[Kędzierzyn-Koźle] Przetargi MZK

Zamówienia publiczne realizowane przez organizatorów transportu publicznego i przewoźników.
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 356
Rejestracja: 2007-10-24, 13:20
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: Szymon »

J-31 pisze:Dlaczego od razu "badziewne Scanie". Scania to też bardzo fajny autobus. Ja mam tego około 100 sztuk i wcale nie narzekam
A ja mam trzy i bardzo narzekam, w #501 się psuje wszystko co popadnie, w #502 nie chodzi notorycznie klima a w #503 ciągle pada komputer, więc dzień kiedy jeżdżą wszystkie trzy Scanie liniowo jest dniem nadzwyczajnym ;) Ale to nie temat o opolskich Scaniach :D

Ja osobiście bym stawiał na Solarisa, bo mają już 13 i nie narzekają, zwłaszcza ten zapis "8,6m". Byli też zainteresowani Sorem, ale po testach słabo wypadł wśród kierowców ;)

solaris150

Post autor: solaris150 »

Witam,według mnie to jeśli chodzi o autobusy 12 metrowe to wygra solaris ,natomiast wersje midi raczej SOR. Sor był niedawno testowany w Kędzierzynie ,a jak rozmawiałem z Dyrektorem MZK to powiedział, że solaris Alpinio to nie porozumienie ponieważ jest tam motor taki sam jak w su 12 co przyczynia się do większego spalania oraz nie wykorzystanie całej mocy motoru. Racibórz zakupił takie modele Sor-a i sobie z tego co wiem chwalą.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

solaris150 pisze:Racibórz zakupił takie modele Sor-a i sobie z tego co wiem chwalą.
Chwalą, bo to ich pierwsze - od wielu lat - fabrycznie nowe autobusy. Tak więc na ich ocenę należy jeszcze trochę poczekać :mruga:

Janusz_K

Post autor: Janusz_K »

W Raciborzu to zawsze było dziwnie pod względem KM. Dla nich każdy fabrycznie nowy autobus był cudem techniki bo jak dotąd przez ostatnie 20 lat mieli z nówkami do czynienia w postaci Kapeny City 7,5 i jednej Thesi. :nuts:
Dla mnie byłą rzeczą naprawdę zadziwiającą, że nigdy nie wzięli żadnego testera choćby na kilka dni. W sumie wymianie ulegnie przecież cały potrzebny tabor do obsługi wszystkich linii - łącznie 18 wozów. Teraz 9 wozów i kolejne 9 sztuk w latach 2011-12.
Na ten temat to szkoda gadać a raczej pisać. Z takimi markami jak Solaris czy Mercedes to mieli do czynienia jedynie na zdjęciach.
A jedyne kryterium przy wyborze oferenta, którym jest najniższa cena zawsze daje nam gwarancję, że otrzymamy produkt najgorszy z możliwych, chociaż fabrycznie nowy. :lol:

Dzulikiewicz

Post autor: Dzulikiewicz »

Autosan chciał spróbować swoich wił, ale został wysłany na drzewo:
pytania i odpowiedzi

Jarocin57

Post autor: Jarocin57 »

obstawiam Solarisa Urbino ;)

Dzulikiewicz

Post autor: Dzulikiewicz »

MZK pisze:Zadanie nr: 1
Wybrano ofertę:
SOLARIS Bus&Coach S.A.
62-005 Bolechowo-Osiedle, Owińska, Obornicka 46
Cena oferty - 3 608 760.00 zł

Zadanie nr: 2 Autobus midi
POSTęPOWANIE UNIEWA¯NIONO
Uzasadnienie faktyczne: cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

Informacje o złożonych ofertach
Numery ofert i Wykonawcy

Kod: Zaznacz cały

Nr oferty	Nr zadania		Firma	   Cena oferty
1				1				SOLARIS		3 608 760,00	
1				2				SOLARIS		3 122 224,00	





Ogłoszono kolejny przetarg
1. 4*12m
2. 8*8,6m

http://195.116.231.90:8090/OgloszeniaSz ... age&id=306

alojz
Posty: 368
Rejestracja: 2010-09-25, 22:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: alojz »

Pytania zadał Autosan. W konsekwencji zmieniono nieco SIWZ:
http://195.116.231.90:8090/PobieraczDok ... MasterPage

solaris150

Post autor: solaris150 »

Brawo, może w końcu coś innego będzie, a nie tylko solarisy.

alojz
Posty: 368
Rejestracja: 2010-09-25, 22:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: alojz »


Awatar użytkownika
KB
Kierowca
Kierowca
Posty: 881
Rejestracja: 2008-09-13, 16:14
Lokalizacja: BB/Katowice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: KB »

No i znowuż szkoda Solbusa, że został wykluczony praktycznie z własnej głupoty :?

Lopez

Post autor: Lopez »

Szkoda też Autosana. Wyglądało, że w punkcie drugim powinien zgarnać zamówienie.

smoku700

Post autor: smoku700 »

"Dostawa na potrzeby komunikacji miejskiej 2 sztuk fabrycznie nowych autobusów małej pojemności"


http://www.mzkk-kozle.com.pl/bip/index.php?id=130

sphinx

Post autor: sphinx »

Chcą jakiegoś dostawczaka?

alojz
Posty: 368
Rejestracja: 2010-09-25, 22:43
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: alojz »

Wpłynęła jedna oferta, przetarg został unieważniony
http://www.mzkk-kozle.com.pl/bip/pliki/ ... rading.pdf

solaris150

Re: [Kędzierzyn-Koźle] Przetargi MZK

Post autor: solaris150 »

Miasto zamawia 2 autobusy klasy maxi : http://przetargi.kedzierzynkozle.pl/Ogl ... age&id=775

jaki pojazd obstawiacie ???

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Kędzierzyn-Koźle] Przetargi MZK

Post autor: J-31 »

Zapewne, ten którego nazwę Masz w swoim nicku. Tylko tamten nie będzie miał oznaczenia 150 :mruga:

solaris150

Re: [Kędzierzyn-Koźle] Przetargi MZK

Post autor: solaris150 »

A jaki producent robi dach z plastiku tzn tworzywa sztucznego ? Pytam ponieważ takie padło pytanie do zamawiającego. :D

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Kędzierzyn-Koźle] Przetargi MZK

Post autor: 9507 »

Mercedes? Volvo? Ich dachy nie wyglądają na "metalowe", choć z drugiej strony myślę, że teraz większość producentów stawia na wykorzystanie tworzyw sztucznych w celu zmniejszenia kosztów. Ale może się mylę?

Awatar użytkownika
Michalbc
Posty: 884
Rejestracja: 2008-12-20, 23:31
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Re: [Kędzierzyn-Koźle] Przetargi MZK

Post autor: Michalbc »

solaris150 pisze:A jaki producent robi dach z plastiku tzn tworzywa sztucznego ? Pytam ponieważ takie padło pytanie do zamawiającego. :D
ten, którego nazwę masz w nicku ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przetargi”