 2 kamery na pogląd sytuacji przy 2 i 3 drzwiach, silnik ułożony wzdłuż i o mocy 200 kW itp.

Kolorystyka siedzeń i malowanie autobusów zostanie uzgodnione po podpisaniu umowy.

Termin dostawy do 31 lipca 2008 roku.

A teraz słowo ode mnie: Już mi się podobają te autobusy i musicie przyznać, że jak na linie, która łączy Katowice z lotniskiem w Pyrzowicach dość luksusowo wyposażone, poza tym takie autobusy w krainie GOP to niezłe rodzynki. Osobiście wolałbym jakby wygrał MAN, ale coś czuje, że Solaris będzie tu chciał zaproponować model SU12 LE ;)

Ps. Tutaj macie szczegóły. Zachęcam do lektury.

Ps2. I co Ty Amalio na to powiesz :P ?
Amalio pisze:Ale dlaczego pięć sztuk ?
Początkowo była mowa o 4 sztukach, być może chcą jednego na rezerwie mieć.
KKS pisze:A ile brygad ma ta linia?
Jeżdżą 3 wozy na dzień dzisiejszy.
Amalio pisze:Na mózg im padło Taki wielki autobus. Po za tym jak napisałem KKS - te autobusy nie są przecież niskopodłogowe.
Moim zdaniem najlepszym wyborem na tą trasę by były Lions City T. Jeżeli ma być 100% LF to niech kupią Lions City Ü ( bo z pewnością będzie to Man )
Regio już na pewno odpada, bo nie są one niskopodłogowe. Licze również na Lion`sy.
KKS pisze:Pewnie PKM się uparło, że na lotnisko puści najlepsze wozy i stwierdziło, że to MAN-y są najlepsze
Pożyjemy zobaczymy na razie z niecierpliwieniem czekam na rozstrzygnięcie przetargu.

Tutaj macie rozkład i cennik biletów na przejazd.
Ostatnio zmieniony 2008-02-06, 16:21 przez Shadow238, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Hmm. To rzeczywiście PKM Katowice poszukuje autobusów "lokalnych".
Shadow238 pisze:układ drzwi 2-2-0 lub 2-2-0
Tia... Najwyraźniej nie mogą się zdecydować, albo 2-2-0, albo 2-2-0 :smile2:

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

J-31 pisze:Tia... Najwyraźniej nie mogą się zdecydować, albo 2-2-0, albo 2-2-0
Mój błąd. Układ 2-2-0 lub 2-2-2 ich zadowoli ;)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Shadow238 pisze:Pewnie zaskoczą Was wymagania
Nic dziwnego tam nie ma, PKM chce po prostu wygodne autobusy na lotnisko, choć w tym przypadku lepiej by było, gdyby coś a'la Regio kupili a nie niskacze.
Shadow238 pisze:coś czuje, że Solaris będzie tu chciał zaproponować model SU12 LE
Zaraz, LE nie ma czasem schodków? W SIWZ jest napisane, że schodków być nie może.
Shadow238 pisze:Początkowo była mowa o 4 sztukach, być może chcą jednego na rezerwie mieć.
Shadow238 pisze:Jeżdżą 3 wozy na dzień dzisiejszy.
Może chcą zwiększyć ilość brygad albo mieć po prostu bezpieczną rezerwę w razie jakichś awarii, pewnie jak będą wszystkie sprawne to 3 będą jeździć na lotnisko, jeden na rezerwie, a jeden może wyruszy na jakąś zwykłą linię :P

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

KKS pisze:a jeden może wyruszy na jakąś zwykłą linię
Mam nadzieję, że raczej te autobusy będą na linii lotnisko jeździć.
KKS pisze:Zaraz, LE nie ma czasem schodków? W SIWZ jest napisane, że schodków być nie może.
Tak LE ma schodek 1 z tyłu, ale przy 1 i 2 drzwiach masz niską podłogę. Jednak faktycznie 100% niski wewnątrz to on nie jest.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Shadow238 pisze: Ps2. I co Ty Amalio na to powiesz :P ?
Ano jestem bardzo zadowolony po tym co przeczytałem. Z pewnością będzie to Man to po pierwsze. Po drugie będzie to U, a takie LC to ja tylko w Niemczech widziałem. Po trzecie będzie Full wypas - 100% LF, klima, ( mam nadzieję, że skorzystają z ) głosowe zapowiadanie przystanków wewnątrz i na zewnątrz, no i rzecz o której Shadow napisałeś dość ogólnie - półki na bagaże, ale nie tylko nad siedzeniami, ale także na nadkolach i przy drugim wejściu - praktyczne :) Oprócz tego kamery, monitory LCD, drzwi odskokowe, wygodne siedzenia. Warto również wspomnieć o module który ma współpracować z tablicami elektronicznymi.
Jedno mnie zmartwiło - zamówienie ma być zrealizowane do 31 lipca - mnie najprawdopodobniej już wtedy w Polsce nie będzie i wrócę dopiero pod koniec sierpnia :]

Amalio pisze:Ale dlaczego pięć sztuk ?
To nie moje słowa :] Popraw cytowanie ;)


KKS pisze: to MAN-y są najlepsze
I mają rację :D
Shadow238 pisze:Pożyjemy zobaczymy na razie z niecierpliwieniem czekam na rozstrzygnięcie przetargu.
Eee no właśnie. Z tego wszystkiego nie doczytałem. Kiedy rozstrzygnięcie :?:
J-31 pisze:Hmm. To rzeczywiście PKM Katowice poszukuje autobusów "lokalnych".
I bardzo dobrze. Do lotniska nie jest blisko.
KKS pisze:y coś a'la Regio kupili a nie niskacze.
Niepełnosprawny też człowiek.
KKS pisze:wszystkie sprawne to 3 będą jeździć na lotnisko, jeden na rezerwie, a jeden może wyruszy na jakąś zwykłą linię :P
A skąd będziesz miał pewność, że wszystkie będą sprawne do końca dnia :?:

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Shadow238 pisze:Tak LE ma schodek 1 z tyłu, ale przy 1 i 2 drzwiach masz niską podłogę. Jednak faktycznie 100% niski wewnątrz to on nie jest.
W SIWZ chyba nie ma mowy o 100% LF tylko o braku schodków, ale i tak się nie kwalifikuje.
Amalio pisze:Jedno mnie zmartwiło - zamówienie ma być zrealizowane do 31 lipca - mnie najprawdopodobniej już wtedy w Polsce nie będzie i wrócę dopiero pod koniec sierpnia
Jupi :P
Amalio pisze:Niepełnosprawny też człowiek.
Nie wszyscy są niepełnosprawni, można chyba zamówić Regio z rzeźnią i jakąś rampę zrobić?
Amalio pisze:A skąd będziesz miał pewność, że wszystkie będą sprawne do końca dnia
Jak na 3 wozy zepsują się 2 to to już się kwalifikuje do sytuacji kryzysowych i można tam inny autobus puścić.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

KKS pisze:W SIWZ chyba nie ma mowy o 100% LF tylko o braku schodków, ale i tak się nie kwalifikuje.
Przetarg wygra Jelcz 120M z podłogą pod kątem 45 stopni, względnie z pochylniami zamiast schodów :retard:
KKS pisze:Jupi
Co za szczerość :chytry:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przetargi”